Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyjazd do Peru

Podróż do Republiki Peru w Ameryce Południowej. To tutaj można zobaczyć niesamowite cuda świata przyrody oraz architekturę inkaską i kolonialną otoczone wysokimi szczytami Kordylierów.

Atrakcje

 • perły listy UNESCO - kolonialna Lima, Arequipa i Machu Picchu,
 • najgłębszy kanion na świecie, Colca,
 • królewskie kondory nad Krzyżem Kondorów,
 • rejs po jeziorze Titicaca,
 • wioska na wodzie, wyspa Uros,
 • Świątynia Boga Wiracoche,
 • forteca inkaska Ollantaytambo,
 • tarasy uprawne nad rzeką Urubamba,
 • cały dzień w Machu Picchu,
 • fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach La Calera i trekking na Huayna Picchu,
 • wspinaczka na Górę Siedmiu Kolorów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Podczas wejścia na górę Machu Picchu pokonamy ok. 2 km trasy po średnio stromych szlakach górskich. Czas wspinaczki i zejścia to ok. 3 godziny 30 minut.

Fakultatywna wycieczka na Huayna Picchu przez trasę o wysokim stopniu trudności. Przejście przez stromy szlak o bardzo wąskich ścieżkach. Nie polecamy osobom z lękiem wysokości.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Peru leży w zachodniej części Ameryki Południowej nad Oceanem Spokojnym. Kraj ten oferuje odwiedzającym bogactwo roślinności amazońskiej i zachwycających krajobrazów górskich. Obfituje też w historyczne miejsca cywilizacji Inków oraz w piękną architekturę kolonialną.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Polska-Peru

Wylot z lotniska Okęcie w Warszawie do Limy, stolicy Peru. Następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Na miejscu będzie czekał na nas powitalny peruwiański drink, po którym zbierzemy się na spotkaniu organizacyjnym. Nocleg.

Dzień 2: Lima - Arequipa

Naszą przygodę w Peru rozpoczniemy od zwiedzania największego miasta w kraju, czyli Limy, założonej u stóp Andów w 1535 roku przez hiszpańskiego konkwistadora, Francisco Pizarro. Wiele budynków architektury kolonialnej możemy nadal podziwiać na starym mieście Limy, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Odwiedzimy centralny punkt zabytkowej Limy, Plazę de Armas z Pałacem Arcybiskupa, przykładem architektury kolonialnej. Piękno stylu barokowego odkryjemy w Kościele św. Franciszka oraz w Pałacu Rządowym, który od 1937 r. jest siedzibą prezydenta Peru. Po obiedzie transfer na lokalne lotnisko i przelot na nocleg do Arequipa.

Dzień 3: Arequipa - Kanion Colca - Chivay

Będziemy odkrywać kolejną perełkę z listy UNESCO, czyli Arequipę, miasto otoczone górami Cordillera Volcanica. Zwiedzimy Klasztor św. Katarzyny, katedrę z największymi organami w Ameryce Południowej oraz Plazę de Armas. Następnie wyruszymy drogą wśród niesamowitych, górskich widoków do Kanionu Colca, najgłębszego kanionu na świecie, który osiąga ponad 4000 m głębokości.

Niektóre miejsca w kanionie zawdzięczają swoje nazwy polskim kajakarzom, którzy jako pierwsi przepłynęli Rio Colca. Można tu odnaleźć “Kanion Polaków” oraz 3 wodospady Jana Pawła II.

Po przyjeździe do Chivay zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Następnie pojedziemy do miejsca zwanego Krzyżem Kondorów w Kanionie Colca. Tu obserwować będziemy dostojne kondory, latające nad Rio de Colca. Na stromych zboczach zobaczymy również pasące się lamy i oryginalne wikunie andyjskie. Po wczesnej kolacji będzie możliwość fakultatywnej kąpieli w gorących źródłach La Calera.

Dzień 4: Chivay - Puno - Uros

O poranku wyruszymy z Chivay do Puno, małego miasteczka portowego, które nazywane jest stolicą peruwiańskiego folkloru. Wypłyniemy w rejs po wodach jeziora Titicaca w kierunku wysp Uros. Tu znajdują się pływające na jeziorze wsie, perełki kultury poinkaskiej. Spotkamy się z mieszkańcami, którzy odkryją przed nami swoją kolorową kulturę i lokalne obyczaje.

Ciekawostką jest to, że całe wyspy są zbudowane ręką człowieka z trzciny totora.

Dzień 5: Puno - Cuzco

Wczesnym rankiem wyjedziemy do słynnego Cuzco, miasta założonego wysoko w górach przez pierwszego władcę Inków, Manco Capaca. Po drodze zatrzymamy się, aby zwiedzić Świątynię Boga Wiracocha w Raqchi, która była niegdyś najważniejszym miejscem kultu religijnego Inków oraz domem kapłanek - dziewic, tkających szaty dla władcy Inków.

Zajrzymy również do Andahuaylillas, Kaplicy Sykstyńskiej Ameryki Południowej. Podziwiać tu będziemy piękno dzieł sztuki z elementami inkaskimi oraz przedhiszpańskie metody budowy z XVII w. Noc spędzimy w Cuzco.

Dzień 6: Cuzco - Święta Dolina Inków - Aguas Calientes

O poranku wyruszymy w stronę Machu Picchu Pueblo. Część bagażu pozostawimy w hotelu w Cuzco (odbierzemy w dniu następnym). Ze sobą zabieramy potrzebne rzeczy na 1 dzień i 1 nocleg. Dziś zwiedzimy Świętą Dolinę Inków z fortecą Ollantaytambo. Jest to jedna z najlepiej zachowanych osad kultury inkaskiej.

Zobaczymy niedokończoną Świątynię Słońca, z której podziwiać będziemy niezwykłą panoramę na dolinę. Następnie przejedziemy wzdłuż trasy widokowej na rzekę Urubamba, wijącą się wśród stromych zboczy tarasów pól uprawnych. W Pisac jest indiański rynek, gdzie zjemy obiad w lokalnej restauracji. Stąd wyjedziemy do Aguas Calientes na nocleg.

Dzień 7: Machu Picchu - Cuzco

Cały dzień spędzimy w słynnym Machu Picchu, które jest jednym z Siedmiu Cudów Świata. Eksplorować będziemy wpisane na listę UNESCO ruiny legendarnego miasta Inków. Zbudowane zostało w XV w. i pełniło funkcję głównego ośrodka ceremonialnego oraz obronnego dla całego imperium inkaskiego.

Przechadzać będziemy się po porośniętych egzotyczną roślinnością zboczach Andów. Zapoznamy się z inkaską budową tarasową, która pozwoliła wznieść miasto królewskie wysoko w górach.

Zobaczymy ruiny Świątyni Słońca, pałacu i miejsca spoczynku króla oraz Intihuatanę, rytualny kamień, który łączył wiedzę astronomiczną z rytuałami religijnymi Inków. Dla chętnych możliwy fakultatywny trekking na szczyt Huayna Picchu, skąd podziwiać można okazałą panoramę całego Machu Picchu. Na nocleg wracamy do Cuzco.

Dzień 8: La Montaña Arco Iris

Wczesnym rankiem wyruszymy w kierunku Góry Tęczowej, która jest najpiękniejszym szczytem w Peru. Jest to miejsce niemal magiczne, które zachwyca siedmioma kolorami ziemi. Po drodze przejeżdżać będziemy przez malowniczą dolinę z widokiem na górę Ausangate. Po przyjeździe u stóp Góry Siedmiu Kolorów zjemy pożywne śniadanie i wyruszymy na szlak wiodący na barwny szczyt.

Po południu powrót do Cuzco na lunch i czas wolny na indywidualne zwiedzanie.

Dzień 9: Cuzco - Lima - Warszawa

Rano czekają nas transfer na lotnisko i przelot do stolicy Peru. W Limie zwiedzimy jeszcze Larco Muzeum, gdzie zobaczymy unikalne wyroby ceramiczne, biżuteryjne i tkackie z czasów prekolumbijskich. Ostatni czas na zakupienie lokalnych pamiątek i pożegnanie się z Peru. Po obiedzie wylot do Polski.

Dzień 10: Lima - Warszawa

Przylot do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami. Możliwe zamieszkanie w pokoju 1-osobowym po uiszczeniu dodatkowej opłaty.

Pogoda

W Peru lato trwa od kwietnia do października, a zima od listopada do marca. W różnych częściach Peru panują odmienne warunki klimatyczne. W okolice Andów najlepiej wybrać się od kwietnia do października - wtedy jest tam najcieplejszy okres (średnie temperatury 19-23°C).

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe na trasie Polska - Peru z przesiadkami w Europie,
 • przeloty krajowy na trasie Lima - Arequipa i Cuzco - Lima,
 • transfer autokarem, mikrobusem i pociągiem według programu,
 • śniadania,
 • opiekę polskojęzycznego pilota.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN od osoby,
 • biletów wstępu - ok. 140 USD,
 • fakultatywnych atrakcji - trekking na Huayna Picchu 20 USD,
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników - ok. 5-10 USD dziennie,
 • ewentualnych kosztów filmowania i fotografowania,
 • obiadów i kolacji.

Ceny

Koszt wyjazdu na 10 dni: 6500 PLN + 1400 USD od osoby.

Ważne informacje

Do Peru nie obowiązuje wiza. Przy wjeździe do kraju należy posiadać paszport ważny jeszcze przez 6 miesięcy, licząc od daty wjazdu do Peru. Nie obowiązują również żadne szczepienia, ale WHO zaleca profilaktykę przed takimi chorobami jak: żółtaczka typu A, żółta febra, cholera, denga i malaria.

Należy zabrać ze sobą repelent posiadający w składzie wysoki DEET przeciw ugryzieniom komarów.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Peru - ciekawostki

+ Peru do XIX w. było kolonią hiszpańską.

+ Religią wyznawaną przez większość społeczeństwa jest katolicyzm.

+ W Peru warto spróbować narodowego trunku - pisco sour, czyli koktajlu na bazie brandy, soku z cytryny bądź limonki, białek kurzych jaj oraz gorzkiego likieru.

Sprawdź podobne wyjazdy

Jerozolima, Izrael

5 - 14 październik 2021

od3 300 PLN

/ os.

Katmandu, Nepal

1 - 16 grudzień 2021

od2 950 USD

/ os.

Erywań, Armenia

7 - 16 grudzień 2021

od1 850 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.