Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Bajkał: wyprawa zimowa - fascynujące widoki zamarzniętej tafli "błękitnego oka Syberii"

W dziesięć dni dookoła Bajkału - tak można określić zimową ekspedycję po zamarzniętym najgłębszym jeziorze na Ziemi. Czekają na Was magiczne i zarazem surowe krajobrazy Syberii, zimowe pikniki i wspaniałe jadło prosto z ogniska.

Atrakcje

 • relaks w ruskiej bani,
 • wędrówki po zjawiskowej tafli jeziora Bajkał,
 • fascynująca i wyjątkowa podróż Koleją Transsyberyjską,
 • oryginalne formy skalne brzegów Bajkału w zimowej odsłonie,
 • wizyta w syberyjskich miastach: Ułan Ude oraz Irkucku,
 • piknik i lokalne potrawy prosto z ogniska,
 • przejazdy poduszkowcami po Bajkale.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa jest objazdowa, w związku z tym nie jest potrzebne wcześniejsze przygotowanie kondycyjne.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Bajkał to najgłębsze (1640 m) i jednocześnie najczystsze jezioro na świecie. Jego okolice były miejscem zsyłki powstańców styczniowych podczas zaborów. Przyrodę “syberyjskiego morza” badali m.in. Benedykt Dybowski i Jan Czerski.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Przelot z Warszawy przez Moskwę do Irkucka.

Dzień 2

Po dotarciu do syberyjskiego miasta i pozostawieniu bagaży w miejscu noclegu zwiedzimy najważniejsze zabytki. Nie zabraknie polskiego akcentu w postaci świątyni katolickiej tamtejszej Polonii. Irkuck charakteryzuje się wieloma zabytkowymi, drewnianymi budynkami. Zobaczymy pobliską tamę i lodołamacz “Angara”.

Posiłek tego dnia: kolacja.

Dzień 3

Po podróży meldujemy się na kwaterze w Listwiance, położonej nad brzegiem Bajkału. Zanim wyruszymy nad wody najgłębszego jeziora świata, zajrzymy do poświęconego mu muzeum. Następnie wyciągiem dostaniemy się na szczyt Kamienia Czerskiego, gdzie osoby chętne będą mogły skorzystać ze sprzętu narciarskiego. Pod koniec dnia relaks w ruskiej bani lub, to już opcja dla morsów, w przeręblu na Bajkale.

Posiłki: śniadanie i kolacja.

Dzień 4

Poduszkowcami pokonamy trasę Kolei Krugobajkalskiej. Czeka nas spacer po skutym lodem Bajkale i podziwianie skalnych cudów natury nad brzegami jeziora. Po powrocie do Listwianki i zjedzeniu kolacji być może obejrzymy występ syberyjskiego pieśniarza w Teatrze Pieśni Autorskiej.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 5

Kolejny dzień podziwiania skarbów natury południowej Syberii. Najpierw zatrzymamy się na lunch w gospodzie w Zatoce Piaszczystej. Następnie mikrobusem pojedziemy na Wyspę Olchon, która będzie bazą wypadową na ekspedycję po cieśninie Małe Morze. Po krótkim odpoczynku w miejscu noclegu w miejscowości Chużyr krótka wyprawa przed snem do Skały Szamanki. Na dobranoc wizyta w ruskiej bani.

Posiłki: śniadanie, kolacja.

Dzień 6

Po przejechaniu samochodem terenowym blisko 100 km po zamarzniętym śniegu pokrywającym Bajkał dotrzemy na jego drugi brzeg do Ust'-Barguzina. Będziemy podziwiali niesamowite połączenie geologicznych skarbów jeziora i zimowej scenerii. Czeka nas również wspaniały piknik w śnieżnych krajobrazach Syberii. Wieczorem relaks.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 7

Poranna ekspedycja do Zatoki Cziwyrkujskiej i podziwianie niezwykłej panoramy tajgi i gór Barguzińskich. Po mroźnej przeprawie skorzystamy z term w Zatoce Zmiejnej. Zjemy miejscowy przysmak: ucha z omula prosto z ogniska. Do Ust'-Barguzina dojedziemy wieczorem.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja.

Dzień 8

Wyruszymy w trasę, której celem będzie Ułan Ude. Podczas przystanków ostatnia szansa na spacer po zamarzniętym Bajkale. Zobaczymy także zdroje Goriaczińska. Po osiągnięciu Ułan Ude i krótkim odpoczynku zobaczymy jego najważniejsze zabytki: Hodegetrii, Sobór Odigitriewski, Wrota i największą na świecie rzeźbę głowy Włodzimierza Lenina.

Posiłki: śniadanie, kolacja.

Dzień 9

Zobaczymy Dacan Iwołgiński, największe buddyjskie sanktuarium w Rosji. Później zmienimy kierunek wycieczki i trafimy do wsi zamieszkałej przez starowierców, ortodoksyjnych wyznawców prawosławia. Zwiedzimy lokalną cerkiew i wysłuchamy występu chóru polifonicznego.

Posiłki: śniadanie, kolacja.

Dzień 10

Koleją Transsyberyjską wieczorem dotrzemy do Irkucka. Niepowtarzalna okazja do napicia się czaju z samowara w wagonach legendarnej rosyjskiej kolei.

Posiłki: śniadanie, kolacja.

Dzień 11

Powrót do Polski z międzylądowaniem w Moskwie.

Posiłek: śniadanie.

Zakwaterowanie

W zależności od miejsca pobytu: w miastach będą to hotele 3*, w terenie bazy turystyczne (z pokojami dla 2 osób i WC) oraz pokoje w prywatnych pensjonatach (pokoje dla 2 osób, WC współdzielone z kilkoma pokojami).

Pogoda

Wbrew pozorom syberyjskie zimy nie należą do wybitnie surowych. Temperatury wahają się od -10°C do -20°C. Temperatura odczuwalna może być niższa przez mroźne wiatry. Nad Bajkałem panuje duża wilgotność powietrza, co potęguje odczuwanie zimna.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • noclegi,
 • posiłki zgodnie z programem,
 • transport lokalny, w tym Koleją Transsyberyjską,
 • podróże poduszkowcami,
 • koncert ludowy w Tarbagataju,
 • opłaty za zwiedzanie atrakcji ujętych w programie,
 • opiekę przewodnika,
 • ubezpieczenia NNW (do 15000 PLN) , KL (do 30000 EUR) i bagażu (do 1000 PLN),
 • opłatę za wizę,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych opłat lokalnych (w tym napiwków),
 • opcjonalnych atrakcji (w tym korzystania ze sprzętu narciarskiego),
 • dopłaty do jedynki,
 • posiłków poza programem.

Ceny

Koszt wyjazdu dla jednej osoby: 10100 PLN + 300 USD.

Dodatkowe koszty:

Opłaty lokalne (w tym napiwki)

40 USD

Fakultatywne atrakcje (w tym korzystanie ze sprzętu narciarskiego)

30 USD

Dopłata do jedynki

130 USD

Ważne informacje

Aby wjechać do Rosji, niezbędne jest posiadanie wizy.

Podczas podróży Koleją Transsyberyjską noclegi w wagonach bezprzedziałowych.

Podczas podróży samochodami po zamarzniętym Bajkale trzeba liczyć się z możliwością dodatkowej przygody - wspólnego odkopywania lub pchania pojazdu.

Ruble zalecamy kupić w Polsce, jeżeli to nie uda się, lepiej kupić dolary lub euro i wymienić na miejscu.

Zalecamy posiadanie w gotówce ok. 10000 RUB. Ceny są podobne do tych w polskich sklepach.

Dostęp do wi-fi tylko w hotelach.

Na wyprawę na Bajkał trzeba mieć ciepłą lub termiczną odzież (do ochrony przed mrozem i mocnym wiatrem) plus koniecznie nakładki na buty, z kolcami umożliwiającymi chodzenie po lodzie. Wymagane jest obuwie dostosowane do podróży po zamarzniętym śniegu i czapach śnieżnych (nieprzemakalne, z bieżnikiem). Cały niezbędny zestaw trzeba wziąć z Polski, w Rosji nie będzie możliwości dokupienia poszczególnych części garderoby.

Podczas spacerów po Bajkale trzeba zachować szczególną ostrożność i stosować się do zaleceń przewodnika.

Bagaż podręczny może mieć do 7 kg, reszta max 23 kg. Duże i twarde walizy będzie ciężko spakować do samochodów, najlepiej sprawdzą się miękkie torby turystyczne na kołach. Warto mieć również nieduży plecak, do którego będzie można zapakować np. termos i dodatkową parę skarpet.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Czy wiesz, że?

Do Bajkału wpływa aż 366 rzek!

Sprawdź podobne wyjazdy

Bajkał, Federacja Rosyjska

16 luty - 1 marzec 2021

+ 1 więcej

od10 900 PLN

/ os.

Murmańsk, Federacja Rosyjska

Kamczatka, Federacja Rosyjska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.