Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Mazury: wyjazd rowerowy + spływy kajakowe

Ponad tydzień w siodełku na Mazurach - zwiedzanie największych atrakcji Krainy Polskich Jezior podczas wyprawy rowerowej. Dodatkowe atrakcje w postaci spływu kajakowego, odpoczynku na plażach oraz rejsu żaglówką. Aktywny wypoczynek dla każdego!

Atrakcje

 • przejazd trasami wzdłuż brzegów jezior m.in. Nidzkiego, Śniardwy, Mamry i Niegocin,
 • zwiedzanie historycznych miejsc, np. Wilczego Szańca,
 • aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu,
 • pływanie kajakiem na rzece Krutyni,
 • rejs pod żaglami po jeziorze Mamry.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasy są łatwe. Podczas ich realizowania nie spotkamy wielu podjazdów, a drogi, którymi będziemy jechać, będą w większości asfaltowe i leśne. Odcinki mają średnio po ok. 50 km.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wyprawa zabierze nas w dziki świat Mazur, czyli jednego z najpiękniejszych regionów kraju. Na rowerach przemierzymy piękne pola i wiekowe lasy porastające brzegi najwspanialszych i największych polskich jezior.

Plan wyjazdu

Program jest ramowy i jego dzienne odcinki mogą się różnić o +/- 15 km. Na decyzję o zmianach może wpłynąć kondycja uczestników, warunki pogodowe i inne czynniki.

Dzień 1:

Wyjazd z Warszawy do Rucianego-Nidy. Na miejscu impreza integracyjna.

Dzień 2:

Wyjeżdżamy w trasę brzegiem jeziora Nidzkiego. Szlak wiedzie przez mazurskie lasy. Dotrzemy do położonego w ustronnym zagajniku jeziorka Wesołek. Dojedziemy do miejscowości Krzyże, w której czeka nas dłuższy odpoczynek. Jedziemy dalej do Pisza, gdzie przenocujemy.

Dzień 3:

Przemierzamy ciekawe okolice nad brzegiem największego polskiego jeziora - Śniardwy. Krajobraz podziwiać będziemy z licznych, rozsianych tu, punktów widokowych. Dotrzemy do okolicznych osad, w tym do wioski Nowe Guty, w której zobaczymy całkiem sporo świetnie zachowanych domków zbudowanych z polnych kamieni.

Dalej znajdziemy się na obszarze Szwajcarii Oleckiej, gdzie wjedziemy na Szlak Jezior Rynnowych. Trasa wiedzie brzegami pięknych, polodowcowych jezior, takich jak Ublik Wielki, Buwełno czy Tyrkło. Te okolice to także wspaniałe zabytki, takie jak średniowieczne grodzisko, cmentarze i dawne zabudowania. Wreszcie docieramy nad jezioro Niegocin, do miejscowości Giżycko, gdzie spędzimy noc.

Dzień 4:

Jedziemy do Węgorzewa, a droga prowadzi wschodnimi brzegami jezior Dargin i Mamry. Pokonamy jedynie ok. 30 km. Po przybyciu na miejsce noclegu udamy się na rejs żaglówką po jez. Mamry, który potrwa kilka godzin.

Dzień 5:

Na rowerach dojeżdżamy na północ Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie przemieszczać się będziemy szlakami prowadzącymi wśród wielu historycznych obiektów, w tym najsłynniejszego bunkra Hitlera o nazwie Wilczy Szaniec. Chwilę odpoczynku znajdziemy w niewielkiej zatoczce, w porcie jachtowym, a następnie dojedziemy do naszej mety w Mikołajkach.

Dzień 6:

Nie planujemy długiego odcinka. Wszystko w celu wydłużenia czasu potrzebnego na odpoczynek, np. na plaży. W Mikołajkach warto spróbować specjałów lokalnej kuchni. Celem dnia jest Mrągowo, gdzie spędzimy noc.

Dzień 7:

Wjeżdżamy na Krutyński Szlak Rowerowy, na którym spędzimy 2 kolejne dni. Biegnie on, jak sama nazwa wskazuje, brzegiem rzeki Krutyni. W planie mamy nie tylko jazdę jednośladami, ale także przesiadkę do kajaków. Obierzemy spokojniejszy odcinek z Sorkwit do Bieniek.

Dzień 8:

Dzień drugi przejazdu wzdłuż Krutyni. Po kilkunastu kilometrach trasy rowerowej wsiądziemy do kajaków, którymi spłyniemy aż do mostu w Ukcie. Wieczorem docieramy do Rucianego-Nidy i domkniemy mazurską pętlę. Wieczorem czeka nas integracyjne ognisko.

Dzień 9:

Luźniejszy dzień, wybierzemy się nad jeziorko Mała Guzianka, które leży w dzikiej Puszczy Piskiej. Nie jest to popularne turystycznie miejsce, dzięki czemu odpoczniemy z dala od tłumów. Po powrocie wsiądziemy do busa powrotnego do Warszawy.

Zakwaterowanie

Noclegi podczas wyprawy organizowane w pensjonatach i kwaterach agroturystycznych.

Pogoda

Latem na Mazurach często pada deszcz, dlatego warto mieć ze sobą odpowiednie ubrania. Jeśli chodzi o temperatury, to średnie dobowe wartości przekraczają 20°C. W ciągu dnia możemy spodziewać się upałów przekraczających 30°C.

Cena zawiera

 • noclegi wg programu,
 • transport busem z i do Warszawy,
 • przewóz rowerów z i do Warszawy,
 • przewóz bagaży na trasie,
 • usługi opiekuna grupy,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków własnych,
 • dopłaty do wyjazdu z miast innych niż Warszawa.

Ceny

Koszt wyprawy: 2100 PLN/os.

Ważne informacje

W przypadku gdyby zebrała się odpowiednio duża grupa, możliwe jest zorganizowanie dojazdu na miejsce z Katowic lub Krakowa. Koszt takiego przejazdu wyniósłby wtedy 150 PLN/os.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Co spakować na wyprawę rowerową?

Niech letni termin nikogo nie zwiedzie. Podczas wyjazdu może przydać się coś cieplejszego, np. polar lub kurtka. Warto też spakować ubrania chroniące przed deszczem, a także pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak.

Sprawdź podobne wyjazdy

Saalbach, Austria

20 - 28 sierpień 2022

od3 100 PLN

/ os.

Porto Azzuro, Włochy

6 - 14 sierpień 2022

od2 800 PLN

/ os.

Gdańsk, Polska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.