Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Kamczatka: zimowa wyprawa przez półwysep na pograniczu mórz Ochockiego i Beringa

Zimowa wyprawa do zaśnieżonej Kamczatki to niesamowite wyzwanie, podczas którego będziemy podziwiać niezwykłe, wulkaniczne krajobrazy, a po dniu spędzonym na mroźnym powietrzu rozgrzewać się w gorących źródłach pod rozgwieżdżonym niebem. Tylko ta podróż zagwarantuje nam przejażdżkę w psim zaprzęgu, podziwianie kolonii lwów morskich oraz degustację wędzonego łososia czy też czerwonego kawioru.

Atrakcje

 • degustacja kawioru,
 • kąpiel w gorących źródłach z widokiem na wulkany,
 • spotkania i poznawanie kultury mieszkańców Kamczatki,
 • przejażdżka w psim zaprzęgu,
 • obserwacja lwów morskich.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd dla osób zdrowych fizycznie i odpornych na niskie temperatury.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kamczatka to półwysep w Rosji, rozdzielający Morze Ochockie i Morze Beringa, który zachwyca niedostępnością, dziką przyrodą i wulkanicznymi krajobrazami. Tylko tutaj mamy okazję na kąpiel w gorących źródłach znajdujących się wśród morza śniegu.

Plan wyjazdu

UWAGA: Realizacja założonego programu będzie zależała od pogody. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych realizujemy program zastępczy.

Dzień 1

Spotykamy się w Warszawie na lotnisku Chopina i lecimy na Kamczatkę. Przesiadka w Moskwie.

Dzień 2

Po wylądowaniu przy sprzyjającej pogodzie będziemy mieli możliwość podziwiania wulkanu Awaczyńskiego i Koriackiego. Pojedziemy do osady, w której spotkamy rdzennych mieszkańców Kamczatki. Po obiedzie wyruszamy na przejażdżkę w psich zaprzęgach. Po zakwaterowaniu w pensjonacie w Paratunce i po kolacji możemy skorzystać z kąpieli w gorących źródłach.

Dzień 3

Po śniadaniu wsiadamy do sań podpiętych do skuterów śnieżnych, prowadzonych przez przewodnika i przez dolinę jedziemy do Przełęczy Wiluczyńskiej, skąd możemy zobaczyć Wulkan Goriełyj i Mutnowska Sopkę.

Wracając do hotelu, zatrzymamy się pod zamarzniętym wodospadem, a następnie na krótki piknik, podczas którego zjemy wędzonego łososia, ikrę i rozgrzejemy się aromatyczną, ziołową herbatą. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

Dni 4-5

Jedziemy do doliny rzeki Bannoj, czyli raju dla miłośników kąpieli w gorących źródłach. Podróż rozpoczynamy mikrobusem, a następnie kontynuujemy ją w saniach podpiętych do skuterów śnieżnych, które zawiozą nas do bazy turystycznej na rzadko odwiedzanym terenie.

Po kolacji korzystamy z kąpieli w gorących źródłach i podziwiamy rozgwieżdżone niebo. Drugiego dnia istnieje możliwość samodzielnej przejażdżki na skuterze śnieżnym (dodatkowa atrakcja). Po południu docieramy z powrotem do Paratunki. Przez dwa dni mamy zapewnione pełne wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje.

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszamy do kurortu narciarskiego “Mroźna Góra”, który znajduje się w malowniczym otoczeniu wulkanów Awaczyńskiego i Kozielskiego i masywu Koriackiej Sopki.

Dla chętnych możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego i korzystania z atrakcji, jakie zapewniają trasy zjazdowe. W ciągu dnia robimy sobie przerwę na szaszłyki z grilla, a na kolację, kąpiel w bani i nocleg wracamy do Paratunki.

Dzień 7

Jemy śniadanie i skuterami śnieżnymi jedziemy na Przełęcz Awaczyńską (1256 m n.p.m.) oraz na Wielbłądzią Górę. Obiad jemy na wulkanicznym stoku, skąd mamy niesamowity widok na Pietropawłowsk Kamczacki oraz Zatokę Awaczyńską. Jeśli będzie dobra widoczność, zobaczymy Pacyfik. Kolacja i nocleg w Paratunce.

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszamy do Pietropawłowska Kamczackiego. Przewodnik pokaże nam największe atrakcje turystyczne tego miasta, wejdziemy do kilku sklepików z pamiątkami i będziemy obserwować lwy morskie wylegujące się nad Zatoką Awaczyńską. Wieczorem zjemy pożegnalną kolację w Paratunce.

Dzień 9

Zjemy śniadanie i w drodze na lotnisko kupimy kilka smakołyków (wędzonego łososia, czerwony kawior, kraby) na lokalnym rynku. Lot z przesiadką w Moskwie i lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Jednym z miejsc, w którym mamy nocleg, jest pensjonat w Paratunce, gdzie będziemy spać w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Będziemy mieli także dostęp do basenów z gorącą wodą.

Zatrzymamy się także w bazie turystycznej, w pokojach wieloosobowych. Śpimy na łóżkach piętrowych i korzystamy ze wspólnych toalet i pryszniców.

Pogoda

Na Kamczatce w okresie zimowym średnie temperatury wynoszą: na wschodzie -11°C, na zachodzie -15°C, a w środkowej części nawet -16°C. W okresie letnim średnie temperatury wynoszą ok. 16°C. W okresie zimowym należy spodziewać się obfitych opadów śniegu.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa-Pietropawłowsk Kamczacki-Warszawa,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie zgodne z programem,
 • transfery na saniach zaprzęgniętych do skuterów lub mikrobusami,
 • programowe atrakcje,
 • opłaty wizowe,
 • opiekę przewodnika i pilota,
 • ubezpieczenie KL (30000 EUR), NNW (15000 EUR) i bagaż (1000 PLN),
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych atrakcji, np. jazdy na nartach (35 USD/dzień) lub przejazdu skuterem śnieżnym,
 • pozaprogramowych posiłków,
 • napiwków (50 USD),
 • dopłaty do noclegu w pokoju 1-osobowym (300 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu na 9 dni: 11800 PLN od osoby + 350 USD (już z napiwkami).

Ważne informacje

Do pobytu na terenie Rosji uprawnia wiza jednokrotnego lub wielokrotnego wjazdu. Dodatkowo należy mieć przy sobie paszport z 6-miesięcznym okresem ważności oraz dowód osobisty.

Konieczne jest też uzyskanie pozwolenia na pobyt na Kamczatce i jest ono wydawane przez władze rosyjskie. Chęć udziału w wyprawie należy zgłosić odpowiednio wcześniej, pozwoli to na wcześniejsze uzyskanie pozwoleń.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Waluta Rosji

Walutą obowiązującą na Kamczatce jest rubel rosyjski, RUB.

Sprawdź podobne wyjazdy

Bajkał, Federacja Rosyjska

22 luty - 7 marzec 2022

+ 1 więcej

od10 900 PLN

/ os.

Bajkał, Federacja Rosyjska

Ostatnie miejsca

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.