Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Sri Lanka na majówkę 2021

Nazwa Cejlon w sanskrycie oznacza “Olśniewający Kraj”. Wycieczka na Sri Lankę poza utartym szlakiem dla singli pozwoli nam zarówno wypocząć, jak i zaliczyć objazdówkę po tym wspaniałym kraju nad Morzem Lekkadiwskim.

Poznamy zwyczaje, tradycje i codzienność zwykłych mieszkańców Sri Lanki, obejrzymy atrakcje, plantacje herbaty, pola ryżowe, mgliste wzgórza, dżungle, jeziora, pouczymy się surfingu. Doświadczymy wyspy Cejlon podczas kolorowego buddyjskiego święta Vesak (Wesak), azjatyckiego dnia świateł. Jedziesz z nami?

Atrakcje

 • atrakcje najwspanialszej wyspy świata wg Marco Polo,
 • egzotyka i różnorodność przyrodnicza,
 • relaks wśród soczyście zielonej przyrody,
 • grupa singli, w której przeważają osoby powyżej 35 r. ż.,
 • brak dopłat do jedynek w hotelach,
 • regularne spotkania po powrocie.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Sri Lanka to egzotyczne państwo w Azji Południowej na wyspie Cejlon i kraj uśmiechniętych, pokojowych, pomocnych ludzi. W różnorodnym krajobrazie przeplatają się piaszczyste wybrzeże, rwące rzeki, wody Oceanu Indyjskiego, dżungle z palmami, plantacje herbaty, wysokie góry, zabytki, świątynie, zatoki dla fanów surfingu.

Plan wyjazdu


DZIEŃ 1. LOT DO COLOMBO

Wylatujemy z Polski.

DZIEŃ 2. COLOMBO

Lądujemy na międzynarodowym lotnisku Bandaranaike. Godzinny transfer do hotelu. Wycieczka po Colombo Tuk Tukiem: Galle Face Green z degustacją ulicznych specjałów i Doggy Bar.

DZIEŃ 3. Colombo - Pidurangala - Sigiriya

Śniadanie, przejazd do Sigiriya z przystankiem w sklepie rotti. Relaks w hotelu, wieczorny spacer przez las i wspinaczka po skałkach w kierunku punktu widokowego Pidurangala Rock na zachód słońca z panoramą na Skałę Sigiriya.

DZIEŃ 4. Sigiriya - Polonnaruwa - Dambulla - Sigiriya

Śniadanie. Całodzienny relaks w hotelu bądź 2 opcje spędzenia dnia:

ruiny starożytnego miasta Polonnaruwa oglądane z perspektywy rowerów. Ten czysty zakątek pełen jest starożytnych budowli i cennych archeologicznie zabytków. Zobaczymy tutaj również ogromne jezioro “Parakrama Samudra” z 1200 r.

Świątynie Dambulla, kompleks z II w p.n.e. z listy UNESCO z 80 jaskiniami z malowidłami ściennymi, przy których medytują mnisi, posągami Buddy i innych bóstw oraz monarchów.

DZIEŃ 5. Sigiriya - Mahiyanganaya

Śniadanie. Transfer w kierunku ruin Sigiriya (Lwiej Skały) i wspinaczka na wysokość 180 m. Po zejściu spróbujemy świeżych kokosów. Jedziemy do hotelu w Mahiyanganaya, zajrzymy do wioski, gdzie obejrzymy tworzenie rękodzieła.

DZIEŃ 6. Mahiyanganaya

Wschód słońca na jeziorze Sorabora. Targ rybny, śniadanie na dziko, szkoła, wioska Dambana Vedda z mieszkańcami żyjącymi ze zbieractwa, z rybołówstwa i łowiectwa.

DZIEŃ 7. Mahiyanganaya - Kandy

Śniadanie. Wycieczka do wodospadów Rathna Ella, wędrówka do wioski, gdzie zobaczymy ogromny wodospad Kaluwa Wetuna Ella. Transfer do kulturalnej stolicy Sri Lanki, Kandy, po drodze zjemy ciepłą kukurydzę, zajrzymy do Świątyni Zęba Buddy na ceremonię Pooja.

DZIEŃ 8. Kandy - Ella

Śniadanie. Wyprawa tuk tukami do wioski Gampola blisko Kandy w kierunku szczytu Ambuluwawa Tower z panoramicznym widokiem na cały horyzont. Transfer w kierunku Ella, a po drodze plantacja i fabryka herbaty oraz kolonialnej miejscowości Nuwara Elija na wzgórzu. Przejazd znaną widokową linią kolejową do hotelu w górskiej wiosce Ella z wodospadami Ella Ravana. Zajrzyjcie na punkt widokowy Ella Gap (nocą prawdopodobnie zobaczycie latarnię morską Great Basses).

DZIEŃ 9. Ella

Śniadanie. Trekking na Mini Adam’s Peak (1141 m n.p.m.), następnie kolonialny “Most Dziewięciu Łuków” (Ahas Namaye Palama), możliwość zjazdu na zipline nad polami herbacianymi (prędkość 80 km/h). W Elli czas wolny. 7 maja rozpoczyna się Dzień Poya Vesak Full Moon - to 3 dni świętowania oświecenia Buddy. Wieczorne wycieczki, puszczanie lampionów, kolacja z ”Dansala”, błogosławieństwa od mnichów.

DZIEŃ 10. Ella - Udawalawe

Śniadanie. Transfer w kierunku Udawalawe z przystankiem na wodospady Rawana, Ella Gap oraz 220-m Diyaluma z naturalnymi basenami. Safari w Parku Narodowym Udawalawe. Kolejno przejazd na kemping w Udawalawy.

DZIEŃ 11. Udawalawe - Hikkaduwa

Po śniadaniu udajemy się do Hikkaduwa, w przerwą na dom przejściowy dla osieroconych słoni. Obserwujemy również znanych już z widoczków ze Sri Lanki rybaków. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu plaży.

DNI 12-14. Hikkaduwa

W hotelu w Hikkaduwa czas wolny, obserwacja żółwi, dodatkowe lekcje surfingu i jogi.

DZIEŃ 15. Hikkaduwa

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Śpimy w pokojach 2-osobowych w opcji ze śniadaniami.

Pogoda

W kwietniu i maju na Sri Lance temperatury mogą nawet przekraczać 30 kresek, czemu towarzyszy przeszło 70% wilgotność powietrza. Ewentualne deszcze są jedynie przelotne i naprawdę umiarkowane.

Cena zawiera

 • transfery lotniskowe, przejazdy na miejscu,
 • 12 noclegów,
 • śniadania,
 • usługi polskojęzycznego pilota i anglojęzycznego przewodnika,
 • program zwiedzania,
 • upominek,
 • VAT i opłaty skarbowe,
 • składka na TFG.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych (2000 PLN),
 • posiłków poza śniadaniami,
 • wizy (jeśli zwolnienie dla Polaków nie zostanie przedłużone) 150 PLN,
 • ubezpieczenia KL, NNW/OC 150 PLN,
 • napiwków,
 • biletów wstępu i kolejowych 200 USD,
 • wycieczek fakultatywnych.

Ceny

Za majówkę na Sri Lance zapłacimy 4499 PLN za osobę.

Wycieczka rowerowa po ruinach Polonnaruwa/os.

30 USD

Sesja wyrobu ceramiki Mahiyanganaya/os.

10 USD

Wschód słońca na jeziorze Sorabora/os.

25 USD

Linia Zip Rawana/os.

20 USD

Organizator

Organized by LA-VENTURA/OneFun.pl

Profesjonalne wyjazdy dla singli.

Sprawdź podobne wyjazdy

Fort-de-France, Martynika

3 - 16 grudzień 2021

od3 699 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.