Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Słowenia - kajaki górskie (6 dni)

Udział w szkoleniu z kajakarstwa górskiego to wspaniały pomysł na spędzenie długiego weekendu w przepięknej Dolinie Socy w Słowenii. Podczas kilku dni pobytu nabędziemy umiejętności niezbędne do sprawnego poruszania się kajakiem górskim, pokonywania fal i bystrzy, a także poznamy techniki ratownictwa i asekuracji.

Szkolenie obejmuje 15h zajęć w wodzie oraz 5h wykładów, podczas których przekazana nam zostanie rzetelna wiedza. Doskonały wyjazd dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas i nie boją się ekstremalnych przeżyć, jakie zagwarantuje nam spływ po krystalicznie czystej rzece Soca.

Atrakcje

 • kurs kajakarstwa górskiego (WW II),
 • zjawiskowa Dolina Soca,
 • spływ różnorodnymi odcinkami krystalicznej rzeki Soca,
 • Triglavski Park Narodowy,
 • mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. zipline i kanioning,
 • pamiątka z wyprawy - film dla każdego uczestnika.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wymagana umiejętność pływania wpław, a także dobra kondycja i koordynacja ruchowa. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wg. posiadanych umiejętności.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Dolina Soca leży w Słowenii w Alpach Julijskich gwarantuje turystom spokój i odpoczynek od zgiełku miasta. Na jej obszarze znajdują się liczne kaniony, wodospady, a przede wszystkim czysta rzeka Soca, po której spływ gwarantuje potężną dawkę adrenaliny i zjawiskowe widoki.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przejazd do Słowenii przez Austrię, zakwaterowanie i wieczorne spotkanie integracyjne.

Dzień 2

O 9.30 zbiórka, podczas której otrzymamy pianki, kamizelki, buty i kaski. Wchodzimy do wody i uczymy się wsiadania, wysiadania i utrzymania równowagi w kajaku. Przed wypłynięciem na rzekę Soca nauczymy się jeszcze pływania kajakiem po spokojnej wodzie oraz technik opuszczania kajaka po wywrotce. Dziś odbędzie się wykład, na którym otrzymamy podstawowe informacje na temat kajakarstwa górskiego.

Dzień 3

Pływamy na górnym odcinku Socy, gdzie będziemy omijać wapienne skały i pokonywać zwężenia. Nauczymy się też wychodzenia na nurt oraz wyjścia z cofki. Na kolejnym wykładzie dowiemy się więcej na temat rzek górskich i zjawisk na nich występujących.

Dzień 4

Na kolejnym odcinku rzeki pokonujemy bystrza i fale, wchodzimy i wychodzimy z cofki, a także rozpoznajemy zjawiska występujące na rzece. Wieczorny wykład poszerzy naszą wiedzę z technik pływania i manewrów wykonywanych podczas spływu kajakiem. Poznamy też zasady ratownictwa i asekuracji - najpierw w teorii, a następnie w praktyce, gdy będziemy już na rzece.

Dzień 5

Dzień dodatkowych atrakcji. Wybieramy się na zipline, czyli zjazd tyrolką nad zjawiskowym kanionem Ucja. Tyrolki znajdują się 100 m. nad ziemią, a podczas zjazdu towarzyszy nam wykwalifikowany instruktor. Kolejną z atrakcji jest kanioning, wspinaczka na mokro po kanionie Susec. Przy okazji pokonujemy stromości poprzez zjazdy na linach, ślizgi i przeskoki. Każda z tych atrakcji jest dodatkowo płatna.

Dzień 6

Wjedziemy koleją gondolową na Kanin (2587 m n.p.m.). Przy sprzyjającej pogodzie z grani tego szczytu możemy podziwiać włoskie Alpy.

Zakwaterowanie

W Słowenii zatrzymamy się w miejscowości Bovec, nazywanej letnią, górską stolicą Słowenii. Do naszej dyspozycji są 4- i 6-osobowe apartamenty, a w nich łazienka i w pełni wyposażony aneks kuchenny.

Nocleg na jedną noc mamy zapewniony także w Austrii w Dolinie Salzy, gdzie będziemy spać w 2-osobowych pokojach w głównym budynku na kempingu, w którym znajduje się restauracja i recepcja.

Pogoda

W Bovec wyróżniamy 2 rodzaje klimatu, oceaniczny i kontynentalny. Okres od czerwca do sierpnia jest najcieplejszy i z niewielką ilością opadów. Najwyższa średnia temperatura to 24°C w lipcu, a najniższa 2°C w styczniu.

Cena zawiera

 • liczne aktywności przez 5 dni pobytu,
 • noclegi,
 • kajaki i sprzęt do asekuracji,
 • opłaty za wstęp na rzekę Soca,
 • odpowiednią odzież i obuwie,
 • opiekę kajakarzy górskich i ratowników,
 • pamiątkę z wyjazdu - film,
 • ubezpieczenie KL i NNW zawierające klauzulę dotyczącą sportów wysokiego ryzyka,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów dojazdu,
 • posiłków,
 • biletów do dodatkowych atrakcji turystycznych: kolej na Kanin - 16 EUR/os., zipline - 59 EUR/os., kanioning - 50 EUR/os.

Ceny

Koszt wyjazdu na 6 dni: 2199 PLN od osoby + koszty dojazdu 300-400 PLN/os.

Ważne informacje

Należy mieć przy sobie ważny dowód osobisty.

Do Doliny Salzy zapewniamy dojazd 9-osobowym busem z Katowic. Wyjeżdżamy w niedzielę o godz. 9.30 z Dworca PKS, jedziemy do Austrii gdzie mamy przystanek i następnie kontynuujemy podróż do Słowenii. W drogę powrotną wyruszamy w piątek i zatrzymujemy się na nocleg w Dolinie Salzy. Z Austrii do Katowic wyruszamy w sobotę o 9.30. Za przejazd w obie strony zapłacimy 350 PLN/os.

Istnieje także możliwość dojazdu do Słowenii we własnym zakresie.

Organizator

Organized by M-CANOE

M-CANOE to fanatycy wody specjalizujący się w organizacji spływów kajakowych, raftingu, kanioningu i via ferratach.

Kajaki w Słowenii

Walutą Słowenii i Austrii jest euro (EUR).

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.