Rumunia: rowerowy objazd po Transylwanii

Wycieczka po Transylwanii to niezwykła przygoda, która zapewni nam niezapomniane przeżycia.

Przejeżdżając przez ten niezwykle malowniczy region rowerami, będziemy mogli na bieżąco podziwiać niesamowitą przyrodę i piękną architekturę.

Na odwiedzanych podczas wyprawy targowiskach zaopatrzymy się w lokalne smakołyki a także zapoznamy się z rumuńskim folklorem.

Przy rezerwacji do 15.03.2020 r. obowiązuje promocyjna cena!

Atrakcje

 • malownicze krajobrazy,
 • wspaniałe zamki,
 • warowne kościoły,
 • twierdza w Clanic - wpisana na Listę UNESCO,
 • muzeum ikon malowanych na szkle w Sibiel,
 • kościółek w Cisnadioara,
 • Siedmiogrodzki Szlak Kościołów Warownych,
 • Sighisoara - miejscowość, w której urodził się legendarny Drakula,
 • degustacja wina i rakiji.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Transylwania kojarzy nam się głównie z legendą o krwiożerczym Drakuli, jednak nie tylko ze względu na tę historię region przyciąga wielu turystów.

Transylwania inaczej nazywana również Siedmiogrodem to kulturowe centrum Rumunii - słynie z niezwykłej architektury wspaniałych średniowiecznych miast.

Podczas wizyty w tym miejscu możemy podziwiać liczne warowne kościoły, odrestaurowane wioski, i wyjątkowo piękne krajobrazy.

Okolica słynie także z produkcji niezwykle wspaniałych win.

Plan wyjazdu

UWAGA: Program Organizatora jest orientacyjny. Podane dzienne dystanse mogą różnić się o około 15 km. Poszczególne elementy programu mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, kondycję uczestników i inne czynniki organizacyjne. Prosimy więc nie traktować tego programu zobowiązująco, jednak Organizator dołoży wszelkich starań, by zrealizować go jak najdokładniej.

Dzień 1

Wyjeżdżamy do Rumunii.

Dzień 2 Rimetea

Przepiękna, odrestaurowana wioska, w której będziemy podziwiać niezwykłe krajobrazy i piękną architekturę a także raczyć się niezwykłym smakiem produkowanego w tej okolicy wspaniałego wina.

Dzień 3 Rimetea – Alba Iulia

Przejeżdżamy rowerami do miasteczka Aiud - zwiedzamy tam warowny kościół. Następnie jedziemy wzdłuż doliny rzeki Geoagiu i docieramy do Avrigu. Z tego miejsca udajemy się do Alba Iulii, która była dawną stolicą Siedmiogrodu.

Dzień 4 Alba Iulia - Sibiel

Zwiedzamy Alba Iulia - oprócz najlepiej zachowanej w Europie twierdzy odwiedzimy także miejscowe targowisko. Następnie przejeżdżamy do Clanic, gdzie możemy podziwiać kolejną twierdzę - wpisaną na Listę UNESCO. Potem podążamy do Garbowej, gdzie odwiedzamy kolejny warowny kościół i kierujemy się do Sibieli, czyli pasterskiego regionu, gdzie zauważamy mnóstwo owiec i pasterzy.

Dzień 5 Sibiel

Zwiedzamy muzeum ikon malowanych na szkle. Wybierzemy się także na wycieczkę do Sybina, gdzie będziemy podziwiać świetnie zachowaną starówkę.

Dzień 6 Sibiel - Talmacel

Przejeżdżamy na nocleg do wioski Talmacel - po drodze odwiedzimy kościółek w Cisnadioara i a także targ owocowy w Cisandie, na którym będziemy mogli kupić soczyste arbuzy, melony i winogrona.

Dzień 7 Talmacel – Sighisoara

Podążamy Siedmiogrodzkim Szlakiem Kościołów Warownych. Dzień zakończymy w Sighisoarze - w miejscowości, w której urodził się Drakula.

Dzień 8 Sighisoara - Viscri

Dzisiejszy etap wycieczki zakończymy w Viscri - miejscowości nie bez powodu uznanej za najpiękniejszą w Rumunii. Pod urokiem tej niesamowitej miejscowości jest sam książę Walii, Karol.

Dzień 9 Viscri - Braszów

Udajemy się do Rupei i zwiedzamy ruiny zamku uważanego za jeden z najpiękniejszych w Transylwanii. Następnie odwiedzamy kolejny warowny kościół w Prejmer. Etap kończymy w Braszowie.

Dzień 10 Braszów - Bran

Zwiedzamy Braszów - rewelacyjną starówka, ratusz, Czarny Kościół, restauracje, puby i kawiarnie - wszystko to robi niesamowite wrażenie. Przejeżdżamy do Branu, gdzie podziwiamy fantastyczny zamek Drakuli. Dzień kończymy degustacją wyśmienitego rumuńskiego wina i smakowitej rakiji.

Dni 11-12

Wyjeżdżamy z Rumunii i nad ranem docieramy do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w trakcie trwania wycieczki zapewniamy w klimatycznych pensjonatach, a także w kwaterach turystycznych.

Cena zawiera

 • noclegi w kwaterach turystycznych i pensjonatach,
 • przejazd autokarem z/do Rumunii (z Krakowa/Katowic),
 • usługi opiekuna,
 • przewóz bagaży podczas wycieczki rowerowej,
 • ubezpieczenie KL i NW,
 • dodatkowo za opłatą 400 zł - opcja z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje).

Cena nie zawiera

 • wyżywienia.

Ceny

Cena wyjazdu na 12 dni: 2450 zł.

Ważne informacje

Podczas wyprawy będziemy przeważnie poruszać się głównymi drogami asfaltowymi, a każdy z etapów wycieczki to dystans 50-60 km.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno "okazjonalni rowerzyści", "rowerowi turyści" jak i doświadczeni rowerzyści.

Sprawdź podobne wyjazdy

Galaway, Irlandia

Le Tour, Francja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.