Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

11-dniowa wyprawa na wyspy Portugalii

Wakacje w Portugalii na przynależących do niej wyspach Azorach, to obowiązkowy punkt na liście miłośników kontaktu z naturą i dzikich plaż. Podczas wyprawy przemierzymy archipelag na Oceanie Atlantyckim i odkryjemy jego najpiękniejsze zakątki. Zobaczymy wulkaniczne krajobrazy, budzące grozę urwiste wybrzeża i kojącą moc zieleni.

Będziemy wyglądać wielorybów - jednego z głównych symboli wysp. Azory zachwycą nas także wybitną kuchnią, regionalnymi winami oraz wyjątkowymi serami.

Podane terminy są jedynie przykładowe. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia idealnej daty wyjazdu na 11 dni w 2020 roku.

Atrakcje

 • dziewicze szlaki najpiękniejszych wysp Europy,
 • wulkaniczne szczyty,
 • przemierzanie wyspy jeepem 4x4,
 • turkusowe wody,
 • kąpiele w gorących źródłach,
 • miasteczka portowe,
 • wulkaniczne jeziora,
 • niemal 100-metrowe jaskinie,
 • największy szczyt w całej Portugalii - Pico,
 • Capelinhos - ląd powstały w wyniku erupcji wulkanu.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa na Azory dedykowana jest osobom na każdym poziomie zaawansowania. W trakcie podróży dłuższe trasy pokonywać będziemy samochodem terenowym.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Azory to archipelag, który składa się z 9 wysp wulkanicznych i jest częścią Portugalii. Wyspy zajmują powierzchnię ok. 2346 km² i zachwycają bogatą szatą roślinną oraz powstałymi w kraterach wulkanów jeziorami.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Ponta Delgada

Wylatujemy z lotniska w Warszawie i lądujemy w Ponta Delgada, stolicy Azorów. W trakcie lotu mamy jedną przesiadkę w Lizbonie. Po dotarciu na wyspę Sao Miguel zostaniemy przetransferowani do hotelu.

Dzień 2: Sete Cidades

Przemierzając górską drogę, jedziemy nad jeziora Sete Cidades. Mijamy zachwycające widoki na równinną część wyspy, którą porasta gęsty las. Sete Cidades leżą w największym na Azorach kraterze wulkanu. W ich turkusowych wodach krajobrazy odbijają się w tak szczególny sposób, że całość tworzy wrażenie istnie baśniowej krainy. Wracając do hotelu, wstąpimy na plantację ananasów.

Dzień 3: Furnas

Kierujemy się do Furnas. Główną atrakcją będzie park botaniczny Terra Nostra obfitujący w różne gatunki egzotycznej roślinności. Na miejscu znajdziemy czas na krótki relaks, w trakcie którego zanurzymy się w gorących źródłach. Poznamy też tajniki uprawy herbaty.

Dzień 4: Ponta Delgada

Dzisiaj każdy może poznawać Ponta Delgadę na własną rękę. To portowe miasto zaprasza do zwolnienia rytmu i rozkoszowania się sielskimi widokami. Warto usiąść w jednej z kawiarenek przy wąskich uliczkach miasta i obserwować przybijające do brzegu łodzie. Potem pójść na spacer wzdłuż przystani i wstąpić na mały bazar, gdzie kupimy lokalne pamiątki i souveniry.

Dzień 5: Terceira

Wsiadamy w samolot i lecimy na wulkaniczną wyspę Terceira. To urokliwe miejsce nazywane jest fioletową wyspą. To trzecia co do wielkości wyspa Azorów (396,75 km²). Krajobraz tworzą m.in. porośnięte lasem stożki wulkaniczne.

Dzień 6: Terceira

Przez cały dzień będziemy eksplorować wyspę, przemieszczając się samochodem terenowym. Naszym celem będzie poszukiwanie najbardziej spektakularnych miejsc. Zobaczymy Algar do Carvao, miejsce, w którym znajdują się jaskinie o głębokości blisko 100 m.

Groty mają zróżnicowaną budowę, znajdziemy tam stalagmity i stalaktyty, a także zatopione w mroku podziemne jeziora. Potem pojedziemy do Biscoitos. Wstąpimy do Muzeum Wina i basenów wulkanicznych.

Dzień 7: Horta (Faial)

Kierujemy się na lotnisko i przelatujemy na wyspę Failal. Zobaczymy tam domy udekorowane w różnych odcieniach błękitu i historyczny port jachtowy w mieście Horta. Miejsce to stanowi dobry punkt widokowy do obserwacji wielorybów. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny.

Dzień 8: Pico - Faial

Ruszamy w rejs na wyspę Pico. Miejsce to jest wynurzonym z wody fragmentem wygasłego wulkanu Pico. Jego szczyt (2351 m n.p.m.) jest największym wzniesieniem w Portugalii. Przez cały dzień będziemy przemierzać wyspę i oglądać jej najciekawsze zakątki.

Dzień 9: Faial

Dawki emocji dostarczy nam dzisiaj wycieczka jeepem 4×4. Przemieszczamy się do Caldeira. Obejrzymy tam krater o średnicy ponad 2 km i jego spadające w dół na 400 m ściany. Będziemy podziwiać dziką przyrodę, która jest w tym miejscu tak wyjątkowa, że stanowi jeden z najważniejszych w Portugalii rezerwatów przyrody.

Kolejny przystanek to Capelinhos, jedna z największych atrakcji na Faial. Na własne oczy zobaczymy pozostałości po wybuchu wulkanu w 1957 roku. Zastygła lawa dała początek nowemu lądowi, na którym powstało muzeum ewolucji wybuchów wulkanicznych.

Dzień 10: Faial

Po śniadaniu każdy ma możliwość zwiedzenia wulkanicznej wyspy na własną rękę. To dobra okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zakupu miejscowych pamiątek.

Dzień 11: Warszawa

Transfer na lotnisko i lot do Warszawy. W trakcie podróży będziemy mieć jedną przesiadkę w Lizbonie.

Zakwaterowanie

Podczas pobytu noclegi w hotelach 3- i 4*. Pokoje hotelowe będą 2-osobowe.

Pogoda

Pogoda na Azorach jest dynamiczna. Zimy są zwykle dosyć łagodne, ale w trakcie ich trwania można trafić na wiatry wiejące z prędkością ok. 170-200 km na godzinę.

Najlepszym okresem na wyjazd jest późna wiosna aż do września-października. Średnie, roczne temperatury powietrza na Azorach to 18-24°C.

Cena zawiera

 • koszty przelotów wewnętrznych (Ponta Delgada – Terceira – Horta),
 • noclegi,
 • śniadania,
 • obiady podczas wyjazdów (w dniu 3, 6 i 9),
 • transfery lotniskowe i portowe,
 • wsparcie anglojęzycznego kierowcy i przewodnika,
 • rejs (Faial - Pico - Faial),
 • bilety wstępów,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagażu).

Cena nie zawiera

 • opłat za przeloty rejsowe (Warszawa - Ponta Delgada, Horta - Warszawa),
 • kolacji w hotelach, części obiadów,
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Ceny

Koszt wyjazdu na Azory na 11 dni: 1650 EUR od osoby + loty od 2900 PLN od osoby. Chętni mogą wykupić codzienne kolacje w hotelach w cenie 220 EUR/os. Istnieje także możliwość dopłaty do pokoju o wyższym standardzie bądź np. z widokiem na morze.

Podane terminy są jedynie przykładowe. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia idealnej daty wyjazdu na 11 dni w 2020 roku.

Ważne informacje

Podróż z Polski na Azory możliwa jest wyłącznie z przesiadką. Jednym z wygodniejszych i tańszych rozwiązań jest połączenie Warszawa - Lizbona.

Wyspy są częścią Portugalii, która należy do Unii Europejskiej i strefy Schengen, dzięki czemu możemy się tam dostać na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Walutą obowiązującą na Azorach jest euro.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Portugalia - ciekawostki

Azory noszą miano “wysp wiecznej wiosny”. Przemawia za tym zmienność tamtejszej aury - w ciągu dnia pogoda może w kilka minut przeistoczyć się z deszczowej w upalną. Warto o tym pamiętać, pakując bagaż.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

+ 2 więcej

od5 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.