Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Supraśl i Białystok - 1-dniowa wycieczka z Warszawy: słynne murale, intrygujące muzea i Monaster

Jednodniowy wyjazd do Supraśla z krótkimi przystankami w Białymstoku. W planie zwiedzanie Muzeum Ikon, Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa, Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i spacery szlakiem białostockich murali.

Atrakcje

 • spacer po Białymstoku szlakiem murali,
 • Muzeum Ikon w Supraślu,
 • Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu,
 • Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Supraśl to wspaniałe miejsce na jednodniowy wypad. Będziemy mogli nie tylko podziwiać zabytkową miejską zabudowę. Nad miastem góruje prawosławny monaster, którego historia pochłonie nas na nieco dłużej. Świetnie wyposażone muzea pokażą więcej, niż mogłoby się wydawać.

Oprócz tego nasza wycieczka na krótko zahaczy o stolicę woj. podlaskiego - Białystok.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Godz. 5.15 - zbiórka w Warszawie na parkingu na placu Bankowym.

5.30 - wyjazd do Białegostoku. W trasie będzie przerwa śniadaniowa.

8.00-9.30 - Spacer po Białymstoku z lokalnym przewodnikiem szlakiem najpopularniejszych murali, np. „Dziewczynka z konewką”„Ludwik Zamenhof”, „Wyślij pocztówkę do Babci” „Żubry” czy „Prawa miejskie”.

10.00-15.00 - przejazd do Supraśla. Odwiedzimy 3 największe atrakcje SupraślaMuzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa, Muzeum Ikon i Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy.

W Muzeum Ikon zobaczymy nie tylko zbiory ikon, ale też krzyży. Dodatkowo zobaczymy też XVI-wieczne freski, które cudem ocalały, gdy w 1944 r. Niemcy wysadzili cerkiew monasterską. 

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa nasz przewodnik pokaże, na czym polegała produkcja papieru ręcznego oraz jak działały maszyny drukarskie. Każdy uczestnik dostanie mały prezent - ręcznie robioną zakładkę do książki.

Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy to jedyna w naszym kraju gotycko-bizantyjska cerkiew obronna, która pochodzi z XVI wieku. Ta prawosławna świątynia jest największą wizytówką Supraśla, którego dzieje zapoczątkowała.

W międzyczasie zrobimy sobie spacer po Supraślu, ze szczególnym akcentem na XIX-wieczną architekturę miasta, taką jak np. domy tkaczy, Stara Poczta czy Pałac Bucholtzów.

15.30 – powrót do Białegostoku na obiad.

16.30 - wyjazd z Białegostoku do Warszawy.

19.00 - przyjazd do Warszawy.

Powyższe godziny są orientacyjne.

Cena zawiera

 • przejazd autobusem na trasie Warszawa-Supraśl i z powrotem + przejazdy lokalne,
 • zwiedzanie Monasteru,
 • miejscowego przewodnika,
 • wypożyczenie słuchawek turystycznych,
 • ubezpieczenie NNW (na sumę 10 000 PLN),
 • opiekę pilota.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji: Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa: 15/12 PLN - normalny/ulgowy; Muzeum Ikon: 18/10 PLN - normalny/ulgowy,
 • miejsca premium w autobusie (w 2 pierwszych rzędach foteli): 20 PLN,
 • miejsca duplex w autobusie (gwarancja wolnego siedzenia obok): 60 PLN.

Ceny

Koszt wyjazdu dla 1 osoby wynosi 175 PLN.

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Co spakować na 1-dniową wycieczkę?

Wygodne buty, odpowiedni ubiór (dopasowany do warunków atmosferycznych), aparat fotograficzny, pieniądze na wydatki, m.in. na wyżywienie i bilety wstępu do odwiedzanych miejsc.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.