Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Sylwester + Nowy Rok w RPA i Namibii

Jeśli chcesz powitać Nowy Rok w prawdopodobnie najpiękniej położonym miejscu na świecie, koniecznie wybierz się z nami na wyprawę do RPA i Namibii i spędź Noc Sylwestrową w Kapsztadzie.

Pozostałe dni wyprawy niosą ze sobą niemniej fantastyczne atrakcje i możliwość spędzania czasu w ciekawych i zjawiskowych miejscach.

Możemy wziąć udział w safari, spotkać się z przedstawicielami Himba i Herero, odwiedzić Damaraland, wspiąć się na 400-metrową wydmę, podziwiać wspaniałe widoki rozciągające się z Góry Stołowej i zjeść piknik na jednej z dzikich plaż Robberg Nature Reserve.

Jeśli to dla Ciebie wciąż za mało, to możesz skorzystać z fakultatywnych atrakcji i wziąć udział w przeprawie quadami po wydmach, pływać kajakiem wśród delfinów i fok, przelecieć awionetką nad wyschniętymi jeziorami Deadvlei i Sossusvlei oraz podziwiać formacje skalne Spitzkoppe.

Atrakcje

 • Sylwester i Nowy Rok w Kapsztadzie,
 • wjazd na Górę Stołową (1085 m n.p.m.),
 • Przylądek Dobrej Nadziei,
 • przejazd Trasą Ogrodów,
 • piknik na dzikiej plaży w Robberg Nature Reserve,
 • przejazd przez pustynię Kalahari,
 • jeziora Sossusvlei i Deadvlei,
 • Damaraland,
 • wizyta w fundacji chroniącej gepardy,
 • spotkanie z Herero i Himba,
 • wodospady Epupa,
 • safari po Parku Narodowym Etosza.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas wyprawy planowane są dłuższe spacery, safari, czy też przejazd przez pustynię. Należy wziąć to pod uwagę przed ewentualnym zapisem na imprezę.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kapsztad w RPA to podobno najpiękniej położone miejsce na świecie. Mnóstwo punktów widokowych, znajdująca się niedaleko Góra Stołowa - to wszystko gwarantuje, że można podziwiać rozciągające się wokół krajobrazy i nieustannie się nimi zachwycać.

Namibia to wciąż nieodkryty, pełen tajemnic kraj, w którym można przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać fascynujących ludzi i odwiedzić zjawiskowe miejsca, które przypominają baśniowe krainy.

Podczas pobytu w RPA i Namibii można spotkać dzikie zwierzęta - te żyjące na wolności i te przebywające w fundacjach, poznać obyczaje członków ludu Himba i Herero, na każdym kroku obcować z niepowtarzalną przyrodą i odpoczywać na słonecznych plażach.

Plan wyjazdu

“Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.”

Dzień 1

Z lotniska we Wrocławiu lecimy do Kapsztadu.

Dzień 2

Lądowanie w Kapsztadzie. W drodze do luksusowych dzielnic (Camps Bay Clifton) zatrzymamy się w punkcie widokowym Blaauwberg Beach, skąd rozpościera się wspaniały widok na Górę Stołową. Po zakwaterowaniu możemy wybrać się na spacer po promenadzie i pobliskich plażach. Kolację zjemy na Victoria & Alfred Waterfront. W drodze powrotnej do hotelu wstąpimy na kolejny punkt widokowy Signal Hill.

Dzień 3

Kolejką linową wjeżdżamy na Górę Stołową. Następnie przejdziemy do winnic Stellenbosch, gdzie zjemy kolację sylwestrową.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 4

Jedziemy na Przylądek Dobrej Nadziei i tam spędzamy cały dzień. W drodze powrotnej być może zatrzymamy się na plaży surferów Muizenberg Beach.

Posiłki: śniadanie

Dzień 5

Trasą Ogrodów przejedziemy do Plettenberg Bay.

Posiłki: śniadanie

Dzień 6

Jedziemy na całodniową wycieczkę do Robberg Nature Reserve. Zjemy piknik na jednej z dzikich plaż a następnie wybierzemy się na 5-godzinny spacer po rezerwacie (opcja dla chętnych).

Posiłki: śniadanie, lunch

Dzień 7

Z lotniska w George lecimy do Namibii. Po wylądowaniu przejedziemy przez pustynię Kalahari (2 godziny) i dotrzemy do miejsca zakwaterowania. Po odpoczynku weźmiemy udział w pieszym safari (można wspomóc się rowerem elektrycznym).

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 8

Jedziemy nad wyschnięte jeziora Sossusvlei i Deadvlei, które otoczone są czerwonymi 400-metrowymi wydmami. Wspinamy się na jedną z nich. Jeśli nam się uda, pójdziemy jeszcze do kanionu Sesriem.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 9

Jedziemy do kurortu wypoczynkowego Swakopmund. Możemy wziąć udział w wycieczce na quadach (fakultatywnie) lub wykorzystać ten czas na zakup pamiątek i spacery po promenadzie.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 10

Dzień rozpoczynamy od wycieczki kajakowej wśród fok i delfinów (fakultatywnie). W południe pojedziemy do Spitzkoppe, gdzie będziemy mogli podziwiać niezwykłe formacje skalne.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 11

Jedziemy do Damaralandu, by na własne oczy zobaczyć bajkowe krajobrazy. W drodze będziemy mieli kilka przystanków w najlepszych punktach widokowych.

Posiłki: śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 12

Przed południem wybierzemy się na wędrówkę po czerwonych wydmach. Obejrzymy też ryty skalne San. Po południu, samochodami elektrycznymi, pojedziemy do doliny rzeki Abu Huab, która zamieszkiwana jest przez pustynne słonie.

Posiłki: śniadanie, lunch, kolacja

Dzień 13

Jedziemy do Kamanjab i odwiedzamy fundację sprawującą opiekę nad gepardami.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 14

Przejeżdżamy do Opuwo, by spotkać się z rdzennymi mieszkańcami Herrero. Po południu czeka nas niespodzianka od organizatora wyprawy.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 15

Jedziemy nad wodospady Epupa, a następnie na spotkanie z członkami ludu Himba.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 16

Wyjeżdżamy na safari do Parku Narodowego Etosza, gdzie spędzamy cały dzień na obserwacji dzikich zwierząt.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 17

Z samego rana wyruszamy ponownie na podglądanie dzikich zwierząt zamieszkujących park Etosza, W południe postaramy się wyruszyć do stolicy Namibii - Windhoek.

Posiłki: śniadanie

Dzień 18

Porannym lotem wracamy do Polski.

Posiłki: śniadanie

Zakwaterowanie

W zależności od miejsca, w którym będziemy przebywać, noclegi mamy zagwarantowane w 3*, 4* lub 5* lodge, w apartamentach lub w 4*/5* villi. Zatrzymamy się w pokojach 2-osobowych. Można skorzystać z noclegu w pokoju 1-osobowym - należy jednak przed wyjazdem skontaktować się w tej sprawie z organizatorem wyprawy.

Pogoda

Początek roku to najcieplejszy okres w Kapsztadzie. Temperatury są idealne zarówno do zwiedzania jak i odpoczynku na plaży. W Namibii dobra pogoda trwa cały rok, ale styczeń przywita nas wyjątkowo wysokimi temperaturami - nie zapomnijmy o kremach z filtrem.

Cena zawiera

 • opłaty wizowe (Namibia),
 • transfery z i na lotnisko,
 • zakwaterowanie + posiłki wymienione w programie,
 • transport zgodnie z programem,
 • opiekę pilota,
 • atrakcje ujęte w programie,
 • koszty wstępu do do parków i rezerwatów,
 • pozwolenia,
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN).

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu - ok. 4100 PLN/os,
 • dodatkowych lub fakultatywnych atrakcji,
 • opłat za fotografowanie i filmowanie,
 • napiwków i wydatków własnych
 • napojów alkoholowych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni: 17 800 PLN od osoby + przeloty.

Można wykupić rozszerzone ubezpieczenie obejmujące: bagaż podróżny; uprawianie turystyki kwalifikowanej, sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych; koszty rezygnacji z przyczyn losowych; następstwa chorób przewlekłych (dla osób pow. 65 r. ż.).

W trakcie wyprawy zaplanowanych jest kilka wycieczek fakultatywnych, związanych z dodatkową opłatą: eskapada kajakami w Swakompund - 60 USD/os/3h, wejście do Spitzkoppe - 30 USD/os, przelot awionetką nad jeziorami Sossusvlei i Deadvlei - 150-300/USD/os- cena zależy od ilości osób i długości lotu.

Ważne informacje

Należy zabrać ze sobą paszport z okresem ważności minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski. Do wjazdu na teren RPA nie potrzebujemy wizy, jest ona natomiast wymagana przy wjeździe do Namibii. Wszystkie informacje na temat wizy uzyskamy u organizatora imprezy.

Sylwester w Afryce

Jedziemy w kameralnej grupie (min: 8 osób; maks: 14 osób). Przeloty będą organizowane rejsowymi samolotami linii lotniczych w klasie ekonomicznej. Na safari i podczas przejazdów będziemy poruszać się odpowiednio samochodami terenowymi lub minivanami.

Sprawdź podobne wyjazdy

Sesriem, Namibia

Ostatnie miejsca

29 grudzień 2021 - 15 styczeń 2022

od3 700 USD

/ os.

Bishkek, Kirgistan

30 czerwiec - 11 lipiec 2022

+ 1 więcej

od1 450 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.