Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

1-dniowa wycieczka: kajakowy spływ rzeką Wkra, przechadzka w koronach drzew i wieczorne ognisko

Pełna wrażeń jednodniowa niedzielna wyprawa dla miłośników przygód. W planie mamy kajakową eskapadę z biegiem nurtu rzeki Wkry niedaleko Warszawy, spacer po Parku Doliny Wkry oraz ognisko, w czasie którego upieczemy kiełbaski i wymienimy się wrażeniami z wycieczki.

Żeby wziąć udział w spływie nie musisz być wytrawnym kajakarzem, odcinek, który pokonamy jest łatwy, w sam raz dla początkujących. Kajaki są dwuosobowe, ale jeśli nie masz pary, to nie problem, z pewnością znajdzie się osoba, która potowarzyszy Ci w czasie wycieczki.

Atrakcje

 • szybki kurs kajakarstwa,
 • wspaniałe widoki,
 • możliwość zobaczenia głazów, pozostałości po jazach oraz starych mostach i młynach,
 • pobyt w Parku Doliny Wkry w Pomiechówku - którego największą atrakcją są pomosty spacerowe umieszczone na drzewach na wysokości kilku i kilkunastu metrów (ścieżki linowe), leśne labirynty, tematyczne punkty edukacyjne, wieża widokowa do obserwacji ptaków, wodny plac zabaw oraz polana rzeźb gigantycznych trójwymiarowych motyli wykonanych w skali 50:1,
 • ognisko integracyjne.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa spływu wynosi 16 km jest bardzo prosta, bez problemu pokonają ją osoby, które nigdy wcześniej nie pływały kajakiem. Spływ razem z przerwami będzie trwał 5h. Tempo rekreacyjne.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Dolina Wkry to wyjątkowo malownicze miejsce. Spływ będzie się odbywał na odcinku niedaleko Warszawy. Wyruszamy z Popielżyna Górnego i kończymy w Śniadówku.

Plan wyjazdu

Spotykamy się w Warszawie na placu Bankowym o godz. 08.30 (pod pomnikiem J. Słowackiego).

Niedziela

O godz. 9.00 wyjeżdżamy do Popielżyna. Na miejscu szybki kurs kajakarstwa. W godzinach 11.00-16.00 płyniemy Wkrą. Będziemy robić postoje przy punktach gastronomicznych.

w godzinach 16-18.00 jedziemy do Pomiechówka do Parku Dolina Wkry (wstęp jest bezpłatny), spędzamy tam czas wg własnych preferencji. Można będzie zrobić zakupy na ognisko. Około godz. 18.30 wracamy do bazy kajakowej na ognisko. O 20.00 wsiadamy do busa/autokaru i wracamy do Warszawy. Planowany przyjazd do stolicy około godz. 21.00.

Pogoda

Pogoda w lipcu w dolinie Wkry jest podobna do tej panującej na pozostałych obszarach Polski. Temperatury na poziomie 19-28 °C. Pamiętaj, że słońce odbijające się od tafli wody silnie opala - nie zapomnij o kremie z filtrem UV, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.

Cena zawiera

 • przejazdy busem lub autokarem na odcinku Warszawa – Popielżyn - Warszawa,
 • miejsce w kajaku dwuosobowym plus niezbędny sprzęt,
 • przygotowanie ogniska (w tym: drewno, talerze, sztućce, musztardę oraz keczup),
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL,
 • mapkę z dokładną trasą spływu.

Cena nie zawiera

 • produktów spożywczych potrzebnych do przygotowania kolacji na ognisku,
 • wyżywienia.

Ceny

Koszt jednodniowego spływu kajakowego dla 1 osoby wynosi: 145 PLN.

Ważne informacje

Z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną, wszystkie wyprawy realizujemy z uwzględnieniem następujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego:

+ wszyscy uczestnicy będą mieli zmierzoną temperaturę przed wejściem do autokaru (osoby z temperaturą powyżej 38°C lub symptomami takimi jak: katar, kaszel niestety nie będą mogły wziąć udziału w spływie),

+ za każdym razem przed wejściem do autokaru - dezynfekujemy ręce,

+ podczas przejazdów konieczne jest zakrycie ust i nosa (maseczką, częścią odzieży, itp.),

+ na otwartej przestrzeni pamiętajmy o zachowaniu między sobą odstępów - min. 2 m,

+ toaleta w autokarze nie będzie czynna.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Informacje o sprzęcie

Spływ będzie realizowany na nowoczesnych kajakach: SIT ON TOP firmy Feel Free. Są one bardzo stabilne i komfortowe. W jednym kajaku moga płynąc dwie osoby dorosłe i dziecko. Każdy kajak dodatkowo jest wyposażony w lekkie aluminiowe wiosła, miejsce bagażowe oraz luki zabezpieczane gumowymi nakryciami.

Uczestnicy obowiązkowo płyną w atestowanych kamizelkach asekuracyjnych.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.