Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Tygodniowy obóz w Tatrach dla początkujących

8-dniowy wyjazd w Tatry to dobra okazja na aktywny wypoczynek. Najpiękniejsze polskie góry mają do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, a przede wszystkim fantastyczne widoki.

Poznaj specyfikę jedynych gór wysokich w Polsce, zasmakuj najlepszych oscypków, podziwiaj uroki Doliny Pięciu Stawów i Hali Gąsienicowej!

Trasa wycieczki nie jest bardzo wymagająca, jednak trzeba się przygotować na kilkugodzinne, codzienne marsze.

Atrakcje

 • spływ Dunajcem,
 • wycieczka rowerowa po Zakopanem,
 • Dolina Kościeliska,
 • Dolina Pięciu Stawów - Morskie Oko,
 • Rusinowa Polana,
 • Smreczyński Staw,
 • Hala Gąsienicowa,
 • wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Około 7 godzin marszu po terenach górzystych (codziennie) na wysokości do 1000 m n.p.m i jedna całodzienna wyprawa po górach na wysokości do 1600 m n.p.m.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tatry są najwyższym pasmem w Karpatach. Wchodzą w skład Łańcucha Tatrzańskiego na obszarze Centralnych Karpat Zachodnich. Góry te słyną z wyjątkowych widoków i malowniczych szlaków trekkingowych.

Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze na terenie Tatr w 1955 r. po stronie polskiej i słowackiej utworzono Tatrzański Park Narodowy. Najwyższym szczytem polskich Tatr są Rysy (2499 m n.p.m).

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Zakopane)

Spotkanie i zakwaterowanie w pensjonacie o godzinie 14. Podziwianie Tatr z punktu widokowego w Antałówce. Spacer po Krupówkach i przerwa na kawę. Wieczorem spotkanie i rozmowy podczas wyświetlania filmu o tematyce tatrzańskiej. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

Dzień 2 (Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Wiktorówka)

Transfer na Wierch Poroniec, następnie przejście na Rusinową Polanę, skąd dotrzemy na Gęsią Szyję. Następnym punktem wyprawy będzie kościół pw. Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, tzw. Wiktorówki. W tym kościele znajduje się ściana sposób symboliczny upamiętniająca osoby, które zginęły w Tatrach.

Powrót na Rusinową Polanę, chwila odpoczynku niedaleko bacówki. Transfer na Wierch Poroniec i przejazd do pensjonatu.

Dzień 3 (Spływ Dunajcem - Palenica - Szczawnica)

Poranny przejazd do Sromowców, gdzie znajduje się przystań, rozpoczniemy tam spływ po rzece Dunajec (czas trwania ok. 2,5 h). Tratwami sterowanymi przez flisaków dopłyniemy do Szczawnicy.

Następnie spacer po promenadzie wzdłuż potoku Grajcarek pod wyciąg krzesełkowy na Palenicę. Wjazd na górę i krótki trekking na Szafranówkę z pięknym widokiem na Tatry. Kolejnym punktem będzie powrót do Szczawnicy i odpoczynek w części uzdrowiskowej. Powrót do pensjonatu.

Dzień 4 (Dolina Kościeliska - Smerczyński Staw - Wąwóz Kraków)

Wyprawa rozpoczyna się od miejscowości Kiry. Cała trasa w Dolinie Kościeliskiej będzie wiodła przez historyczne tereny wypasowe owiec. Podczas wycieczki na pierwszej polanie zajrzymy do bacówki, poznamy legendy i tradycje dotyczące produkcji oscypka i wypasu owiec.

Czeka nas również wędrówka na polanę Stare Kościeliska, która kiedyś była centrum przemysłowym. Poznamy historię hutnictwa i górnictwa na tym obszarze oraz dotrzemy do kamienia młyńskiego.

Chwila odpoczynku w schronisku na Polanie Ornak. Kolejnym punktem wyprawy będzie piesza wędrówka do Smreczyńskiego Stawu - największego zbiornika wodnego w Tatrach Zachodnich. W drodze powrotnej zobaczymy Wąwóz Kraków. Na zakończenie dnia przejazd do Kir, a następnie do pensjonatu.

Dzień 5 (Zakopane)

Przejedziemy przez Zakopane na rowerach. Taka wycieczka to doskonały sposób na poznanie kultury i charakterystycznej architektury w krótkim czasie. Odpoczynek w termach zakopiańskich. Powrót do pensjonatu.

Dzień 6 (Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Czarny Staw Gąsienicowy - Kuźnice)

Wyprawę rozpoczniemy od Kuźnic, przejdziemy nad Dolinę Jaworzynki, gdzie znajduje się schronisko Murowaniec. Czas wolny na odpoczynek i posiłek. Po zregenerowaniu sił wyruszymy czarnym szlakiem nad Czarny Staw Gąsienicowy.

Zbaczając nieco ze ścieżki, zobaczymy Kamień Karłowicza ze swastyką. Z tej perspektywy będziemy mogli zobaczyć Orlą Perć, jeden z trudniejszych szlaków w polskich Tatrach. Następnie zejdziemy do schroniska i udamy się do Kuźnic. Wieczorem powrót do pensjonatu.

Dzień 7 (Dolina Pięciu Stawów - Morskie Oko)

Transfer na Palenicę Białczańską skąd wyruszymy pod Wodogrzmoty Mickiewicza i nad Dolinę Roztoki. Przekraczając próg Stawiarski, dotrzemy do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów.

Na miejscu czas wolny i regeneracja sił. Kolejnym punktem wędrówki będzie przejście przez Świstówkę Roztocką do Doliny Rybiego Potoku. Będziemy podziwiać jedną z piękniejszych tras widokowych w Tatrach. Pod dotarciu nad Morskie Oko odpoczynek i pożegnanie z Tatrami. Powrót na Palenicę Białczańską i przejazd do pensjonatu.

Dzień 8

Wykwaterowanie z pensjonatu i koniec wyprawy.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki będziemy nocować w pensjonacie znajdującym się na granicy Zakopanego i Poronina.

Pogoda

Klimat Tatr charakteryzuje się niską amplitudą temperatur w ciągu doby oraz w skali całego roku. W Tatrach występują częste zachmurzenia i opady deszczu oraz śniegu.

Wybierając się na wyprawę po tatrzańskich szlakach, warto uważać na silny wiatr wiejący zazwyczaj z południowego-zachodu. Średnia roczna temperatura w Zakopanem wynosi to ok. 6°C. Najzimniejszym miesiącem jest luty, najcieplej jest w lipcu.

Cena zawiera

 • noclegi w pensjonacie (7),
 • śniadania i kolacje,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • przejazd kolejką na Palenicę,
 • spływ Dunajcem,
 • przejazd z pensjonatu na początek szlaku i powrót,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • wstępy do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Cena nie zawiera

 • wydatków osobistych,
 • transportu do Zakopanego (opcja dodatkowa),
 • posiłków nie wspomnianych w programie.

Ceny

Koszt wycieczki do Zakopanego na 8 dni wynosi 1200 PLN/os.

Ważne informacje

Transport do Zakopanego uczestnicy organizują we własnym zakresie, jednak istnieje możliwość wspólnego wyjazdu busem do stolicy Tatr. Aby skorzystać z tej opcji, należy wpisać to w formularzu rezerwacyjnym w punkcie: komentarz.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Co spakować w Tatry?

Na wyjazd zabierz ze sobą koniecznie plecak, buty trekkingowe, wygodne spodnie, kurtkę przeciwdeszczową, lampkę czołówkę i zapasowe baterie.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.