Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wakacje na Sri Lance

Marzysz o wypoczynku połączonym z eksploracją malowniczych regionów Sri Lanki? Chcesz sobie zafundować wakacje życia? Jeżeli odpowiedź na te dwa pytania jest twierdząca, nie musisz się zastanawiać: 15-dniowa wycieczka na Sri Lankę czeka!

W trakcie wyprawy do Azji zwiedzisz najciekawsze punkty na wyspie, tj. Park Narodowy Yale West, region Matale, plantację i fabrykę herbaty Nuwara Eliya, Sigiriya Rock czy miasteczko Dambulla. Wycieczka na Sri Lankę to doskonały sposób na spędzenie urlopu.

Atrakcje

 • plantacje przypraw,
 • safari w Parku Narodowym Yala West,
 • Nuwara Eliya - plantacje herbaty i degustacja
 • Kandy - świątynia Sacred Tooth Relic,
 • tropikalne lasy w regionie Matale,
 • hotel blisko plaży,
 • Dambulla - najstarsze miasto na Sri Lance,
 • wizyta w Galle,
 • Polonnaruwa - starożytne miasto,
 • Sigiriya Rock - skalna twierdza,
 • Habarana - wiejskie życie mieszkańców Sri Lanki.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa jest dla wszystkich, zwłaszcza dla rodziców z dziećmi od 7 roku życia!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Sri Lanka, nazywana “Perłą Oceanu Indyjskiego”, to państwo na wyspie Cejlon leżące w Azji Południowej ze stolicą w Sri Jayawardenepura Kotte. Na wyspie znajduje się ok. 100 parków narodowych i rezerwatów przyrody. Sri Lanka jest miejscem szalenie bogatym pod względem historycznym, religijnym i kulturowym.

Malownicze, piaszczyste plaże to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, tj. nurkowanie, snorkeling, narciarstwo wodne czy żeglarstwo. Sri Lanka słynie również z bogatej flory i fauny, pól herbacianych oraz przypraw.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Colombo

Spotykamy się na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie i wylatujemy do Colombo.

Dzień 2: Colombo

Po przylocie do Colombo przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po długiej podróży. W zależności od pory przylotu animacja czasu wolnego w hotelu umiejscowionym nad morzem.

Wyżywienie: kolacja.

Dzień 3: Colombo - Dambulla

W godzinach porannych podróż do Dambulli. Po drodze zatrzymamy się w świątyni Angurukaramulla Temple. Następnie odwiedzimy świątynię Dambulla Rock wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kompleks świątynny składa się z 5 jaskiń poświęconych Buddzie. Na ścianach jaskiń znajdują się rysunki przedstawiające historię wyspy. W świątyni zachowało się 150 posągów Buddy. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 4: Dambulla - Habarana - Sigiriya

Dziś poznamy wiejskie życie mieszkańców wioski Habarana. Spacerując po okolicy, będziemy mieli okazję obserwować z bliska ich życie codzienne. Po krótkim trekkingu po wiosce zjemy lunch z jedną z farmerskich rodzin.

Następnym przystankiem podczas wyprawy będzie Dambulla, jedna z najstarszych miejscowości na Sri Lance, wpisana na listę UNESCO, słynąca z największego kwarcowego pasma górskiego na obszarze Azji Południowej.

Dotrzemy też do twierdzy Sigiriya Rock, która powstała w czasie panowania Wielkiego Króla Kashyap. Pałac znajduje się na wzgórzu mającym niemal 200 m wysokości. Po dotarciu na sam szczyt można podziwiać zachwycającą panoramę na okoliczne wioski. Powrót do hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 5: Dambulla - Polonnaruwa

Rano udamy się do Polonnaruwa, kolejnego miasta na Sri Lance, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Polonnaruwa jest miejscem, gdzie dziedzictwo starożytnej kultury łączy się z religią.

Spacerując po średniowiecznej twierdzy króla Parakramabahu I, będziemy podziwiać liczne posągi Buddy oraz rzeźby hinduistyczne. Na zakończenie dnia relaks i możliwość skorzystania z masażu w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 6: Matale - Kandy

Dziś wybierzemy się do rolniczego regionu Matale. To właśnie tu znajdują się ogromne plantacje wanilii, kardamonu, cynamonu oraz pieprzu! Podczas pobytu na plantacjach przy filiżance zielonej herbaty porozmawiamy o cennych właściwościach uprawianych przypraw oraz poznamy proces ich uprawy.

Następnie transfer do Kandy, stolicy starożytnych królów Sri Lanki, wpisanej na listę UNESCO. Po dotarciu na miejsce wizyta w najważniejszej dla wyznawców buddyzmu świątyni Sacred Tooth Relic w kompleksie pałacowym jednego z królów Kandy. To właśnie tu możemy podziwiać relikwię zęba Buddy. Według starożytnych wierzeń ten, kto posiada dostęp do relikwii, ma władzę nad całym krajem. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 7: Kandy - Nuwara Eliya

Wizyta w jednym z najpiękniejszych ogrodów na Sri Lance, Royal Botanical Garden. Kolejny punkt wyprawy to podróż pociągiem widokowym do Nuwara Eliya. Podczas 4-godzinnej podróży będziemy podziwiać malownicze pola herbaciane oraz górski region Nuwara Eliya. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 8: Nuwara Eliya

O poranku zwiedzimy plantację herbaty oraz poznamy proces jej produkcji. Na miejscu będzie możliwość zakupu i degustacji. Następnie przespacerujemy się po okolicy. Powrót do hotelu i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 9: Nuwara Eliya

Propozycja na dziś to trekking po wyjątkowym rezerwacie przyrody, Horton Plains. Na obszarze rezerwatu znajdują się dwa najwyższe szczyty Sri Lanki: Totapola (2359 m n.p.m) oraz Kirigapotta (2395 m n.p.m). Horton Plains to gęste lasy, malownicze wodospady i jeziora oraz pasma dzikich łąk.

Ostatnim punktem wyprawy będą Wodospady Bakera, gdzie z 900-metrowego urwiska przy odrobinie szczęścia widać południowe wybrzeże Sri Lanki. Powrót do hotelu na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 10: Nuwara Eliya

Wycieczka na południe wyspy, gdzie znajduje się Park Narodowy Yala. Podczas podróży zrobimy sobie 2 przystanki - w urokliwym, górskim miasteczku Ella oraz przy wodospadzie Ravana Ella. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek i nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 11: Yala West - Ruhunu - Galle - Bentot

Dziś planujemy safari po Parku Narodowym Yala West - Ruhunu. Podczas safari skupimy się na obserwacji dzikich zwierząt, tj. małpy, bawoły, słonie, lamparty, krokodyle czy jelenie. Na obszarze parku zanotowano aż 142 gatunki ptaków. To nie lada gratka dla miłośników ornitologii!

Po zakończeniu safari przejazd w kierunku zachodniego wybrzeża z przystankiem w Galle (UNESCO). Miasto możemy podzielić na dwie części: tą nowoczesną na lądzie i zabytkową, wysuniętą w morze. Fort Galle to największe i najlepiej zachowane miasto portowe założone przez Europejczyków na terenie Azji. Zakwaterowanie w hotelu nieopodal plaży Bentota i odpoczynek po podróży.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dni 12-14: resort nad oceanem

Ostatnie 3 dni na Sri Lance spędzimy w 5* hotelu nieopodal plaży. Zwiedzanie okolicy i odpoczynek nad oceanem.

Dzień 15: Colombo - Warszawa

W godzinach porannych transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Wyżywienie: śniadanie.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy na Sri Lankę nocleg przewidziany jest w hotelach w standardzie 3-, 4- i 5* w pokojach 2-osobowych (łącznie 13 nocy).

Pogoda

Pogoda na Sri Lance:

Na Sri Lance występuje klimat zwrotnikowy-monsunowy oraz równikowy wilgotny. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 28°C. Wilgotność powietrza bardzo często przekracza próg 80%. Na terenach górskich temperatury są znacznie niższe, wynoszą od 15 do 20°C.

Na Sri Lankę najlepiej podróżować w okresie od stycznia do marca i w grudniu. Do najcieplejszych miesięcy zaliczamy styczeń, luty i marzec. Najbardziej deszczowe miesiące to czerwiec i sierpień. Pogoda na Sri Lance sprzyja turystom niemal przez cały rok.

Cena zawiera

Wycieczki:

Trekking Horton Plains, Village Tour, safari w Parku Yala, Royal Botanical Garden w Kandy, trasa widokowa pociągiem Kandy - Nuwara Eliya.

Zwiedzanie obiektów UNESCO: Temple of Tooth, Sigiriya Rock, Dambulla Cave Temple, miasta Polonnaruwa i Galle.

 • 13 noclegów,
 • wyżywienie według programu wycieczki,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • transfer klimatyzowanym busem podczas wyprawy,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL + Assistance 40 000 EUR, bagażu 1000 PLN, NNW 15 000 PLN,
 • wodę podczas wyprawy,
 • bilet na pociąg z Kandy do Nuwara Eliya.

Cena nie zawiera

 • wizy na Sri Lankę (koszt ok. 35 USD),
 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Colombo - Male - Warszawa (koszt od ok. 2400 PLN),
 • 13 lunchy - możliwość wykupienia pakietu, koszt 180 USD za osobę,
 • biletów wstępu do zwiedzanych zabytków (koszt 200 USD),
 • wydatków osobistych,
 • napiwków zwyczajowych.

Ceny

Koszt wycieczki na Sri Lankę wynosi 6960 PLN + loty (od 2400 PLN) za osobę. Do ceny wycieczki należy jeszcze doliczyć bilety wstępu i wizę.

Ważne informacje

Pobyt na Sri Lance jest możliwy z ETA, tzw. Elektroniczną Autoryzacją Wjazdu oraz po uzyskaniu wizy turystycznej. Koszt wizy wynosi ok. 35 USD.

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Osoba podróżująca objęta jest koniecznością posiadania biletu powrotnego oraz środków finansowych (ok. 30 USD na dzień).

Organizator

Organized by Asia Dream Trips

Jeśli marzysz o dalekiej podróży, chcesz mieć wpływ na to, kiedy, dokąd i z kim podróżujesz, Asia Dream Trips jest dla Ciebie idealnym partnerem.

Sri Lanka - ciekawostki:

+ Wycieczka ma charakter koedukacyjny, przeznaczona jest dla wszystkich, również dla rodziców i dzieci od 7. roku życia. Wyprawa organizowana jest dla grupy 8-12 osób.

+ Na Sri Lance znajduje się aż 8 obiektów, które zostały wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO.

+ Walutą narodową Sri Lanki jest rupia lankijska (LKR).

+ Języki urzędowe na Sri Lance to syngaleski oraz tamilski. W większych ośrodkach turystycznych bez problemu możemy porozumiewać się po angielsku.

+ Flaga Sri Lanki przedstawia lwa trzymającego miecz. Na fladze znajdują się również 4 liście nawiązujące do buddyzmu.

+ Alkoholem, z którego słynie Sri Lanka, jest Arrack, który jest efektem fermentacji trzciny cukrowej, orzechów kokosowych lub owoców.

Sprawdź podobne wyjazdy

Victoria, Seszele

23 kwiecień - 3 maj 2021

od2 350 EUR

/ os.

Mexico City, Meksyk

26 październik - 8 listopad 2021

od7 990 PLN

/ os.

Delhi, Indie

14 - 26 wrzesień 2021

od6 150 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.