Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na Syberię z przewodnikiem. Rosja w 16 dni

Buriacja to malownicza kraina, gdzie do dziś możemy spotkać potomków dawnych Mongołów, którzy zamieszkują wyspy rozległego “Morze Syberii” - jezioro Bajkał. Podczas wyprawy odwiedzisz najciekawsze zakątki tego regionu, spróbujesz lokalnych potraw oraz będziesz uczestniczyć w święcie szamanów, Tajłagan.

W ramach wyprawy przejedziesz się Koleją Transsyberyjską i pokonasz aż 8 stref czasowych! Wycieczka do Rosji to również eksploracja Moskwy i Irkucka, a to wszystko w 16 dni! Tajemnicza i dzika Syberia jest bliżej niż myślisz!

Atrakcje

 • Moskwa - zwiedzanie stolicy,
 • przejazd Koleją Transsyberyjską,
 • jezioro Bajkał,
 • wyspa Olchon,
 • półwysep Święty Nos,
 • obcowanie z dziką naturą na Syberii,
 • lokalna kuchnia,
 • poznanie tradycji i kultury Buriacji,
 • Tajłagan - coroczne święto szamanizmu na wyspie Olchon.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Szura Bruni

  Przewodnik

  Pół-Polak pół-Rosjanin, podróżnik-przewodnik niejednokrotnie przemierzający syberyjskie bezkresy.

Poziom zaawansowania

Wycieczka do Rosji jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Federacja Rosyjska to największy kraj na świecie pod względem powierzchni, liczy aż 17 075 400 km². Obszar państwa rozciąga się od Europy Wschodniej do Azji Północnej po Ocean Spokojny. Stolicą Rosji jest Moskwa, uznawana za największe miasto w Europie.

Na terenie Rosji każdy miłośnik podróży znajdzie coś dla siebie. Możemy odwiedzić wielkie metropolie, tj. Moskwa czy Sankt Petersburg, zachwycić się dziką przyrodę tajgi i tundry na północy kraju, udać się w rejs po jeziorze Bajkał na Syberii lub przejechać się Koleją Transsyberyjską, która przekracza 8 stref czasowych.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - Moskwa)

Rano spotkanie na lotnisku i wylot do Moskwy. Po przylocie na miejsce chwila odpoczynku i eksploracja stolicy Rosji. Przejdziemy się po gwarnych ulicach i bulwarach, będziemy podziwiać monumentalne cerkwie oraz rosyjskie metro. Około północy wsiądziemy do Kolei Transsyberyjskiej w kierunku Syberii.

Dni 2-4 (Moskwa - Irkuck)

Przez 3 dni podróży Koleją Transsyberyjską będziemy podziwiać zmieniające się krajobrazy. Pokonamy 8 stref czasowych na odcinku Moskwa - Ural - Irkuck. Na niektórych stacjach podczas postoju pociągu będzie okazja spróbowania lokalnych przysmaków, sprzedawanych przez mieszkańców. Podczas podróży spędzimy 3 dni w 4-osobowych wagonach sypialnych.

Dzień 5 (Irkuck)

Do Irkucka dotrzemy we wczesnych godzinach porannych. Na miejscu transfer do hotelu i eksploracja niezwykłego miasta. Odkryjemy dzielnicę starych, drewnianych domów, centrum historyczne Irkucka, dotrzemy również do “polskiego” kościoła katolickiego. Poznamy ciekawą historię związaną z Dekabrystami. Wieczorem spacer nad brzegiem rzeki Angara.

Dzień 6 (Irkuck - wyspa Olchon - Chanchoj)

O poranku przejdziemy się na jeden z irkuckich bazarów, gdzie będziemy mogli spróbować i kupić lokalne syberyjskie specjały. Następnie wyruszymy promem na największą wyspę na jeziorze Bajkał, Olchon. Po dotarciu na miejsce transfer wzdłuż tzw. Małego Morza. Ostatnim przystankiem na dziś będzie Chanchoj, gdzie zamieszkamy w buriackich jurtach z drewna nieopodal jeziora.

Dzień 7 (wyspa Olchon)

Wizyta w osadzie Chużyr i wyprawa do skały Burhan. Następnie przejazd UAZ-ami do mniej dostępnych obszarów wyspy. Dotrzemy do północno-wschodniego przylądka wyspy, skąd rozpościera się niezapomniany widok na jezioro Bajkał. Po dniu pełnym wrażeń odpoczniemy w tradycyjnej ruskiej bani.

Dzień 8 (Wyspa Olchon)

Tego dnia znajdziemy chwilę na odpoczynek i relaks. Osoby chętne mogą wybrać się na przejażdżkę rowerową, pospacerować po wiosce lub spędzić czas na plaży. Około południa transfer do hotelu nieopodal miasteczka Chużyr.

Dzień 9 (Wyspa Olchon)

Dziś weźmiemy udział w corocznym święcie lokalnego szamanizmu - Tajłagan, w którym uczestniczą niemal wszyscy szamani z okolic Buriacji oraz innych regionów Syberii. Na miejscu będziemy obserwować szamańskie rytuały, składanie ofiar oraz modlitwy. Jeżeli okoliczności będą sprzyjać, porozmawiamy z niektórymi z szamanów. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja i pożegnanie z wyspą Olchon.

Dzień 10 (Wyspa Olchon - Święty Nos)

Rano wsiądziemy na łódź i popłyniemy na wschodnie wybrzeże jeziora Bajkał. Dotrzemy do Ust Barguzin, następnie przekroczymy Zabajkalski Rezerwat, skąd już niedaleko do jednej z wiosek na półwyspie Święty Nos. Na miejscu będziemy obserwować z bliska życie rybaków.

Wieczorem odpoczniemy w tradycyjnej ruskiej bani. Następne 2 noce spędzimy w domkach w miejscowości Monakowo leżącej nad brzegiem Bajkału.

Dzień 11 (Święty Nos - Wyspy Uszkanie - Monakowo)

Przejazd do rezerwatu Wyspy Uszkanie, który zamieszkuje foki bajkalskie (nerpy). Będziemy obcować z dziką roślinnością wysp, spacerować oraz podziwiać malownicze widoki. Wieczorem wykąpiemy się w leczniczych gorących źródłach w Wężowej Zatoce.

Dzień 12 (Monakowo-Barguzin - Monakowo)

Z rana wycieczka UAZ-ami w głąb ląd do Barguzin. Następnie wizyta w Sanktuarium Bogini Janżymy - Saraswati, gdzie znajduje się święty kamień. Według legend i pradawnych wierzeń bogini ma w swej opiece nienarodzone dzieci oraz kobiety, które chcą zajść w ciążę. Wokół sanktuarium panuje niesamowita atmosfera zadumy, tajemnicy i modlitwy.

Dzień 13 (Święty Nos)

Dziś wybierzemy się na kilkugodzinną wyprawę trekkingową na szczyt półwyspu. Osoby chcące odpocząć, będą mogły przeznaczyć dzień na kąpiel w źródłach oraz spacery po lesie.

Dzień 14 (Święty Nos - Ułan Ude)

We wczesnych godzinach porannych przejazd do stolicy Buriacji, Ułan Ude. Po drodze krótki przystanek na spróbowanie lokalnych przekąsek. Po dotarciu do miasta odwiedzimy jego starą, kupiecką część. Następnie udamy się do buddyjskiego klasztoru na Łysej Górze, skąd doskonale widać całe Ułan Ude. Noc spędzimy w jednym z hoteli w stolicy Buriacji.

Dzień 15 (Ułan Ude)

Rano wizyta w iwołgińskim dacanie - buddyjskim klaszorze połączonym z uniwersytetem, który jest głównym ośrodkiem buddyzmu na Syberii. Po kompleksie oprowadzą nas lamowie. Będziemy podziwiać wyjątkowe świątynie, a osoby chętne będą mogły skorzystać z usług astrologów.

Po południu wizyta w Tengri, siedzibie buriackich szamanów. Na miejscu poznamy specyfikę i rodzaje szamańskich praktyk. Wieczorem zjemy ostatnią kolację we wspólnym gronie i podzielmy się wrażeniami z podróży po Syberii.

Dzień 16 (Ułan Ude - Moskwa - Warszawa)

Transfer na lotnisko w Ułan Ude, skąd wylecimy do Moskwy. Następnie przelot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas pobytu w Rosji w miejscowościach Ułan Ude, Irkuck i na wyspie Olchon będziemy nocować w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Na terenie Buriacji nocleg przewidziany jest w 4-osobowych jurtach i domkach w Monakowie.

Pogoda

Ze względu na duży obszar Rosja leży w układzie aż 4 stref klimatycznych - umiarkowanej, podbiegunowej, monsunowej (część wybrzeża) i podzwrotnikowej śródziemnomorskiej nad Morzem Czarnym. Średnia roczna temperatura w Moskwie wynosi ok. 5°C, na Syberii oscyluje w granicach 7°C.

Do Irkucka najlepiej podróżować w okresie od maja do sierpnia, wówczas temperatura wynosi od 16 do 23°C, najzimniejszym miesiącem jest styczeń, wtedy temperatura spada do -14°C.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przelot na trasach: Warszawa - Moskwa - Warszawa i Ułan Ude - Moskwa,
 • przejazd Koleją Transsyberyjską (w przedziałach sypialnych),
 • wizę do Rosji z zaproszeniem,
 • wyżywienie,
 • transport autobusem,
 • rejs na wyspy Uszkanie,
 • wycieczkę UAZ-em po wyspie Olchon,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • usługi lokalnego przewodnika na terenie Buriacji, Irkucka, Ułan Ude i Dacanie,
 • ubezpieczenie bagażu - 1600 PLN, KL - 50 000 EUR, NNW - 16 000 PLN,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • spotkania przy ognisku i banie.

Cena nie zawiera

 • wydatków osobistych,
 • napojów do posiłków,
 • obowiązkowych datków dla szamanów ze społeczności Buriackich podczas święta Tajłagan oraz biletów wstępu do parków narodowych (koszt ok. 520 USD płatne po przylocie na miejsce w gotówce).

Ceny

Koszt wycieczki do Rosji wynosi 4000 PLN + 2260 USD za osobę.

Ważne informacje

Osoby podróżujące z Polski do Rosji muszą wcześniej ubiegać się o wizę. Wniosek należy wypełnić drogą elektroniczną i złożyć w jednym z urzędów konsularnych Rosji w Polsce. Koszt wizy turystycznej wynosi ok. 500 PLN.

W ramach wyprawy na Syberię organizator zapewnia dopełnienie wszelkich formalności związanych z uzyskaniem wizy.

Organizator

Organized by Soul Travel

Soul Travel – wyrusz w życiową podróż! Organizujemy autorskie wyprawy, dzięki którym odkryjesz siebie na nowo.

Rosja - ciekawostki:

Wyjazd organizowany jest dla grupy 8-14 osób.

Syberia zajmuje ok. 77% powierzchni Rosji, na tym obszarze występuje bardzo niskie zaludnienie. Syberię zamieszkuje ok. 40 mln ludzi, co stanowi 27% populacji w skali całego kraju (średnio 3 os. na km²).

Nazwa Plac Czerwony wbrew pozorom nie ma konotacji komunistycznej. Nazwa najsłynniejszego placu w Moskwie, nieopodal Kremla, pochodzi od słowa “krasny”- piękny, który w języku rosyjskim oznacza również kolor czerwony.

W Rosji obowiązuje 10 różnych stref czasowych.

Moskiewskie metro liczy ok. 200 stacji na 13 liniach. Na co dzień korzystają z niego mieszkańcy i turyści. Ze względu na niezwykłą architekturę wnętrz i mieszankę stylów to bardzo popularne miejsce do zwiedzania.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.