Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

5 dni na Kresach Wschodnich - aktywnie i rodzinnie: piesze wycieczki, kajaki, zwiedzanie

Aktywny rodzinny wyjazd, podczas którego przemierzymy pieszo lub na rowerach Las Parczewski i Poleski Park Narodowy, zobaczymy wiele pomników przyrody, weźmiemy udział w spływie kajakowym i usłyszymy ciekawe historie z czasów II wojny światowej. Będziemy także zwiedzać Zamość i jego okolice, poznawać tradycyjne smaki wschodniej kuchni i podziwiać Roztoczański Park Narodowy.

Atrakcje

 • eksploracja Poleskiego i Roztoczańskiego Parku Narodowego,
 • spacery po Lasach Parczewskich - miejscu bitwy partyzanckiej z II wojny światowej,
 • spływ kajakowy,
 • zwiedzanie Zamościa (lista UNESCO) i okolic.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie wymagamy przygotowania fizycznego przed wyprawą. Zaplanowane są piesze wycieczki po parkach narodowych, przejazdy rowerami, lekki trekking na Bukową Górę. Wyjazd zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Poleski Park Narodowy to rezerwat przyrody, w którym można obserwować unikatowe bagienno-leśne ekosystemy i korzystać z przygotowanych ścieżek edukacyjnych.

Roztoczański Park Narodowy zachwyca różnorodnością, będąc tam, koniecznie trzeba pojechać do Zwierzyńca i Zamościa, wejść na Bukową Górę, która jest idealnym punktem widokowym oraz zobaczyć kompleks stawów Echo i pobliską Rudkę.

Wycieczka do parków narodowych to wspaniała możliwość podziwiania przyrody i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Plan wyjazdu

UWAGA: Realizacja programu wyprawy będzie uzależniona od warunków atmosferycznych oraz od sytuacji epidemiologicznej i zaleceń Rządu.

Dzień 1 (czwartek)

Spotykamy się na dworcu Warszawa Wschodnia i pociągiem jedziemy do Parczewa (czas przejazdu ok. 2h). Zatrzymujemy się w gospodarstwie agroturystycznym w Parczewie. Po kolacji wysłuchamy gawęd partyzanckich z okresu II wojny światowej.

Dzień 2 (piątek)

Po śniadaniu ruszamy na rowerową przejażdżkę po Lasach Parczewskich. Były one miejscem największej bitwy partyzanckiej podczas II wojny światowej. Udamy się w miejsca, gdzie znajdują się pomniki i cmentarze partyzanckie. W trakcie wycieczki zjemy lunch, sam przejazd zakończymy w Ludwinie. Na kolację i nocleg zatrzymamy się w agroturystyce na skraju Poleskiego Parku Narodowego.

Dzień 3 (sobota)

Dzień spędzamy w Poleskim Parku Narodowym. W zależności od pogody mamy do wyboru spływ kajakowy, pieszą wycieczkę po parku lub wycieczkę kajakowo-pieszą. Po lunchu będziemy obserwować gatunki ptaków, gadów i płazów. Istnieje także szansa na spacer ścieżkami dydaktycznymi “Czahary” i “Perehod”.

Wieczorem pojedziemy busem do Roztoczańskiego Parku Narodowego (przejazd ok. 2h). Zatrzymamy się w agroturystyce w Zwierzyńcu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 (niedziela)

Piesza wyprawa po Roztoczańskim Parku Narodowym, podczas której zobaczymy miasto Zwierzyniec, a następnie wejdziemy na Bukową Górę. Skorzystamy też z kąpieliska Stawy Echo i zjemy lunch. Kolacja w Zwierzyńcu w restauracji lub w agroturystyce, w której zatrzymamy się na noc.

Dzień 5 (poniedziałek)

Jedziemy do Zamościa , gdzie możemy podziwiać słynny rynek, zabytkowe kamienice i bramy, ratusz, czy też Akademię Zamojską (lista UNESCO). Miasto i jego okolice eksplorujemy na rowerach. Podczas lunchu spróbujemy lokalnych przysmaków. Wrócimy do Warszawy pociągiem na godz. 21.

Zakwaterowanie

Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych w Parczewie, Ludwinie i Zwierzyńcu.

Cena zawiera

 • śniadania,
 • opłaty za przejazdy,
 • opiekę pilota,
 • programowe wycieczki i atrakcje,
 • spływ kajakowy,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia oprócz śniadań,
 • wydatków osobistych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 5 dni: 1400 PLN/os.

Ważne informacje

Z Warszawy do Parczewa oraz z Zamościa do Warszawy dojedziemy pociągiem PKP. Na Roztocze mamy zapewniony transport busem, a ze Zwierzyńca do Zamościa dostaniemy się lokalnymi liniami kolejowymi.

W programie przewidziane są piesze i rowerowe wyprawy oraz spływ kajakowy, dlatego warto zabrać wygodne buty oraz odzież sportową.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Marphie, Nepal

2 - 17 listopad 2022

od8 050 PLN

/ os.

Tenerife, Hiszpania

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.