Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Pogranicze Europy i Azji - Gruzja i Armenia: regionalne przysmaki i najpiękniejsza architektura

Kraje niesamowitej historii i architektury, położone wśród ośnieżonych gór, stepów, półpustyń i tropików. Odkryj z nami tradycje i kulturę Gruzinów i Armenów przy dźwiękach muzyki i akompaniamencie czaczy.

Atrakcje

 • degustacje tradycyjnych gruzińskich potraw i alkoholi,
 • muzyka na żywo,
 • wyprawy trekkingowe,
 • przejazd terenówką,
 • zabytki z Listy UNESCO,
 • plażowanie nad Morzem Czarnym

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wycieczka koncentruje się wokół Gruzji i Armenii, ich stolic i największych miast. Różnorodność architektury i wyjątkowe walory krajobrazowe terenu są głównymi atutami tej wyjątkowej wyprawy.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2

Zwiedzanie Tbilisi. Pierwszego dnia w Gruzji zwiedzimy urokliwe Tbilisi, jego starówkę i zabytkowy kościół. Kolejka linowa zabierze nas na szczyt widokowy, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta.

Dzień 3

Przejazd do Armenii, w kierunku Erewania i zwiedzanie kanionu Ashtarak. Przygodę z Armenią rozpoczniemy szlakiem wyjątkowych klasztorów: Haghpat, Saghmosavank, klasztoru psalmów.

Dzień 4

Wycieczka do Areni. Arenia słynie przede wszystkim z wina i urokliwych okolic wokół klasztoru Noravank. Mekka irańskich kierowców, którzy gustują w tutejszych alkoholach.

Dzień 5

Zwiedzanie Erewania, klasztoru Khor-Virap i Echmiadzinu. Całodniową wycieczkę krajoznawczą zwieńczy wyjątkowa kolacja z tradycyjną muzyką na żywo.

Dzień 6

Zwiedzanie świątyni Garni, klasztoru Gehard i Sevanavank. Wizyta nad jeziorem Sevan i podróż w kierunku Gruzji. Podczas wycieczki zwrócimy szczególną uwagę na klasztor wpisany na Listę UNESCO i wyjątkowe jezioro Sevan, największy tego typu zbiornik słodkowodny, położony na imponującej wysokości 2000 m n. p. m.

Dzień 7

Wizyta w Kachetii, Sighnaghi, Bodbe i Nekresi. Wyprawa obfitująca w doznania smakowe. Odwiedzimy “miasto wiecznej miłości” i winnice regionu, z których każda wytwarza wino z własnego szczepu.

Dzień 8

Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną, Kaukaz i Gudauri. Kamienne wieże i słynna Droga Wojenna przybliżą nam historię Gruzji, a dzicz Kaukazu dostarczy niesamowitych wrażeń estetycznych.

Dzień 9

Przejazd terenówką połączony z degustacją czaczy. Wyprawa do Mchcety i Gori. Mccheta i Gori to podróż w głąb korzeni Gruzji. Zwiedzanie centrum życia religijnego z zabytkami wpisanymi na Listę UNESCO zakończy lekcja historii w Gori i cuda natury w postaci podziemnych tuneli i wyjątkowych formacji skalnych.

Dzień 10

Wycieczka do Bordżomi i kamiennego miasta Wardzia. Park zdrojowy w Brodżomi oferuje nam degustację wody mineralnej o specyficznym smaku - rozrywka dla odważnych!

Dzień 11

Wyprawa do Rabati, Batumi i na plaże Morza Czarnego. Zwiedzanie kolosalnej twierdzy z XIII w. zwieńczy słodkie lenistwo na plaży u brzegu Morza Czarnego.

Dzień 12

Dzień morskich opowieści - plaże i delfinarium. Plan na dziś - opalanie się i nicnierobienie! Bardziej aktywnym nie damy się jednak nudzić. Zapraszamy do odwiedzenia delfinarium i imponującego ogrodu botanicznego.

Dni 13

Ostatni dzień w Tbilisi. Tbilisi pożegna nas kolejną perłą kuchni gruzińskiej - nazuki. Ostatni dzień to też czas na zakup pamiątek i pyszne podsumowanie wyjazdu podczas pożegnalnej kolacji

Dzień 14

Wylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Wycieczka należy do tych z rodzaju objazdowych. Zakwaterowanie zmienia się w zależności od destynacji konkretnego dnia. Zapewniamy noclegi 3* hotelach w pokojach 2-os.

Pogoda

Pogoda w Gruzji i Armenii lubi zmieniać się jak w kalejdoskopie. W dzień rozpieszcza upałami, by w nocy temperatura spadała w okolice zera. Wygodne buty, ciepła bluza i krem z filtrem to obowiązkowe wyposażenie.

Cena zawiera

 • przeloty z bagażem podręcznym,
 • noclegi w 3* hotelach,
 • przejazdy i bilety wstępów,
 • polskojęzycznych przewodników w Gruzji i Armenii,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • degustacje tradycyjnych dań i alkoholi,
 • niespodzianki i atrakcje dodatkowe,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

 • dopłaty +850 PLN za zakwaterowaniu w pokoju 1-os.,
 • dopłatę do bagażu innego niż podręczny,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt 13-dniowego wyjazdu to 5 690 PLN / os. Cena jest orientacyjna, ponieważ jej częścią są bilety lotnicze, które zostaną zakupione po zebraniu grupy. Szacunkowa cena biletów to 1 200 PLN/os.

Ważne informacje

Gruzini to bardzo serdeczny, ale i specyficzny naród. Przy kupowaniu pamiątek warto pamiętać, że te tradycyjne kupimy często bezpośrednio od “producentów” w ich domach.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

Tokyo, Japonia

Ostatnie miejsca

Kolombo, Sri Lanka

12 - 23 listopad 2022

od7 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.