Tatry na trekking (na zamówienie)

Intensywna, jednodniowa wyprawa trekkingowa w Tatry, przygotowana dla miłośników gór, pięknych widoków i aktywnego spędzania czasu. Wybrana trasa jest idealna dla obserwatorów przyrody, ponieważ przejdziemy przez wszystkie partie roślinności występujące w Tatrach.

Podczas trekkingu towarzyszyć nam będą zjawiskowe widoki nie tylko na potężne skalne grzbiety, ale także na malowniczo położone stawy i starodawną góralską zabudowę.

UWAGA: Cena za osobę spada wraz ze wzrostem liczby uczestników trekkingu w Tatrach, szczegóły poniżej w sekcji "Ceny". Podane obok terminy są przykładowe. Wyprawa może odbyć się w dowolnym dniu, zgodnie z preferencjami klienta.

Odbiór uczestników odbywa się wyłącznie z Krakowa.

Atrakcje

  • wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch,
  • Czarny Staw Gąsienicowy,
  • zjawiskowe widoki w Tatrach.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wymagana kondycja fizyczna pozwalająca na kilkunastogodzinny trekking po Tatrach.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Tatry to najwyższe i najciekawsze góry w Polsce, w których znajdziemy malowniczo położone szlaki turystyczne biegnące wśród dolin, przełęczy i tatrzańskich szczytów. Piękne widoki to jednak nie wszystko, możemy tu zaobserwować zjawiskową roślinność, a przy odrobinie szczęścia dzikie zwierzęta.

Plan wyjazdu

Wycieczka trwa 12-13 godzin i przejdziemy na niej następującą trasę: Kasprowy Wierch - Beskid - Hala Gąsienicowa - Czarny Staw - Dolina Jaworzynki.

Rozpoczynamy w Kuźnicach od wjazdu kolejką linową na Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.). Stamtąd przejdziemy przez Beskid i Przełęcz Liliowe na Halę Gąsienicową. W schronisku zatrzymamy się na obiad i po krótkim odpoczynku będziemy kontynuować wyprawę.

Czeka nas 40-minutowe podejście nad Czarny Staw Gąsienicowy. Odpoczywając nad stawem, możemy podziwiać niebezpieczne piękno Orlej Perci i Kościelca. Do Kuźnic wracamy przez Dolinę Jaworzynki, gdzie miniemy drewnianą zabudowę i szałasy, dawną zagrodę pasterską.

Przewodnik, z którym będziemy przemierzać poszczególne partie Tatr, ma przy sobie sprzęty obserwacyjne i udostępni je uczestnikom. Będą one niezbędne do obserwacji przyrodniczych i pomiarów.

Zakwaterowanie

Wycieczka jednodniowa - bez zakwaterowania i noclegu.

Pogoda

Pogoda w Tatrach: panuje tu klimat wysokogórski, co oznacza, że pogoda jest trudna do przewidzenia i zmienna. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, ze średnimi temperaturami na Kasprowym Wierchu 7,5°C. Najzimniej jest w lutym, kiedy średnie temperatury wynoszą -8,5°C. Należy też zaznaczyć, że temperatura obniża się o 0,6°C na każde 100 m pokonanej wysokości.

W Tatrach wysokich okres zimowy trwa od połowy października do maja, natomiast okres letni jest krótszy i przypada na miesiące czerwiec-sierpień.

Zawsze trzeba być przygotowanym na opady deszczu, a opady śniegu mogą zdarzyć się także w okresie letnim - jednak śnieg nie zalega wtedy długo i topi się wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Cena zawiera

  • opiekę przewodnika,
  • odbiór z hotelu.

Cena nie zawiera

  • zakwaterowania.

Ceny

Koszt jednodniowego trekkingu uzależniony jest od liczby uczestników. Dla grupy:


  • 2-osobowej: 730 PLN od osoby,

  • 3- lub 4-osobowej: 520 PLN od osoby,

  • od 5 do 8 osób: 350 PLN od osoby.

Dla grup liczących powyżej 9 osób negocjujemy ceny - zadzwoń lub napisz do nas!

Ważne informacje

Na wyprawę można ze sobą zabrać dowód osobisty.

Organizator

Organized by Poland Active

Naszym głównym celem jest urozmaicenie organizowanych przez nas wycieczek o aktywną formę spędzania czasu.

Jak się przygotować w góry?

Minimalna liczba uczestników, jaka musi zgłosić, aby rozpocząć przygotowania do 1-dniowej wyprawy, to 2 osoby.

Na wyprawę w Tatry zabieramy wygodną odzież sportową i buty trekkingowe, kijki trekkingowe, czapkę, kurtkę przeciwdeszczową i chroniącą przed wiatrem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Zakopane, Polska

15 lipiec 2020

+ 1 więcej

od260 PLN

/ os.

Niedzica, Polska

27 czerwiec 2020

+ 2 więcej

od475 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.