Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Safari - Afryka: Jezioro Manyara, Serengeti, Krater Ngorongoro

Wyjazd w dzikie tereny afrykańskich parków narodowych pozwoli nam bezpiecznie cieszyć się towarzystwem tysięcy gatunków zwierząt. Park Narodowy Serengeti oraz Krater Ngorongoro pozwolą nam na zbliżenie się do najdzikszego życia na planecie, w sercu Afryki podczas safari.

Wyloty na safari do Afryki odbywają się w każdą sobotę, powroty są w piątki. Podane terminy są orientacyjne (raz w każdym miesiącu) - wybierz się na niezapomnianą wyprawę przez cały rok!

Atrakcje

 • obserwowanie ptaków nad Jeziorem Manyara,
 • safari w okolicach Jeziora Manyara,
 • safari w Parku Narodowym Serengeti,
 • zwiedzanie i safari w Kraterze Ngorongoro.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Park Narodowy Serengeti stanowi jeden z największych na świecie obszarów chroniących przyrodę. Położony jest w Tanzanii, a jego tereny zamieszkują tysiące gatunków zwierząt i roślin. Wśród fauny wypatrzymy tutaj słonie, antylopy czy lwy.

Krater Ngorongoro, zwany Edenem, to kolejny z obszarów stworzonych, by chronić zwierzęta. Safari tutaj to najlepsza okazja do poznania dzikiego afrykańskiego życia, w jednych z ostatnich tego typu miejsc na planecie.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wyjeżdżamy z hotelu w Arusha i jedziemy do Parku Narodowego Jeziora Manyara. Po południu odbędzie się tam safari. Okolica, którą zwiedzimy, jest znana wśród miłośników ptaków dzięki mnogości ich gatunków, które możemy tam spotkać.

Oprócz ptaków zobaczymy też małpy, słonie, a także lwy. Trasa tego dnia to ok. 130 km).

Dzień 2:

Wyjeżdżamy z Parku Narodowego Jeziora Manyara i udajemy się do Parku Narodowego Serengeti z przystankiem w Olduvai Gorge, które rozsławili państwo Leakey. Trasa wynosi 270 km.

Po dojeździe do Serengeti, czyli największego z afrykańskich rezerwatów, odbędziemy tam safari.

Dzień 3:

Większość dnia spędzimy na safari w Parku Serengeti, gdzie doświadczymy m.in. migracji liczących po kilka tysięcy sztuk stad zebr i antylop.

Dzień 4:

Przejedziemy do Krateru Ngorongoro. Trasa to 200 km. Jest to wygasły kocioł wulkaniczny, w dodatku największy na świecie. Na jego rozległym dnie będziemy obserwować ponad 30 000 zwierząt, które zamieszkują ten teren.

Dzień 5:

Kontynuujemy spędzanie czasu w kraterze Ngorongoro, który uległ zawaleniu 25 mln lat temu. Samochodem terenowym objeżdżać będziemy tereny, które porośnięte są gęsta roślinnością i zamieszkują je tysiące zwierzat.

Obejrzeć będziemy mogli np. zebry, bawoły, małpy, lamparty, hieny czy lwy. Miejsce zyskało przydomek “Eden” właśnie ze względu na podobieństwa do biblijnego raju.

Dzień 6:

Wracamy do Arushy trasą liczącą 190 km, a safari kończy się.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie będzie odbywać się w namiotach, a także w pokojach dwuosobowych w hotelach lub klimatycznych wigwamach (podczas safari).

Pogoda

Położenie geograficzne sprawia, że Kenia i Tanzania są bardzo gorącymi krajami. Temperatury wahają się od 25 do 30°C. Często spotykane są silne burze.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w dwuosobowych namiotach/pokojach,
 • transport odpowiednio przystosowanym samochodem w trakcie safari,
 • pełne wyżywienie podczas safari,
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL/NNW,
 • wstępy do odwiedzanych Parków Narodowych,
 • podatki lokalne,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika,
 • safari zgodnie z programem,
 • namioty, materace,
 • usługi kucharza,
 • wodę pitną.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków i napojów,
 • śpiworów,
 • napiwków,
 • kosztów prania,
 • transferów z lotniska do hotelu w Aruszy i z powrotem,
 • przelotów międzynarodowych z Polski,
 • wiz wjazdowych do odwiedzanych krajów,
 • dodatkowych noclegów nieobjętych programem.

Ceny

Cena wyjazdu dla 1 osoby na 7 dni (6 noclegów), która współdzieli miejsce w samochodzie z innymi uczestnikami, wynosi 1408 USD + lot z Polski.

Cena wyjazdu dla 2 osób na 7 dni (6 noclegów), które jadą samochodem na wyłączność, wynosi 2050 USD za osobę + lot z Polski.

Cena wyjazdu dla 4 osób na 7 dni (6 noclegów), które jadą samochodem na wyłączność, wynosi 1408 USD za osobę + lot z Polski.

Cena wyjazdu na 7 dni (6 noclegów) dla 6 osób jadących samochodem na wyłączność to 1336 USD za osobę + lot z Polski.

Koszt przelotu z Polski to na ogół 2600-3500 PLN od osoby. Wyloty odbywają się w soboty, powroty w piątki.

Transfer z/na lotniska/o Kilimanjaro do/z hotelu w Aruszy, w jedną stronę / cały pojazd

283 PLN

Przelot balonem / osoba

1 981 PLN

Wizyta w wiosce Masajów / cała grupa

243 PLN

Wiza do Tanzanii / osoba

202 PLN

Ważne informacje

Wizę na pobyt w Tanzanii można uzyskać w ambasadach lub konsulatach. Dla obywateli Polski, będzie to ambasada w Berlinie. Koszt takiej wizy to 202 PLN od osoby.

Po przylocie do Kenii konieczne jest wykupienie wizy wjazdowej do kraju. Można to zrobić na lotnisku lub przejściu granicznym.

Organizator

Organized by NAJLEPSZE NURKOWANIA

Jesteśmy specjalistami od nurkowania oraz organizacji wypraw nurkowych. Doradzimy, podpowiemy i wskażemy najlepsze rozwiązania.

Tanzania - ważne informacje

Aby wjechać do Tanzanii, konieczne jest posiadanie szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce zakaźnej, durowi brzusznemu i cholerze. Władze Kenii natomiast nie wymagają tego od turystów.

Polisy ubezpieczeniowe zza granicy nie są honorowane, a w przypadku wizyty u lekarza konieczne jest pokrycie kosztów. Ważne ubezpieczenie pomoże nam odzyskać poniesione koszty.

Sprawdź podobne wyjazdy

Bali, Indonezja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.