Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rowerowa wyprawa po najpiękniejszych terenach Suwalszczyzny

Wakacyjna wyprawa na Suwalszczyznę dla osób spragnionych ekscytującej przygody i eksploracji tras rowerowych pośród dziewiczej natury i bujnych lasów. Odkrywaj aktywnie urokliwe zakątki północno-wschodniej Polski!

Atrakcje

 • Augustów + najważniejsze zabytki kultury materialnej Suwalszczyzny,
 • dzika przyroda Puszczy Augustowskiej,
 • okolice jeziora Wigry,
 • Suwalski Park Krajobrazowy,
 • Wigierski Park Narodowy,
 • spływy kajakowe Czarną Hańczą.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa o średnim stopniu zaawansowania. Szlaki są pagórkowate, sporadyczne dłuższe podjazdy dochodzą do 2-3 km długości.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Suwalszczyzna, kraina jezior, dolin, malowniczych równin oraz... gór. Przez wielu uważana za najpiękniejszy zakątek Polski. Region charakteryzuje się unikalnym krajobrazem polodowcowym obfitującym w różnorodne formy terenu, liczne lasy i puszcze. Znajdziemy tu jedno największych jezior, Wigry, oraz najgłębsze polskie jezioro, Hańczę.

Plan wyjazdu

Poszczególne elementy programu ramowego mogą ulegać zmianie w zależności od warunków pogodowych, kondycji uczestników i innych czynników organizacyjnych. Dzienne dystanse mogą różnić się o +/- 15 km.

Dzień 1

Spotykamy się w Warszawie. Ruszamy do Augustowa, gdzie rozpoczynamy naszą kajakowo-rowerową przygodę. Gościć nas będzie miasto, które nosi miano wodnej stolicy północno-wschodniej Polski. Po przyjeździe czeka nas impreza integracyjna.

Dzień 2

Pierwszy etap rozpoczynamy po śniadaniu. Wyruszamy z Augustowa. Zachwyci nas tu Pojezierze Augustowskie, położone wśród bujnych lasów i licznych jezior - to Rospuda, Białe, Necko, Sajno, Serwy, Studzieniczne. Ten etap kończymy nad największym z jezior regionu, Wigry.

Dzień 3

Wyruszymy na eksplorację jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na Suwalszczyźnie. Poznamy uroki Wigierskiego Parku Narodowego, położonego na północnym skraju Puszczy Augustowskiej. Na jego terenie znajdują się 42 jeziora, 180 gatunków ptaków (w tym bieliki), 32 gatunków ryb i 46 gatunków ssaków.

Przez urokliwe zakątki regionu przepływa Czarna Hańcza, najdłuższa rzeka w parku i jedna z najpopularniejszych tras kajakowych. Poza bogatą przyrodą na szczególną uwagę zasługują tu pamiątki kultury materialnej, jak pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, w którym podczas pielgrzymki w czerwcu 1999 r. odpoczywał papież Jan Paweł II.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszamy na całodzienny przejazd szlakami dzikiej Suwalszczyzny. Podczas ekscytującej trasy odkryjemy urokliwe zakątki regionu położone pomiędzy dwoma największymi jeziorami. Oprócz zachwycającej przyrody ogromnym atutem tych terenów są świetnie oznakowane ścieżki z licznymi  kładkami i platformami widokowymi.

Dzień 5

Kolejny dzień przeznaczymy na poznawanie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, który jest niekwestionowaną perełką przyrodniczą północno-wschodniego krańca Polski. Pokonując kolejne kilometry na rowerach, poznamy atrakcje tej części Suwalszczyzny, słynącej z unikatowego krajobrazu polodowcowego. W parku można zobaczyć również mnóstwo gatunków zwierząt i roślin (w tym nawet rosiczkę długolistną).

Areał ten jest najstarszym parkiem krajobrazowym w Polsce, a w 2014 r. zdobył tytuł “Siódmego Cudu Polski 2014” w plebiscycie National Geographic.

Przejedziemy przez wiadukty w Stańczykach i po intensywnym dniu będziemy mieli możliwość wygrzania się w saunie. Spróbujemy też specjałów suwalskiej kuchni.

Dzień 6

Całodzienny przejazd przez Puszczę Romnicką. Ten rozległy zakątek regionu stanowi część Pojezierza Litewskiego. Park Krajobrazowy Puszczy Romnickiej rozciąga się między Gołdapią a Żytkiejmami, zajmując powierzchnię 14620 ha na pograniczu Mazur i Suwalszczyzny. Rowerowa wędrówka po tak różnorodnej przyrodniczo krainie to wspaniała przygoda dla każdego!

Dni 7-8

Ostatnie dwa dni przeznaczymy na przejazdy fantastycznymi szlakami rowerowymi przebiegającymi wzdłuż uroczej doliny Rospudy, która jest obszarem krajobrazu chronionego. Terytorium doliny ciągnie się wzdłuż rzeki Rospudy.

W ciągu ostatnich dni spróbujemy naszych sił w przeprawach kajakowych, które są żelazną atrakcją każdej wakacyjnej wyprawy w tych okolicach.

Dzień 9

Po śniadaniu wracamy busem do Warszawy.

Zakwaterowanie

Nocujemy na polach kempingowych pod namiotami. Namiot, karimatę i śpiwór trzeba mieć swoje.

Pogoda

Suwalszczyzna odznacza się najbardziej surowym klimatem w kraju. Średnie temperatury najcieplejszych miesięcy w roku wahają się od 18 do 21°C. W sezonie wakacyjnym pogoda pozwala w pełni korzystać z atrakcji regionu.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie na komfortowych polach kempingowych,
 • przejazd autobusem z/do Warszawy włączając transport rowerów,
 • przewóz bagaży na trasie,
 • 2 spływy kajakowe,
 • opiekę organizatora w trakcie wyjazdu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia w trakcie wyjazdu,
 • wydatków indywidualnych,
 • dodatkowych atrakcji.

Ceny

Koszt tygodniowego wyjazdu rowerowego wynosi 1350 PLN/os.

Ważne informacje

Wyjeżdżamy autokarem z Warszawy, Przewożony sprzęt wcześniej zabezpieczamy i demontujemy wszystkie elementy nietrwałe - liczniki czy lampki.

Osoby poniżej 16 lat mogą uczestniczyć w wycieczkach tylko z pełnoletnim opiekunem.

Wyposażenie uczestników stanowi rower z dokonanym przeglądem technicznym i obowiązkowy kask rowerowy. Sugerujemy wziąć sakwy rowerowe, które są realnym odciążeniem podczas trasy. Dodatkowo warto zabezpieczyć się w zapasowe dętki i pompkę, zamek do roweru, sprawne oświetlenie i klocki hamulcowe.

Osoby uczestniczące w wyprawie powinny mieć ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Ważne

Grupa uczestników liczy zazwyczaj kilkanaście osób, dzięki czemu łatwiej jest się zintegrować i dostosować program. Minimalna liczba uczestników wynosi 6 osób.

Dzienny średni dystans pokonywany rowerem to około 50-60 km, na co przeznaczymy około 7-8 h. Na większości tras uczestnikom towarzyszy bus, który podwozi najbardziej zmęczone osoby, albo te które chcą zrobić sobie przerwę.

Warto wziąć 2 komplety nieprzemakalnej odzieży (wraz z obuwiem).


Sprawdź podobne wyjazdy

Kartuzy, Polska

Chochołów, Polska

16 - 23 sierpień 2020

od1 740 PLN

/ os.

Drohiczyn, Polska

16 - 23 sierpień 2020

od1 740 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.