Safari w Kenii

Wyprawa do Kenii to niezapomniane chwile na safari, ale nie tylko. Poza obserwacją dzikich zwierząt zwiedzimy Nairobi oraz Mombasę, przenocujemy na plantacji herbaty, odbędziemy rejs po oceanie i obejrzymy zachód słońca, widząc w tle najwyższy szczyt Afryki, czyli Kilimandżaro.

Zobaczymy wielkie aglomeracje miejskie, ale i kenijskie wioski, w których tubylcy pokażą nam swoje zwyczaje i taniec przy ognisku. Ta wycieczka do Afryki pozostanie w naszej pamięci na zawsze!

Atrakcje

 • Giraffe Center,
 • dom Karen Blixen,
 • safari po Parku Narodowym Jeziora Nakuru,
 • plantacja herbaty w Kericho,
 • Nyang’oma Kogelo i wizyta u babci Baracka Obamy,
 • regionalna kolacja w Kobondo,
 • poznanie życia kenijskiej wioski,
 • kolacja przy ognisku,
 • safari w Masai Mara,
 • plemienne tańce i śpiew w wiosce Talek Village,
 • safari w Parku Narodowym Amboseli,
 • safari morskie Wasini,
 • obserwacja dzikich zwierząt,
 • oglądanie zachodu słońca w tle z Kilimandżaro.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

W czasie wyprawy nie ma określonego poziomu zaawansowania uczestników. Każdy powinien poradzić sobie na safari w Kenii.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kenia to kraj afrykański, który charakteryzuje się ogromną różnorodnością nie tylko krajobrazu, ale też kultury i klimatu. Ogromne bogactwo dzikich zwierząt i ptactwa sprawia, że jest uważana za jedno z najlepszych miejsc na wyprawę safari. Można tu spotkać gatunki, które nie występują w żadnym innym miejscu na kuli ziemskiej.

Poza egzotycznymi zwierzętami w Kenii zobaczymy barwne wioski plemienne i wielkie metropolie, takie jak Nairobi i Mombasa. Nie brakuje też znakomitych hoteli, plaży, palm i białego piasku. Kenia to kraj łączący w sobie mnóstwo przeciwności. Jego eksploracja jest dla każdego fascynującym przeżyciem.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Ruszamy na safari

Spotykamy się na lotnisku, by wyruszyć do Nairobi, stolicy Kenii. Na miejsce dotrzemy albo w nocy, albo nad samym ranem. Zakwaterujemy się w Gracehouse Resort.

Dzień 2: Nairobi

Udamy się do Giraffe Center, gdzie będziemy karmić żyrafy. Następnie zwiedzimy Karen Blixen Museum. Jest to dom, w którym mieszkała duńska pisarka, autorka powieści “Pożegnanie z Afryką”. Potem zrobimy zakupy w centrum handlowym, gdzie można dostać karty SIM, żywność oraz odwiedzić kantor.


Dzień 3: Park Narodowy Jeziora Nakuru

Rozpoczynamy safari, czyli z Nairobi udajemy się do Nakuru, by ruszyć w trasę po Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Leży on w centrum Kenii w Wielkich Rowach Afrykańskich. Swoją nazwę wziął od jeziora tektonicznego Nakuru, będącego lekko słonym i płytkim zbiornikiem wodnym.

W parku można spotkać takie zwierzęta, jak hieny, lwy, antylopy różnych gatunków, lamparty, koby śniade, gazele Granta i Thomasa, dikdiki żwawe. Czasami można zobaczyć nosorożca białego, a populacja nosorożca czarnego zaczyna się odradzać.

Na tym terenie zamieszkują również żyrafy Rothschilda, które zostały tu sprowadzone w 1977 roku z zachodniego obszaru Kenii. Warunki okazały się dla nich bardzo korzystne i żyrafy szybko się zaaklimatyzowały.

W jeziorze występują różnego rodzaju ryby, drobne skorupiaki, a także algi. Wszystko to przyciąga niezliczone ilości ptactwa. W szczytowych okresach do jeziora przybywa nawet dwa miliony flamingów.

Dzień 4: Obserwacja nosorożców i plantacja Kericho

Obserwujemy nosorożce w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Około południa ruszamy do Kericho, miasta leżącego w prowincji Rift Valley w okolicy płaskowyżu wulkanicznego Mau. Znajduje się tu plantacja herbaty. Zwiedzimy fabrykę. Kericho słynie jako największy na kontynencie afrykańskim 36-tysięczny ośrodek handlowy i region, w którym uprawia się i suszy herbatę. Nocujemy na plantacji w Rey’s hotel.

Dzień 5: Kogelo i Kobondo

Ruszamy dalej, a po drodze zatrzymujemy się w Nyang’oma Kogelo, gdzie odwiedzimy babcię Baracka Obamy. Wieczorem docieramy do wioski Kobondo. Tu zjemy wystawną regionalną kolację, której będzie towarzyszyła muzyka oraz tancerze z plemienia Luo.

Dzień 6: Kobondo

Zobaczymy lokalną szkołę oraz odwiedzimy sierociniec. Będziemy mieli okazję prowadzić obserwację życia toczącego się w kenijskiej wiosce. Zjemy kolację przy ognisku.

Dzień 7: Podróż do Aruba Mara Camp

Rano wyruszamy w stronę Masai Mara. Wieczorem docieramy do Aruba Mara Camp, obozowiska leżącego na granicy Masai Mara, kenijskiej części Parku Narodowego Serengeti.

Dzień 8: Safari w Masai Mara oraz wizyta w Talek Village

Cały dzień spędzimy na obserwowaniu dzikich zwierząt. Będziemy podróżować terenowym mikrobusem wyposażonym w podnoszony dach i specjalnie przygotowanym do safari. To tutaj będziemy mogli zobaczyć tzw. Wielką Piątkę, czyli pięć gatunków dużych afrykańskich ssaków. Należą do niej: sawannowy słoń afrykański, lew, nosorożec czarny, bawół afrykański i lampart. Poza nimi będziemy obserwować gepardy, krokodyle, hipopotamy, strusie afrykańskie, niezliczone gatunki ptaków latających, antylopy, gazele i żyrafy.

Odwiedzimy masajską wioskę Talek Village, gdzie tubylcy ugoszczą nas, przedstawiając plemienne tańce i śpiew. Na kolację wrócimy do Aruba Mara.

Dzień 9: Podróż do Parku Narodowego Amboseli

Rano wyruszamy do Parku Narodowego Amboseli leżącego przy granicy Kenii z Tanzanią. Wieczorem docieramy do AA Lodge Amboseli, przepięknego kompleksu, z którego rozpościera się widok na najwyższą górę Afryki, Kilimandżaro.

Dzień 10: Safari w Parku Narodowym Amboseli

Park Narodowy Amboseli słynie z tego, że zamieszkują go ogromne stada słoni oraz różnorodne ptactwo. Zaobserwujemy tu również hipopotamy, bawoły, lamparty, hieny, nosorożce, żyrafy, pawiany i szakale. Na terenie parku znajdują się południowo-zachodnie stoki Kilimandżaro.

Wieczorem po lunchu w hotelu ponownie wjedziemy do rezerwatu, by obejrzeć niesamowity zachód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki oraz z dzikimi zwierzętami dookoła.

Dzień 11: Podróż do Mombasy

Wyjeżdżamy do Nairobi, by stamtąd odlecieć samolotem do Mombasy. W Mombasie zakwaterujemy się w hotelu w Dani Beach, by relaksować się na plaży i w wodzie.

Dzień 12: Safari morskie

Odjedziemy w kierunku Tanzanii, aby odwiedzić wyspę Wasini i odbyć morskie safari.

Dzień 13: Mombasa

Tego dnia będziemy zwiedzać Mombasę. Pójdziemy na Stare Miasto, gdzie znajdziemy mnóstwo sklepów z rękodziełem. Zobaczymy też Fort Jesus. Następnie z lotniska w Mombasie wylecimy do Nairobi.

Dzień 14: Powrót do Europy

Odbędziemy nocny lot z Nairobi do Warszawy.

Zakwaterowanie

Nocujemy w znakomitych miejscach noclegowych: w hotelach (Gracehouse Resort, hotel w Diani Beach), na plantacji w Rey’s hotel, w ośrodku Aruba Mara Camp, w przepięknym kompleksie AA Lodge Amboseli.

Pogoda

W Kenii dwukrotnie w ciągu roku występuje pora deszczowa. Krótka trwa od połowy października do połowy grudnia, a długa to okres od marca do maja. Najzimniejszymi miesiącami są lipiec oraz sierpeń, a najcieplejszymi grudzień i styczeń. Właśnie dlatego w podróż po Kenii najlepiej wybrać się w okresie od grudnia do marca.

W całej Kenii występują znaczne różnice w wilgotności oraz w temperaturze. Są one szczególnie odczuwalne między centralną częścią kraju a wybrzeżem.

Cena zawiera

 • profesjonalny plan wyprawy,
 • opiekę przewodnika z National Geographic,
 • safari,
 • lokalny przelot, ewentualnie podróż koleją, z Nairobi do Mombasy i odwrotnie,
 • transport terenowym samochodem,
 • rejsy promem oraz łodziami,
 • noclegi,
 • pełne wyżywienie, czyli 3 posiłki każdego dnia,
 • bilety wstępu i opłaty wejściowe w każdym zwiedzanym miejscu,
 • opłaty za lokalne imprezy kulturowe,
 • możliwość skorzystania z porad i konsultacji odnośnie fotografowania podróżniczego.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych z Warszawy do Nairobi i z powrotem (w okresie letnim ok. 3000 PLN, w innych terminach ok. 2800 PLN),
 • opłaty za wizę (50 USD, które płacimy na lotnisku w Nairobi),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby),
 • ubezpieczenia,
 • wydatków własnych,
 • napiwków.

Ceny

Koszt wyjazdu na 14 dni: 10500 PLN od osoby + przeloty (2800-3000 PLN). Ze wizę dopłacamy na lotnisku w Nairobi 50 USD.

Ważne informacje

Wyjeżdżając do Kenii, każdy uczestnik wyprawy musi pamiętać o wykupieniu wizy pobytowej. Można za nią zapłacić (50 USD) po przylocie do Nairobi, na lotnisku. Ważne, by paszport miał ważność jeszcze przez co najmniej pół roku od daty wycieczki. Najlepiej na miejscu posługiwać się kopiami dokumentów tożsamości, a oryginały zostawiać w hotelowych sejfach, by uniknąć ich utraty w związku z możliwymi kradzieżami.

Nie ma przymusowych szczepień przed wyjazdem do Kenii. Usługi medyczne w tym państwie są ogólnie dostępne, jednak dosyć drogie, więc warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne na pobyt w Kenii, a na wszelki wypadek mieć dodatkowe środki pieniężne w celu regulowania należności za leczenie i lekarstwa.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Ciekawostki przed wyprawą:

Na miejscu mamy zapewniony transport samochodem. Będzie to terenowa Toyota Land Cruiser LONG typu Safari albo VAN Toyota HIACE 4×4 również typu Safari.

W Kenii nie ma problemów z wymianą waluty, a płatności kartą kredytową są dosyć powszechne.

W czasie pobytu w Kenii należy pamiętać o regułach panujących w tym kraju. Zwiedzając miejsca kultu religijnego, powinniśmy się odpowiednio ubrać. Nie wolno nosić krótkich spódnic, a stroje kąpielowe są dozwolone tylko na basenach w hotelach lub na plaży. Z kolei topless nie można się opalać nawet na plażach hotelowych.

Nie można fotografować obiektów publicznych ani niszczyć waluty kenijskiej. Palenie jest dozwolone tylko w wyznaczonych do tego strefach. W miejscach publicznych jest zakazane i surowo karane.

Nie należy oddalać się od swojej grupy wycieczkowej ani nawiązywać kontaktów z kenijskimi dziećmi, np. fotografować ich lub dawać im słodkości. W miastach problemem jest przestępczość, więc należy zachować szczególną ostrożność i lepiej nie zakładać biżuterii, a okna w pojazdach zamykać. W Kenii występuje duże zagrożenie epidemiologiczne, dlatego wodę powinniśmy pić jedynie butelkowaną.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

28 kwiecień - 13 maj 2020

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Kuala Lumpur, Malezja

9 - 22 czerwiec 2020

+ 1 więcej

od5 100 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

5 - 23 czerwiec 2020

+ 2 więcej

od4 750 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.