Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Tatry z przewodnikiem dla średniozaawansowanych

Okres letni to idealny czas na wypad w góry! Wybierz się na 8-dniową wyprawę po polskich Tatrach. Kozi Wierch, Małołączniak czy Krzesanica to tylko niektóre miejsca, skąd będziemy podziwiać przyrodę i uroki Tatr. Podczas wycieczki zwiedzimy również Zakopane i dotrzemy do rzadko odwiedzanych zakamarków. To wszystko w 8 dni z doświadczonym przewodnikiem.

Atrakcje

 • Kozi Wierch, najwyższy szczyt, który w całości znajduje się w polskiej części Tatr,
 • rowerowa wycieczka po Zakopanem,
 • Starorobociański Wierch,
 • Dolina Chochołowska,
 • Czerwone Wierchy - Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak,
 • Hala Gąsienicowa,
 • Świnica.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wymagana jest bardzo dobra kondycja fizyczna. Podczas wycieczki całodzienne trekkingi na wysokości 1600 m n.p.m. oraz jedna trasa zaliczana do trudnych na wysokości ok. 1800 m n.p.m.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tatry to najpiękniejsze i najwyższe polskie góry, które leżą na obszarze województwa małopolskiego w paśmie Karpat. Najwyższym szczytem Tatr w całości znajdującym w Polsce jest Kozi Wierch (2291 m n.p.m).

Na terenie Tatr miłośnicy pieszych wędrówek mają do dyspozycji ok. 250 km szlaków leżących w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przyjazd do Zakopanego ok. godz. 13. i zakwaterowanie w pensjonacie. Zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego. Wieczorem projekcja filmu o tematyce tatrzańskiej.

Dzień 2 (Dolina Kościeliska)

Rano transfer do Kir i wędrówka po Dolinie Kościeliskiej. Zwiedzanie jaskiń dostępnych dla turystów: Mylnej, Raptawickiej i Smoczej Jamy. Powrót do Kir.

Dzień 3 (Dolina Jaworzynki - Dolina Zielona Gąsienicowa - Świnica)

W godzinach porannych przejazd do Ronda Kuźnickiego, skąd dostaniemy się pieszo do Kuźnic. Następnie wejdziemy w Dolinę Jaworzynki. Kolejnym punktem będzie zejście przez Karczmisko do schroniska Murowaniec i krótki odpoczynek. Kontynuacja trasy w kierunku Doliny Zielonej Gąsienicowej i Świnickiej Przełęczy. Wędrówka wyznaczonym szlakiem “po łańcuchach” na górę Świnicę o wysokości 2303 m n.p.m.

Zejście ze szlaku tą samą drogą przez Świnicką Przełęcz i Liliową Przełęcz, która oddziela Tatry Wysokie od Zachodnich. Wędrując po Liliowej Przełęczy, dotrzemy do Doliny Gąsienicowej niedaleko Kuźnic.

Dzień 4 (Zakopane)

Zwiedzanie Zakopanego na rowerach i odpoczynek w termach zakopiańskich.

Dzień 5 (Dolina Pięciu Stawów - Kozi Wierch)

Transfer do Palenicy Białczańskiej, skąd wyruszymy nad Morskie Oko. Przejdziemy Doliną Roztoki wprost pod ścianę stawiarską, gdzie znajduje się największy polski wodospad, Siklawa. Podążając wzdłuż doliny dotrzemy do Doliny Pięciu Stawów. Znad Wielkiego Stawu skierujmy się na trasę wiodącą na Kozi Wierch, najwyższy szczyt w polskich Tatrach. Powrót tą samą drogą z przystankiem w schronisku.

Kontynuacja wyprawy przez Świstówkę do Morskiego Oka. Punktem końcowym będzie powrót na Palenicę Białczańską.

Dzień 6 (Dolina Chochołowska - Trzydniowiański Wierch - Starorobociański Wierch)

Rano przejazd na Siwą Polanę, tam przesiądziemy się na rowery, by dotrzeć do schroniska znajdującego się na Polanie Chochołowskiej. Wędrówka w kierunku Kończystego Wierchu i przejście po rzadziej odwiedzanym szlaku na szczyt Starorobociański Wierch o wysokości 2176 m n.p.m. Zejście na Siwy Zwornik, skąd podążając przez Siwą Przełęcz, dotrzemy do Doliny Starorobociańskiej.

Drogą tą dojedziemy do Doliny Chochołowskiej, żeby po krótkim odpoczynku znów wsiąść na rowery i wrócić do punktu startowego wyprawy.

Dzień 7 (Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak)

Wyprawę rozpoczniemy u wylotu doliny Kościeliskiej w Kirach. Przejdziemy w kierunku Doliny Miętusiej do Przysłopu Miętusiego. Po krótkim odpoczynku będziemy kontynuować wędrówkę na Czerwone Wierchy. Podejdziemy pod Kobylarzowy Żleb.

Podążając trasą łańcuchową, dotrzemy na Czerwony Grzbiet. W ramach odpoczynku i rozrywki zorganizujemy symulację przy użyciu kompasu i mapy, aby znaleźć wejście na Kobylarzowy Żleb we mgle.

Kolejnym punktem będzie wejście na Małołączniak, a później na Krzesanicę. Na zakończenie wyprawy dotrzemy na szczyt Ciemniak. Następnie zejdziemy do Kir, aby stamtąd wrócić do pensjonatu.

Dzień 8

Wykwaterowanie i koniec wyprawy.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu 7 nocy spędzimy w pensjonacie na granicy Zakopanego i Poronina.

Pogoda

Wyjazd przewidziany dla grupy 12 osób.

Cena zawiera

 • opiekę pilota wycieczki,
 • noclegi w pensjonacie (7),
 • transfer na początek szlaku i powrót,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • wyżywienie: śniadania i kolacje w miejscu zakwaterowania,
 • bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Cena nie zawiera

 • wydatków osobistych,
 • transportu do Zakopanego,
 • dodatkowego wyżywienia.

Ceny

Koszt 8-dniowego wyjazdu w Tatry wynosi 1200 PLN/os.

Ważne informacje

Wyjazd przewidziany dla grupy 12 osób.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Dojazd

Uczestnik wycieczki musi dojechać we własnym zakresie do Zakopanego. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zorganizowania grupowego przejazdu busem - wystarczy wpisać taką informację w formularzu rezerwacyjnym w sekcji: komentarz.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.