Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Rosja: wyprawa objazdowa po europejskiej części: Moskwa i Petersburg

Zapraszamy na objazdową wycieczkę po Rosji, w trakcie której odwiedzimy Moskwę i Petersburg oraz ich okolice.

Podróż rozpoczynamy w Moskwie, gdzie podczas przejażdżki zabytkowym metrem możemy podziwiać jego piękne stacje, odwiedzamy najważniejsze obiekty: Kreml, Muzeum Bułhakowa, cerkwie, podziwiamy panoramę miasta z niesamowitego punktu widokowego i odkrywamy stolicę Rosji pod osłoną nocy.

Po wizycie w równie fascynujących miejscach: Jarosławiu i Wołogdzie, udajemy się na eksplorację Petersburga, którym będziemy się zachwycać podczas rejsu po kanałach, licznych spacerach i wizytach w największych obiektach turystycznych: Muzeum Ermitażu, Pałacu Mikołajewskim, pałacach w Carskim Siole.

Atrakcje

 • wejście na Kreml, do Muzeum Ermitażu i Muzeum Bułhakowa,
 • spacer po pałacach w Carskim Siole,
 • Wołogda i skansen Siemienkowo,
 • rejs po kanałach Petersburga,
 • wizyta w legendarnym klubie muzycznym “Kotłownia Kamczatka”,
 • przejażdżka moskiewskim metrem,
 • nocne zwiedzanie Moskwy i Petersburga.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania fizycznego do wyprawy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Moskwa to stolica największego kraju świata, która zachwyca oryginalną architekturą, pięknymi zabytkami i bogactwem zdobień. Petersburg, nazywany “Wenecją Północy”, urzeka niesamowitą atmosferą, pałacami, a także wspaniałą kulturą i sztuką, którą najbardziej da się odczuć w Muzeum Ermitażu.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Z lotniska Chopina w Warszawie wylatujemy do Moskwy. Po zakwaterowaniu i kolacji jedziemy do centrum stolicy Rosji. Podczas przejażdżki zabytkowym metrem możemy podziwiać zjawiskowe stacje. Na Placu Czerwonym przejdziemy obok Kremla, Głównego UniwerMagu, Muzeum Historycznego i Soboru Wasyla Błogosławionego. Zobaczymy także Teatr Bolszoj i Hotel Moskwa na placu Maneżowym.

Wyżywienie: kolacja.

Dzień 2

Zwiedzamy Kreml moskiewski, cerkwie i podziwiamy car-armatę oraz car-dzwon. Następnie wejdziemy do Soboru Zbawiciela, a potem oglądamy panoramę Moskwy ze Wzgórz Worobiowych. Po południu pojedziemy do Parku Zwycięstwa i do dzielnicy Moscow City. Po kolacji możemy wybrać się do Teatru Bolszoj (atrakcja fakultatywna).

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 3

Wyruszamy do Galerii Tretiakowskiej, w której są ikony Andrieja Rublowa. Przejdziemy przez plac Błotny, zobaczymy Wielki Kamienny Most i popłyniemy w rejs po rzece Moskwie. Dziś wejdziemy także do Muzeum Bułhakowa, a po zmroku pójdziemy na spacer ulicami Arbat, Twerską i na plac Puszkina.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 4

Przejazd mikrobusem do Jarosławia. W drodze zatrzymamy się w Siergijew Posad, aby podziwiać prawosławny klasztor, Ławrę Troicko-Siergijewską. Będziemy mieli również przystanek nad brzegiem jeziora Pleszczejewo w Peresławiu Zaleskim, a także pod Rostowskim Kremlem.

Wieczorem spacer po Jarosławiu, a dokładniej po jego centrum, gdzie zobaczymy świątynię Jana Chrzciciela, budynki klasztoru Przemienienia Pańskiego oraz cerkiew Objawienia Pańskiego. Nocleg w hotelu.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 5

Jedziemy na wycieczkę do Kostromy, w której znajdziemy mnóstwo domów kupieckich i hal targowych. Nas zainteresuje także klasztor Ipatiewskiego wzniesiony nad Wołgą oraz pomnik Susanina. Po powrocie do Jarosławia przesiadamy się do pociągu i jedziemy do Wołogdy, gdzie zatrzymujemy się na nocleg.

Wyżywienie: śniadanie, obiad.

Dzień 6

Wyruszamy na eksplorację Wołogdy, podczas której obejrzymy sobór Sofijski, zabytki wołogodzkiego Kremla i dzielnicę Niżnyj Posad. Pojedziemy także do skansenu Siemienkowo, aby zobaczyć oryginalną zabudowę z XVIII w. i poznać techniki tutejszego rękodzieła. Będziemy mieli także okazję wysłuchać utworów granych przez duet akordeonistów. Nocnym pociągiem pojedziemy do Petersburga.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 7

Docieramy do Petersburga, gdzie po zakwaterowaniu i śniadaniu idziemy do centrum miasta. Przejdziemy nabrzeżem Newy, zobaczymy pomnik Piotra Wielkiego i budynek Admiralicji. Podążając wzdłuż Newskiego Prospektu, dojdziemy do Soboru Kazańskiego, a potem pójdziemy pod Cerkiew na Krwi, Zamek Michajłowski oraz na Pola Marsowe.

Podczas wizyty w Pałacu Mikołajewskim weźmiemy udział w wieczorku folkloru rosyjskiego, a nocą przepłyniemy motorówką po kanałach Petersburga oraz po Newie i zobaczymy spektakl otwierających się mostów.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 8

Kolejny dzień poznawania Petersburga. Wizyta w soborze św. Izaaka, z dachu którego możemy podziwiać niesamowite widoki. Wejdziemy także do Pałacu Zimowego, Państwowego Muzeum Ermitażu oraz Twierdzy Pietropawłowskiej. Po kolacji chętni będą mogli pójść do Teatru Maryjskiego.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.


Dzień 9

Po spacerze nabrzeżem Newy wsiadamy do wodolotu i płyniemy do Peterhofu, aby podziwiać fontanny w tutejszym parku. Wracamy do Petersburga i korzystamy z wolnego czasu, podczas którego możemy wykąpać się w ruskiej bani (fakultatywnie). Po kolacji pójdziemy do klubu “Kotłownia Kamczatka”, gdzie odbywają się koncerty lokalnych artystów (w zależności od repertuaru możemy uczestniczyć w jednym z występów).

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 10

Jeśli dopisze pogoda, wyjdziemy na spacer po dachach kamienic(tylko dla chętnych). Wszyscy pojedziemy zobaczyć Wielką Makietę Rosji oraz barokowy kompleks pałacowy Carskie Sioło. Czas wolny, spacery po centrum plus wyjście do Teatru Maryjskiego - dla chętnych.

Wyżywienie: śniadanie, kolacja.

Dzień 11

Rano wyjazd do Carskiego Sioła - zwiedzanie i spacerowanie po zjawiskowym kompleksie pałacowym. Transfer na lotnisko i powrót do warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy na nocleg zatrzymujemy się w 3* hotelach, w pokojach 2-osobowych. Podczas dwóch nocnych przejazdów pociągiem do Petersburga śpimy w 4-osobowych przedziałach sypialnych.

Pogoda

Moskwa leży w strefie klimatu terytorialnego, który charakteryzuje się ciepłym, krótkim latem i długa zimą. Średnie temperatury w lipcu wynoszą 19,2°C, a w styczniu -6,5°C. W Petersburgu występuje klimat umiarkowany przejściowy, a pogoda jest nieprzewidywalna. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień, a zimą średnie temperatury wynoszą -5,6°C. W czerwcu w Petersburgu występuje zjawisko białych nocy.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa-Moskwa, Petersburg-Warszawa,
 • zakwaterowanie,
 • posiłki zgodne z programem,
 • bilety na przejazd pociągiem: Jarosław-Wołogda, Wołogda-Petersburg,
 • przejazdy mikrobusem i komunikacją,
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów i atrakcji turystycznych,
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników,
 • opłaty za wizę do Rosji,
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN),
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • zwyczajowych napiwków (60 USD),
 • dodatkowych atrakcji: wstępu do teatrów Bolszoj i Maryjskiego (cena zgodna z obowiązującym repertuarem), kąpieli w bani (15 USD), spaceru po dachach kamienic (15 USD),
 • dopłaty za nocleg w pokoju 1-osobowym,
 • dodatkowego wyżywienia.

Ceny

Koszt wyjazdu na 10 dni: 8400 PLN od osoby + 250 USD (opłaty lokalne)

Ważne informacje

Do pobytu na terenie Rosji uprawnia nas wiza, którą należy mieć ze sobą. Oprócz tego potrzebujemy paszportu z 6-miesięcznym okresem ważności i dowodu osobistego.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Waluta Rosji

NIE zrealizujemy płatności dolarami amerykańskimi ani euro! Jedyną walutą, którą przyjmują Rosjanie są ruble. Dolary i euro można wymienić w Moskwie lub Petersburgu w kantorze.

Sprawdź podobne wyjazdy

Moskwa, Federacja Rosyjska

20 - 23 maj 2022

od3 900 PLN

/ os.

Petersburg, Federacja Rosyjska

Moskwa, Federacja Rosyjska

2 - 18 wrzesień 2022

+ 3 więcej

od7 700 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.