Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rowerowa eskapada Szlakiem Orlich Gniazd

Rowerowa trasa od Tatr aż po Jurę Krakowsko-Częstochowską. 8-dniowy wyjazd na rowerach pozwoli nam przejechać południe Polski od Doliny Chochołowskiej, przez Bukowinę, Szczawnicę i Kraków aż do Częstochowy. Po drodze będziemy zażywać kąpieli termalnych, zwiedzać wiekowe zamczyska na Szlaku Orlich Gniazd i rozkoszować się spokojem na leśnych ścieżkach rowerowych.

Atrakcje

 • Dolina Chochołowska,
 • kąpiele w Termach Chochołowskich, Szaflarach, Termach Bania,
 • przełom Dunajca,
 • drewniane kościoły we Frydmanie, Dębnie, Łopusznej i Krempachach,
 • wypad na Słowację,
 • fakultatywny spływ kajakiem po Dunajcu,
 • przejazd Beskidem Sądeckim,
 • degustacja śliwowicy z Łącka,
 • Jezioro Rożnowskie,
 • zwiedzanie kopalni w Bochni,
 • przejazd przez cały Szlak Orlich Gniazd.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa jest dosyć pagórkowata, prowadzi przez jurajskie skałki, Beskid, a także Tatry. Dzienne odcinki oscylują w granicach 40-70 km. Wyprawa jest skierowana do osób, które posiadają doświadczenie w jeździe na rowerze.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Południowa Polska uraczy nas charakterystycznym, zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Eksplorujemy zarówno jurajskie skałki, jak i doliny gór fałdowych, jakimi są Tatry.

Będziemy podziwiać niezwykłe pejzaże zarówno w górach, lasach, na otwartych przestrzeniach, jak i przy pięknych przełomach rzecznych.

Plan wyjazdu

Przedstawiony plan wyjazdu jest orientacyjny i może ulegać zmianom (do 15 km na odcinku). Decyzja o skróceniu lub wydłużeniu trasy może zostać podjęta ze względu na pogodę, kondycję uczestników, a także inne, nieprzewidziane czynniki.

Dzień 1: Chochołów (20 km)

Transport busem z Krakowa do Chochołowa. Wsiadamy na rowery i ruszamy w niedługą, bo mierzącą 20 km trasę do tatrzańskiej Doliny Chochołowskiej. Po powrocie odpoczniemy w Termach Chochołowskich, a następnie pobawimy się na imprezie integracyjnej.

Dzień 2: Chochołów - Białka Tatrzańska (45 km)

Pojedziemy wzdłuż biegu Dunajca w kierunku Nowego Targu. Po drodze zatrzymamy się w ludźmierskim sanktuarium, a zaledwie parę kilometrów dalej będziemy mogli rozkoszować się kąpielą w szaflarskich termach. Przystaniemy też na kilka chwil przy pięknym przełomie Białki. Wieczorową porą chętni będą mogli pojechać na kolejną kąpiel, tym razem w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej.

Dzień 3: Białka Tatrzańska - Szczawnica (55 km)

Poranek spędzimy na zwiedzaniu drewnianych kościołów we Frydmanie, Dębnie, Łopusznej i Krempachach. To obiekty wpisane na listę UNESCO. Dalej nową ścieżką udamy się w kierunku Czorsztyna. Trasa prowadzi brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego i jest niezwykle malownicza. Dotrzemy do zamków w Nidzicy i Czorsztynie.

Później przejedziemy na stronę słowacką, gdzie odpoczniemy i posilimy się w Czerwonym Klasztorze. Stamtąd niezwykle widokową trasą przełomem Dunajca pojedziemy do Szczawnicy. Za odpowiednią dopłatą (60 PLN/os.) można odcinek ten pokonać kajakiem.

Dzień 4: Szczawnica - Gródek nad Dunajcem (65 km)

Ciąg dalszy trasy wzdłuż Dunajca. Tym razem jedziemy przez jego zielony przełom. Oznacza to, że rzeka wpływa tu na obszar Beskidu Sądeckiego i pasma Lubania. Tutejsze góry może i nie są spektakularnie wysokie, ale z pewnością tworzą piękny krajobraz.

Dłuższy przystanek odbędzie się w Łącku, gdzie będziemy mieli okazję zaopatrzyć się w lokalną śliwowicę. Dalszą trasę pokonamy wśród śliwkowych sadów, a kiedy dotrzemy do Jeziora Rożnowskiego, skosztujemy zakupione wcześniej specjały.

Dzień 5: Gródek nad Dunajcem - Kraków (90 km)

Najdłuższy odcinek naszej rowerowej wyprawy, który zaprowadzi nas aż do Krakowa. Zanim jednak dotrzemy do miasta Kraka, zatrzymamy się w Lipnicy Murowanej, gdzie rokrocznie odbywa się konkurs wielkanocnych palm. Kolejnym przystankiem będzie pałac w Wiśniczu, a następnym kopalnia soli w Bochni.

Resztę trasy do Krakowa pokonamy, przejeżdżając przez Puszczę Niepołomicką, gdzie zatrzymamy się, aby odpocząć w gęstym lesie.

Dni 6-8: Szlak Orlich Gniazd - Częstochowa (kolejno 50, 70 i 40 km)

W Krakowie rozpoczynamy kolejny segment naszej rowerowej eskapady. Będzie to przejazd do Częstochowy Szlakiem Orlich Gniazd wytyczonym na obszarze Jury. Miejsce to słynie ze strzelistych skałek popularnych wśród wspinaczy i gęsto rozmieszczonych zamków warownych, chroniących dawniej Królestwo Polskie.

Najsłynniejszymi z nich będą zamki (głównie ich ruiny): Ogrodzieniec w Podzamczu, zamki w Mirowie i Bobolicach, “Bąkowiec” w Morsku, a także Zamek w Olsztynie. Jura Krakowsko-Częstochowska to jednak nie tylko zamki. Na trasie spotkamy wiele uroczych kapliczek, klasztorów, czy pałaców. Trasy Jury nie są wymagające, a ze względu na wapienną budowę terenu, bardzo atrakcyjne i zróżnicowane.

W Częstochowie z rowerów przesiadamy się do busa i wracamy do Krakowa.

Zakwaterowanie

7 noclegów w pokojach dla od 2 do 4 osób. Jeden nocleg w Krakowie w pokojach wieloosobowych (możliwość dopłaty do pokoju 2-os. w wysokości 80 PLN/os.).

Cena zawiera

 • 8 noclegów,
 • transport busem z i do Krakowa,
 • przewóz rowerów,
 • transport bagażów podczas realizowania trasy,
 • usługi przewodnika,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków własnych,
 • dopłaty do pokoju 2-os. w Krakowie,
 • dopłaty do spływu kajakowego przełomem Dunajca.

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni wynosi 1740 PLN/os.

Ważne informacje

O ile zbierze się wystarczająco duża grupa chętnych, możliwe jest zorganizowanie dojazdu do Krakowa z Katowic lub Warszawy. Koszt takiego transportu wyniósłby 150 PLN/os.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Co zabrać ze sobą na rower?

Najważniejsze będzie odpowiednie ubranie, w tym coś cieplejszego, np. polar. Do podręcznego plecaka, oprócz powerbanka czy okularów przeciwsłonecznych naprawdę warto spakować kurtkę przeciwdeszczową.

Sprawdź podobne wyjazdy

Augustów, Polska

Kartuzy, Polska

Drohiczyn, Polska

16 - 23 sierpień 2020

od1 740 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.