Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Syberia i Mongolia - rejs po Bajkale, Irkuck, UAZ-safari, Ułan Bator i Gobi

Zapraszamy na niesamowitą wyprawę po Syberii i Mongolii, podczas której przeżyjemy mnóstwo przygód, spotkamy fascynujących ludzi i zobaczymy piękno nieskażonej przyrody.

Każdy dzień będziemy spędzać aktywnie: wybierzemy się na piesze wędrówki wśród formacji skalnych, na spacery brzegiem jeziora, UAZ-safari po wyspie Olchon, wyruszymy w rejs przez Bajkał i przemierzymy Pustynię Gobi.

Nie zabraknie też zwiedzania, degustowania lokalnych smakołyków oraz relaksacyjnych kąpieli w bani.

Atrakcje

 • Irkuck,
 • Ułan Bator,
 • rejs przez Bajkał,
 • UAZ-safari na wyspie Olchon,
 • omule z ogniska,
 • Tarbagataj - odwiedziny u zabajkalskich starowierców,
 • stepy Mongolii,
 • pustynia Gobi,
 • kąpiele w rosyjskiej łaźni parowej.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas wyprawy będzie dużo pieszych wędrówek, UAZ-safari i rejs po Bajkale - prosimy wziąć to pod uwagę przed zgłoszeniem się do wyjazdu.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Syberia, mimo tego, że kojarzy się ze śniegiem i mroźnymi temperaturami, jest różnorodna klimatycznie i krajobrazowo. Irkuck zachwyca gości swoją ciekawą, drewnianą zabudową, a rejs po jeziorze Bajkał, zwanym perłą Syberii, jest niezapomnianym przeżyciem.

Mongolia to niezwykły kraj, w którym spotkamy życzliwych ludzi, zobaczymy piękno otaczającej przyrody i poczujemy wolność.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lecimy z Warszawy do Irkucka, z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2

Lądujemy w stolicy Syberii Wschodniej. Po śniadaniu jedziemy do Listwianki, gdzie zatrzymamy się w pensjonacie. Po odpoczynku wybierzemy się na spacer brzegiem Bajkału i do Muzeum Bajkalskiego. Wieczorem możemy skorzystać z kąpieli w bani.

Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja. Nocleg w pensjonacie.

Dzień 3

Wyruszamy w rejs motorówką i płyniemy wzdłuż trasy Kolei Krugobajkalskiej. Zrobimy kilka przystanków, żeby zwiedzać i podziwiać widoki. Obiad zjemy w jednej z mijanych wiosek u zaprzyjaźnionej gospodyni.

Po południu pojedziemy do Irkucka, a w trasie zatrzymamy się w skansenie Talcy. Po kolacji wybierzemy się na spacer.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Od rana będziemy zwiedzać Irkuck: Centralny Rynek, cerkwie, neogotycki “polski kościół”, drewniana zabudowa.

Następnie pojedziemy na wyspę Olchon. Wieczorem przejedziemy do miejscowości Chużyr. Po zakwaterowaniu pójdziemy na spacer do Skały Szamanki. Po kolacji i kąpieli w bani możemy spróbować lokalnego trunku.

Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja. Nocleg w bazie turystycznej znajdującej się w Chużyrze / pensjonacie / syberyjskich domkach.

Dzień 5

Jedziemy na całodniową wycieczkę UAZ-safari po stepach Olchonu. Zatrzymamy się w osadzie Piesczanaja, przylądku Trzej Bracia i Choboj, w dolince Uzury i zjemy uchy z omula.

Po powrocie możliwa kąpiel w zatokach Bajkału, a wieczorem kolacja i kąpiel w bani.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Miejsce noclegu takie jak dzień wcześniej.

Dzień 6

Płyniemy kutrem przez cieśninę Małe Morze i Bajkał, mijamy półwysep Święty Nos i zatrzymujemy się w miejscowości UST’-Barguzin. Wieczorem będziemy mieli okazję, by podziwiać zachód słońca z plaży.

Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja. Nocleg u gospodarzy (kwatery prywatne).

Dzień 7

Jedziemy do Ulan Ude, zahaczając w drodze o uzdrowisko Goriaczińsk. Wieczorem zwiedzamy stolicę Republiki Buriacji: pomnik Lenina, cerkiew Hodegetrii, plac Rewolucji, “Arbat”.

Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Odwiedzamy Tarbagataj i zabajkalskich starowierców, których kultura jest wpisana na listę UNESCO. Pójdziemy do muzeum-lapidarium, do cerkwi i wysłuchamy tradycyjnych ruskich pieśni w polifonii. Następnie ruszamy do Kiachty. Po przekroczeniu granicy mongolskiej wsiądziemy do pociągu Kolei Transsyberyjskiej.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad. Noc w pociągu.

Dzień 9

Docieramy do Ułan Bator. Po zakwaterowaniu i śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie miasta. Zobaczymy buddyjski klasztor-uczelnię Gandan, plac Czyngis-chana i mongolskie muzeum historyczne. Panoramę miasta będziemy podziwiać z wzgórza Dzaisan.

Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Jedziemy do Charchorin, gdzie będziemy wieczorem, a po drodze zatrzymamy się na wydmach Mongol Els. Tam zrobimy sesję fotograficzną, a w tle będą piasek i step. W Charchorin kwaterujemy się w jurtach turystycznych, a na kolację będzie mongolska kuchnia. Wieczorem wybierzemy się na spacer na wzgórze, z którego rozciąga się widok na doliny rzeki Orchon.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg w jurtach.

Dzień 11

Zwiedzamy muzeum historii Karakorum i buddyjski klasztor Erdeni Dzu. Potem pojedziemy do ruin mongolskiego klasztoru Ongi, który pochodzi z XVIII w., a w latach 30-tych został zniszczony przez komunistów.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg w jurtach.

Dzień 12

Przemieszczamy się przez Pustynię Gobi i kierujemy się w stronę Płonących Klifów. Po południu wybierzemy się na wycieczkę przez te formacje skalne i przez “pustynny las” złożony z karłowatych drzew rosnących w piasku.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad kolacja. Nocleg w jurtach.

Dzień 13

Jedziemy do podnóża gór Ałtaj. Zatrzymamy się przy wydmach Molcog Els i będziemy mieli okazję przejechać się na grzbiecie wielbłąda. Zejdziemy też pieszo w głąb Wąwozu Sępów.

Posiłki w cenie: śniadanie, obiad, kolacja. Nocleg w jurtach.

Dzień 14

Z lotniska w Dalandzadgad lecimy do Ułan Bator. Po południu korzystamy z czasu wolnego, możemy odwiedzić lokalne sklepiki lub przejść aleją Pokoju. Wieczorem obejrzymy występ tradycyjnego zespołu pieśni i tańca.

Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 15

Lecimy do Warszawy z Ułan Bator przez Moskwę.

Zakwaterowanie

W Irkucku, Ułan Ude i Ułan Bator zatrzymujemy się w 3* hotelach w pokojach 2-osobowych.

W Listwiance i Chużyrze śpimy w bazach turystycznych, w pokojach 2-osobowych (toalety, wychodki i prysznice na zewnątrz).

W Ust’-Barguzinie korzystamy z prywatnych kwater i śpimy w pokojach 2-osobowych (wspólne toalety, kąpiel w bani).

Przemierzając Mongolię śpimy w 2-osobowych jurtach w ośrodkach turystycznych - korzystamy ze wspólnych sanitariatów.

Jedną noc spędzamy w pociągu, w 4-osobowych przedziałach.

Korzystanie z bani jest bezpłatne (jeśli jest dostępna w miejscu noclegowym).

Pogoda

Lato na Syberii i w Mongolii jest słoneczne i bardzo ciepłe. Średnie temperatury w dzień wynoszą ok. 30°C, a nocami temperatury spadają poniżej 10°C.

Na niższe temperatury należy być także przygotowanym podczas rejsu przez Bajkał. Pogoda może być dosyć zmienna, więc możemy też trafić na dni deszczowe.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze: Warszawa - Moskwa - Irkuck; Dalandzadgad - Ułan Bator; Ułan Bator - Moskwa - Warszawa,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie - zgodne z programem,
 • transport mikrobusami, autami terenowymi, pociągiem z Suche Bator do Ułan Bator, rejs,
 • bilety na występy w Tarbagataju i Ułan Bator,
 • bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji, obiektów, parków i rezerwatów,
 • opiekę pilota i przewodnika w Mongolii,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • opłaty wizowe,
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera

 • opłat za lokalne atrakcje i usługi turystyczne - 200 USD/os.,
 • napiwków - ok. 80 USD/os.,
 • dodatkowego wyżywienia i wydatków własnych - ok. 250 EUR/os. lub więcej,
 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach - 600 PLN/os.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 14 300 PLN od osoby.

Ważne informacje

Należy mieć ze sobą paszport, którego ważność to minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do Polski. Konieczne jest też posiadanie wizy.

W Mongolii i nad Bajkałem przesuniemy zegarki o 6 godzin do przodu.

Nie są wymagane obowiązkowe szczepienia. Zabieramy ze sobą podstawowe leki i te zapisane przez lekarza.

Podróż odbywa się po terenach uznawanych za niebezpieczne - dokumenty, pieniądze telefony i aparaty fotograficzne należy dobrze i głęboko schować.

Waluta Rosji to rubel, a w Mongolii - tugrika. W ruble najlepiej zaopatrzyć się w Polsce, natomiast dolary muszą być drukowane po 2011 r. - starszych nie przyjmą w punktach wymiany walut.

Telefony komórkowe będą działać bez zarzutu w Ułan Bator i Charchorin. Na pustyni Gobi nie ma zasięgu. W Rosji korzystamy z usług rosyjskich sieci komórkowych - wszystkie opłaty będą zgodne z roamingiem polskich sieci komórkowych.

W hotelach otrzymamy dostęp do bezpłatnego wi-fi.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Podróż do Rosji i Mongolii - co warto wiedzieć?

W bazach turystycznych i kwaterach prywatnych posiłki będą przygotowywane przez gospodynie - będą przeważały dania rybne.

W Mongolii spróbujemy kuchni mongolskiej i europejskiej: gulasze z wołowiny lub jagnięciny i mongolskie przysmaki. Ilość warzyw w posiłkach będzie niewielka.

Do bagażu pakujemy wygodne buty sportowe lub trekkingowe, kurtkę przeciwdeszczową, polar lub ciepły sweter, wygodną odzież (najlepiej szybkoschnącą), dresy, koszulki z oddychających materiałów, strój kąpielowy, piżamę. Zabieramy także przybory toaletowe, kremy z UV, czapkę z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne, czapkę i szalik, latarkę-czołówkę, ręcznik turystyczny, klapki, chustę na głowę (dla kobiet, które będą chciały wejść do cerkwi), apteczkę i kijki trekkingowe. Warto zabrać także spray na komary (mugga 50% deet), powerbank i mokre chusteczki.

Przed wyjazdem z Polski można zaopatrzyć się w buteleczki polskich alkoholi, magnesiki lub breloczki - sprawdzą się jako upominki dla osób spotykanych podczas wyprawy.

Rzeczy pakujemy do torby na kółkach (zalecane). Waga bagażu powinna być dostosowana do naszych możliwości - każdy z uczestników będzie samodzielnie nosił swój ekwipunek. Mały plecak sprawdzi się idealnie jako bagaż podręczny.

Waga bagażu głównego - do 23 kg, bagażu podręcznego - do 5 kg.

Podczas przelotu wewnętrznego w Mongolii limit bagażu to 15 kg. Nadmiar będzie można zostawić w Ułan Bator, w hotelowej przechowalni.

Sprawdź podobne wyjazdy

Bajkał, Federacja Rosyjska

Moskwa, Federacja Rosyjska

2 - 22 sierpień 2022

+ 3 więcej

od15 800 PLN

/ os.

Kamczatka, Federacja Rosyjska

17 lipiec - 31 sierpień 2022

od15 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.