Tatry na trekking (na zamówienie)
Intensywna, jednodniowa wyprawa trekkingowa w Tatry, przygotowana dla miłośników gór, pięknych widoków i aktywnego spędzania czasu. Wybrana trasa jest idealna dla obserwatorów przyrody, ponieważ przejdziemy przez wszystkie partie roślinności występujące w Tatrach.
Podczas trekkingu towarzyszyć nam będą zjawiskowe widoki nie tylko na potężne skalne grzbiety, ale także na malowniczo położone stawy i starodawną góralską zabudowę.
UWAGA: Cena za osobę spada wraz ze wzrostem liczby uczestników trekkingu w Tatrach, szczegóły poniżej w sekcji "Ceny". Podane obok terminy są przykładowe. Wyprawa może odbyć się w dowolnym dniu, zgodnie z preferencjami klienta.
Odbiór uczestników odbywa się wyłącznie z Krakowa.
Atrakcje
- wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch,
- Czarny Staw Gąsienicowy,
- zjawiskowe widoki w Tatrach.
Czytaj więcej
Zwiń
Poziom zaawansowania
Wymagana kondycja fizyczna pozwalająca na kilkunastogodzinny trekking po Tatrach.


Miejsce
Tatry to najwyższe i najciekawsze góry w Polsce, w których znajdziemy malowniczo położone szlaki turystyczne biegnące wśród dolin, przełęczy i tatrzańskich szczytów. Piękne widoki to jednak nie wszystko, możemy tu zaobserwować zjawiskową roślinność, a przy odrobinie szczęścia dzikie zwierzęta.
Plan wyjazdu
Wycieczka trwa 12-13 godzin i przejdziemy na niej następującą trasę: Kasprowy Wierch - Beskid - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw - Dolina Jaworzynki.
Rozpoczynamy w Kuźnicach od wjazdu kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.). Stamtąd przejdziemy przez Beskid i Przełęcz Liliowe na Halę Gąsienicową. W schronisku zatrzymamy się na obiad i po krótkim odpoczynku będziemy kontynuować wyprawę.
Czeka nas 40-minutowe podejście nad Czarny Staw Gąsienicowy. Odpoczywając nad stawem, możemy podziwiać niebezpieczne piękno Orlej Perci i Kościelca. Do Kuźnic wracamy przez Dolinę Jaworzynki, gdzie miniemy drewnianą zabudowę i szałasy, dawną zagrodę pasterską.
Przewodnik, z którym będziemy przemierzać poszczególne partie Tatr, ma przy sobie sprzęty obserwacyjne i udostępni je uczestnikom. Będą one niezbędne do obserwacji przyrodniczych i pomiarów.
Zakwaterowanie
Wycieczka jednodniowa - bez zakwaterowania i noclegu.
Pogoda
Pogoda w Tatrach: panuje tu klimat wysokogórski, co oznacza, że pogoda jest trudna do przewidzenia i zmienna. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, ze średnimi temperaturami na Kasprowym Wierchu 7,5°C. Najzimniej jest w lutym, kiedy średnie temperatury wynoszą -8,5°C. Należy też zaznaczyć, że temperatura obniża się o 0,6°C na każde 100 m pokonanej wysokości.
W Tatrach wysokich okres zimowy trwa od połowy października do maja, natomiast okres letni jest krótszy i przypada na miesiące czerwiec-sierpień.
Zawsze trzeba być przygotowanym na opady deszczu, a opady śniegu mogą zdarzyć się także w okresie letnim - jednak śnieg nie zalega wtedy długo i topi się wraz z pierwszymi promieniami słońca.
Cena zawiera
- opiekę przewodnika,
- odbiór z hotelu.
Cena nie zawiera
- zakwaterowania.
Ceny
Koszt jednodniowego trekkingu uzależniony jest od liczby uczestników. Dla grupy:
- 2-osobowej: 730 PLN od osoby,
- 3- lub 4-osobowej: 520 PLN od osoby,
- od 5 do 8 osób: 350 PLN od osoby.
Dla grup liczących powyżej 9 osób negocjujemy ceny - zadzwoń lub napisz do nas!
Ważne informacje
Na wyprawę można ze sobą zabrać dowód osobisty.
Organizator
Organizujemy wyprawy miejskie w oparciu o konwencję aktywnych form wypoczynku.
Jak się przygotować w góry?
Minimalna liczba uczestników, jaka musi zgłosić, aby rozpocząć przygotowania do 1-dniowej wyprawy, to 2 osoby.
Na wyprawę w Tatry zabieramy wygodną odzież sportową i buty trekkingowe, kijki trekkingowe, czapkę, kurtkę przeciwdeszczową i chroniącą przed wiatrem.