Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rosja: wyprawa objazdowa po europejskiej części: Moskwa i Petersburg

Zapraszamy na objazdową wycieczkę po Rosji, w trakcie której odwiedzimy Moskwę i Petersburg oraz ich okolice.

Podróż rozpoczynamy w Moskwie, gdzie podczas przejażdżki zabytkowym metrem możemy podziwiać jego piękne stacje, odwiedzamy najważniejsze obiekty: Kreml, Muzeum Bułhakowa, cerkwie, podziwiamy panoramę miasta z niesamowitego punktu widokowego i odkrywamy stolicę Rosji pod osłoną nocy.

Po wizycie w równie fascynujących miejscach: Jarosławiu i Wołogdzie, udajemy się na eksplorację Petersburga, którym będziemy się zachwycać podczas rejsu po kanałach, licznych spacerach i wizytach w największych obiektach turystycznych: Muzeum Ermitażu, Pałacu Mikołajewskim, pałacach w Carskim Siole.

W 2020 r. WYPRAWA ODWOŁANA, ZAPRASZAMY ZA ROK!

Atrakcje

 • wejście na Kreml, do Muzeum Ermitażu i Muzeum Bułhakowa,
 • spacer po pałacach w Carskim Siole,
 • Wołogda i skansen Siemienkowo,
 • rejs po kanałach Petersburga,
 • wizyta w legendarnym klubie muzycznym “Kotłownia Kamczatka”,
 • przejażdżka moskiewskim metrem,
 • nocne zwiedzanie Moskwy i Petersburga.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania fizycznego do wyprawy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Moskwa to stolica największego kraju świata, która zachwyca oryginalną architekturą, pięknymi zabytkami i bogactwem zdobień. Petersburg, nazywany “Wenecją Północy”, urzeka niesamowitą atmosferą, pałacami, a także wspaniałą kulturą i sztuką, którą najbardziej da się odczuć w Muzeum Ermitażu.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Z lotniska Chopina w Warszawie wylatujemy do Moskwy. Po zakwaterowaniu i kolacji jedziemy do centrum stolicy Rosji. Podczas przejażdżki zabytkowym metrem możemy podziwiać zjawiskowe stacje. Na Placu Czerwonym przejdziemy obok Kremla, Głównego UniwerMagu, Muzeum Historycznego i Soboru Wasyla Błogosławionego. Zobaczymy także Teatr Bolszoj i Hotel Moskwa na placu Maneżowym.

Wyżywienie: kolacja.

Dzień 2

Zwiedzamy Kreml moskiewski, cerkwie i podziwiamy car-armatę oraz car-dzwon. Następnie wejdziemy do Soboru Zbawiciela, a potem oglądamy panoramę Moskwy ze Wzgórz Worobiowych. Po południu pojedziemy do Parku Zwycięstwa i do dzielnicy Moscow City. Po kolacji możemy wybrać się do Teatru Bolszoj (atrakcja fakultatywna).

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 3

Wyruszamy do Galerii Tretiakowskiej, w której są ikony Andrieja Rublowa. Przejdziemy przez plac Błotny, zobaczymy Wielki Kamienny Most i popłyniemy w rejs po rzece Moskwie. Dziś wejdziemy także do Muzeum Bułhakowa, a po zmroku pójdziemy na spacer ulicami Arbat, Twerską i na plac Puszkina.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 4

Przejazd mikrobusem do Jarosławia. W drodze zatrzymamy się w Siergijew Posad, aby podziwiać prawosławny klasztor, Ławrę Troicko-Siergijewską. Będziemy mieli również przystanek nad brzegiem jeziora Pleszczejewo w Peresławiu Zaleskim, a także pod Rostowskim Kremlem.

Wieczorem spacer po Jarosławiu, a dokładniej po jego centrum, gdzie zobaczymy świątynię Jana Chrzciciela, budynki klasztoru Przemienienia Pańskiego oraz cerkiew Objawienia Pańskiego. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 5

Jedziemy na wycieczkę do Kostromy, w której znajdziemy mnóstwo domów kupieckich i hal targowych. Nas zainteresuje także klasztor Ipatiewskiego wzniesiony nad Wołgą oraz pomnik Susanina. Po powrocie do Jarosławia przesiadamy się do pociągu i jedziemy do Wołogdy, gdzie zatrzymujemy się na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 6

Wyruszamy na eksplorację Wołogdy, podczas której obejrzymy sobór Sofijski, zabytki wołogodzkiego Kremla i dzielnicę Niżnyj Posad. Pojedziemy także do skansenu Siemienkowo, aby zobaczyć oryginalną zabudowę z XVIII w. i poznać techniki tutejszego rękodzieła. Będziemy mieli także okazję wysłuchać utworów granych przez duet akordeonistów. Nocnym pociągiem pojedziemy do Petersburga.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 7

Docieramy do Petersburga, gdzie po zakwaterowaniu i śniadaniu idziemy do centrum miasta. Przejdziemy nabrzeżem Newy, zobaczymy pomnik Piotra Wielkiego i budynek Admiralicji. Podążając wzdłuż Newskiego Prospektu, dojdziemy do Soboru Kazańskiego, a potem pójdziemy pod Cerkiew na Krwi, Zamek Michajłowski oraz na Pola Marsowe.

Podczas wizyty w Pałacu Mikołajewskim weźmiemy udział w wieczorku folkloru rosyjskiego, a nocą przepłyniemy motorówką po kanałach Petersburga oraz po Newie i zobaczymy spektakl otwierających się mostów.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 8

Kolejny dzień poznawania Petersburga. Wizyta w soborze św. Izaaka, z dachu którego możemy podziwiać niesamowite widoki. Wejdziemy także do Pałacu Zimowego, Państwowego Muzeum Ermitażu oraz Twierdzy Pietropawłowskiej. Po kolacji chętni będą mogli pójść do Teatru Maryjskiego.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.


Dzień 9

Po spacerze nabrzeżem Newy wsiadamy do wodolotu i płyniemy do Peterhofu, aby podziwiać fontanny w tutejszym parku. Wracamy do Petersburga i korzystamy z wolnego czasu, podczas którego możemy wykąpać się w ruskiej bani (fakultatywnie). Po kolacji pójdziemy do klubu “Kotłownia Kamczatka”, gdzie odbywają się koncerty lokalnych artystów (w zależności od repertuaru możemy uczestniczyć w jednym z występów).

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 10

Jeśli dopisze pogoda, wyjdziemy na spacer po dachach kamienic (tylko dla chętnych). Wszyscy pojedziemy zobaczyć Wielką Makietę Rosji oraz barokowy kompleks pałacowy Carskie Sioło. Po zwiedzaniu i posiłku jedziemy na lotnisko i wracamy do Warszawy.

Wyżywienie: śniadanie.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy na nocleg zatrzymujemy się w 3* hotelach, w pokojach 2-osobowych. Podczas dwóch nocnych przejazdów pociągiem do Petersburga śpimy w 4-osobowych przedziałach sypialnych.

Pogoda

Moskwa leży w strefie klimatu terytorialnego, który charakteryzuje się ciepłym, krótkim latem i długa zimą. Średnie temperatury w lipcu wynoszą 19,2°C, a w styczniu -6,5°C. W Petersburgu występuje klimat umiarkowany przejściowy, a pogoda jest nieprzewidywalna. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, a zimą średnie temperatury wynoszą -5,6°C. W czerwcu w Petersburgu występuje zjawisko białych nocy.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa-Moskwa, Petersburg-Warszawa,
 • zakwaterowanie,
 • posiłki zgodne z programem,
 • bilety na przejazd pociągiem: Jarosław-Wołogda, Wołogda-Petersburg,
 • przejazdy mikrobusem i komunikacją,
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów i atrakcji turystycznych,
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników,
 • opłaty za wizę do Rosji,
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN),
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • zwyczajowych napiwków (60 USD),
 • dodatkowych atrakcji: wstępu do teatrów Bolszoj i Maryjskiego (cena zgodna z obowiązującym repertuarem), kąpieli w bani (15 USD), spaceru po dachach kamienic (15 USD),
 • dopłaty za nocleg w pokoju 1-osobowym,
 • dodatkowego wyżywienia.

Ceny

Koszt wyjazdu na 10 dni: 8400 PLN od osoby + 260 USD włącznie z napiwkami.

Ważne informacje

Do pobytu na terenie Rosji uprawnia nas wiza, którą należy mieć ze sobą. Oprócz tego potrzebujemy paszportu z 6-miesięcznym okresem ważności i dowodu osobistego.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyjazdy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Waluta Rosji

NIE zrealizujemy płatności dolarami amerykańskimi ani euro! Jedyną walutą, którą przyjmują Rosjanie są ruble. Dolary i euro można wymienić w Moskwie lub Petersburgu w kantorze.

Sprawdź podobne wyjazdy

Bajkał, Federacja Rosyjska

Moskwa, Federacja Rosyjska

28 lipiec - 17 sierpień 2020

+ 1 więcej

od13 700 PLN

/ os.

Bajkał, Federacja Rosyjska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.