Syberiada: wspaniała wyprawa po najciekawszych zakątkach Północnej Azji

Wyprawa, podczas której odwiedzamy najciekawsze zakątki Syberii, poznajemy kulturę i obyczaje mieszkańców, a także zatracamy się w smaku lokalnych potraw i trunków.

Podczas kilku dni zobaczymy wspaniałą przyrodę, zatrzymamy się w pięknych widokowych miejscach, przepłyniemy Bajkał, wyruszymy na UAZ-safari po Olchonie i zwiedzimy zachwycające miasta.

Po intensywnym odkrywaniu atrakcji tego miejsca będziemy mieli czas na relaks w bani, plażowanie, podziwianie zachodów słońca i niekończące się rozmowy przy ognisku.

Atrakcje

 • charakterystyczne, drewniane budynki w Irkucku,
 • noclegi u lokalnych gospodarzy,
 • rejs przez jezioro Bajkał,
 • UAZ-safari po Olchonie,
 • polska wieś Wierszyn,
 • degustacja potraw tradycyjnej kuchni i wyśmienitych trunków.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jest wymagane przygotowanie fizyczne przed wyprawą.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wyprawa nad Bajkał to okazja do podziwiania niepowtarzalnej przyrody, zachwycanie się zjawiskowymi widokami i odwiedzania atrakcyjnych miejsc oraz klimatycznych miasteczek. Uwagę turystów z pewnością przyciągają oryginalna, drewniana zabudowa Irkucka i piękne widoki, które można podziwiać podczas rejsu po jeziorze Bajkał.

To także region zamieszkany przez ludność, której kultura niematerialna znajduje się na liście UNESCO.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z Warszawy do Irkucka z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2

Lądowanie w Irkucku, przejazd na dworzec kolejowy, gdzie wsiądziemy do pociągu Kolei Transsyberyjskiej i pojedziemy do Ułan Ude. Na stacji Sludianka spotkamy się z pilotem i udamy się do Tarbagataju, aby spotkać się z mieszkańcami i poznać ich kulturę (lista UNESCO).

Po zwiedzaniu muzeum-lapidarium i cerkwi posłuchamy występu folklorystycznego. Będziemy też degustować tradycyjne dania lokalnej kuchni.

Posiłek w cenie: kolacja.

Dzień 3

Wyruszamy na odkrywanie uroków Ulan Ude. Pójdziemy zobaczyć cerkiew Hodegetrii, Arbat, pomnik przedstawiający głowę Lenina oraz Plac Rewolucji. Odwiedzimy też buddystyczne centrum Rosji, Iwołgińsk. Mikrobusem jedziemy do Ust’-Barguzina, w drodze zatrzymujemy się w uzdrowisku Goriaczińsk oraz w punktach widokowych nad Bajkałem.

Na nocleg zatrzymujemy się w domu gospodarzy. Po pożywnej kolacji oglądamy magiczny zachód słońca na plaży nad Bajkałem.

Posiłki w cenie: śniadanie i kolacja.

Dzień 4

Jedziemy do Doliny Barguzińskiej, aby podziwiać petroglify mające ok. 2 tys. lat. Oprócz tego zobaczymy także Byk-Kamień i cmentarz w Barguzinie. Kąpiemy się w jeziorze i jemy piknik na łonie przyrody. Kolacja po powrocie do Ust’-Barguzina.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 5

Wycieczka do Zatoki Cziwyrkujskiej otoczonej przez majestatyczne Góry Barguzińskie i masyw Święty Nos. Wsiadamy na statek i płyniemy do Zatoki Zmiejnej, gdzie możemy zrelaksować się w gorących źródłach lub na plaży. Kolacja w Ust’-Barguzina.

Posiłki w cenie: śniadanie i kolacja.

Dzień 6

Jedziemy do przystani, wsiadamy na pokład kutra, którym przeprawimy się przez Bajkał. Podczas rejsu podziwiamy Zatokę Barguzińską, półwysep. Święty Nos, cieśninę Małe Morze i wyspę Olchon. Dopływamy do miejscowości Chużyr, w której zostajemy na kolację i nocleg w pensjonacie.

Posiłki w cenie: śniadanie i kolacja.

Dzień 7

Wybieramy się na UAZ-safari po wyspie Olchon i jeździmy po bezdrożach wynajętymi autami terenowymi. Zatrzymujemy się w osadzie Piesczanaja, na przylądku Choboj i Trzej Bracia oraz w dolinie Uzury. Podczas safari jemy pieczone w ognisku omule. Wieczorem relaksujemy się w bani, a następnie jemy obiadokolację.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 8

Wybieramy się na wędrówki po wyspie Olchon, podczas których zobaczymy osadę Charancy i Skałę Szamankę, czyli święte miejsce wyznawców szamanizmu. Przez cały dzień podziwiamy niesamowite widoki, znajdziemy chwilę na plażowanie oraz kąpiele w Zatoce Sarajskiej. Jemy kolację i degustujemy lokalny trunek szamanów oraz tradycyjne smakołyki.

Posiłki w cenie: śniadanie i kolacja.

Dzień 9

Jedziemy mikrobusem do Wierszyny, polskiej wioski położonej niedaleko Irkucka. Przejdziemy na cmentarz i do kościoła. Śpimy u gospodarzy, gdzie jemy także tradycyjną kolację, próbujemy lokalnego trunku po którym do późna toczymy rozmowy.

Posiłki w cenie: śniadanie i kolacja.

Dzień 10

Jedziemy do Irkucka, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu wyruszamy na odkrywanie atrakcji miasta. Podziwiamy cerkiew Zbawiciela, neogotycki polski kościół oraz sobór Objawienia Pańskiego. Naszą uwagę przyciągnie charakterystyczne drewniane budownictwo.

Na Centralnym Rynku zaopatrzymy się w lokalne przysmaki: kawior, wędzone ryby oraz konfitury. Wizyta w tym miejscu to także niepowtarzalna okazja do zakupu pamiątek z podróży.

Posiłki w cenie: śniadanie i kolacja.

Dzień 11

Wsiadamy do samolotu i z przesiadką w Moskwie lecimy do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas pobytu w Irkucku i Ułan Ude śpimy w 3* hotelach. W Chużyrze zatrzymamy się w bazie turystycznej, w domkach - śpimy w 2-osobowych pokojach. Będziemy mieli dostęp do toalet/wychodków, a z prysznica skorzystamy na zewnątrz.

W Ust’-Barguzinie nocleg mamy zapewniony w prywatnych kwaterach, w 2-osobowych pokojach ze wspólnymi toaletami i możliwością kąpieli w bani. W Wierszynie korzystamy z gościny u gospodarzy i śpimy w pokojach 2-4-osobowych, a kąpiemy się w bani.

Pogoda

Od czerwca do sierpnia nad Bajkałem temperatury wynoszą 20-35°C. We wrześniu można spodziewać się ochłodzenia, temperatury wówczas nie przekraczają 20°C. W okresie letnim możliwe jest występowanie pożarów nad Bajkałem.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze Warszawa-Irkuck-Warszawa,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie zgodne z programem,
 • transfery autami terenowymi, mikrobusem i pociągiem w 4-osobowych przedziałach sypialnych,
 • rejs po jeziorze Bajkał,
 • koncert folklorystyczny w Tarbagataju,
 • opłaty za wstęp do odwiedzanych obiektów, rezerwatów i parków narodowych,
 • opiekę pilota,
 • opłatę za wizę do Rosji,
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1000 PLN),
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • napiwków (30 USD),
 • dopłaty do noclegu w pokoju 1-osobowym (90 USD),
 • dodatkowych posiłków nieuwzględnionych w programie wyjazdu.

Ceny

Koszt wyjazdu na 11 dni: 8800 PLN + 430 USD (już z napiwkami) od osoby.

Ważne informacje

Należy posiadać przy sobie wizę, paszport z 6-miesięcznym okresem ważności oraz dowód osobisty.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyjazdy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Waluta Rosji

Obowiązującą walutą w Rosji jest rubel rosyjski (RUB). Płatności zrealizujemy także dolarami amerykańskimi (USD), które warto mieć przy sobie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Bajkał, Federacja Rosyjska

Moskwa, Federacja Rosyjska

28 lipiec - 17 sierpień 2020

+ 2 więcej

od13 700 PLN

/ os.

Ułan Bator, Mongolia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.