Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Bajkał: fascynująca podróż Koleją Transsyberyjską i zwiedzanie okolic "Świętego Morza Syberii"

Wyruszamy na pełną przygód i niezapomnianych wrażeń wyprawę nad Bajkał. Podczas podróży skupimy się na dotarciu w rzadko odwiedzane miejsca, poznawaniu kultury i historii Sybiraków oraz podziwianiu przepięknej, surowej przyrody.

Będziemy gośćmi lokalnych gospodarzy i dzięki nim poznamy smak tradycyjnej kuchni. Zachwycimy się smakiem omuli i lokalnych trunków. Na koniec pokonamy olbrzymi odcinek drogi, siedząc w wagonach słynnej Kolei Transsyberyjskiej.

Atrakcje

 • przejazd Koleją Transsyberyjską,
 • drewniana zabudowa Irkucka,
 • Kolej Krugobajkalska,
 • rejs po jeziorze Bajkał,
 • UAZ-safari przez Olchon,
 • polska wieś, Wierszyna,
 • atrakcje Moskwy,
 • degustacja wędzonych omuli i tradycyjnych trunków.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Dariusz "Tomek" Urbański

  Przewodnik

  Zwiedził Rosję od Kaliningradu po Władywostok, od Murmańska po Zabajkale.

 • Alicja Połukord

  Przewodnik

  Zjeździła Rosję i byłe republiki radzieckie wzdłuż i wszerz, prywatnie i służbowo.

Miejsce

Bajkał, czyli Święte Morze Syberii oraz jego okolica przyciągają turystów pięknem, surową przyrodą i gościnnością mieszkańców. Na trasie wyprawy znajdują się charakterystyczne i klimatyczne miasta, m.in. Irkuck, Ułan Ude oraz stolica Rosji, Moskwa.

Wszystkie odwiedzane miasta, wyspy i wioski zasługują na szczególny podziw i zainteresowanie ze względu na historię i kulturę mieszkańców.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot do Irkucka z lotniska Chopina w Warszawie.

Dzień 2

Lądujemy w Irkucku i jedziemy do Listwianki, gdzie pójdziemy do Muzeum Bajkalskiego. Wjedziemy także wyciągiem na Kamień Czerskiego, a wieczorem pójdziemy do Cerkwi św. Mikołaja i do Teatru Pieśni Autorskiej - jeśli artysta (lokalny bard) nie będzie w trasie, wysłuchamy jego koncertu. Będziemy też mieli możliwość skorzystania z łaźni parowej.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 3

Popłyniemy motorówką do Portu Bajkał i dalej wzdłuż trasy kolei Krugobajkalskiej. Kilka przystanków w trakcie rejsu, m.in. na kąpiel w Bajkale lub na degustacje barszczu i limbóweczki. Na nocleg jedziemy do uzdrowiska Arszan.

/śniadanie, obiad, kolacja/

Dzień 4

Wycieczka objazdowa po Dolinie Tunkińskiej. Przejdziemy po parku zdrojowym w Arszanie, aby zobaczyć wodospad na rzece Kyngarga, zanurzymy się w gorących źródłach w Żemczugu, zwiedzimy uzdrowisko Niłowaja Pustyń i święte miejsce buddystów, Burchan Babaj.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 5

Wizyta w miejscowości Sludianka, gdzie zobaczymy stację kolejową z marmuru. Tam wsiądziemy do Kolei Transsyberyjskiej, która zawiezie nas do Ułan Ude. Odwiedzimy także zabajkalskich starowierców w Tarbagataju, pójdziemy do cerkwi oraz muzeum-lapidarium i posłuchamy ruskich pieśni podczas polifonicznego koncertu.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 6

Zwiedzimy cerkiew Hodegetrii, pójdziemy pod pomnik przedstawiający głowę Lenina oraz na Plac Rewolucji w centrum Ułan Ude. Potem pojedziemy do Iwołgińska, a następnie do uzdrowiska Goriaczińsk i do Ust’-Barguzina.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 7

Jedziemy do Zatoki Cziwyrkujskiej, gdzie przesiądziemy się na statek i popłyniemy do Zatoki Zmiejnej. Po kąpieli w gorących źródłach i jeziorze wracamy na nocleg do Ust’-Barguzina.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 8

Jedziemy do Doliny Barguzińskiej, aby zobaczyć petroglify, święty Byk-Kamień, wykąpać się w jeziorze oraz zwiedzić cmentarz w Barguzinie.

/śniadanie, obiad, kolacja/

Dzień 9

Wyruszamy kutrem z przystani i płyniemy przez Zatoki Barguzińską. Oprócz tego zobaczymy półwysep Święty Nos, cieśninę Małe Morze i wybrzeże wyspy Olchon. Na nocleg dopływamy do wioski Chużyr.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 10

Wyjeżdżamy na bezdroża, na UAZ-safari i eksplorujemy północne obszary Olchonu. Zatrzymamy się w w dolinie Uzury, na przylądku Choboj i Trzej Bracia oraz w osadzie Piesczanaja. Wieczorem relaks w bani.

/śniadanie, obiad, kolacja/

Dzień 11

Dzień spędzamy na Olchonie. Przejdziemy do osady Charancy, nad Zatokę Sarajską i pod Skałę Szamankę.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 12

Jedziemy do “polskiej wioski” Wierszyny. Zwiedzimy kościół i cmentarz i zjemy tradycyjną kolację u miejscowych gospodarzy.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 13

Po dotarciu do Irkucka wyruszamy na poznawanie miasta, podczas którego naszym oczom ukaże się charakterystyczna drewniana zabudowa. Zobaczymy też cerkiew Zbawiciela, polski kościół i sobór Objawienia Pańskiego. Na Centralnym Rynku kupimy wędzone ryby, konfitury i pamiątki.

/śniadanie, kolacja/

Dzień 14

Wsiadamy do pociągu Kolei Transsyberyjskiej, którą przejedziemy 5153 km przez 5 stref czasowych.

Dni 15-16

Podczas podróży koleją mijamy rosyjskie miasta i syberyjskie rzeki. Codziennie przewidzianych jest kilka postojów.

Dzień 17

Docieramy do Moskwy. Przejedziemy się metrem i pójdziemy na Plac Czerwony oraz na deptak Arbat.

/kolacja/

Dzień 18

Wchodzimy na Kreml oraz do świątyni Chrystusa Zbawiciela. Spacerując po mieście, dotrzemy na Wzgórza Worobiowe, z których można podziwiać przepiękną panoramę Moskwy. Pobyt w Moskwie jest ostatnim punktem wyprawy. Jedziemy na lotnisko i wracamy do domu.

/śniadanie/

Zakwaterowanie

W Irkucku, Moskwie i Ułan Ude śpimy w 3* hotelach w pokojach 2-osobowych. W Arszanie zatrzymamy się w pensjonacie, również w pokojach 2-osobowych. W Listwiance oraz Chużyrze śpimy w bazach turystycznych (pokoje 2-osobowe w domkach) - tu toalety i prysznice będą na zewnątrz. Kąpiele w bani.

W kwaterach prywatnych zatrzymamy się podczas pobytu w Ust’-Barguzinie, a w Wierszynie śpimy u gospodarzy, w pokojach 2-4-osobowych.

Podczas przejazdu koleją mamy zapewnione 4-osobowe przedziały sypialne (na trasie Irkuck - Moskwa) w wagonie kupiejnym. W pociągach są toalety-łazienki. Nie ma prysznica, są umywalki.

Na trasie ze Sludianki od Ułan Ude będziemy podróżować wagonem płackartnym (bez przedziałów, z miejscami sypialnymi).

Pogoda

W Irkucku i okolicach Bajkału zimy są mroźne, a lata upalne. Od czerwca do sierpnia temperatury przekraczają czasem 30°C, a opady deszczu są niewielkie. Latem jest mnóstwo słonecznych, pogodnych dni. Z kolei pozostałe miesiące są chłodne i mroźne, a w okresie zimowym temperatury mogą spaść nawet do -40°C.

W Moskwie okres letni trwa od czerwca do sierpnia i również możemy spodziewać się wysokich temperatur i opadów deszczu. Jesienią odczuwalne jest znaczne ochłodzenie, a zimą temperatury spadają poniżej -10°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze (Warszawa-Moskwa-Irkuck, Moskwa-Warszawa),
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie zgodnie z programem,
 • przejazdy lokalne,
 • wycieczkę wzdłuż trasy Kolei Krugobajkalskiej,
 • występ w Tarbagataju,
 • rejs po jeziorze Bajkał,
 • opłaty za wstęp do odwiedzanych atrakcji i obiektów,
 • korzystanie z bani (w miejscach gdzie będzie dostępna),
 • opiekę pilota,
 • opłaty wizowe,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienie nie przewidziane w programie,
 • napiwków (ok. 40 USD),
 • dopłaty do noclegu w pokoju 1-osobowym - 120 USD (poza Wierszyną).

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni: 9000 PLN + 700 USD

700 USD będzie trzeba mieć przy sobie w gotówce, ponieważ kwota ta będzie wpłacana pilotowi na miejscu.


Ważne: banknoty (USD) muszą być drukowane po 2011 r, ponieważ starsze nie są honorowane. Gotówkę będzie też można wypłacić w bankomacie - w każdym większym mieście.

Na wyżywienie nie zawarte w cenie wyprawy oraz wydatki własne warto mieć ze sobą ok. 260 USD, czyli mniej więcej równowartość 15 000 RUB.

Istnieje możliwość zakończenia wyprawy 14. dnia i powrotu samolotem z Irkucka do Warszawy - wówczas koszt wycieczki to 8800 PLN + 600 USD.

Ważne informacje

Należy mieć przy sobie paszport z 6-miesięcznym okresem ważności oraz ważną wizę. Oferujemy kompleksową pomoc podczas procesu wyrabiania wizy do Rosji.

Podczas przejazdów i wycieczek poruszamy się mikrobusami, pociągami oraz autami terenowymi.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Praktyczne wskazówki

W pociągu na trasie Irkuck - Moskwa wyżywienie we własnym zakresie. Na stacjach - w czasie postojów - będzie można kupić gorące posiłki u babuszek lub w kioskach. Cena ciepłego dania wynosi 15 - 25 PLN. W pociągowych składach zawsze będzie wagon restauracyjny a w każdym wagonie zawsze jest samowar. Szklanki można wypożyczać od konduktorów, u nich też są do kupienia ciastka, kawa i herbata.

Waluta: rosyjskie ruble zalecamy kupić w Polsce. Ceny w Rosji są w większości przypadków są zbliżone do polskich.

Bagaż: główny do 23 kg + podręczny do 5 kg. Nie zalecamy pakowania w dużą twardą walizkę (problem w czasie transportu). Najlepsza będzie miękka torba na kółkach. Jako bagaż podręczny w czasie tego rodzaju wypraw doskonale sprawdza się plecak.

Sprawdź podobne wyjazdy

Moskwa, Federacja Rosyjska

28 lipiec - 17 sierpień 2020

+ 1 więcej

od13 700 PLN

/ os.

Kamczatka, Federacja Rosyjska

Bajkał, Federacja Rosyjska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.