Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Rumunia - Bukareszt: weekendowa fotowyprawa

Fotowyprawa do Bukaresztu to doskonała okazja na podszkolenie umiejętności pod okiem profesjonalnego fotografa związanego z Akademią Nikona - Michała Leji. Wycieczka do stolicy Rumunii jest świetnym sposobem na spędzenie długiego weekendu w dobrym towarzystwie z aparatem w ręku.

W ramach wyjazdu będziemy uczestniczyć w Bucharest Photofest, w ramach którego zobaczymy liczne wystawy fotograficzne oraz poznamy miłośników sztuki wizualnej z całego świata. Przy okazji poznamy uroki stolicy oraz odkryjemy wnętrza parlamentu rumuńskiego. A to wszystko w 4 dni.

Wyprawa przewidziana jest na wrzesień 2022 r. Podany obok termin jest orientacyjny - dokładana data zostanie ustalona po zebraniu grupy.

Atrakcje

 • warsztaty fotograficzne z Michałem Leją,
 • Bucharest Photofast,
 • eksploracja Bukaresztu,
 • pałac rumuńskiego parlamentu,
 • lokalna kuchnia,
 • dobre towarzystwo.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Michał Leja

  Instruktor

  Fotograf i podróżnik. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii, wykładowca i doradca programowy Akademii Nikona.

Poziom zaawansowania

Wyprawa skierowana jest do wszystkich, a przede wszystkim do miłośników fotografii!

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Rumunia to kraj mało eksploatowany przez turystów pomimo malowniczych terenów górskich sprzyjających pieszym wędrówkom. Państwo rumuńskie leży w południowo-wschodniej Europie ze stolicą w Bukareszcie. Sąsiaduje z Mołdawią, Bułgarią, Serbią, Ukrainą oraz Węgrami. Ma dostęp do Morza Czarnego.

Nazywany “Paryżem Wschodu” Bukareszt to największe i najbardziej rozwinięte miasto w Rumunii. Położona na 7 wzgórzach nad rzeką Dymbowicą stolica słynie z monumentalnych, klimatycznych budynków porośniętych bluszczem i zielonych parków. Możemy tam podziwiać architekturę z różnych okresów, mi.in. neoromantyczne kamieniczki, secesyjne i neobarokowe pałace oraz pamiątki z czasów socrealizmu.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Bukareszt)

Przylot do stolicy w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w jednym z hoteli w centrum miasta. Przy odrobinie szczęścia zdążymy na otwarcie festiwalu Bucharest Photofest. Wieczorem przy kolacji integracja i omówienie planu wycieczki na następne dni.

Dzień 2 (Bucharest Photofest)

Z samego rana rozpoczynamy eksplorację miasta. W poszukiwaniu ciekawych miejsc i uchwycenia najlepszych kadrów udamy się do centrum. W godzinach popołudniowych będziemy uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących Bucharest Photofest. Udział w festiwalu to doskonała okazja, aby obcować ze sztuką z całego świata. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3 (Parlament)

Ten dzień poświęcimy na odkrywanie tajemnic i uroków rumuńskiego parlamentu. Będziemy podziwiać i fotografować bogato zdobione wnętrza, podejmiemy również wyzwanie sfotografowania obiektu z zewnątrz. Wieczór spędzimy przy kolacji, dzieląc się wrażeniami z podróży.

Dzień 4

W godzinach porannych odwiedzimy wybrane wystawy w ramach Bucharest Photofest. Podsumujemy całą fotoekspedycję i podzielimy się najciekawyszmi zdjęciami z wyprawy. W godzinach popołudniowych wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy do Rumunii spędzimy 3 noce w centrum Bukaresztu, w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Pogoda

Państwo rumuńskie leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, który zmienia się w zależności od ukształtowania terenu. Na terenach górskich dominuje zimny i surowy klimat alpejski. W okolicach wybrzeża nad Morzem Czarnym panuje klimat suchy z ciepłym okresem zimowym.

Do Rumunii najlepiej jechać w okresie od kwietnia do października. Do najbardziej deszczowych miesięcy zaliczamy maj i czerwiec. Najcieplej jest w lipcu i sierpniu, najzimniej w styczniu. Średnia roczna temperatura w stolicy kraju, Bukareszcie wynosi ok. 11°C.

Cena zawiera

 • noclegi (3),
 • wyżywienie (3x śniadania, 2x obiady, 3x kolacje),
 • warsztaty fotograficzne i wsparcie Michała Lei - fotografa Akademii Nikona,
 • transfer z/na lotnisko w Rumunii,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie bagażu 400 EUR, KL 100 00 EUR, NNW 4000 EUR, OC 50 000 EUR,
 • transfer komunikacją miejską.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa - Bukareszt - Warszawa (koszt ok. 800 PLN),
 • opłat dodatkowych, w tym: biletów wstępu, napiwków zwyczajowych i niektórych posiłków (koszt 150 EUR, płatny w gotówce na miejscu),
 • wydatków osobistych,
 • napojów do posiłków.

Ceny

Koszt fotowyprawy weekendowej do Bukaresztu wynosi 3981 PLN + bilety lotnicze (koszt ok. 800 PLN w obie strony) za osobę.

Ważne informacje

Polacy podróżujący do Rumunii nie potrzebują wizy. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Podróżując do Bukaresztu, warto zabezpieczyć i ubezpieczyć swój sprzęt fotograficzny przed kradzieżą lub uszkodzeniem.

Wycieczka organizowana jest dla grupy 4-8 osób.

Na wycieczkę do Rumunii warto ze sobą zabrać wygodne buty, ciepłą bluzę lub polar na chłodne wieczory, okulary przeciwsłoneczne oraz najpotrzebniejsze leki.

Organizator

Organized by Soul Travel

Soul Travel – wyrusz w życiową podróż! Organizujemy autorskie wyprawy, dzięki którym odkryjesz siebie na nowo.

Rumunia - ciekawostki

Walutą obowiązującą w Rumunii jest lej rumuński (RON).

Religia dominująca w państwie rumuńskim to prawosławie (ok. 85% wyznawców w skali całego kraju).

Językiem urzędowym jest rumuński. W niektórych częściach kraju możemy się porozumiewać również po węgiersku.

Sprawdź podobne wyjazdy

Ghardaïa, Algieria

21 listopad - 5 grudzień 2021

od4 000 PLN

/ os.

Dahab, Egipt

6 - 15 styczeń 2022

od4 000 PLN

/ os.

Paryż, Francja

12 - 15 listopad 2021

od5 622 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.