Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa rowerowa: uroki Podlasia z perspektywy jednośladu, 8 dni na łonie przyrody

Rowerowa trasa przez Podlasie to okazja do eksploracji dzikich terenów, m.in. na obszarach Parków: Biebrzańskiego, Suwalskiego i Wigierskiego, a także Puszczy Białowieskiej. Totalny odpoczynek na wiejskich ścieżkach i podczas długich wieczorów przy ognisku. W planie są również spływ kajakowy oraz rejs tradycyjnymi łódkami.

Atrakcje

 • wiadukty w Stańczykach,
 • imprezy integracyjne,
 • Suwalski Park Krajobrazowy,
 • Biebrzański Park Narodowy,
 • dwa odcinki spływu kajakowego,
 • spływ pychówkami w Waniewie,
 • Puszcza Białowieska,
 • Wigierski Park Narodowy.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa odpowiednia dla początkujących, choć mogą zdarzyć się trudniejsze podjazdy pod pagórki lub piaszczyste odcinki dróg.

Dzienny dystans wynosi od 25 do 50 km, a jednego dnia trzeba będzie pokonać 85 km.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Podlasie to kraina, którą można nazwać Polską w miniaturze. Znajdziemy tu piękne jeziora, doliny, niewysokie góry, a także rozległe łąki, czy pola. Na rowerach dotrzemy do pięknych miejscowości i natkniemy się na niezwykłe zabytki. Podlaskie ścieżki i długie wieczory na trasie dostarczą wielu pozytywnych wrażeń.

Plan wyjazdu

Podany program jest orientacyjny i może ulegać zmianom o do 15 km danego dnia. Mogą one wynikać z pogody, kondycji uczestników lub innych czynników.

Dzień 1: Suwałki - Hańcza

Wyjazd busem z Warszawy do Suwałk. Na miejscu od razu wsiądziemy na rowery i rozpoczniemy przejazd przez Suwalszczyznę. Jednym z pierwszych miejsc, jakie zobaczymy, będą wiadukty w Stańczykach. Pochodzą one jeszcze sprzed wojny i zaliczane są do cudów techniki, a osiągają wysokość nawet 200 m. Wieczorem odbędzie się integracja przy ognisku.

Planowana trasa ma długość ok. 25 km.

Dzień 2: Hańcza - Wigry

Wjeżdżamy na teren Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Wśród tak pięknych krajobrazów dotrzemy do Wigierskiego Parku Narodowego.

Planowana trasa ma długość ok. 50 km.

Dzień 3: Wigry - Lipsk

Początek trasy poprowadzi nas przez kilka kilometrów brzegiem jeziora Wigry. Mijać będziemy głównie jeziora, rzeki, puszcze i wzgórza. Jest to miejsce niezwykle obfite w szatę roślinną, a także wiele gatunków dzikich zwierząt, w tym wilków.

Wjeżdżamy w Puszczę Augustowską. Na tym pełnym torfowisk i podmokłych łąk terenie rzadko spotkać możemy wioski lub osady. W połowie dnia przesiądziemy się do kajaków, którymi przepłyniemy długi na 24 km odcinek Czarnej Hańczy.

Planowana trasa ma długość ok. 40 km.

Dzień 4: Lipsk - Goniądz

Cały dzień spędzamy w Biebrzańskim Parku Narodowym, największym takim obszarze chronionym w Polsce. Ogromną atrakcją jest rzeka Biebrza tworząca podmokłe meandry. Eksploracja tych dzikich okolic to niesamowite przeżycie.

Planowana trasa ma długość ok. 50 km + 18 km spływu kajakami.

Dzień 5: Goniądz - Waniewo

Opuszczamy Biebrzę, podążając tzw. carską szosą. Jest to dawny szlak handlowy, który obecnie służy głównie rowerzystom. Prowadzi przez tereny leśne i bagienne. Czeka nas tu kilka postojów przy widokowych wieżach. Wprost idealnie nadają się one do obserwacji dzikiej zwierzyny, w tym łosi.

Jeszcze rano dojedziemy do Osowca, gdzie znajduje się carska twierdza. Pojedziemy też do Tykocina, w którym zwiedzimy m.in. synagogę, kościół katolicki i zobaczymy rynek.

Posiłek zjemy w słynnej w regionie żydowskiej restauracji. Pod Tykocinem znajduje się Europejska Wieś Bociania Pentowo. Miejscowość słynie z bocianich gniazd, zdarza się, że na terenie jednego gospodarstwa jest ich nawet 19!

Dalsza trasa wiedzie wzdłuż Narwi. Tym sposobem docieramy do Kiermus, gdzie stary dworek przekształcono w hotel i karczmę. Zatrzymamy się tu i spróbujemy słynnej lokalnej szarlotki i ziołowych napitków. Po zakończeniu trasy rowerowej odbędzie się spływ Narwią na pokładzie tradycyjnych pychówek. Nocleg w wiosce Waniewo.

Planowana trasa ma długość ok. 65 km.

Dzień 6: Waniewo - Narewka

Pierwszym z przystanków będzie Suraż, który mianuje się najmniejszym miastem w Polsce. Zwiedzimy tu zrekonstruowaną osadę z wczesnego średniowiecza. Na trasie zaliczymy kilka wież widokowych, z których obserwować będziemy mogli okoliczne ptaki.

Noc spędzimy w Puszczy Białowieskiej. Wieczorem będziemy mieli okazję skosztować lokalnych wyrobów - miodu, nabiału, dżemów.

Planowana trasa ma długość ok. 85 km.

Dzień 7: Narewka - Topiło

Spędzimy dużo czasu w Puszczy Białowieskiej. W Białowieży pospacerujemy po parku pałacowym i muzeum przyrodniczym. Atrakcją dodatkową będzie przejażdżka wąskotorówką. Przemierzymy południe puszczy w poszukiwaniu żubrów. Tym sposobem dotrzemy do wsi Topiło, gdzie zatrzymamy się na noc. Wieczorem czeka nas pożegnalne ognisko.

Planowana trasa ma długość ok. 45 km.

Dzień 8

15-kilometrowy przejazd do Hajnówki, skąd udamy się busem do Warszawy.

Zakwaterowanie

Wszystkie noclegi odbywać się będą w 2-4 osobowych pokojach.

Cena zawiera

 • 7 noclegów,
 • przejazd z i do Warszawy,
 • transport rowerów,
 • przewóz bagaży podczas realizowania trasy,
 • 2 spływy kajakowe,
 • opiekę przewodnika,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dojazdu z miast innych niż Warszawa,
 • wydatków własnych,
 • wyżywienia.

Ceny

Koszt wyjazdu na 8 dni wynosi 1740 PLN/os.

Ważne informacje

O ile zbierze się odpowiednio duża grupa, możliwe jest zorganizowanie dojazdu do Suwałk z miast takich jak Katowice i Kraków. Koszt 150 PLN/os. Jeśli grupa będzie bardzo duża, dojazd z i do Suwałk z Warszawy odbędzie się pociągiem.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Sprawdź podobne wyjazdy

Mošćenice, Chorwacja

4 - 13 wrzesień 2020

od2 000 PLN

/ os.

Genua, Włochy

4 - 13 wrzesień 2020

od2 200 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.