Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Poznaj najpiękniejsze szlaki Roztocza: 10-dniowa wyprawa rowerowa

Rowerowa przygoda przez Roztocze to idealny wybór na spędzenie wakacji w Polsce. Zobaczysz klimatyczne miasteczka o ciekawej historii, przejedziesz szlakiem czarownych parków narodowych i zakochasz się w sielskości roztoczańskich krajobrazów.

Odpocznij od zgiełku codzienności za sprawą kolorytu wschodniej Polski!

Atrakcje

 • zwiedzanie urokliwych zakątków położonego nad Wisłą Sandomierza,
 • przejazd widowiskowym szlakiem rowerowym Lasów Janowskich,
 • odkrywanie dziewiczych tras Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz malowniczych stawów Echo,
 • eksplorowanie klimatycznych miasteczek z tradycją w tle m.in. Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Narolu,
 • odkrywanie śladów kultury sakralnej Roztocza: cerkiew w Narolu wpisana na listę UNESCO oraz cerkwie w Chotyńcu i Raduży,
 • przejazd odcinkiem szlaku Green Velo, rozciągającego się pomiędzy Roztoczem a Pogórzem Podkarpackim,
 • zwiedzanie zamku w Krasiczynie,
 • odkrywanie zabudowań XIX-wiecznej architektury drewnianej we wsi Próchnik na Pogórzu Przemyskim,
 • zwiedzanie unikatowego kompleksu pałacowego w Łańcucie,
 • Leżajsk - zwiedzanie pobernardyńskiego kompleksu klasztornego.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa dość trudna z fragmentami z dłuższymi podjazdami, w większości szlaki płaskie z etapami po ok. 80 km. Jeden z odcinków o długości 100 km.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Roztocze łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Dzięki niepowtarzalnym walorom przyrodniczym, bogatej florze i faunie utworzono Roztoczański Park Narodowy oraz rezerwaty tj. Sołokija czy Nad Tanwią.

Plan wyjazdu

Plan wyjazdu ma charakter orientacyjny. Podane dystanse mogą się różnić o +/- 15 km w zależności od ogólnej kondycji uczestników, pogody czy też czynników zewnętrznych niezależnych od organizatora.

Dzień 1

Rano wyjeżdżamy z Krakowa, aby dotrzeć do punktu startowego naszej trasy - Sandomierza. W tym królewskim i jednym z najstarszych polskich miast organizujemy wieczór integracyjny w klimatycznej knajpce.

Dzień 2 (60 km)

Wyruszamy o poranku. Na szlaku wyjazdowym mijamy piękny przedgórzysty krajobraz z licznymi sadami jabłoniowymi charakterystycznymi dla regionu. Większość 60-km trasy poprowadzi nas przez bujne Lasy Janowskie słynące z licznych rezerwatów przyrody, stawów, rozlewisk leśnych i obszarów bagiennych.

Nocujemy w Janowie Lubelskim, urokliwym mieście, gdzie poczujemy ducha polskiej historii szlacheckiej. Warto zobaczyć tu perłę architektury baroku - zabudowania podominikańskiego kompleksu klasztornego. Nie zawiedzie nas również klimatyczny ryneczek starego miasta.

Dzień 3 (55 km)

O poranku wyruszamy z Janowa, wjeżdżamy na Roztocze. Szlak obfituje w cieszące oko krajobrazy: bory sosnowe, zieleniące się w słońcu doliny krystalicznych rzek oraz bogatą florę i faunę, będące wizytówką regionu.

Zobaczymy mały, uroczy i z nazwy znany wielu Szczebrzeszyn, stolicę języka polskiego. Znajdziemy tu pomnik przysłowiowego chrząszcza. Przejedziemy przez mające często długość kilku kilometrów wąwozy lessowe, charakteryzujące się płaskim dnem i stromymi zboczami. Głębokość wąwozów sięga niekiedy 20 m.

Dwa kolejne noclegi w Roztoczańskim Parku Narodowym, nieopodal Zwierzyńca.

Dzień 4

Eksplorujemy serce Roztocza i Roztoczańskiego Parku Narodowego: to Zwierzyniec, który słynie nie tylko z czarującej lokalizacji, ale również z bogatej bazy gastronomicznej i noclegowej. Jest tu gro szlaków rowerowych znajdujących się na terenie rezerwatu oraz uroczy kościół na wodzie.

Roztoczański Park Narodowy słynie z różnorodności. Dotrzemy m.in. do Zagrody Guciów, czy stawów Echo. Będąc tam, warto wybrać się na najlepszego w okolicy pstrąga do Chaty Rybaka. Wieczorem, po intensywnym dniu czeka nas nastrojowe ognisko, z dobrą muzyką w doborowym towarzystwie.

Dzień 5 (70 km)

Pojedziemy w kierunku stawów Echo - czterech stawów obok Zwierzyńca. W okolicy będzie można zobaczyć hodowlę koników polskich, których bezpośrednimi przodkami były tarpany. Dalej skierujemy się na wschód, mijając okoliczne miasteczka. Zobaczymy urokliwą Aleję Dębów w Górecku Kościelnym, która obfituje w pradawne drzewostany mające niekiedy po 500 lat i obwody szerokości 7 m.

Następnie pojedziemy do Narola, gdzie zwiedzimy Pałac Łosiów, który powstał w XVIII w. i słynie z pięknego ogrodu w stylu angielskim. Na nocleg dojedziemy do położonego przy granicy polsko-ukraińskiej Horyńca Zdrój. Miejsce to jest wyjątkowo urokliwe dzięki malowniczej okolicy i unikatowym zabytkom.

Dzień 6 (90 km)

Dziś przemierzymy trasę wzdłuż ukraińskiej granicy, jednego z odcinków malowniczego szlaku rowerowego Green Velo. Poznamy zakątki bogate w zabytki kultury materialnej, w tym liczne cerkwie. Najbardziej unikatowa znajduje się właśnie w Narolu i jest wpisana na listę UNESCO. Nieco mniej znane cerkwie napotkamy w Chotyńcu i Raduży.

Na deser czeka nas zwiedzanie zamku w Krasiczynie, perły architektury renesansowo-manierystycznej w Europie. Wieczorem dotrzemy do historycznego Przemyśla, gdzie odwiedzimy forty przemyskiej twierdzy. Potem będziemy mieć czas na zasłużony relaks.

Dzień 7 (75 km)

Trasa będzie wiodła szlakami Pogórza Przemyskiego. Pojedziemy do Pruchnika, podkarpackiej tradycyjnej wsi z jednym z lepiej zachowanych ryneczków z niespotykaną już XIX-wieczną drewnianą zabudową. Przykłady tego typu zabudowy z tego okresu napotkamy w skansenie w Markowej.

Dzień zakończymy w Łańcucie. To tu znajduje się jeden z najbardziej oszałamiających zespołów pałacowych w Europie i jednocześnie jeden z piękniejszych przykładów rezydencji arystokratycznych w Polsce. Pałac otoczony jest wspaniałym parkiem w stylu angielskim. Obiekt słynie również z bardzo ciekawej kolekcji pojazdów konnych.

Dzień 8 (60 km)

Prosto z Łańcuta zmierzamy do Leżajska trasą Green Velo wzdłuż rzeki San. Zachwyci nas cisza i dziewicza natura. Zwiedzimy tu kompleks zabytkowych obiektów, należących do klasztoru Bernardynów. Nie zabraknie chwili przyjemności, czyli pochylenia się nad kuflem piwa z pobliskiego browaru, który słynie z unikalnego sposobu leżakowania piwa w specjalnych poziomych tankach.

Nocleg w Rudniku nad Sanem, małej stolicy polskiego wikliniarstwa.

Dzień 9 (60 km)

Nabrzeżem rzeki San przejedziemy do Sandomierza. Wyprawę zakończymy wspólnie spędzonym czasem wśród średniowiecznych zabytków miasteczka.

Dzień 10

Wracamy do Krakowa (busem).

Zakwaterowanie

Nocujemy w wybranych pensjonatach, bądź kwaterach turystycznych. Pokoje 2-4-osobowe.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie (9 noclegów),
 • przejazd do/z Krakowa busem, włączając transport rowerów,
 • transport bagaży w trakcie wyprawy,
 • opiekę organizatora wycieczki,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia w trakcie wyjazdu,
 • wydatków indywidualnych osób uczestniczących,
 • dodatkowych atrakcji nie ujętych w programie.

Ceny

Koszt wycieczki wynosi 1550 PLN/os.

Ważne informacje

Należy zabrać dowód osobisty lub paszport. Dobrze jest mieć ze sobą dodatkowe obuwie na zmianę, dwa komplety odzieży rowerowej oraz pokrowiec na plecak, które przydadzą się w przypadku silnego deszczu.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Wycieczka rowerowa

Dojazd z/do Katowic i Warszawy jest możliwy po dopłacie 150 PLN/os. (tylko w przypadku zebrania się odpowiedniej ilości chętnych).

Osoby poniżej 16 lat uczestniczą w wyprawach z pełnoletnim opiekunem. Zapraszamy osoby indywidualnie, grupy przyjaciół czy całe rodziny. Nie ma limitu wiekowego.

Grupy liczą zwykle ok. kilkunastu osób, co znacznie ułatwia integrację i tworzy niezapomnianą atmosferę w trakcie wyprawy.

Sprawdź podobne wyjazdy

Genua, Włochy

14 - 23 maj 2021

+ 1 więcej

od2 300 PLN

/ os.

Korfu, Grecja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.