Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Weekend na Pogórzu Wiśnickim - góry, kopalnia soli, zamek

Wycieczka na południe Polski. Weekendowe połączenie relaksu na świeżym powietrzu i zwiedzania wspaniałych zabytków. W planach są nie tylko długie spacery po szlakach wśród piaskowcowych ostańców. Uda nam się też zwiedzić najstarszą w Polsce kopalnię soli i praktycznie od podszewki poznać zamek w Nowym Wiśniczu.

Atrakcje

 • zamek w Nowym Wiśniczu: Trasa Dworska, Bastion VR, Trasa Nietoperza, podziemia zamku, krypta Lubomirskich,
 • górska wędrówka przez Pogórze Wiśnickie,
 • drewniany kościół św. Leonarda,
 • kopalnia soli w Bochni.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Pogórze Wiśnickie to miejsce, dzięki któremu zaczerpniemy nieco historii w otoczeniu naturalnych, pięknych piaskowcowych skał. Podczas wędrówki odpoczniemy na łonie natury. W bocheńskiej kopalni poznamy dzieje Polski sprzed niemal 1000 lat.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Zbiórka o 5.40 na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie. Wyjazd do Nowego Wiśnicza o 6. rano. Po dotarciu o 11. rozpoczniemy zwiedzanie zamku w Nowym Wiśniczu. Plan wygląda następująco: Trasa Dworska (środek zamku, ok. 1 godz.), Bastion VR (trwający 45 min. wirtualny spacer po zamku), Trasa Nietoperza z podziemiami zamku (30 min.), a następnie (dla chętnych) kaplica i krypta Lubomirskich (30 min.).

Zamek opuścimy ok. 14. i pójdziemy na spacer po Pogórzu Wiśnickim. Zawędrujemy do skały nazywanej Grzyb. Następnie niebieski szlak doprowadzi nas do wsi Połom Duży, gdzie czekają na nas Kamienie Brodzińskiego. O 17. przejazd do hotelu, a na miejscu obiad. Wieczorne spotkanie integracyjne.

Dzień 2:

Śniadanie o 8., a o 9. wyjazd do wsi Iwkowa. Tam zacznie się czerwony szlak, który po godzinie marszu zaprowadzi nas do Lipnicy Murowanej. Zobaczymy tam pochodzące z XVIII w. drewniane domy, a także drewniany kościół św. Leonarda. Zabytek ten znalazł się na liście UNESCO.

Dalej kierujemy się do Bochni, gdzie znajdziemy najstarszą w Polsce kopalnię soli. Wyrobisko górnicze ruszyło tu w 1251 r., mimo że okoliczni mieszkańcy od tysięcy lat produkowali sól warzoną. Od 12. będziemy zwiedzać kopalnię, poznamy dawne górnicze narzędzia, a część trasy przemierzymy na pokładzie łodzi.

Na miejscu zjemy też obiad. Po zwiedzaniu o godz. 17. wsiądziemy do autobusu i ruszymy do Warszawy. Planowany dojazd ok. 22.

Zakwaterowanie

Nocleg w Czchowie. Pokoje 2-os. z łazienkami. Do użytku gości ręczniki, kosmetyki, woda mineralna, napoje ciepłe, wi-fi, siłownia, bilard i tenis stołowy.

Cena zawiera

 • transport busem/autokarem,
 • nocleg (ze śniadaniem),
 • ubezpieczenia NNW 10 000 PLN, KL i bagażu,
 • usługi pilota,
 • mapki.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych posiłków,
 • wejściówki na zamek w Nowym Wiśniczu (Trasa Dworska + Bastion VR: 24/16 PLN, Trasa Nietoperza + podziemia: 10/6 PLN, Kaplica + Krypta + wystawa Pompa Funebris: 10/6),
 • zwiedzania kopalni soli w Bochni (wejście i rejs łodzią po komorze solnej - 52 PLN).

Ceny

Koszt wyjazdu na 2 dni wynosi 345 PLN/os.

Ważne informacje

Informacja epidemiologiczna

Obecna sytuacja wymusza na organizatorach podjęcie nowych kroków w celu zabezpieczenia podróżnych:

- pomiary temperatury przed wejściem do autobusu (objawy grypy i temperatura ciała powyżej 38°C wykluczają uczestnika z udziału w wyjeździe),

- dezynfekcja rąk przed wejściem do autokaru,

- obowiązek zakrycia ust i nosa podczas przejazdów,

- zachowanie odstępu wynoszącego 2 m podczas pobytów na zewnątrz,

- toaleta w autokarze będzie wyłączona z użytku, a cały pojazd zdezynfekowany przed wyjazdem.

Transport

Grupa będzie podróżować busem/autokarem na trasie z Warszawy i podczas przejazdów lokalnych. Trasa przejazdu to Warszawa-Nowy Wiśnicz-Czchów-Bochnia-Warszawa.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Co spakować na weekend na Pogórzu Wiśnickim?

Wygodne buty, ubranie na różne warunki pogodowe, aparat fotograficzny.

Za dodatkową opłatą możliwe jest wykupienie podwójnego miejsca w cenie 50 PLN lub też miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 20 PLN. Pozostałe miejsca przydzielane są wg kolejki, jaka utworzy się podczas zbiórki.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.