Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Kaszubska rowerowa wyprawa dla każdego! Lekkie trasy, wspaniałe widoki

Wyrusz z nami rowerowym szlakiem po północnej Polsce. W planach mamy m.in. poznawanie kultury, historii i kuchni Kaszub. Przez 9 dni przemierzymy wiele kilometrów po najdzikszych częściach Borów Tucholskich, okolicach jeziora Wdzydze i praktycznie bezkresnych puszczach.

Nasza kaszubska wyprawa to okazja do odetchnięcia świeżym powietrzem i aktywnego wypoczynku. Trasy są lekkie - skrojone na miarę początkujących cyklistów.

Atrakcje

 • Kaszubski park Krajobrazowy,
 • Wdzydzki Park Krajobrazowy,
 • Park Narodowy Borów Tucholskich,
 • Pojezierze Bytowskie,
 • zwiedzanie starówki Lęborka,
 • odpoczynek na morskim wybrzeżu,
 • atrakcyjna trasa rowerowa,
 • lokalna kuchnia i tradycje Kaszub.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasy zaplanowano tak, by miały po 50-60 km dziennie. Wyjątkiem jest ostatni dzień, kiedy do przejechania mamy ok. 80 km. Większość wyprawy odbywa się na terenach głównie płaskich, bez większych podjazdów.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kaszuby są miejscem dzikim i magicznym. Będziemy tu mogli obejrzeć ogromne, wiekowe puszcze, rozlewiska rzeczne, a także jeziora i morze. Teren jest naprawdę ciekawie ukształtowany, a to wszystko dzięki lodowcowi. Kaszuby urzekają nie tylko naturą, ale też tradycjami i pięknymi zabudowaniami. Czas poznać wszystko, co ten region ma do zaoferowania!

Plan wyjazdu

Program wycieczki może ulec zmianie (o nawet 15 km danego dnia). Może tak się stać ze względu na pogodę, uczestników wyjazdu lub inne czynniki.

Dzień 1:

Przejazd busem z Warszawy do Kartuz. Wieczorna impreza integracyjna, nocleg na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Dzień 2:

Rozpoczynamy od pętli po Kaszubskim Parku Krajobrazowym. W programie Jeziora Raduńskie, Wzgórza Szymbarskie i Lasy Mirachowskie. Tutejsze okolice pełne są polodowcowych jezior, które wraz z rzekami tworzą gęstą sieć wodną. Urozmaicona rzeźba terenu (również dzieło lądolodu) sprawi, że nie będziemy się nudzić na tutejszych szlakach.

Dzień 3:

Docieramy nad największe kaszubskie jezioro, czyli Wdzydze. Nad brzegiem jeziora znajduje się największy polski skansen - Kaszubski Park Etnograficzny, który eksplorujemy. Zaplanowane trasy rowerowe prowadzą brzegami jeziora, przez okoliczne lasy i niewielkie przystanie.

Dzień 4:

Wjeżdżamy na teren jedynego kaszubskiego parku narodowego, czyli do Borów Tucholskich. To magiczne miejsce, bogate zarówno w obfitą zwierzynę, jak i w wiele gatunków roślin. Jechać będziemy Kaszubską Marszrutą, w tym czerwonym szlakiem do Czerska. Na trasie mijać będziemy jeziora Charzykowy i Karsińskie, zaciszne doliny rzek, a także niewielkie kaszubskie wioski.

Dzień 5:

Trasa powiedzie nas na północ aż na Pojezierze Bytowskie, które urzeka dziką przyrodą - torfowiskami, lasami i łąkami. Wrażenie robią też relikty historii, takie jak bytowski zamek, stare cmentarzyska, kurhany. Lokalne zabytki to także kilka okazałych pałaców, np. ten w Tursku, czy w Warcinie (ten konkretny należał do Otto von Bismarcka).

Dzień 6:

Nasze koła skierują się ku Lęborkowi. Poznamy całkiem sporo ciekawych historii z dziejów tych ziem. Świetnym miejscem do tego okaże się lęborska starówka, na której koniecznie zajrzymy do słynnych lokalnych cukierni.

Dzień 7:

Poranek przyniesie gminę Wicko, która słynie z przepięknych pałaców. Najważniejszymi zabytkami okolicy są pałace w Poraju, Charbrowie i Nowęcinie. Niektóre z nich sięgają dziejami nawet XVI w.

Wreszcie docieramy do wybrzeża Morza Bałtyckiego. Niedługa trasa doprowadzi nas aż na samą plażę w miejscowości Białogóra. Będziemy tu mieli okazję do odpoczynku na pustej, piaszczystej plaży.

Dzień 8:

Do przejechania najdłuższy fragment podczas całej rowerowej wyprawy. Musimy wrócić do miejsca, z którego wyruszaliśmy, czyli do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Dzień 9:

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Wszystkie 8 noclegów odbędzie się w lokalnych pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych.

Cena zawiera

 • 8 noclegów,
 • transport busem z i do Gdańska,
 • przewóz rowerów,
 • transport bagażu podczas realizowania trasy,
 • usługi przewodnika,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu rowerowego na 9 dni to 1760 PLN/os.

Ważne informacje

Jeśli uda się zebrać odpowiednio dużą grupę, możliwy będzie dojazd z Katowic lub Krakowa. Taka opcja transportu wiąże się z dopłatą w wysokości 150 PLN/os.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Sprawdź podobne wyjazdy

Augustów, Polska

Chochołów, Polska

16 - 23 sierpień 2020

od1 740 PLN

/ os.

Drohiczyn, Polska

16 - 23 sierpień 2020

od1 740 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.