Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rumunia - Bukareszt: weekendowa fotowyprawa

Fotowyprawa do Bukaresztu to doskonała okazja na podszkolenie umiejętności pod okiem profesjonalnego fotografa związanego z Akademią Nikona - Michała Leji. Wycieczka do stolicy Rumunii jest świetnym sposobem na spędzenie długiego weekendu w dobrym towarzystwie z aparatem w ręku.

W ramach wyjazdu będziemy uczestniczyć w Bucharest Photofest, w ramach którego zobaczymy liczne wystawy fotograficzne oraz poznamy miłośników sztuki wizualnej z całego świata. Przy okazji poznamy uroki stolicy oraz odkryjemy wnętrza parlamentu rumuńskiego. A to wszystko w 4 dni.

Atrakcje

 • warsztaty fotograficzne z Michałem Leją,
 • Bucharest Photofast,
 • eksploracja Bukaresztu,
 • pałac rumuńskiego parlamentu,
 • lokalna kuchnia,
 • dobre towarzystwo.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Michał Leja

  Instruktor

  Fotograf i podróżnik. Absolwent Europejskiej Akademii Fotografii, wykładowca i doradca programowy Akademii Nikona.

Poziom zaawansowania

Wyprawa skierowana jest do wszystkich, a przede wszystkim do miłośników fotografii!

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Rumunia to kraj mało eksploatowany przez turystów pomimo malowniczych terenów górskich sprzyjających pieszym wędrówkom. Państwo rumuńskie leży w południowo-wschodniej Europie ze stolicą w Bukareszcie. Sąsiaduje z Mołdawią, Bułgarią, Serbią, Ukrainą oraz Węgrami. Ma dostęp do Morza Czarnego.

Nazywany “Paryżem Wschodu” Bukareszt to największe i najbardziej rozwinięte miasto w Rumunii. Położona na 7 wzgórzach nad rzeką Dymbowicą stolica słynie z monumentalnych, klimatycznych budynków porośniętych bluszczem i zielonych parków. Możemy tam podziwiać architekturę z różnych okresów, mi.in. neoromantyczne kamieniczki, secesyjne i neobarokowe pałace oraz pamiątki z czasów socrealizmu.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Bukareszt)

Przylot do stolicy w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w jednym z hoteli w centrum miasta. Przy odrobinie szczęścia zdążymy na otwarcie festiwalu Bucharest Photofest. Wieczorem przy kolacji integracja i omówienie planu wycieczki na następne dni.

Dzień 2 (Bucharest Photofest)

Z samego rana rozpoczynamy eksplorację miasta. W poszukiwaniu ciekawych miejsc i uchwycenia najlepszych kadrów udamy się do centrum. W godzinach popołudniowych będziemy uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących Bucharest Photofest. Udział w festiwalu to doskonała okazja, aby obcować ze sztuką z całego świata. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3 (Parlament)

Ten dzień poświęcimy na odkrywanie tajemnic i uroków rumuńskiego parlamentu. Będziemy podziwiać i fotografować bogato zdobione wnętrza, podejmiemy również wyzwanie sfotografowania obiektu z zewnątrz. Wieczór spędzimy przy kolacji, dzieląc się wrażeniami z podróży.

Dzień 4

W godzinach porannych odwiedzimy wybrane wystawy w ramach Bucharest Photofest. Podsumujemy całą fotoekspedycję i podzielimy się najciekawyszmi zdjęciami z wyprawy. W godzinach popołudniowych wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy do Rumunii spędzimy 3 noce w centrum Bukaresztu, w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Pogoda

Państwo rumuńskie leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, który zmienia się w zależności od ukształtowania terenu. Na terenach górskich dominuje zimny i surowy klimat alpejski. W okolicach wybrzeża nad Morzem Czarnym panuje klimat suchy z ciepłym okresem zimowym.

Do Rumunii najlepiej jechać w okresie od kwietnia do października. Do najbardziej deszczowych miesięcy zaliczamy maj i czerwiec. Najcieplej jest w lipcu i sierpniu, najzimniej w styczniu. Średnia roczna temperatura w stolicy kraju, Bukareszcie wynosi ok. 11°C.

Cena zawiera

 • noclegi (3),
 • wyżywienie (3x śniadania, 2x obiady, 3x kolacje),
 • warsztaty fotograficzne i wsparcie Michała Lei - fotografa Akademii Nikona,
 • transfer z/na lotnisko w Rumunii,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie bagażu 400 EUR, KL 100 00 EUR, NNW 4000 EUR, OC 50 000 EUR,
 • transfer komunikacją miejską.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa - Bukareszt - Warszawa (koszt ok. 800 PLN),
 • opłat dodatkowych, w tym: biletów wstępu, napiwków zwyczajowych i niektórych posiłków (koszt 150 EUR, płatny w gotówce na miejscu),
 • wydatków osobistych,
 • napojów do posiłków.

Ceny

Koszt fotowyprawy weekendowej do Bukaresztu wynosi 3981 PLN + bilety lotnicze (koszt ok. 800 PLN w obie strony) za osobę.

Ważne informacje

Polacy podróżujący do Rumunii nie potrzebują wizy. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Podróżując do Bukaresztu, warto zabezpieczyć i ubezpieczyć swój sprzęt fotograficzny przed kradzieżą lub uszkodzeniem.

Wycieczka organizowana jest dla grupy 4-8 osób.

Na wycieczkę do Rumunii warto ze sobą zabrać wygodne buty, ciepłą bluzę lub polar na chłodne wieczory, okulary przeciwsłoneczne oraz najpotrzebniejsze leki.

Organizator

Organized by Soul Travel

Soul Travel to podróżowanie szlakami wytyczanymi pasją i miłością do świata.

Rumunia - ciekawostki

Walutą obowiązującą w Rumunii jest lej rumuński (RON).

Religia dominująca w państwie rumuńskim to prawosławie (ok. 85% wyznawców w skali całego kraju).

Językiem urzędowym jest rumuński. W niektórych częściach kraju możemy się porozumiewać również po węgiersku.

Sprawdź podobne wyjazdy

Taszkient, Uzbekistan

10 - 24 październik 2020

od4 000 PLN

/ os.

Ghardaïa, Algieria

21 listopad - 5 grudzień 2020

od4 000 PLN

/ os.

Paryż, Francja

12 - 15 listopad 2020

od5 622 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.