Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Sylwester w Czechach

Nie masz pomysłu na Sylwestra? Mamy podpowiedź! 4-dniowy wyjazd na czeskie Morawy, zwiedzanie okolicznych winnic połączone z degustacją, malownicze widoki i zabawa sylwestrowa prowadzona przez braci winiarzy. Czego chcieć więcej?

Zacznij Nowy Rok z kieliszkiem dobrego wina w ręku, w dobrym towarzystwie przy skocznej muzyce. Sylwester w Czechach już niedługo, nie zwlekaj i zarezerwuj wycieczkę już dziś!

Atrakcje

 • szampańska impreza Sylwestrowa,
 • degustacja najlepszych morawskich win,
 • miła atmosfera i towarzystwo,
 • zimowe krajobrazy,
 • eksploracja okolicznych wiosek i miasteczek,
 • lokalna kuchnia.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Sylwester w Czechach to impreza dla każdego!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Południowe Morawy to urokliwe tereny znajdujący się na pograniczu Czech i Słowacji, z ciekawą austro-węgierską historią. Morawy Południowe są idealnym regionem dla miłośników malowniczych krajobrazów, fotografii oraz dobrego wina. Amatorzy historii też znajdą tutaj coś dla siebie, ponieważ na tym obszarze można zwiedzić wiele zabytkowych pałaców i zamków.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (niedziela, 29.12.2019)

Wyruszamy z Warszawy przez Katowice w kierunku południa Moraw do wsi Němčičky. Po drodze zatrzymamy się na lunch w jednej z lokalnych czeskich karczm nieopodal malowniczego miasteczka Štramberk. To właśnie w tej miejscowości znajduje się miejski browar o tej samej nazwie.

Późnym popołudniem dotrzemy do miejsca docelowego, Němčičky, zameldujemy się w jednym z pensjonatów, po czym wyruszymy na degustację wina we wsi Bořetice.

Dzień 2 (poniedziałek, 30.12.2019)

Wypoczęci z samego rana wybierzemy się na spacer po okolicznych wzgórzach. Dla osób chętnych organizator może zaaranżować degustację tzw. złota Moraw, czyli lokalnego wina.

Niedaleko od miejsca pobytu znajdują się Čejkovice, gdzie możemy zwiedzić XII-w. piwnice, wydrążone przez zakon templariuszy. Do dziś przechowywane są tam kolejne roczniki wszelakich trunków (wizyta możliwa z degustacją). Następnie lunch w lokalnej gospodzie.

Wieczorem wybierzemy się na kolację i piwo do jednej z karczm na wsi.

Dzień 3 (wtorek 31.12.2019)

Osoby chętne mogą odprężyć się podczas porannego spaceru po okolicy. Warto też spróbować swoich sił na stoku, zjeżdżając na nartach lub sankach. Wieczorem odbędzie się szampańska zabawa sylwestrowa z lokalnymi smakołykami, piwem oraz morawskim winem.

Impreza będzie prowadzona przez braci winiarzy, którzy od lat mają własną winnice. Tej nocy poniesie nas zabawa, muzyka i południowy klimat Moraw!

Dzień 4 (środa 01.01. 2020)

Około południa planujemy powrót do Polski. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej gospodzie, rozpoczynając nowy rok kuflem czeskiego piwa. Do Warszawy dotrzemy w okolicach wieczora.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki będziemy nocować w pensjonacie w miejscowości Němčičky. Do dyspozycji uczestników będą pokoje 2-, 3- i 4-osobowe.

Pogoda

Na terenie Czech dominuje klimat umiarkowany ciepły. Na przełomie grudnia i stycznia średnia temperatura wynosi od 1°C do -3°C. Morawy znajdują się w regionie, który ma najcieplejszy klimat i największą liczbę słonecznych dni w roku. Sylwester będzie bardzo udany!

Cena zawiera

 • noclegi (3),
 • transfer na trasie do/z Warszawa-Katowice-południowe Morawy,
 • wyżywienie (kolacja sylwestrowa, poczęstunek podczas degustacji wina, 2x śniadania w pensjonacie),
 • ubezpieczenie bagażu do 200 EUR, NNW, KL,
 • gwarancję ubezpieczeniową biura,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • degustację wina w jednej z morawskich winnic,
 • Sylwestra w miejscowej winiarni braci winiarzy,
 • zestaw informacyjny (foldery i mapy),
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (ok. 10-13 PLN).

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • opłat za dodatkowe atrakcje nie wymienione w programie.

Ceny

Koszt 5-dniowego sylwestrowego wyjazdu do Czech i na Morawy wynosi 1190 PLN od osoby. Z transportem własnym zapłacimy o 200 PLN mniej!

Ważne informacje

Na teren Czech dostaniemy się komfortowym busem/minibusem dostosowanym do dłuższych tras.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Wyjazd przewidziany jest dla grupy nie większej niż 30 osób.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.