Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Plaża czerwonej żaby: Kostaryka, Nikaragua, Panama

Wyprawa do Ameryki Środkowej jest przeznaczona dla osób żądnych wrażeń i uwielbiających przyrodę. Podczas niej można zachwycić się aktywnymi wulkanami, zakosztować adrenaliny podczas zjazdu na desce po zastygłej lawie.

Mniej żądni przygód mogą postawić na wycieczki konne. Wśród koron gigantycznych drzew na naśladowców Tarzana czeka zjazd na linach. Po emocjonujących trekkingach na wulkanach i zjazdach na linach nad lasem chmurowym, uczestnicy wyprawy odwiedzają plantację kawy.

Już za chwilę czeka ich kolejne wyzwanie, jakim jest rafting rzeką Pacuare. Wszystko to w otoczeniu niezwykłej przyrody. Spotkać tutaj można kolorowe żaby, motyle, barwne ptaki, małpy, leniwce i żółwie.

Nie zabraknie także czasu na relaks na plażach Pacyfiku i Morza Karaibskiego, który można uzupełnić o nurkowanie wśród raf koralowych.

Atrakcje

 • 3 kraje Ameryki Środkowej – Kostaryka, Nikaragua, Panama,
 • volcano boarding, czyli zjazd na deskach po zastygniętej lawie,
 • kąpiele w Oceanie Spokojnym,
 • rejs na jedną z wysp na jeziorze Nikaragua – przeprawa kajakami lub łodzią,
 • Park Narodowy MONTEVERDE – wilgotny las chmurowy z bardzo bujną roślinnością,
 • nocny spacer po lesie w celu obserwacji zwierząt (leniwce, tarantule i niebezpieczne węże),
 • zjazd na linach rozwieszonych między drzewami (canopy),
 • LA FORTUNA – gorące źródła, wulkan Arenal, kajaki, canopy,
 • rafting rzeką Pacuare,
 • PUERTO VIEJO – odpoczynek na plażach w Cahuita, nurkowanie,
 • wyspa BOCAS DEL TORO – plaża czerwonej żaby,
 • PANAMA – kanał panamski, stara Panama.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ameryka Środkowa oszałamia zielenią tropików. To magiczna kraina pełna dżungli, rajskich widoków i kolorowych ptaków oraz niespotykanych nigdzie indziej roślin i zwierząt. Trasa wiodąca przez trzy kraje Ameryki Środkowej: Panamę, Kostarykę i Nikaraguę pozwala poznać kontynent od różnych stron.

Na uczestników wyprawy czekają imponujące wulkany, podniebne mosty, canopy tour wśród koron drzewa. Do tego kolonialne zabytki, widok na Kanał Panamski oraz wizyta na plantacji kawy.

Plan wyjazdu


1 DZIEŃ – Wylot

Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 DZIEŃ – PENITAS – plażowanie nad Oceanem Spokojnym

Przylot do stolicy Nikaragui Managua i dalej przejazd do Leon. Przejazd lokalnym autobusem do Penitas. Zakwaterowanie na samej plaży w ekologicznych chatkach.

3 DZIEŃ – PENITAS – plażowanie, jazda konna, volcano boarding

Relaks na plaży. Na miejscu atrakcje dla chętnych, zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami można wybrać się na wycieczkę łodzią do rezerwatu na obserwacje ptaków, inni mogą skorzystać z oferty jazdy konnej na plaży (ok. 10 – 20 USD). Ambitni zdobywają pobliski wulkan i korzystają z największej atrakcji – volcano boarding, czyli zjazdu na deskach po zastygniętej lawie (ok. 30 USD).

4 DZIEŃ – Wulkan Masaya – GRANADA

Rano kąpiele w Oceanie Spokojnym. Następnie przejazd z Leon do Granady. Po drodze zwiedzanie niewielkiego aktywnego wulkanu Masaya. Krótki spacer w górę wśród wulkanicznej przyrody. Popołudniu zakwaterowanie w jednym z uroczych hotelików w centrum kolorowej Granady.

5 dzień – Jezioro Nikaragua – GRANADA ISLETAS, OMETEPE, kajaki

Rejs na jedną z wysp na jeziorze Nikaragua - przeprawa kajakami lub łodzią (25 USD) wśród pięknej i ciekawej roślinności jeziora, z daleka dobrze widoczny wulkan Mombacho. Przejazd na wyspę Ometepe i zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka po wyspie zachwyci wielbicieli przyrody. A dla spragnionych relaksu czas na cudownej plaży leżącej pomiędzy dwoma wulkanami.

6 DZIEŃ – Eksploracja WYSPY OMETEPE

Kolejny dzień eksploracji wyspy. Po południu przejazd do San Juan del Sur.

7 DZIEŃ – Park Narodowy MONTEVERDE

Rano wyjazd z San Juan w kierunku granicy z Kostaryką. Przejazd w okolice Parku Narodowego Monteverde. Jazda wysoko w górę. Wilgotny las chmurowy z bardzo bujną roślinnością. Nocleg w miejscowości Monteverde położonej na szczycie góry.

8 DZIEŃ – Park Narodowy MONTEVERDE

Podziwianie flory i fauny Parku Narodowego Monteverde. Piękna zieleń i wszechobecna wilgoć lasu chmurowego. Wokół latają zwinne koliberki. Dla chętnych nocny spacer po lesie w celu obserwacji zwierząt. Przewodnicy pokazują leniwce, tarantule i niebezpieczne węże zwisające jak gałęzie. Dla wielbicieli żab konieczna jest wizyta w El Ranario – kolekcja rozmaitych gatunków żab i ropuch kolorowych jak motyle (ok. 10 USD). Możliwość wzięcia udziału w wycieczce konnej, jest to spacer na koniach przeznaczony nawet dla początkujących jeźdźców. Przejażdżka pozwala zobaczyć okoliczne plantacje kawy i popatrzeć z sąsiedniej góry na otaczający Monteverde las chmurowy (ok. 30 USD).

9 DZIEŃ – Park Narodowy MONTEVERDE – zjazd na linach

Relaks w otoczeniu pięknych zielonych wzgórz Monteverde, a chętni mogą udawać Tarzana na linach rozwieszonych między drzewami (Canopy). Zabawa w canopy oprócz dużej dawki adrenaliny pozwala nam obcować z pięknem natury bajecznej okolicy (ok. 40 USD). Po południu przejazd busem i rejs łodzią po jeziorze Arenal do miejscowości La Fortuna.

10 DZIEŃ – LA FORTUNA – gorące źródła, wulkan Arenal, kajaki, canopy

Pobyt w La Fortuna. Dla chętnych wycieczka do gorących źródeł i relaks w basenach (ok. 35 USD). Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Możliwość skorzystania z jednej z aktywnych wycieczek organizowanych w pobliżu - konne, rowerowe, wspinaczki, kajaki, canopy itp (20 – 50 USD). Wieczorem ponownie kąpiele w gorących źródłach.

11 dzień – LA FORTUNA – rafting po rzecze Pacuare

Dzień dla czekających na nowy zastrzyk adrenaliny. Dla chętnych rafting rzeką Pacuare (100 USD). Kto nie lubi zmagać się z rwącą rzeką odpocznie w bazie organizatorów raftingu. Po raftingu przejazd do Puerto Viejo.

12 DZIEŃ – PUERTO VIEJO – odpoczynek nad Morzem Karaibskim

Odpoczynek w Puerto Viejo, miasteczku nad Morzem Karaibskim, słynnym z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brav. To ulubiony spot surferów! Miłośników plażowania w pięknej scenerii zachwycą kolorowe plaże.

13 DZIEŃ – PUERTO VIEJO - odpoczynek na plażach w Cahuita, nurkowanie

Kontynuujemy zwiedzanie plaż. Plaża w Cahuita jest jedną z najpiękniejszych plaż porośniętych palmami. Biały piasek, rafy koralowe i muszle sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Dzień wypoczynku, możliwy spacer po Parku Narodowym Cahuita lub dla chętnych nurkowanie wśród raf koralowych (ok. 60 USD) czy zwiedzanie okolicy na rowerach (ok. 10 USD). Powrót do Puerto Viejo.

14 DZIEŃ – Wyspa BOCAS DEL TORO

Przejazd na wyspy w Panamie Bocas del Toro. Odpoczynek na plaży.

15 DZIEŃ – wyspa BOCAS DEL TORO - plaża czerwonej żaby

Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich. Obserwujemy delfiny, lunch na pływającej tratwie, plaża czerwonej żaby (koszt około 40 USD).

16 DZIEŃ – PANAMA - kanał panamski, stara Panama

Przelot do Panamy. Przejazd nad Kanał Panamski, obserwacja śluzy, przez którą przedostają się wielkie kontenerowce. Zwiedzanie miasta. Stara Panama wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze słynną katedrą ze złotym ołtarzem z początku XVII w. Wieczorem można skosztować lokalnego trunku, rumu „Abuelo”.

17 – 18 DZIEŃ – Powrót

Wspólna podróż powrotna do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w sprawdzonych przez organizatorów hotelach. Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienkami. Osoby podróżujące samotnie, korzystające z promocji „Single bez dopłaty", zostaną zakwaterowane z innym uczestnikiem w pokoju dwuosobowym (lub w niektórych wypadkach 3-osobowym).

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa – Managua // Panama – Warszawa,
 • bilety lotnicze na trasie: Bocas del Toro – Panama,
 • transfery z/na lotniska,
 • 16 noclegów w hotelach (pokoje z łazienkami),
 • transport wg programu: prywatny transport w Nikaragui: Penitas-Granada-San Juan del Sur, bilet na autobus z San Juan del Sur do granicy, bilety (łódź, bus) na transfer Puerto Viejo – Bocas de Toro oraz Monte Verde – La Fortuna, prywatny transport w Kostaryce: z granicy do Monte Verde oraz La Fortuna-Puerto Viejo),
 • wycieczkę na wyspę Ometepe (prom, objazd po wyspie z przewodnikiem),
 • opiekę pilota Kiribati Club,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN,
 • zestaw podróżnika Kiribati Club (koszulka klubowa, worek sportowy, etui na bilet, karta ubezpieczeniowa).

Cena nie zawiera

Atrakcji dla chętnych:


 • Wycieczka konna po plaży – ok. 20 – 30 USD.

 • Volcano boarding – ok. 30 USD.

 • Nocne wyjście do lasu chmurowego – ok. 20 USD.

 • Wycieczka konna w Monteverde – ok. 45 USD.

 • Canopy tour – ok. 55 USD.

 • Rafting rzeką Pacaure – ok. 100 USD.

 • Gorące źródła w La Fortuna – ok. 40 USD.

 • Wycieczki w La Fortuna – ok. 20 – 50 USD.

 • Nurkowanie w Cahuita – ok. 60 USD.

 • Wycieczka rowerowa w Cahuita – ok. 10 USD.

 • Wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich – ok. 40 USD.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie,
 • opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie,
 • transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze (ok. 140 USD),
 • wyżywienia (ok. 15-20 USD dziennie na osobę),
 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN / os.

Ceny

Koszt 18-dniowej wyprawy to 9950 PLN plus 1750 dolarów na bieżące wydatki na wyspie, bilety wstępu i korzystanie z wybranych atrakcji.

Ważne informacje

Przydatne wyposażenie:


 • Saszetka na pieniądze i dokumenty – warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).

 • Dodatkowy portfel – poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którą się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (zmyłka dla kieszonkowców).

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Dobry środek odstraszający komary.

 • Poleca się zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie, nosi się ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo potrzebny jest mały plecak, w którym nosi się rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecak stanowi bagaż podręczny na zwiedzanie lub trekking.

 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

Informacje zdrowotne:


 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji skóry niemowląt).

 • Nie ma obowiązkowych szczepień, ale zalecane są: na tężec, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.

 • Na niektórych obszarach występuje malaria. Ryzyko zarażenia nie jest duże, dlatego nie stosuje się obowiązkowej profilaktyki antymalarycznej (jest to decyzja indywidualna). Poleca się przed wyjazdem zasięgnąć porady osobistego lekarza rodzinnego dotyczącej stosowania leków profilaktycznych. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu).

 • Na niektórych obszarach występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Wymagane dokumenty:


 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

 • Wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.

 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem, np. prawo jazdy.

Pieniądze


 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płaci się kartami kredytowymi.

 • Z Polski najczęściej zabiera się dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu euro.

 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.

 • Pieniądze należy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień.

 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich) karty płatnicze.

 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), pamiętaj, że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa i Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Wizy do Ameryki Środkowej

Kostaryka


 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni.

 • Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.

 • Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.

Nikaragua


 • Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym przy przejeździe tranzytem i pobycie nieprzekraczającym 90 dni.

 • Paszport winien być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu.

 • Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży.

Panama


 • Obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym między Polską a Panamą. Zgodnie z nią obywatele polscy mający ważne paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 90 dni bez wiz.

 • Każdy przyjeżdżający do Panamy ma obowiązek posiadania minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa).

 • Panamska służba graniczna może skrócić dozwolony pobyt cudzoziemca w Panamie do mniej niż 90 dni.

Sprawdź podobne wyjazdy

Tokyo, Japonia

14 sierpień - 5 wrzesień 2021

+ 2 więcej

od8 790 PLN

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

7 listopad - 1 grudzień 2021

+ 1 więcej

od12 900 PLN

/ os.

Miami, Stany Zjednoczone

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.