Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Z Puszczy Kampinoskiej nad Wisłę - wyprawa rowerowa

Puszcza Kampinoska nazywana jest zielonymi płucami Warszawy. Wybierzemy się jej szlakami, które powiodą nas ku wielowiekowym atrakcjom i pięknej przyrodzie. Wyprawę zakończymy na nadwiślańskich plażach, wśród kojących odgłosów dzikiego ptactwa.

Na minimum 4 tygodnie przed wyprawą należy się skontaktować z organizatorem celem ustalenia dokładnego terminu wycieczki. Podane terminy są jedynie orientacyjne.

Atrakcje

 • średniowieczne grodzisko,
 • mogiła i kapliczka upamiętniająca Powstańców z 1863 r,
 • wieś Granica i znajdujący się w niej skansen,
 • kościół obronny z XVI w,
 • dwór w Tułowicach.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Agnieszka Jędrzejek

  Instruktor

  Piechurka, rowerzystka, instruktorka narciarstwa PZN. Wolny czas spędza aktywnie z plecakiem i na rowerze.

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Puszcza Kampinoska znana jest z borów sosnowych, wydm i bagien. Na jej terenie znajduje się 270 km² lasów. Jest ona domem dla wielu gatunków zwierząt i ptaków (występują tu m.in. łosie, bobry, rysie, wilki, czaple, orły, żurawie).

Plan wyjazdu

Wycieczka na zamówienie! Należy skontaktować się z organizatorem i ustalić dokładny termin wyprawy (optymalnie na min. miesiąc przed jej rozpoczęciem).

Podczas trwania wyprawy pokonamy dystans ok. 50 km. Na trasie odwiedzimy wiele ciekawych miejsc. Rozpoczniemy od średniowiecznego Zamczyska – grodziska, które od X do XIII w. stanowiło ważny punkt obronny przed najazdami plemion rusko-litewskich i pruskich. Przyjrzymy się pozostałościom fortecy i charakterystycznym dla dawnych czasów pasom fos i wałów obronnych.

Następnie odwiedzimy kapliczkę i pomnik poświęcony pamięci powstańców z 1863 r. W środku lasu wznosi się wygięta sosna - według podań powieszono na niej partyzantów. Ku ich pamięci wzniesiono tu 3 krzyże i drewnianą kapliczkę.

Wieś Granica mieści w sobie Skansen, który zaprezentuje nam tradycyjne budownictwo wiejskie tych rejonów. Występują tu 3 zagrody wiejskie. Są one zróżnicowane zabudową wynikającą z różnic w zamożności właścicieli.

Kolejnym przystankiem będzie Brochów wraz z jego neogotyckim kościołem obronnym z XVI w. Posiada wieżyczki i ganek strzelecki. W ramach ciekawostki warto dodać, że w tym kościele miał miejsce chrzest Fryderyka Chopina.

W Tułowicach obejrzymy otoczony pięknym parkiem dwór szlachecki z XIX w. Na jego terenie można ujrzeć kolekcję powozów oraz piękne alejki klonowe i kasztanowe.

Naszą wyprawę zakończymy na plażach nad Wisłą, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody i przy akompaniamencie dzikiego ptactwa zorganizujemy pożegnalne ognisko.

Zakwaterowanie

Brak: wycieczka trwa 1 dzień.

Cena zawiera

 • opiekę pilota wyprawy,
 • transport uczestników do Warszawy i z powrotem,
 • asystę pojazdu na trasie,
 • ubezpieczenia uczestników wycieczki (NNW oraz OC),
 • ognisko na zakończenie wyprawy.

Cena nie zawiera

 • noclegów (nie śpimy na trasie).

Ceny

Cena wyprawy: 155 PLN od osoby.

Wynajęcie roweru na wyprawę / osoba

60 PLN

Ważne informacje

Trudność trasy: średnia. Wskazane są rowery: trekkingowe, górskie i crossowe.

Organizator

Organized by Wyprawy RoweLove

Wyprawy RoweLove to zwiedzanie pięknych, lecz mniej znanych zakątków Polski oraz promowanie niebanalnych i wyjątkowych miejsc noclegowych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.