Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rosja: trekking po malowniczym płaskowyżu Putorana

Odkryj zapomniane i dzikie syberyjskie tereny wokół płaskowyżu Putorana. Wybierz się na wyprawę trekkingową z dala od cywilizacji pośród bogatej flory i fauny. Podziwiaj malownicze wodospady oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Nie zastanawiaj się, tajemnicza Syberia czeka właśnie na Ciebie!

Atrakcje

 • trekking na lekko,
 • malownicze wodospady i kaniony,
 • rejs po jeziorze Lama,
 • Norylsk - zwiedzanie miasta,
 • płaskowyż Putorana,
 • bogata syberyjska flora i fauna.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa przeznaczona dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Podczas trekkingu będziemy się poruszać poza szlakiem. Od uczestników wymagamy dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w wielodniowych wyprawach trekkingowych.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Płaskowyż Putorana to obszar w Rosji umiejscowiony w północnej Syberii. Kraina znana z ogromnych gór stołowych poprzecinanych dolinami. W krajobraz syberyjskiego regionu wpisują się liczne wodospady, krystaliczne jeziora i pasma rzek.

Obszary górskie Syberii kształtem przypominają nieco Spitsbergen, doliny umiejscowione są w wysokich kanionach. Tereny charakteryzują się bogatą i dziką florą oraz fauną, możemy tutaj spotkać owce śnieżne, renifery, gronostaje czy rosomaki.

Plan wyjazdu


Dni 1-3

Wylatujemy do Moskwy z Warszawy (istnieje możliwość wylotu z innego europejskiego miasta, np. Pragi lub Berlina, za dodatkową opłatą i po uprzednim poinformowaniu organizatora).

Po przylocie do stolicy Rosji zwiedzimy najciekawsze punkty miasta. Będziemy ograniczeni czasowo ze względu na transfer lotniczy do Norylska. Eksplorujemy miasto uznawane za najbardziej zanieczyszczone na świecie. Niegdyś Norylsk był centralnym ośrodkiem wydobywczym niklu na obszarze dawnego ZSRR.

Wygląd Norylska bardzo kontrastuje z krajobrazem syberyjskim na płaskowyżu Putorana, który znajduje się na światowej liście dziedzictwa UNESCO.

Dzień 4

Przejazd do portu Waliok. Rejs łodzią na wschód po rzece Norylskiej. Następnie dopłyniemy do jeziora Mekoje oraz Lama (długiego aż na 165 km!).

Dni 5-7

Wyprawa trekkingowa w kanionie rzeki Choisi (ok. 20 km). W kolejnych dniach dotrzemy do jeziora Sabaczego (ok. 15 km) i wodospadu Bezimiennyj (ok. 14 km).

Dni 8-9

Dziś podczas trekkingu poświęcimy czas na eksplorację wodospadów. Najwyższy sięga niemal 100 m i jest źródełm rzeki Dynekengda.

Dni 10-12

Trekking na lekko na górę Elden o wysokości 1222 m n.p.m., skąd rozciąga się malownicza panorama na kanion Bunisiak, płaskowyż Putorana oraz liczne wodospady i jeziora. Przez dwa dni będziemy maszerować przez kanion w wymiarze dziennym ok. 16 km.

Dni 13-14

Ostatniego dnia trekkingowej wycieczki wrócimy nad jezioro Lama, skąd udamy się w rejs do Norylska.

Dzień 15

W programie przewidziany jest jeden dzień na zapas na wypadek złych warunków pogodowych. Ten dzień możemy spędzić nad jeziorem lub zwiedzając okolicę.

Dzień 16

Wylot do Polski z Moskwy.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy trekkingowej będziemy nocować w namiotach na terenie obozów lub “na dziko” z dostępem do wody i miejscem na palenisko. W czasie pobytu w Moskwie lub Norylsku nocleg przewidziany jest w hostelach w pokojach wieloosobowych.

Pogoda

Na terenie płaskowyżu noce bywają zimne. Średnia temperatura wynosi od 5°C do 10°C. Obszar, po którym będziemy podróżować, znajduje się w regionie Dalekiej Północy z wieczną zmarzliną. Czasem w okresie letnim temperatura dochodzi do 30°C, dlatego musimy być przygotowani na zmienne warunki atmosferyczne. Do 15 sierpnia trwa tu dzień polarny.

Cena zawiera

 • przeloty w dwie strony na trasie Warszawa-Moskwa-Norylsk (bagaż rejestrowany i podręczny wg limitu linii lotniczych),
 • noclegi (3) Moskwa lub Norylsk,
 • opiekę pilota wycieczki i przewodnika górskiego,
 • opłatę za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie KL, NNW + sporty amatorskie,
 • gwarancję ubezpieczeniową od organizatora wycieczki,
 • pakiet startowy (informator+mapy),
 • transfer łodzią (2x) przez jezioro Lama (na początek i zakończenie wyprawy trekkingowej),
 • wyżywienie podczas trekkingu (3 posiłki, głównie liofilizowane),
 • opłata za wstęp na teren Norylska i płaskowyżu Putorana + rejestracja.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • biletów wstępu do atrakcji nie wymienionych w programie wyprawy,
 • opłat za wizę do Rosji.

Ceny

Koszt 16-dniowej wycieczki na syberyjski trekking wynosi 14 990 PLN za osobę + obowiązkowa wiza (ok. 500 PLN) we własnym zakresie. Zgłoś się do końca marca 2020!

Ważne informacje

Wjazd na teren Rosji jest możliwy po wcześniejszym uzyskaniu wizy turystycznej. Wniosek wizowy należy złożyć w Rosyjskim Centrum Wizowym w Warszawie. Koszt wizy do Rosji to wydatek ok. 500 PLN, czas oczekiwania wynosi od 4 do 10 dni. Wiza (jednokrotna lub dwukrotna) przyznawana jest na okres 30 dni.

Organizator

Organized by Barents

Naszym celem jest organizowanie autorskich wycieczek i wypraw do nietypowych miejsc lub w innej, aktywnej formie.

Trekking na Syberii

Wyjazd organizowany dla małych grup od 6 do 15 osób.

Jeżeli jesteś zapalonym wędkarzem i masz doświadczenie w rybołówstwie, zabierz ze sobą sprzęt wędkarski (organizator wyraża chęć pomocy przy transporcie). Łowienie ryb na Syberii to nie lada przygoda ale i urozmaicenie jadłospisu uczestników podczas wyprawy trekkingowej.

Na wyjazd zabierz ze sobą odzież termoaktywną, wygodne buty trekkingowe, polar i ciepłą bluzę, rzeczy osobiste, najpotrzebniejsze leki oraz akcesoria trekkingowe, takie jak kijki trekingowe czy nakładki antypoślizgowe na buty.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

5 - 10 czerwiec 2020

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Moskwa, Federacja Rosyjska

25 lipiec - 8 sierpień 2020

+ 1 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Gelati, Gruzja

3 - 15 lipiec 2020

+ 2 więcej

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.