Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Tatry: Orla Perć w 2 dni

Miłośnicy Tatr z pewnością wiedzą, że Orla Perć to historyczny i wymagający dobrej kondycji odcinek do przejścia. Kto raz ją zdobył, zawsze z sentymentem wraca na ten szlak.

2-dniowa wycieczka w polskie Tatry jest dobrą okazją na doładowanie akumulatorów i aktywny wypoczynek. Wyprawa na Orlą Perć wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej!

Atrakcje

 • Kozi Wierch,
 • Skrajny Granat,
 • Czarny Staw Gąsienicowy,
 • Pańszczyca,
 • Zawrat,
 • Zadni Granat.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa dla osób średniozaawansowanych, całodzienne wyprawy po górach na wysokości do 1600 m n.p.m.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tatry to najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat. Stanowi część łańcucha tatrzańskiego w Centralnych Karpatach Zachodnich. Tatry leżą na terenie Polski i Słowacji. Góry te dzielimy na: Tatry Zachodnie, Tatry Wschodnie oraz Tatry Bielskie. Najwyższym szczytem w całości po polskiej stronie jest Kozi Wierch (2291 m n.p.m).

Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze Tatry są objęte ochroną. Na ich obszarze w 1955 r. utworzono Tatrzański Park Narodowy, który przynależy do Światowej Sieci rezerwatów Biosfery UNESCO.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Zakopane - Czarny Staw Gąsienicowy - Kozi Wierch)

Spotykamy się przy Rondzie JP II w Zakopanem, nieopodal stacji BP i wyruszamy do Kuźnic. Stamtąd przejdziemy przez Skupniów Upłaz na Przełęcz między Kopami i zjedziemy do schroniska Murowaniec na krótką przerwę. W schronisku zostawimy część rzeczy, by z mniejszym bagażem wyruszyć dalej.

Wyprawę rozpoczniemy od prostego odcinka do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Z tego miejsca podejdziemy koło Zmarzłego Stawu na Zawrat.

Po drodze napotkamy kilka trudności z łańcuchami i innymi metalowymi elementami. Będąc na przełęczy, zrobimy przerwę na odpoczynek, aby potem granią wyruszyć na Mały Kozi Wierch i dalej na Kozi Wierch. Na szczycie zatrzymamy się na dłużej, żeby zregenerować siły i zrobić zdjęcia.

Następnie przejdziemy trasą wiodącą częściowo przez dolinę Pięciu Stawów, dolinę Gąsienicową z pominięciem rejonu Czarnych Ścian, aż do Żlebu Kulczyńskiego. Stąd dotrzemy na Zadni Granat, po czym zejdziemy do schroniska Murowaniec.


Dzień 2 (Skrajny Granat po Krzyżne)

Ok. godz. 8. wyruszymy w góry. Wyprawę rozpoczniemy od znanej trasy nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, po czym wejdziemy na Skrajny Granat. Tu zatrzymamy się na dłuższy odpoczynek. Następnie przejdziemy odcinek z Orlimi Turniczkami, Orlą Basztą, Pościelą Jasińskiego, aż do Buczynowych Turni. Kolejnym punktem będzie zejście z przełęczy Krzyżne do Doliny Pańszczycy przez Dubrawiska.

Dotrzemy do schroniska Murowaniec, żeby spakować i zabrać resztę swoich rzeczy. Ostatnim etapem będzie przejście do Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki. Poruszając się po Alei Przewodników Tatrzańskich, dostaniemy się na parking i zakończymy wyprawę.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy w Tatry będziemy nocować w schronisku Murowaniec.

Cena zawiera

 • nocleg (1),
 • opiekę przewodnika w Tatrach,
 • transport (dla osób, które zdecydowały się na taką opcję).

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków osobistych,
 • przejazdu z/d Zakopanego (dla osób, które chcą dojechać we własnym zakresie).

Ceny

Kosz 2-dniowej wycieczki w tatry dla 1 os. wynosi:

z transportem we własnym zakresie

449 PLN

z transportem organizatora

499 PLN

Ważne informacje

Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie NNW, ponieważ nie jest ono ujęte w cenie.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Miejsce zbiórki

Godz. 7., Zakopane, ul. Droga na Bystre przy stacji BP - dla osób, które wybrały dojazd we własnym zakresie,

Godz. 5., Kraków, parking Hotelu Wyspiański przy ul. Westerplatte 15 - dla osób, które jadą busem zapewnionym przez organizatora (możliwość dołączenia na trasie Kraków - Zakopane w miejscu wcześniej ustalonym z organizatorem).Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.