Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Sudety: trekking przez Masyw Śnieżnika i wizyta w kopalni uranu

Jeśli jesień to Twoja ulubiona pora roku, a dodatkowo uwielbiasz aktywnie spędzać czas, koniecznie wybierz się z nami na weekendowy trekking po Masywie Śnieżnika w zjawiskowych Sudetach.

Piękne jesienne kolory będą nam towarzyszyły na każdym etapie wędrówki, a wspaniałe widoki zrekompensują trud włożony w zdobycie Śnieżnika, Średniaka, Czarnego Grzbietu, Żmijowca i Czarnej Góry.

Niebywałą atrakcją będzie wizyta w nieczynnej już Kopalni Uranu, gdzie przejdziemy podziemną turystyczną trasą, poznamy historię tego miejsca i zobaczymy kolekcję sprzętu górniczego, używanych dawniej lamp oraz miejscowe minerały.

Atrakcje

 • 22-metrowy Wodospad Wilczki - najpiękniejszy w polskich Sudetach,
 • wejście na szczyt Śnieżnika,
 • wizyta w dawnej Kopalni Uranu,
 • trekking na lekko w zjawiskowych Sudetach.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Szlaki turystyczne w Masywie Śnieżnika są bardzo przyjemne i bez trudu pokonują je zarówno doświadczeni jak i rozpoczynający swoją przygodę miłośnicy górskich wędrówek. Ale tylko pod warunkiem, że mają solidną kondycję.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Przygodę w Sudetach rozpoczynamy od wizyty w malowniczej, znajdującej się u stóp Śnieżnika miejscowości Międzygórze.

Znajdujący się tu Wodospad Wilczki uznawany jest za najpiękniejszy w polskich Sudetach - ma on 22 m, a spadającą kaskadą wodę najlepiej podziwiać z tarasu widokowego.

Masyw Śnieżnika jest najwyższym pasmem wschodnich Sudetów. Pobyt w tych górach i zdobycie Śnieżnika gwarantuje niezapomniane widoki i niepowtarzalne wspomnienia.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Dzień 1 Dystans: 18 km; czas: 8,5 h; podejścia: 962 m; zejścia: 977 m.

Ok. godz. 0:30 wyruszamy z pl. Bankowego w Warszawie do Międzygórza. Tu rozpoczynamy naszą wędrówkę i na początek pójdziemy podziwiać wodospad na potoku Wilczka. Następnie czerwonym szlakiem miniemy Średniak (1210 m n.p.m.) i dojdziemy do schroniska “Na Śnieżniku”. Potem zdobędziemy sam Śnieżnik (1423 m n.p.m.).

Schodząc ze szczytu zielonym szlakiem będziemy mijać Czarny Grzbiet (1087 m n.p.m.) i dotrzemy do Siodła Martena. Potem, już żółtym szlakiem, dotrzemy do wsi Kamienica i stamtąd autokar zawiezie nas do ośrodka turystycznego w Stroniu Śląskim. Nocleg i obiadokolacja w ośrodku.

Dzień 2 Dystans: 12,5 km; czas: 5h; podejścia: 739 m; zejścia: 676 m.

Jedziemy do Kletna i wejdziemy do nieczynnej już, a działającej w latach 1948-1953 Kopalni Uranu. Przejdziemy podziemną trasą turystyczną i będziemy mogli zobaczyć niespotykane wystąpienia minerałów, stare mapy, sprzęt górniczy i używane kiedyś lampy olejowe, naftowe i karbidowe.

Po wizycie w kopalni pójdziemy do Przełęczy Śnieżnickiej, a następnie wybierzemy czerwony szlak i przez Żmijowiec (1153 m n.p.m.) i Czarną Górę (1204 m n.p.m.) dotrzemy na Przełęcz Puchaczówka (864 m n.p.m.). Po zakończonym trekkingu wracamy do Warszawy

Zakwaterowanie

Zatrzymamy się w ośrodku turystycznym w Stroniu Śląskim. Śpimy w 2 i 3-osobowych pokojach z łazienkami. Do naszej dyspozycji będą ręczniki, czajniki elektryczne, wi-fi i TV. Istnieje możliwość skorzystania z noclegu w pokoju 1-osobowym. Wiąże się to z dodatkową opłatą 80 PLN/os.

Cena zawiera

 • przejazd autokarem: Warszawa - Stronie Śląskie - Warszawa,
 • przejazdy lokalne,
 • noclegi,
 • wyżywienie HB - śniadanie obiadokolacja w miejscu noclegowym,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW i bagażu,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków (śniadania i obiadu w trasie),
 • biletu wstępu do dawnej Kopalni Uranu - 27/22 PLN,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 2 dni: 370 PLN od osoby.

Ważne informacje

Należy mieć przy sobie ważny dowód osobisty. W drodze do Międzygórza możemy zabrać osoby, które będą chciały dosiąść się przy trasie: Warszawa - Łódź - Sieradz - Wrocław.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Co spakować na trekking w Sudetach?

Wędrujemy na lekko. Zabieramy ze sobą: mały plecak (30-40 litrów), wygodne i sprawdzone obuwie trekkingowe, stuptuty, ubrania adekwatne do prognozowanych warunków atmosferycznych, kurtkę chroniącą przed deszczem i wiatrem, kijki trekkingowe, latarkę czołówkę, suchy prowiant i napój.

Gitara lub inne instrumenty muzyczne oraz karty i planszówki przydadzą się na wieczorną integrację.

Sprawdź podobne wyjazdy

Wisła, Polska

Nowa Słupia, Polska

Last minute

18 grudzień 2021

od160 PLN

/ os.

Ujazd, Polska

Last minute

5 grudzień 2021

od165 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.