Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Boliwia i Peru w 15 dni

Peru i Boliwia to fascynujące kraje na mapie Ameryki Południowej. Zachwycają nie tylko bogatą historią, ale również niesamowitą przyrodą, kuchnią, atmosferą i wspaniałymi ludźmi. Zarówno w Boliwii, jak i w Peru można odnaleźć ślady genialnych cywilizacji Inków i Majów, których pozostałości na szczęście możemy oglądać do dziś.

W planie 15-dniowej wyprawy mamy największe atrakcje tej części świata, m.in. Machu Picchu, jezioro Titicaca, kanion Colca, miasto Cusco oraz zbudowane z trzciny pływające wioski.

Atrakcje

 • Cusco - stolica imperium Inków,
 • Płaskowyż Nazca,
 • Kanion Colca - najgłębszy kanion na świecie,
 • najwyżej położone jezioro na świecie - Titicaca,
 • Machu Picchu - najlepiej zachowane miasto Inków.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Aby wziąć udział w wycieczce, nie trzeba posiadać żadnych umiejętności. Wyprawa jest głównie objazdowa, z licznymi wycieczkami pieszymi.

Wyprawa będzie się odbywała przede wszystkim na terenach wysokogórskich, w związku z czym mogą wystąpić objawy choroby wysokościowej (tzw. soroche). W przypadku zauważenia u siebie objawów takich, jak: bóle głowy i brzucha oraz wymioty, należy niezwłocznie zgłosić to przewodnikowi.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Peru (Republika Peru, stolica: Lima) leży na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej nad Pacyfikiem. To kraj, który od lat przyciąga podróżników z całego świata. Szczególnie atrakcyjne turystycznie jest miasto Cusco, które było stolicą inkaskiego imperium. Cusco to niezliczone indiańskie świątynie, pozostałe po okresie kolonizacji zabytki oraz wspaniały kulturowy miszmasz.

Boliwia (Wielonarodowe Państwo Boliwia, stolica: Sucre) to najtrudniej dostępny kraj w Ameryce Południowej, zamieszkały przez największy odsetek ludności pochodzenia indiańskiego. Bolwia leży w środkowo-zachodniej części Ameryki Południowej, od zachodu graniczy z Peru. Boliwia to przede wszystkim ludzie kultywujący tradycje, pielęgnujący spuściznę po przodkach oraz miejsce w którym na każdym kroku można spotkać się z historią i szacunkiem dla dorobku tych, którzy odeszli.

Plan wyjazdu

Uwaga! Punkty programu mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Dzień 1: Warszawa – Lima

Spotykamy się na Lotnisku Okęcie w Warszawie. Lot do Limy, następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie, na miejscu: powitalny drink i spotkanie organizacyjne.

Dzień 2: Lima – Paracas – Nazca

Wcześnie rano wyjedziemy do Paracas. Wycieczka motorówką na nazywane peruwiańskim Galapagos Wyspy Ballestas. Urządzimy safari fotograficzne i jeśli dopisze szczęście, zobaczymy kormorany, sępy, pingwiny i lwy morskie. Następnie pojedziemy do Nazca, gdzie zatrzymamy się przy wieży widokowej. Tam po raz pierwszy zobaczymy linie Nazca, a dokładnie figurę ręki i drzewa.

Dzień 3: Nazca – Arequipa

Chętni będą mogli wziąć udział w locie awionetką nad liniami na Płaskowyżu Nazca, wpisanym na listę UNESCO. Koszt takiego przedsięwzięcia to 115 EUR. Następnie przejedziemy autobusem kursowym autostradą Panamericana – najważniejszą drogą w Peru wzdłuż wybrzeża do Arequipy, gdzie będziemy mogli podziwiać wspaniałe krajobrazy.

Dzień 4:Arequipa – Chivay

Tego dnia czeka nas zwiedzanie Arequipy, wpisanej na listę UNESCO, a dokładnie: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas oraz katedry. Będziemy też mieć czas wolny, który można wykorzystać na pobyt i zakupy w Arequipa.

Pojedziemy do Chivay przez przełęcz na wysokości ok. 4830 m n.p.m., po drodze będziemy mijać ośnieżone szczyty, tarasy oraz pasące się lamy i wikuny. na nocleg zostaniemy w Chivay.

Dzień 5: Chivay – Kanion Colca – Puno

Pojedziemy do Kanionu Colca, gdzie z pewnością zobaczymy kondory królewskie. Dotrzemy do punktu widokowego o nazwie: Krzyż Kondorów, z którego można podziwiać jeden malowniczą panoramę Colca. Potem pojedziemy do Puno miasta nad jeziorem Titicaca - największego jeziora na świecie położonego wysoko w górach.

Dzień 6: Puno – Uros – La Paz (Boliwia)

Popłyniemy łodzią na Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca. Odwiedzimy mieszkańców tamtych terenów i przejdziemy się brzegiem Titicaca do Boliwii. Po drodze będziemy mijać doskonale zachowane i utrzymane w tradycyjnym stylu wsie: Chucuito, Juli oraz Pomato. Zwiedzimy również Sanktuarium Maryjne w Copacabana i pojedziemy do La Paz.

Dzień 7: La Paz

Po śniadaniu rozpoczniemy eksplorację La Paz. Miasto położone jest na zboczach kanionu na wysokości ok. 4000 m n.p.m. Zwiedzimy kościół św. Franciszka i Dolinę Księżycową, pospacerujemy uliczkami Starego Miasta i zajrzymy na Targ Czarownic. Przejedziemy się też kolejką linową, która w La Paz jest popularną formą komunikacji miejskiej.

Dzień 8: La Paz – Puno

Pojedziemy do Puno przez Desaguadero. W planie zwiedzania mamy: ośrodek kultury andyjskiej na świecie Tiahuanaco, muzeum oraz ruiny miasta, które znane jest jako najstarsze na świecie. Zobaczymy tam również słynną Bramę Słońca.

Dzień 9: Puno – Cusco

Z Puno pojedziemy do Cusco, na trasie przejazdu będziemy mieć możliwość zwiedzenia Świątyni Boga Viracocha i Andahuaylillas, majestatyczny kolonialny kościół. Zakwaterujemy się i przenocujemy w Cusco.


Dzień 10: Cusco – Machu Picchu – Ollantaytambo

Cały dzień spędzimy w Machu Picchu, które figuruje na liście Siedmiu Cudów Świata. Będziemy mieć wystarczająco dużo czasu, aby zajrzeć w każdy interesujący zakamarek tej legendarnej osady. Wieczorem pojedziemy do Ollantaytambo na nocleg.

Dzień 11: Cusco – Święta Dolina Inków – Cusco

Zwiedzimy twierdzę Ollantaytambo, a następnie brzegami rzeki Urubamba pojedziemy do Świętej Doliny Inków. Zajrzymy też na indiański rynek w Pisac i wrócimy do Cusco na nocleg.

Dzień 12: Cusco

Zwiedzimy Cusco miasto-stolicę “Państwa Słońca”, jego położenie zgodnie z inkaską legendą ustaliły dzieci Króla Słońca Inti. "Pępek Świata" czyli Cusco, jest położone na wysokości ok. 3400 m n.p.m. w żyznej dolinie otoczonej przez zbocza Andów.

W Cusco zobaczymy m.in.: Stare Miasto, Katedrę, kościół św. Franciszka, Świątynię Słońca, Coricancha oraz położone w okolicy ruiny pamiętające czasy świetności inkaskiego imperium.

Dzień 13: Cusco – Lima

Do południa czas organizujemy na własną rękę, to idealny moment na zakup pamiątek oraz ostatni spacer po malowniczym Cusco. Po południu polecimy do Limy.

Dzień 14: Lima

Zwiedzimy kolonialną Limę, założoną przez Franciszka Pizarro. Zobaczymy słynące ze wspaniałych zbiorów Muzeum Złota, Plaza de Armas, kościół św. Franciszka oraz Pałace: Rządowy i Arcybiskupi. Wieczorem polecimy do Europy.

Dzień 15: Warszawa

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-os. z łazienkami.

Pogoda

Pory roku w Peru i Bolwii ze względu na położenie tych państw na półkuli południowej są przeciwstawne do naszych. W związku z tym zima trwa od VI do IX, a lato od XII do II. Najlepsze miesiące na podróż do Peru i Boliwii to maj i wrzesień. Temperatury powietrza są wówczas łagodne - nie przekraczają 30°C, a opady są rzadkością.

Trzeba pamiętać, że temperatura powietrza a miastach może różnić się od tej na terenach wysokogórskich nawet o 20°C.

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe: Warszawa – Lima – Warszawa (międzylądowanie w Amsterdamie),
 • transport wewnętrzny, w tym: przeloty, wycieczki busami i pociągami - zgodnie z programem,
 • noclegi + śniadania,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • rejsy: po Wyspach Ballestas oraz Uros,

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.,
 • kosztu posiłków nie przewidzianych w planie wyjazdu,
 • opłat za atrakcje i wycieczki dodatkowe, np. przelot nad Płaskowyżem Nazca w cenie 115 EUR,
 • opłat za filmowanie i fotografowanie.

Ceny

Cena od osoby dla min. 10 uczestników to 7450 PLN + 1995 USD.

Cena od osoby dla min. 16 uczestników to 7150 PLN + 1995 USD.

Cena od uczestników indywidualnych: 5900 PLN + 2630 USD.


*Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Ważne informacje

W Boliwii i Peru przy pobycie poniżej 90 dni nie ma obowiązku wizowego, trzeba mieć przy sobie jedynie paszport, ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przylotu.

Przed przyjazdem do Boliwii i Peru nie trzeba wykonywać żadnych szczepień obowiązkowych, aczkolwiek warto wykonać te zalecane, czyli przeciwko: WZW A i B, błonicy, tężcowi, durowi brzusznemu i żółtej febrze.

Rezerwacja na przelot


 • KL1362 30APR WAW – AMS 6.00-8.00 Warszawa – Amsterdam

 • KL 743 30APR AMS-LIM 12.35-18.05 Amsterdam – Lima

 • KL 744 13MAY LIM-AMS 19.55-15.20 Lima – Amsterdam

 • KL1369 14MAY AMS-WAW 20.20-22.10 Amsterdam – Lima

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Boliwia i Peru - co wziąć? Co zjeść?

Na wyprawę do Ameryki Płd. należy koniecznie zabrać ubrania na szeroki przedział temperatur. Zestaw minimum to: krótkie spodenki, długie spodnie (najlepiej trekkingowe), buty sportowe lub trekkingowe, koszulki – kilka sztuk z krótkim i z długim rękawem, polar lub ciepła bluza (wieczorami bywa naprawdę zimno, w końcu to wysokie góry), kurtka przeciwdeszczowa.

Warto spakować środki przeciw komarom i probiotyki, a na miejscu pić wyłącznie butelkowaną wodę.

Polecamy skosztować lokalnych smakołyków, takich jak: sałatka z surowych ryb z cebulą, orzeszkami, słodkim ziemniakiem i ostrym sosem (ceviche), pieczeń z alpaki lub lamy, ryż pod wieloma postaciami oraz zupy kremy.

Warto posmakować też herbaty z liści koki i muña (jest dobra na chorobę wysokościową, podobnie jak cukierki z koką), skusić się na świeże soki owocowe, peruwiański trunek pisco sour - czyli Inca Cola. Świetną przekąską są empanady (smażone pierogi z nadzieniem), galaretki i cremolady (lody ze startego lodu z syropem).

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

20 czerwiec - 5 lipiec 2020

+ 5 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Kuala Lumpur, Malezja

9 - 22 czerwiec 2020

+ 1 więcej

od5 100 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

5 - 23 czerwiec 2020

+ 2 więcej

od4 750 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.