Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rowerem przez Szwajcarię Kaszubską: 9 dni wśród jezior, borów i plaż

Północ Polski na rowerowym trakcie. Najpiękniejsze dzikie tereny Kaszub, długie godziny na łonie natury i Morze Bałtyckie. Pełne przygód i nieziemskich krajobrazów biwakowanie na Kaszubach - 9 dni w siodełku, 8 nocy pod namiotem.

Atrakcje

 • spotkania integracyjne,
 • trasy po Kaszubskim Parku Krajobrazowym,
 • jezioro Wdzydze, Kaszubski Park Etnograficzny,
 • Bory Tucholskie, przejazd Kaszubską Marszrutą,
 • jeziora Charzykowy, Karsińskie,
 • Pojezierze Bytowskie, pałace w Warcinie, Tursku,
 • starówka Lęborka, odpoczynek nad Bałtykiem.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Dzienne trasy o długości 50-60 km. Wyjątkiem będzie ostatni dzień, w którym do przejechania mamy ok. 80 km. Trasy są płaskie, bez męczących przewyższeń i podjazdów.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Północna Polska to obszar moren i polodowcowych jezior. Te piękne tereny są niejako przyrodniczym azylem, który warto zobaczyć. Na miejscu poznamy lokalne tradycje również poprzez smakowanie regionalnych specjałów, które w większości składają się ze świeżych bałtyckich ryb.

Plan wyjazdu

Plan wyprawy może ulec zmianie. Przyczyną tego bywają niekorzystne warunki pogodowe, kondycja uczestników lub inne istotne kwestie. Dzienne różnice w długości tras mogą wynosić +/- 15 km.

Dzień 1:

Transport z Gdańska do Kartuz. Wieczorna integracja i noc w Kaszubskim Parku Krajobrazowym.

Dzień 2:

Rowerową trasę rozpoczynamy od pętli po Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Zobaczymy Jeziora Raduńskie, Wzgórza Szymbarskie i Lasy Mirachowskie. Tereny te zostały ukształtowane przez lodowiec, dlatego będziemy mogli podziwiać lodowcowe moreny, a także wiele większych lub mniejszych jeziorek.

Dzień 3:

Dotrzemy do największego jeziora Kaszub, jeziora Wdzydze. Znajdziemy tutaj też największy skansen naszego kraju, Kaszubski Park Etnograficzny. Będziemy jechać gęstą plątaniną tras rowerowych, które prowadzą okolicznymi lasami do niewielkich zatoczek i plaż.

Dzień 4:

Kolejnego dnia skierujemy się ku jedynemu na Kaszubach parkowi narodowemu. Mowa o Parku Narodowym Bory Tucholskie, gdzie podziwiać można wspaniałe bogactwo flory i fauny. Przejedziemy tzw. Kaszubską Marszrutą, czyli siecią tras rowerowych. Najbardziej interesujący będzie czerwony szlak, który prowadzi z Charzykowy do Czerska.

W trasie będziemy mogli podziwiać nie tylko słynne tucholskie lasy, ale i piękne jeziora - Charzykowy i Karsińskie. Podróż przez park narodowy przyniesie wiele niezapomnianych krajobrazów, a także wizyt w niewielkich wioskach, które wciąż kultywują lokalne tradycje.

Dzień 5:

Kierujemy się na północ i wjeżdżamy na Pojezierze Bytowskie. Te polodowcowe tereny są niezwykle dzikie, pełne zwierzyny, bogate w roślinność. Znajdziemy tu cenne rozległe torfowiska. Ozdobą okolicy jest zamek w Bytowie, którego historia sięga kilkuset lat wstecz, a także cmentarzyska, czy kurhany.

W Tursku będziemy mogli zachwycić się pałacem z XVII w., a w Warcinie pałacykiem i okolicznym parkiem, które należały do słynnego Otto von Bismarcka.

Dzień 6:

Udajemy się dalej, w kierunku Lęborka.Czeka nas spora dawka wiedzy na temat przeszłości tych ziem. Historie, które usłyszymy, będą sięgały średniowiecza, zupełnie jak część miejsc, w których się znajdziemy. Będziemy mogli podziwiać kunszt cukierników z lęborskiej starówki.

Dzień 7:

Docieramy do Bałtyku. Niedługi etap rowerowy zaprowadzi nas do Białogóry, czyli niewielkiego miasteczka, które nie odstrasza przepełnionymi plażami. W drodze zobaczymy gminę Wicko, w której czekają na nas pałac w Poraju, pałac w Charbrowie (z 1660 r.), a także w Nowęcinie. Wszystkie z tych zabytków to niezwykłe posiadłości położone w spokojnej i zielonej okolicy.

Dzień 8:

Ostatniego dnia jazdy czeka nas najdłuższy odcinek rowerowy. Dzień spędzimy, wracając tam, skąd kilka dni wcześniej wyjechaliśmy w trasę po północy Polski - czyli do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Dzień 9:

Czas pożegnać trasy rowerowe i wsiąść do busa. Powrót do domu.

Zakwaterowanie

Noce w trakcie wyprawy spędzamy pod namiotami. Podczas gdy będziemy przemieszczać się na rowerach, nasze bagaże przewozi auto.

Pogoda

Latem północna Polska może być naprawdę upalna. Spodziewajmy się temperatur przekraczających 30°C. Miesiące letnie to także najwyższe w skali roku wartości opadów. Warto mieć ze sobą ubrania przeciwdeszczowe.

Cena zawiera

 • noclegi w namiotach,
 • transport do i z Gdańska,
 • przewóz bagaży podczas realizowania trasy,
 • usługi przewodnika,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków własnych.

Ceny

Cena wyjazdu rowerowego na 9 dni wynosi 1300 PLN/os.

Ważne informacje

Jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych, możliwe jest zorganizowanie dojazdu z Krakowa, Katowic lub Warszawy. Koszt takiego przejazdu wyniesie wówczas 150 PLN/os.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Rowerowa wycieczka

Wyprawa rowerowa oraz nocleg w formie biwaku oznaczają, że potrzebne będą nieco grubsze ubrania. W tym celu prosimy o zapakowanie ubioru chroniącego przed wiatrem i deszczem, a także wszelkiego sprzętu, który przyda się podczas nocowania pod namiotem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mošćenice, Chorwacja

4 - 13 wrzesień 2020

od2 000 PLN

/ os.

Genua, Włochy

4 - 13 wrzesień 2020

od2 200 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.