Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Tanzania, Kenia, Zanzibar - wyprawa na zamówienie

Poczuj się jak w krainie z “Króla lwa”. Zapraszamy na safari po jednych z piękniejszych parków narodowych Kenii i Tanzanii. Bezkresne sawanny, busze, malownicze jeziora zamieszkane przez flamingi, dziko żyjące lwy, słonie, nosorożce, zebry to tylko jedne z atrakcji. Widok afrykańskich zwierząt migrujących przez te olbrzymie, nietknięte ludzką ręką tereny na długo pozostanie w pamięci.

Słowo safari w języku suahili oznacza “wybierać się w podróż”. Rusz więc z nami w drogę, przez dziką Afrykę, a na zakończenie czeka Cię wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • Park Narodowy Jeziora Nakuru - królestwo flamingów,
 • Narodowy Rezerwat Masai Mara,
 • Park Narodowy Serengeti,
 • Krater Ngorongoro - lista UNESCO,
 • wąwóz Olduvai,
 • Park Narodowy Jeziora Manyara,
 • safari samochodami terenowymi,
 • afrykańskie zwierzęta w naturalnym środowisku,
 • malownicze sawanny, lasy, busze i jeziora,
 • Zanzibar - “wyspa przypraw”,
 • odpoczynek na rajskich, białych plażach.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla wszystkich. Nie ma specjalnych wymagań.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kenia leży na równiku, we wschodniej Afryce, nad Oceanem Indyjskim. Nazwa kraju pochodzi od masywu Mount Kenya - w suahili oznaczającej Górę Jasności. To druga najwyższa góra Afryki. Spotkamy tu zróżnicowany krajobraz. Równinne sawanny z akacjami i baobabami, ale również lasy deszczowe, tropikalne wybrzeże Oceanu Indyjskiego z rafami koralowymi czy lodowce w rejonach wysokogórskich.

Kenia jest niezwykle zróżnicowana kulturowo. Zamieszkuje ją kilkadziesiąt plemion, należących do różnych grup etnicznych, posługujących się różnymi językami i dialektami. Jest to największa taka mieszanka w całej Afryce. Najbardziej słynni są Masajowie, półkoczowniczy lud mieszkający m.in. w rezerwacie Masai Mara.

Kraj ten znany jest z cennych rezerwatów i parków narodowych zamieszkałych m.in. przez lwy, gepardy, słonie, bawoły, nosorożce, hipopotamy czy antylopy i gazele. Kenia, która czerpie zyski głównie z turystyki, należy do jednych z najbiedniejszych afrykańskich państw.

Tanzania leży we wschodniej Afryce, nad Oceanem Indyjskim. Kraj ten składa się z części lądowej - Tanganiki oraz wyspy Zanzibar i mniejszych wysp. Znany jest przede wszystkim z parków narodowych i zamieszkujących je licznych gatunków dzikich zwierząt, których średnie zagęszczenie na km2 jest największe na świecie.

W Tanzanii znajdują się słynne afrykańskie cuda - Kilimandżaro, najwyższa góra Afryki (5895 m n.p.m.), wygasły wulkan Ngorongoro, w którego kraterze żyje kilkadziesiąt tysięcy zwierząt oraz Park Narodowy Serengeti, jeden z największych obszarów chronionych na świecie (prawie 15 tys. km2 ). Serengeti słynie z sezonowych migracji wielomilionowych stad zwierząt: antylop, gazeli, zebr i bawołów.

Zanzibar to największa z wysp Archipelagu Zanzibar, na Oceanie Indyjskim. Należy do Tanzanii, której jest autonomiczną częścią. Słynie z plantacji goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu i pieprzu. Turystów wabią tropikalne, piaszczyste plaże, turkusowa woda, rafy koralowej i dobre warunki do nurkowania.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylot z Warszawy do Nairobi. Przesiadka na jednym z europejskich lotnisk. Po przylocie transfer do hotelu.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Nakuru, leżące na obszarze Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Malowniczo położone, u podnóża klifów Wielkich Rowów, jezioro zamieszkuje ponad milion flamingów. Po obiedzie popołudniowe safari, podczas którego będziemy wypatrywać występujące tu nosorożce. Nocleg w lodge’y.

Dzień 3:

Po śniadaniu udamy się do rezerwatu Masai Mara. Jest on częścią ogromnego Parku Narodowego Serengeti, rozciągającego się głównie na terytorium Tanzanii. Zamieszkuje go m.in. Wielka Piątka (lew, słoń afrykański, lampart, nosorożec czarny i bawół afrykański). Sezonowo z Tanzanii na terytorium Kenii odbywają się wielkie migracje zwierząt. Po lunchu popołudniowe safari. Nocleg w lodge’y.

Dzień 4:

Po śniadaniu udamy się ponownie na safari, po rezerwacie Masai Mara. Jest on znany z dużej populacji lwów, których będziemy wypatrywać. Po obiedzie popołudniowe safari. Nocleg w lodge’y.

Dzień 5:

Śniadanie i przejazd do Tanzanii. Po lunchu udamy się do Parku Narodowego Serengeti, jednego z największych parków narodowych świata. Jego nazwa w języku Masajów oznacza nieskończone równiny. Te nietknięte ludzką ręką naturalne pastwiska zamieszkuje największa na świecie populacja dużych ssaków. Po obiedzie popołudniowe safari. Nocleg w lodge’y.

Dzień 6:

Całodniowe safari po Parku Narodowym Serengeti. Nocleg w lodge’y.

Dzień 7:

Śniadanie i przejazd do wygasłego wulkanu Ngorongoro, z największą nieaktywną, niewypełnioną kalderą na świecie. W jego kraterze zamieszkuje wiele gatunków zwierząt. Po drodze wizyta w wąwozie Olduvai, znanym z przełomowych odkryć antropologicznych i archeologicznych, w tym ze szczątków praczłowieka sprzed dwóch milionów lat. Nocleg w lodge’y.

Dzień 8:

Safari we wnętrzu krateru Ngorongoro. Powrót na nocleg do lodge’y.

Dzień 9:

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Jeziora Manyara, gdzie można spotkać więcej słoni, niż w pozostałych afrykańskich rezerwatach. Park znany jest także z lwów śpiących na drzewach. Poza tym mieszkają tu m.in. żyrafy, guźce, zebry, gnu, bawoły, gazele, pawiany i wiele gatunków ptaków. Safari w rejonie jeziora. Nocleg w lodge’y.

Dzień 10:

Poranny przejazd do Arusha. Po lunchu wylot na Zanzibar. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dni 11-13:

Korzystanie z uroków wyspy. Relaks na piaszczystych plażach Zanzibaru. Dla chętnych możliwość dodatkowych wycieczek.

Dzień 14:

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 15:

Powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas safari nocować będziemy w lodge’ach 3- i 4*. Pozostałe noclegi w hotelu 4*.

Na Zanzibarze noclegi w hotelu przy plaży.

Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego (570 USD).

Pogoda

W Kenii panuje klimat równikowy, co powoduje, że jest tu ciepło przez cały rok, a temperatury utrzymują na podobnym poziomie. Występują tu dwie pory suche i dwie deszczowe. Klimat jest bardziej wilgotny na wybrzeżu i suchy w głębi lądu. Pory suche: od grudnia do marca oraz od lipca do września.

Na safari najlepiej wybrać się w czasie wielkiej migracji zwierząt (od lipca do września). W październiku zwierzęta wracają do Tanzanii, więc znowu można oglądać ich pochód.

W Tanzanii panuje klimat podzwrotnikowy suchy. Na wybrzeżu, w rejonach jezior, przybrzeżnych wysp oraz wysoko w górach bardziej wilgotny. Szczyt Kilimandżaro przez cały rok pokrywa śnieg. W rejonach krateru Ngorongoro jest chłodniej niż w innych częściach kraju. Średnia temperatura w Tanzanii to ok. 23-27°C. W nocy temperatura spada do 15-18°C.

Na północy występują dwie pory deszczowe, na południu jedna dłuższa. W czasie małej pory deszczowej (październik - listopad) występują nieduże opady. Deszcze są sporadyczne, za to mniej jest turystów.

Na Zanzibarze panuje klimat tropikalny. Wyspa położona jest blisko równika, co powoduje małe wahania temperatury pomiędzy zimą i latem. Przez cały rok temperatura utrzymuje się na zbliżonym poziomie ok. 25-30°C. Występują tu dwie pory suche i dwie deszczowe. W okresie letnim wszystko kwitnie, a z plantacji przypraw unoszą się wspaniałe zapachy. Średnia liczba godzin słonecznych w ciągu roku - 8 h.

Cena zawiera

 • przeloty: Warszawa - Nairobi i Zanzibar - Warszawa,
 • przelot Arusha - Zanzibar,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje - safari, śniadania i kolacje - wypoczynek),
 • safari (przejazdy samochodem terenowym, wejścia do parków, kierowca),
 • opiekę przewodnika,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • wiz do Kenii i Tanzanii (po 50 USD),
 • dodatkowego wyżywienia,
 • napojów do posiłków,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os),
 • opłat za dodatkowe wycieczki i atrakcje,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 6200 PLN/os. + 3360 USD + wizy 100 USD

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 570 USD


Ważne informacje

Wyjazd w grupach 6 - osobowych.

Możliwość realizacji wyprawy już od 2 osób w dowolnym terminie.

Wizy do krajów Afryki:

Zarówno do wjazdu na teren Kenii, jak i Tanzanii wymagana jest wiza. Koszt w obu przypadkach - po 50 USD. Należy posiadać paszport ważny przez 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

Wtyczki do kontaktu są takie, jak w Wielkiej Brytanii (typu G/240 V, 50 Hz.). Warto zabrać ze sobą przejściówkę, ale nie ma problemu z kupnem jej na miejscu. Dobrym pomysłem jest również zabranie przedłużacza. Podczas safari w miejscach noclegu może okazać się, że jest tylko jedno gniazdko na kilka osób.

Czas:

Zarówno Kenia, jak Tanzania leżą w tej samej strefie czasowej. W stosunku do Polski w czasie zimowym jest różnica 2 godzin do przodu, w letnim 1 godzina do przodu.

Ważna uwaga - do Kenii i Tanzanii nie można przywozić plastikowych torebek. Wprowadzono tam zakaz ich używania, a za złamanie go może grozić kara lub grzywna.

Szczepienia:

Należy skonsultować się z lekarzem medycyny tropikalnej, który dobierze zalecane szczepienia.

Kenia: Szczepienia nie są wymagane. Zalecane są jednak szczepienia przeciw: żółtej febrze, durowi brzusznemu, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tężcowi i wściekliźnie.

Tanzania: Osoby przybywające na teren tego kraju z innych państw afrykańskich (w tym z Kenii) zobowiązane są zrobić szczepienie przeciwko żółtej febrze. Poza tym zalecane są podobne szczepienia, jak w przypadku Kenii.

Zanzibar: Osoby przybywające na Zanzibar z części lądowej Tanzanii powinny okazać potwierdzenie szczepienia na żółtą febrę.

W związku z wyjazdem do Kenii i Tanzanii zalecana jest profilaktyka antymalaryczna. Jest to jednak kwestia indywidualnej decyzji.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Afryki:

Na safari dobrze zabrać ze sobą: nakrycie głowy (takie, którego nie zwieje wiatr), strój w neutralnych kolorach, lornetkę, aparat z dobrym obiektywem, okulary przeciwsłoneczne i chustę (ochrona przed pyłem).

Kenia położona jest na równiku, co wiąże się z mocnym słońcem - krem z najwyższym filtrem jest niezbędny.

Warto zabrać ze sobą elektrolity w saszetkach lub tabletkach musujących do rozpuszczenia w wodzie, które będą uzupełniać minerały.

Przydadzą się środki do dezynfekcji rąk.

Na moskity zaleca się zabrać środki z DEET.

Sprawdź podobne wyjazdy

Konakry, Gwinea

Bali, Borneo, Indonezja

1 - 13 grudzień 2022

od1 990 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.