Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wędrowne warsztaty geologiczne dla dorosłych w Sudetach

Górska przygoda w poszukiwaniu ukrytych skarbów. Podczas wędrówek po Sudetach z doświadczoną przewodniczką i geologiem poznamy tajemnice minerałów, budowę skał, sposoby obrabiania kamieni szlachetnych, zajrzymy do starych kopalni, kamieniołomu, jaskiń. Spędź 4 dni inaczej - na warsztatach z zakwaterowaniem w Szklarskiej Porębie.

Atrakcje

 • aktywność na szlakach połączona z nauką,
 • geolog i przewodnik Roksana Knapik,
 • najciekawsze miejsca Sudetów związane bezpośrednio z geologią.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Warsztaty dla osób dorosłych, zarówno początkujących, jak i średniozaawansowanych pod względem poziomu wiedzy. Wędrówki nie będą wymagające.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bogactwo natury rejonu Gór Izerskich oraz Karkonoszy przyciąga miłośników górskich wędrówek i trekkingu. Możliwości aktywnego spędzania czasu są na wyciągnięcie ręki. Pod kątem geologii Sudety to szalenie atrakcyjne miejsce. Przekonaj się o tym na warsztatach z Roksaną Knapik!

Plan wyjazdu

W razie pogorszenia pogody plan będziemy modyfikować.

Dzień 1

Zbiórka: Chata Izerska ul. Piastowska 32, Szklarska Poręba, godzina 10. Pół godziny później udajemy się z naszym przewodnikiem, Roksaną Knapik na warsztaty terenowe “Na granicy dwóch geologicznych światów”. Czeka nas m.in. poszukiwanie pirytu w kopalniach. Wieczorem wracamy na obiadokolację.

Dzień 2

Po śniadaniu jedziemy do Michałowic. Dzień spędzimy na kolejnych warsztatach w terenie - “Świat granitu i jego minerałów”. Zaglądamy do karkonoskich jaskiń pseudokrasowych, kamieniołomu granitu, dawnego miejsca eksploatacji złota, w okolice Trzech Jaworów. Po powrocie busem obiadokolacja.

Dzień 3

Po śniadaniu następny dzień w terenie: “Geologiczne skarby Grzbietu Kamienickiego”. Jedziemy w kierunku dawnych kopalń, gdzie wydobywano m.in. cynę, kobalt czy kaolin, a my poszukamy... topazów, granatów, turmalinów. Transfer powrotny na obiadokolację.

Dzień 4

Ostatniego dnia warsztatów po śniadaniu wykwaterowujemy się. W recepcji można zostawić bagaż, z którym nie będzie się wędrować. Czeka na nas “Ametystowa Szklarska Poręba”. Podczas warsztatów będziemy w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, w okolicach Złotych Jam, w sztolni kopalni “Anton”, nad Wodospadem Szklarki.

Warsztaty zakończą się tego dnia o godzinie 18.

Zakwaterowanie

Nocujemy w pensjonacie Chata Izerska przy ul. Piastowskiej 32 w Szklarskiej Porębie w Sudetach w pokojach 3- i 4-osobowych z łazienkami.

Cena zawiera

 • 3 noclegi (pościel już w cenie na miejscu),
 • 2 posiłki dziennie,
 • opiekę przewodnika,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • lokalne przejazdy busem,
 • opłatę za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego i na trasę podziemną w Krobicy,
 • podczas warsztatów akcesoria dla każdego - okulary, rękawice, młotek, przecinak.

Cena nie zawiera

 • dopłaty za nocleg w pokoju 1- lub 2-osobowym, jeśli dostępne (20 PLN/noc/osoba).

Ceny

Warsztaty geologiczne w Sudetach 4 dni za 850 PLN.

Organizator

Organized by Fundacja Na Szlaku

Fundacja Na Szlaku to miejsce, w którym zrealizujesz swoje podróżnicze marzenia!

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.