Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Portugalia: kurs kitesurfingu z certyfikatem, zwiedzanie Lizbony, Sintry, Batalhi, Nazaré i Tomar

Aktywny urlop w słonecznej Portugalii - kurs kitesurfingu prowadzony przez wysokiej klasy specjalistów, zakończony certyfikatem, wycieczki do Lizbony, Sintry, zwiedzanie Twierdzy Templariuszy oraz rowerowe przejażdżki!

Jeżeli masz już wprawę w pływaniu na desce z latawcem możesz wypożyczyć sprzęt i samodzielnie szlifować warsztat.

Atrakcje

 • szkolenie kitesurfingowe prowadzone przez światowej klasy profesjonalistów, rozpoczęcie nauki od podstaw lub szlifowanie posiadanych umiejętności, nauka na wysokiej jakości sprzęcie,
 • jedne z najlepszych na świecie warunków do uprawiania kitesurfingu,
 • możliwość wynajęcia roweru i samodzielnej eksploracji okolic laguny de Óbidos (miejsca zakwaterowania),
 • wspaniała portugalska kuchnia i wino,
 • oszałamiające widoki,
 • Tomar: zwiedzanie perły stylu manuelińskiego XII-wieczna Twierdza Templariuszy oraz Zakonu Chrystusowego, zobaczymy m.in. charolę czyli owalną kaplicę - wzniesioną na wzór Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie, misterne krużganki i bogato zdobione okna,
 • Batalha: zobaczymy Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej - zjawiskowo reprezentujący architekturę gotycką,
 • Nazaré: będziemy podziwiać wysokie na niemal 30 m fale oraz fenomenalne widoki,
 • dzień w mieście Sintra, gdzie zobaczymy: przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód punkt lądu w Europie, położoną na obszarze Parku Naturalnego Sintra-Cascais wspaniałą Praia da Ursa (ze skałami Gigantami z Ursa w kształcie niedźwiedzia, port. urso = niedźwiedź) i spędzimy kilka chwil w Azenhas do Mar - miasteczku na szczycie klifu,
 • dwa dni w Lizbonie: przejażdżka kultowym tramwajem nr 28 (w ten sposób zwiedzimy najsłynniejsze dzielnice), zwiedzimy Zamek św. Jerzego i Katedrę Sé, będziemy podziwiać widoki z Miradouro das Portas do Sol i Miradouro de Santa Luiza. Pospacerujemy po Praça do Comércio, Rua Augusta aż do łuku triumfalnego i dojdziemy na plac Rossio. Kolejnego dnia w dzielnicy Belém, będziemy podziwiać Klasztor Hieronimitów i Wieżę Belem - reprezentantów Siedmiu Cudów Portugalii. Zawitamy także w Cascais gdzie będziemy podziwiać wspaniałe plaże, starówkę oraz promenadę i pozostałości po XVI-wiecznej cytadeli.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta skierowana jest zarówno do osób, które nigdy nie miały do czynienia z kitesurfingiem oraz tych, które pierwsze lekcje mają już za sobą. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w szkoleniu jest bardzo dobra kondycja fizyczna oraz dobra znajomość angielskiego - wszystkie lekcje będą prowadzone w tym języku. Uczestnicy i uczestniczki kursu komunikują się z instruktorem/instruktorką przez komunikator radiowy. Dla podniesienia bezpieczeństwa całego procesu w pobliżu zawsze będzie znajdować się łódź ratunkowa.

Program został ułożony tak, by każda osoba biorąca udział w kursie spokojnie i w swoim rytmie przyswoiła całą wiedzę, pamiętajmy jednak, że wiele czynników w tym przypadku zależnych jest od indywidualnych możliwości. Tempo nauki można podkręcać lub spowalniać - w zależności od potrzeb.

Lekcje prowadzone są w trybie semi-private oznacza to, że dwie osoby mają do dyspozycji jeden komplet sprzętu (deskę i latawiec) i zamieniają się średnio co 10 minut. Taka metoda pozwala na chwilę odpoczynku między ćwiczeniami oraz naukę poprzez obserwację. Codziennie odbywa się 1 lekcja trwająca 3 h. 

Skontaktuj się z nami w przypadku, gdy: nie chcesz realizować całego szkolenia od podstaw - masz już pewne umiejętności lub chcesz brać udział w kursie indywidualnym.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Omywana wodami Oceanu Atlantyckiego Portugalia to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Europy - szczególnie dla osób, które kochają plaże i nieziemskie zachody słońca.

Miejsce naszego pobytu oraz nauki to Laguna Obidos (Lagoa de Óbidos). Rozciągająca się na kilka kilometrów laguna to wymarzone miejsce do kitesurfingowych szkoleń. Lazurowa woda jest tam spokojna i płytka a plaża bardzo szeroka. Ze względu na wyjątkową urodę ukształtowania terenu i świetne warunki do uprawiania sportów wodnych to bardzo popularny urlopowy region, więc w sezonie trzeba być przygotowanym na znaczną liczbę turystów. 

W czasie jednego dnia zwiedzimy pobliskie (oddalone o 70-50 km od Laguny Obidos) miasteczka: Batalha, Tomar i Nazaré słynące ze wspaniałych zabytków i wyjątkowych widoków (głównie plaż).

Sintra jest miastem znajdującym się w dystrykcie Lizbony. Przez cały dzień będziemy eksplorować fenomenalne pałace i rzeźbę zachodniego wybrzeża Portugalii. 

Lizbona jest stolicą i jednocześnie największym miastem Portugalii. Spędzimy w niej ostatnie 2 dni przed powrotem do Polski, dzięki czemu będziemy mieć czas, aby chociaż w minimalnym stopniu poznać to wspaniałe miasto. Zobaczymy m.in. najsłynniejsze zabytki, pospacerujemy po wąskich uliczkach i przejedziemy się kultowym tramwajem.

Plan wyjazdu

Plan będziemy elastycznie dopasowywać do warunków atmosferycznych, aby maksymalnie wykorzystać pogodę i czas na naukę. W związku z tym poszczególne aktywności mogą zostać zamienione miejscami/dniami. W przypadku, gdy nie będzie możliwości realizacji części zajęć - gwarantujemy zwrot kosztów. 

Dzień 1: Podróż

Lecimy do Lizbony. W przypadku wybrania innego portu lotniczego niż Okęcie w Warszawie - skontaktuj się z nami. Z lotniska w Lizbonie jedziemy busem (około godziny) do Laguny Obidos, rozpakowujemy się i mamy do dyspozycji czas wolny. Można pospacerować po plaży, zjeść w jednej z lokalnych restauracji lub po prostu odpocząć.

Dni 2-6: Szkolenie kitesurfingowe

Rozpoczynamy szkolenie, które łącznie będzie obejmowało 15 h. Program kursu został przygotowany przez certyfikowanych instruktorów zgodnie ze standardami IKO (International Kiteboarding Organisation).

Godziny treningów będą ustalane w oparciu o prognozy pogody z 1-dniowym wyprzedzeniem. Wszystkie informacje będą przekazywane na bieżąco.

Szkolenia odbywają się w formule semi-private. Oznacza to, że 2 kursantów dzieli się 1 kompletem sprzętu - latawcem oraz deską. I zmienia się co ok. 10 min. Dzięki temu każdy może odpocząć i uczyć się, podpatrując partnera.

1 lekcja trwa 3h. Instruktorzy rekomendują 1 lekcję/dzień z uwagi na intensywność szkolenia. W celu poprawy komunikacji i bezpieczeństwa w trakcie szkolenia kursanci będą porozumiewać się z instruktorem dzięki komunikacji radiowej. Do tego w razie nagłych wypadków uczestnicy będą mogli liczyć na łódź ratunkową.

Dzień 7: Zwiedzanie - Tomar, Nazaré, Batalha

Pojedziemy do oddalonego o niespełna 50 km od Laguny Obidos miasteczka Tomar, gdzie zwiedzimy Twierdzę Templariuszy. następnie udamy się do Batalhi słynącej z Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej. Wycieczkę zakończymy w kurorcie Nazaré, który przyciąga fanów i fanki sportów wodnych niesamowitymi falami (niektóre z nich sięgają nawet 30 m), gdzie będziemy podziwiać panoramę z Miradouro do Suberco. Powrót do Laguny Obidos.

Dzień 8: Zwiedzanie: Sintra

Sintra to miasto leżące niedaleko Lizbony, w którym będziemy podziwiać Niedźwiedzią Plażę, najdalej na zachód wysuniętą część lądu w Europie, widoki z klifów i olbrzymie formacje skalne obmywane przez wody Atlantyku. Wieczorem wrócimy do Laguny Obidos.

Dni 9 - 10: Zwiedzanie - Lizbona

Rano żegnamy Lagunę Obidos, jedziemy do Lizbony i kwaterujemy się w hotelu. Eksplorację stolicy Portugalii rozpoczynamy od starówki, będziemy spacerować wąskimi uliczkami, zwiedzimy Zamek św. Jerzego i Katedrę Sé oraz przejedziemy się kultowym żółtym tramwajem nr 28, dzięki temu zobaczymy dzielnice: Alfama, Baixa, Chiado lub Bairro Alto. Podziwianie widoków z okien małego wagonika sunącego po labiryncie ciasnych uliczek przepięknej Lizbony to wyjątkowe doświadczenie. 

Następnie przejdziemy się po Praça do Comércio i Rua Augusta zwieńczonej łukiem triumfalnym i dotrzemy do placu Rossio i promenady rozbrzmiewającej gwarem licznych kafejek.

W kolejnym dniu lizbońskiej wycieczki obejrzymy dzielnicę Belém, a w niej Klasztor Hieronimitów oraz Wieżę Belem. Później udamy się do Cascais - niewielkiego nadmorskiego miasteczka w dystrykcie Lizbony, w którym zobaczymy Usta Piekieł, malowniczą starówkę i nadmorską promenadę. 

Na nocleg wracamy do Lizbony.

Dzień 11: Powrót

Jedziemy na lotnisko a stamtąd lecimy do Polski. Żegnamy się i kończymy wyprawę.

Zakwaterowanie

Okolice Laguny Obidos - domki 4-os. z salonem (pokoje 2-os., wspólna łazienka). Lizbona - hotel 3* (pokoje 2-os. z łazienką).

Pogoda

Idealna aura do uprawiania kitesurfingu w Portugalii przypada na okres od maja do września. To też czas, kiedy plaże nie są jeszcze zatłoczone a ceny niższe niż w szczycie sezonu czyli w lipcu i sierpniu.

Cena zawiera

 • bilety Warszawa - Lizbona - Warszawa + bagaż rejestrowany 20 kg,
 • transfery z i na lotniska,
 • transport lokalny busem - z i do atrakcji przewidzianych w programie,
 • zakwaterowanie,
 • szkolenie kitesurfingowe + niezbędne zaplecze sprzętowe, komunikacja radiowa, łódź ratunkowa,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie podróżne, NNW, dodatkowe OC, NNW obejmujące sporty ekstremalne, ubezpieczenie bagażu.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu zabytków objętych programem,
 • komunikacji miejskiej,
 • posiłków,
 • opłat za dodatkowe atrakcje oraz lekcje kitesurfingu,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Ceny

Koszt wyjazdu na 11 dni: 3 990 PLN + 990 EUR od osoby.

Opłaty dodatkowe

Wypożyczenie roweru górskiego/dzień

17 EUR

Dodatkowe (poza godzinami przewidzianymi podczas kursu) wypożyczenie sprzętu kitesurfingowego (tylko dla samodzielnych kitesurferów)/dzień

90 EUR

Lekcje surfingu (2 h/os.)

30 EUR

Ważne informacje

W Portugalii będziemy się przemieszczać 6-os. minibusem, jego kierowca będzie jednocześnie pilotem wyprawy. 

Po treningach kitesurfingu polecamy na własną rękę odkrywać uroki okolicy. Na szczególną uwagę zasługują: ścieżka przyrodnicza, plaże Bom Sucesso i Foz de Arelho, miasta Peniche i Obidos, koniecznie trzeba skosztować specjałów lokalnych restauracji i knajpek - w szczególności regionalnego przysmaku ginjinha d’Obidos. To wiśniowy likier serwowany w małych kubkach wykonanych z czekolady. 

Zachęcamy również do aktywności fizycznej, na miejscu można wypożyczyć rowery oraz wykupić lekcje surfingu. Pilot wyprawy zawsze będzie służył radą i pomocą w kwestii zagospodarowania czasu wolnego.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Co zabrać

Buty trekkingowe przed kostkę, polar, bluzę lub lekką kurtkę, ochronę przed promieniowaniem UV, 2-3 stroje kąpielowe oraz repelenty.

Apteczkę: niezbędne leki, środek odkażający, opatrunki w tym plastry, żel przeciwbólowy, leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz nawilżane chusteczki (przydaja się zawsze).

Dowód osobisty lub paszport oraz wszystkie dokumenty uprawniające do zniżek, np. ISIC, Euro 26. Gotówkę - wszędzie w Portugalii płaci się w euro.

Sprawdź podobne wyjazdy

Tokyo, Japonia

16 marzec - 6 kwiecień 2023

+ 1 więcej

od8 790 PLN

/ os.

Honolulu, Stany Zjednoczone

Cairns, Australia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.