Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Tropem Wielkiej Piątki - podróż do Afryki: RPA

Wycieczka po trzech największych miastach RPA, Johannesburgu, Pretorii i Durbanie. Wizyta w najpiękniejszych rezerwatach przyrody południowej Afryki. Nie zabraknie degustacji win z lokalnych winnic i spotkania niemal oko w oko z licznymi gatunkami zwierząt, w tym z najbardziej znanej piątki.

Atrakcje

 • poznawanie najpiękniejszych miast RPA,
 • degustacja win,
 • rezerwaty lwów i nosorożców,
 • eksploracja miejsc poszukiwaczy złota i diamentów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa ma charakter objazdowy, od uczestników nie wymaga się odpowiedniego przygotowania fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

RPA to kraj na południowym krańcu Afryki. Jego powierzchnia jest cztery razy większa od obszaru Polski. Terytorium RPA posiada dwa państwa - enklawy: Lesotho i Swaziland. Stolicą Republiki Południowej Afryki jest Pretoria.

Plan wyjazdu

Terminy i poszczególne punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1:

Podróż samolotem z Warszawy do Johannesburga w RPA.

Dzień 2:

Lądujemy w Kapsztadzie. W przypadku sprzyjających warunków pogodowych dojedziemy na Górę Stołową, aby podziwiać panoramę Atlantyku i Table Bay. Zwiedzimy najpiękniejsze zabytki miasta, w tym Ratusz Miejski, Zamek Dobrej Nadziei, Plac Grande Parade.

Przejdziemy się po dawnych Ogrodach Kampanii Indyjskiej i zobaczymy, jak mieszka się w malajskim kwartale, zwanym Bo-Kaap. Jeżeli dopisze pogoda, zachód słońca zobaczymy z pokładu łodzi. W innym wypadku udamy się do Akwarium Dwóch Oceanów.

Dzień 3:

Jadąc wzdłuż plaż Clifton i Camps Bay, dotrzemy do osady rybaków Hout Bay na Przylądku Dobrej Nadziei. Dopłyniemy do Duiker Island, wyspy zamieszkałej przez stada fok. Szlakiem prowadzącym przez skalne tunele dotrzemy do samego przylądka, gdzie stykają się dwa oceany. Podejrzymy, jak żyją pingwiny w ostoi pingwinów Boulders. Wrócimy do Kapsztadu przez turystyczne miasta Simonstown i Muizenberg.

Dzień 4:

Droga będzie wiodła winnicami w dolinie Paarl i Stellenbosch. Odwiedzimy jedną z nich, Neetlingshof. Spróbujemy tutejszego specjału, będziemy mogli przesłać zakupione butelki wprost do kraju. Przez kilka godzin odwiedzamy lokalnych producentów win pod Franschhoek. Następnie wsiądziemy w samolot i odlecimy do Durbanu.

Dzień 5:

Durban to jedno z największych miast w RPA. Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie jego atrakcji, w tym promenadyZłota Mila” i aquaparkuUshaka”. Wyruszamy do St. Lucia i położonego w jej okolicy rezerwatu przyrody.

Dzień 6:

Wspomnianym rezerwatem jest Hluhluwe, zamieszkały przez nosorożce. Ta ostoja jest ich największym zbiorowiskiem na ziemi. Później udamy się w podróż powrotną do St. Lucia, mijając rozlewiska z listy UNESCO. Dzień pożegnamy na pokładzie statku płynącego po rzece, zamieszkałej przez krokodyle i hipopotamy.

Dzień 7:

Ruszamy do Swazilandu, mijając pola trzciny cukrowej i tubylcze wioski Swazi. Dotrzemy do największej atrakcji tego małego kraju, czyli doliny Ezulwini Valley i stolicy Mbabane. Zobaczymy ośrodek wypoczynkowy z czasów kolonialnych, Royal Swazi. To miejsce będzie zapewne znane miłośnikom golfa. Na wieczór wrócimy do RPA, dokładniej do Parku Krugera.

Dzień 8:

Wcześnie rano zaczynamy wyprawę po atrakcjach Parku Krugera. Zobaczymy cały przekrój fauny południowej Afryki, w tym Wielką Piątkę. Zaliczają się do niej lwy, bawoły, lamparty, słonie i nosorożce. Wszystkie uznawane są za najbardziej groźne zwierzęta na kontynencie.

Dzień 9:

Podróżując Trasą Panoramiczną, zobaczymy piękne krajobrazy gór Drakensbergu, kaskady wodne i formacje skalne. Mijając Sabie i Graskop, dotrzemy do pierwszej wioski założonej przez osadników, szukających tu złotych grud.

Nie zabraknie pięknych skał uformowanych przez przyrodę: Okna Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, czy ostańców w dolinach rzek Blyde i Treur. Zobaczymy najsłynniejszą ze skał, zwaną Trzy Rondawle i mającą kształt tubylczych chat.

Dzień 10:

Powrót do Pretorii i szybkie zwiedzanie miasta. Po obejrzeniu panoramy sprzed siedziby parlamentu, domu Krugera i z placu jego imienia oraz Pałacu Sprawiedliwości pojedziemy na farmę lwów, na której będzie okazja do zrobienia zdjęć z lwiątkami i żyrafami. Pojedziemy do osady Lesedi, prezentującej tradycje ludów RPA.

Dzień 11:

Zaczniemy od miasta Soweto, którego obywatele wywodzą się wyłącznie z ludności murzyńskiej RPA. Tutaj zobaczymy Baragwanath, największy szpital w południowej części globu oraz rezydencję Mandeli. Po powrocie do Johannesburga udamy się na szybki spacer, w trakcie którego zobaczymy siedzibę rajców, Rand Lords Club, budynki przy Hollard Street.

Lunch zjemy w centrum biznesowym Sandton. Przed nami jeszcze tylko zakupy lokalnego rękodzieła na pamiątkę (które można wysłać bezpośrednio do Polski), by w godzinach wieczornych wystartować z powrotem do Polski.

Dzień 12:

Lądujemy w kraju.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych. Zameldowanie od godz. 14.

Pogoda

Latem w RPA pogoda jest upalna, z temperaturą ok. 30°C. Miesiące typowo urlopowe należą do gorących i wyjątkowo suchych.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • zakwaterowanie,
 • dwa posiłki dziennie (rano i wieczorem),
 • transport autobusem z klimatyzacją zgodnie z programem,
 • opiekuna mówiącego po polsku,
 • ubezpieczenia NNW, KL i bagażu.

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • atrakcji opcjonalnych,
 • opłaty za jedynkę w miejscach noclegu,
 • obiadów,
 • trunków,
 • lokalnych opłat, w tym napiwków,
 • transportu lotniczego z Kapsztadu do Durbanu,
 • opłat za wejście do atrakcji turystycznych.

Ceny

Koszt wycieczki: 4250 PLN i 1515 EUR od osoby.

Opłaty za wstęp do atrakcji turystycznych i napiwki hotelowe/dla kierowców (do uiszczenia w dniu przybycia u opiekuna grupy)

350 EUR

Transport lotniczy Kapsztad - Durban

110 EUR

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Opłata za jedynkę podczas noclegów

500 EUR

Ważne informacje

Ekspedycja po Afryce pokona trasę: Johannesburg - Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei - Durban - Swaziland - Park Krugera - Pretoria - Johannesburg.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że?

Aż 7 miast w RPA liczy ponad 1 mln mieszkańców? Najwięcej osób mieszka w Johannesburgu, blisko 3,5 mln.

Jedną z atrakcji Kapsztadu jest więzienie na wyspie Robben, w którym przez 18 lat więziony był Nelson Mandela?


Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

+ 2 więcej

od5 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.