Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rosja: trekking po wulkanicznych szlakach Kamczatki

Ekscytująca wyprawa po regionie czynnych wulkanów na azjatyckim krańcu Rosji. Trekking po bezkresnych rejonach Kamczatki, wśród gorących źródeł i górskich krajobrazów. Przygoda dla tych, którzy pragną wyruszyć na koniec świata.

Atrakcje

 • trekking po regionie czynnych wulkanów, wpisanym na listę UNESCO,
 • możliwość przelotu nad gejzerami,
 • degustacja lokalnych dań,
 • eksploracja Płaskiego Tołbaczika,
 • możliwość zobaczenia wulkanów błotnych i gorących źródeł,
 • spotkania z kulturą Kamczatki.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka z dwoma poziomami trudności. Osoby, które będą chciały wziąć udział w trekkingu, powinny być w dobrej kondycji. Wyprawy nie są obowiązkowe, jednak uczestnicy którzy nie zdecydują się na opcję trekkingową, tracą możliwość zobaczenia przyrodniczych atrakcji zawartych w programie  (m.in. krateru wulkanu). Poziom trudności: 2-3.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kamczatka to półwysep najdalej wysunięty na wschód Rosji. Władze komunistyczne uczyniły go niedostępnym dla człowieka (był tu m.in. poligon atomowy), co przyczyniło się do zachowania w tym rejonie niemal  nietkniętej ludzką ręką przyrody. W czasach zaborów Kamczatka była jednym z miejsc zsyłki polskich patriotów, uczestników powstań.

Plan wyjazdu

Terminy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie. Jest to uzależnione m.in. od dat przelotów.

Dodatkowo płatne wycieczki i atrakcje:

Przelot śmigłowcem do Doliny Wulkanów, w której można podziwiać aż 22 gejzery, każdy wypluwający wodę na wysokość 15m.

Wyprawa łodzią po Zatoce Awaczyńskiej w poszukiwaniu wielorybów.  Trwająca blisko 6 godzin przygoda na Pacyfiku, do którego dociera się przez bramę stworzoną przez skały zwane Trzech Braci i Palec Diabła. Wycieczka będzie bezkrwawym safari, w trakcie którego uczestnicy zobaczą morskie ptaki, foki, delfiny oraz wieloryby.

Przelot śmigłowcem nad Jeziorem Kurylskim i źródłem Chodutka.  Wycieczka po okolicach Jeziora Kurylskiego, miejsca tarła łososi, istnieje duża szansa podziwiania licznie pojawiających się tu niedźwiedzi. Ponadto podziwianie grupy skał Kuchtiny Baty i termalnych źródeł Chodutka.

Koncert folkowy ludu Ewenów. Możliwość wysłuchania tradycyjnych instrumentów plemienia trudniącego się w przeszłości łowiectwem m.in. reniferów i niedźwiedzi.

Dni 1-3

Dotrzeć na Kamczatkę nie będzie łatwo. Najpierw grupa wyląduje w Moskwie i będzie zwiedzała stolicę Rosji (m.in. Kreml i Plac Czerwony). Później poleci do Pietropawłowska Kamczackiego (stolicy kraju Kamczackiego). Przed wyjazdem na wyprawę trekkingową możliwość zwiedzania miasta lub kąpieli w Pacyfiku.

Dzień 4

Uczestnicy zameldują się w Milkowie, znajdującym się w centrum półwyspu.  Lunch w bistro zaaranżowanym w nieczynnej fontannie. Przejazd do Kozyrewska i nocleg w drewnianych chatkach. Możliwość relaksu w rosyjskiej bani.

Dzień 5

Grupa dotrze do czynnych wulkanów Tołbaczik, które jeszcze w 2013 roku wybuchały. Terenówkami przejedzie w głąb kamczackich lasów oraz  na nocleg do obozowiska namiotów. Przed kolacją spacer (dla chętnych), podczas którego będzie można wypatrywać niedźwiedzi.

Dzień 6

Trekking po wulkanach Tołbaczik w stronę krateru, który nie wybuchł od ponad 40 lat. Następnie wspinaczka po stożkach wulkanicznych, w tym Stożku Gorszkowa. Na jego dnie odbędzie się piknik. Uczestnicy zobaczą m.in. martwy las i jaskinie utworzone przez lawę. Na wieczór grupa wróci do obozowiska.

Dzień 7

Zdobywanie szczytu Płaskiego Tołbaczika (3085 m n.p.m.) z pięknym widokiem na okoliczne doliny, w tym 50 stożków wulkanicznych. Kolejny piknik w wulkanie i zejście do obozu.

Dzień 8

Dzień przeznaczony na lekkie odprężenie przed kolejnymi wędrówkami.  Wizyta w domostwach miejscowego ludu Ewenów we wsi Esso. Po odwiedzinach w muzeum możliwość (za opłatą) zabawy podczas koncertu muzyki ludowej. Na noc grupa uda się do guesthouse’u z basenem geotermalnym.

Dni 9-10

Ekspedycja dotrze na wysokość blisko 900 m n.p.m. na Wulkanie Mutnowskiego. Po drodze mający 60 m wodospad Vilyuchinsky i kąpiel w naturalnych źródłach z ciepłą, termiczną wodą. Wokół surowe krajobrazy tundry i terenów aktywnych sejsmicznie. Noc w obozie.

Dzień 11

Kolejny trekking, tym razem wejście na Wulkan Mutnowskiego (2323 m n.p.m) z cudownym widokiem np. na jeziora polodowcowe, fumarole wyrzucające gorącą parę i siarkę. Czasem na szczycie krateru czuć, jak drży ziemia. Nocleg w obozowisku.

Dzień 12

Wizyta na innym aktywnym wulkanie, Goriełyj (1829 m n.p.m.). Po powrocie ze wzgórza, na którym grupa zje lunch, spacer po dolinie gejzerów i elektrowni termalnej, z możliwością kąpieli w źródłach.

Dzień 13

Koniec ekspedycji, która wraca do Pietropawłowska. Relaks w SPA w Paratunce. Możliwość skorzystania z masażu lub odpoczynek w saunie. Wizyty w hodowlach psów zaprzęgowych. Wieczorem posiłek typowy dla Kamczatki, czyli ryby z puszki (z kołchozu V.I Lenina, podobno najlepsze w regionie), algi i czarny chleb.

Dzień 14

Dzień zarezerwowany na realizację punktów programu, które nie odbyły się ze względu na warunki atmosferyczne. Uczestnicy mogą skorzystać z dodatkowo płatnych wypraw.

Innymi możliwymi atrakcjami są: lot śmigłowcem nad gejzery, jeśli dopisze pogoda oraz rejs statkiem zatoką Awaczyńską z możliwością oglądania fok w ich naturalnym środowisku. Przy odrobinie szczęścia uczestnicy będą mogli zobaczyć wynurzającą się łódź podwodną.

Dni 15-16

Podróż  powrotna do Polski.

Zakwaterowanie

W Pietropawłowsku i innych miastach grupa będzie zakwaterowana w hostelach. Podczas wyprawy po półwyspie uczestnicy będą spać pod namiotami, w chatach gospodarzy i w bazach turystycznych.

Pogoda

W trakcie wyprawy należy być gotowym na częste zmiany pogody. Temperatury od 25°C w miastach po 5°C w wyższych partiach gór. Położenie w pobliżu Pacyfiku wpływa na warunki atmosferyczne, piękna pogoda w przeciągu kilku minut może zmienić się w ulewny deszcz. Maksymalna temperatura na Kamczatce wynosi 30°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze w obie strony wraz ze wszystkimi opłatami,
 • przewóz dwóch rodzajów bagażu (waga zgodna z wytycznymi przewoźnika),
 • usługi opiekuna mówiącego po polsku,
 • przewozy terenówkami,
 • noclegi,
 • posiłki rano i wieczorem w obozach oraz prowiant na ekspedycje,
 • wynajem sprzętu biwakowego z namiotami,
 • załatwianie formalności: zaproszeń, zezwoleń itp.
 • zestawy map i broszur informacyjnych,
 • obligatoryjną gwarancję ubezpieczeniową biura,
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz od sportów ekstremalnych,
 • wsparcie przy formalnościach dot. uzyskania wizy,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • opłaty za uzyskanie wizy,
 • opłat za wstęp do atrakcji turystycznych,
 • dodatkowych wycieczek,
 • posiłków nie ujętych w zakresie cenowym.

Ceny

Koszt wyjazdu 11990 PLN od osoby + opłata za wizę 500 PLN.


 • wycieczka do Doliny Wulkanów 44000 RUB za os.,

 • wyprawa do Zatoki Awaczyńskiej 7000 RUB za os.,

 • przelot nad Jeziorem Kurylskim 39000 RUB za os.,

 • koncert Ewenów 6000 RUB za os.

Ważne informacje

Wyprawa w grupie od 8 do 15 osób.

Wylot z Warszawy, istnieje możliwość zmiany portu lotniczego za dodatkową opłatą i po wcześniejszym ustaleniu.

Organizator

Organized by Barents

Naszym celem jest organizowanie autorskich wycieczek i wypraw do nietypowych miejsc lub w innej, aktywnej formie.

Wyprawa do Rosji

Wyprawa na Kamczatkę będzie wymagała przestawienia się na inną strefę czasową. Uczestnicy powinni wykazać się również wyrozumiałością dla rosyjskich obyczajów i powolnego obsługiwania turystów przez miejscowych.

W trakcie ekspedycji grupie towarzyszył będzie kucharz. Posiłki poza ofertą we własnym zakresie w miejscowych restauracjach lub przygotowywane samodzielnie. Będzie możliwość dokonywania zakupów w lokalnych sklepach, niestety po cenach wyższych od polskich.

Na miejscu płatność w RUB gotówką lub kartą (przy marży 2%). W przypadku płacenia USD lub EUR po kursie miejscowym.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

5 - 10 czerwiec 2020

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Moskwa, Federacja Rosyjska

25 lipiec - 8 sierpień 2020

+ 1 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Gelati, Gruzja

3 - 15 lipiec 2020

+ 2 więcej

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.