Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Aktywny długi weekend w Sudetach

Spędź z nami aktywny długi weekend w Sudetach. Podczas czterodniowej wyprawy zdobędziemy m.in. Śnieżkę, Ślężę oraz Szrenicę, zwiedzimy także klimatyczny zamek Chojnik.

Entuzjaści narciarstwa będą mieli okazję pod opieką instruktora przejechać malowniczą trasę w Jakuszycach. Dla kompletnych laików białego szaleństwa przygotowaliśmy specjalne szkolenie, po którym jazda na nartach stanie się bezpieczna formą relaksu. Nasz intensywny wypad zakończymy spacerem po zawsze pięknym, wrocławskim Starym Mieście.

Dlatego przygotuj ciepłe ubrania, uzbrój się w pozytywny nastrój i ruszaj z nami doświadczyć magii Sudetów!

Atrakcje

 • wejście Ślężę (718 m n.p.m.), Szrenicę (1361 m n.p.m.), Śnieżkę (1603 m n.p.m.),
 • intensywny kurs narciarski,
 • przejazd na nartach przez malowniczą trasę w Jakuszycach,
 • zwiedzanie licznych zabytków m.in. zamku w Chojniku (627 m n.p.m.),
 • odwiedzenie kultowych schronisk m.in. schroniska na Hali Szrenickiej,
 • wspólne ognisko,
 • archeologiczne relikty kultury łużyckiej,
 • spacer klimatycznym wrocławskim Starym Miastem,
 • oferta skierowana do początkujących.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka to jeden wielki spacer zarówno po szlakach zielonych, żółtych jak i czarnych. Wymagana jest więc przyzwoita sprawność fizyczna oraz odpowiedni ubiór. Dodatkowo istnieje możliwość odbycia kursu narciarskiego, a następnie jazdy na nartach, co również wymaga dobrej sprawności fizycznej. Teren górzysty, zmienny, momentami wymagający, jednakże wypad skierowany jest również do tych początkujących entuzjastów gór.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Przepiękny pejzaż Sudetów poprzecinany licznymi zabytkami, ruinami zamków oraz kultowymi schroniskami. Najatrakcyjniejsze widokowo szczyty Karkonoszy, dwa z nich - Śnieżka i Ślęża zaliczane są do Korony Gór Polskich. Wiele wspaniałych tras pieszych oraz narciarskich.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Dzień 1

Wyjazd z Placu Bankowego w Warszawie do Sobótki. Na miejscu: spacer niebieskim szlakiem do Przełęczy pod Wieżycą i wejście na Wieżycę (414 m n.p.m.), następnie wejście na Ślężę (718 m n.p.m.). Na jej szczycie zwiedzanie ruin Zamku piastowskiego (XII w.) oraz zabytkowego Domu Turysty PTTK im. Romana Zmorskiego. Następnie zejście szlakiem żółtym na Przełęcz Tąpadła. 

Dystans: ok. 8 km, podejścia: 495 m, zejścia: 340 m. Czas: ok. 3,5 h. 

Dzień 2

Poranny wypad do Jakuszyc, gdzie odbędzie się szkolenie narciarskie oraz wypożyczenie odpowiedniego sprzętu. Następnie przejazd na nartach do stacji turystycznej Orle. Następnie powrót tą samą trasą do Jakuszyc (całość ok. 5h). 

Dla niezainteresowanych narciarstwem wędrówka na szczyt Szrenicy (1361 m n.p.m.). Ze Szrenicy zejście czarnym szlakiem do Granicznej Łąki, dalej czerwonym szlakiem na Halę Szrenicką. Z Hali powrót do Jakuszyc zielonym szlakiem. Po pieszych atrakcjach - wieczorna integracja uczestników.  

Dystans: ok. 16 km, podejścia: 511 m, zejścia: 525 m. Czas: ok. 7 h. 

UWAGA! W razie złych warunków pogodowych wszyscy uczestnicy będą wędrować na szczyt Szrenicy.

Dzień 3

Poranna wyprawa na Śnieżkę (1603 m n.p.m.). Najpierw czarnym szlakiem przez Biały Jar, następnie szlakiem czerwonym zdobycie szczytu, który jest najwyższym wzniesieniem w Sudetach. Na Śnieżce usytuowana jest m.in. kaplica św. Wawrzyńca (1665 r.) oraz słynne Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne (1974 r.).

Ze Śnieżki zejście do schroniska Samotnia nad Małym Stawem, a następnie niebieskim szlakiem dojście do Świątyni Wang w Karpaczu Górnym.  

Dystans: ok. 15,5 km, podejścia: 876 m, zejścia: 839 m. Czas: ok. 7 h. 

Dzień 4

Poranna wędrówka zielonym i czarnym szlakiem do zamku Chojnik (XV/VVI w.), położonym na górze Chojnik (627 m n.p.m.). Następnie zejście na parking do Sobieszowa.  

Dystans: ok. 6 km, podejścia: 169 m, zejścia: 354 m. Czas: ok. 2,5 h.

Z Sobieszowa spacer do Marczyc, dalej szlakiem niebieskim do ruin zamku Henryka na wzgórzu Grodna (504 m n.p.m.). Następnie zejście żółtym szlakiem do Staniszowa. 

Dystans: ok. 3 km, podejścia: 114 m, zejścia: 139 m. Czas: ok. 1,5 h.

Ze Staniszowa przejazd autokarem do Wrocławia, tam: spacer Starym Miastem oraz obiad, następnie powrót bezpośrednio do Warszawy.

Zakwaterowanie

Noclegi w wysoko ocenianym przez podróżnych pensjonacie w Przesiece nieopodal Karpacza. Trzy noclegi w pokojach dwu oraz trzyosobowych. Pokoje o wysokim standardzie posiadają łazienki oraz TV. Możliwa jest dopłata do pokoju 1-os +160 PLN.

Cena zawiera

 • 3 noclegi + wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje - bufet (HB),
 • ognisko i jednorazowy dostęp do sauny i balii,
 • możliwość korzystania z sali bilardowej,
 • stałą opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW (10.000 PLN) oraz ubezpieczenie bagażu (1.000 PLN),
 • składki turystyczne.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków oraz prowiantu na ognisko i trasy,
 • biletów wstępu do odwiedzanych zabytków i tras,
 • opłat za wypożyczenie sprzętu narciarskiego oraz wynagrodzenia dla instruktora (razem ok. 60 PLN/os/dzień).

Ceny

Za jedną osobę: 780 PLN (pokój 2,3-os.).

Polecamy wykupienie ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy, co pozwoli odzyskać wpłacone pieniądze w razie rezygnacji z wycieczki.

Ważne informacje

Koniecznie należy zabrać ze sobą: dowód tożsamości, pieniądze na drobne wydatki, kompletny sprzęt narciarski (dla nieposiadających własnego - możliwość wypożyczenia na miejscu z pomocą instruktora), odpowiednie górskie buty, ochraniacze na spodnie - tzw. stuptuty, niewielki plecak, termos, kije trekkingowe, podręczny posiłek energetyczny, latarka czołowa,  komplet odpowiedniego, ciepłego, nieprzemakalnego ubioru.

Przed i w trakcie wycieczki warto uważnie śledzić prognozę pogody!

Przeczytaj 👁️‍🗨️ Zima w górach. Jak się ubrać?

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Paszport covidowy

Na miejscu potrzebny będzie paszport covidowy zaświadczający o odbytym szczepieniu lub ważny, wykonany zaraz przed wyjazdem test na obecność COVID19.

Sprawdź podobne wyjazdy

Wisła, Polska

Nowa Słupia, Polska

Last minute

18 grudzień 2021

od160 PLN

/ os.

Ujazd, Polska

Last minute

5 grudzień 2021

od165 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.