Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Ameryka Południowa - Peru i Boliwia

Peru to państwo, które od wieków fascynuje odkrywców i podróżników. W czasie naszej 16-dniowej wyprawy zobaczymy największe atrakcje tego inkaskiego raju, m.in. Machu Picchu, Cusco i fortecę w Ollantaytambo. Ale to nie wszystko! Będziemy również eksplorować zakątki Limy oraz wspaniałą andyjską florę i faunę. W planie mamy również Jezioro Titicaca, które znajduje się na terenie Peru i Boliwii.  

W połowie naszej południowoamerykańskiej przygody wyruszymy do Boliwii, gdzie popływamy po fenomenalnym Jeziorze Titicaca oraz udamy się do pobliskiego miasteczka Copacabana, zawitamy również w La Paz i wybierzemy się na słynny Mercado Hechicheria czyli Targ Czarownic.

Atrakcje

 • zwiedzanie stolicy Peru - Limy, w tym przejażdżka zabytkowym tramwajem po artystycznej dzielnicy Barranco oraz rowerowa wycieczka,
 • miasto Arequipa - wizyta w Klasztorze św. Katarzyny, Kaplicy Sixtina i Kościele La Compañia, podziwianie panoramy Arequipa z punktu widokowego Carmen Alto,
 • obserwacja kondorów wznoszących się nad Kanionem Colca,
 • pływające Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca,
 • piramida Huaca Pucllana,
 • Święta Dolina Inków,
 • zwiedzanie La Paz w tym wizyta na Targu Czarownic.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Peru leży na omywanym przez wody Pacyfiku zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej. Na obszarze Peru znajduje się Puszcza Amazońska oraz pasmo Andów. Niezwykle bujna flora i fauna, fenomenalne widoki i rozsławiona na całym świecie spuścizna Inkaskiej cywilizacji rokrocznie przyciągają w te okolice rzesze turystów. Stolica Peru - Lima, to miasto, które powstało na pustyni (prawie nigdy tam nie pada), wielokulturowy tygiel z mnóstwem muzeów i starówką figurującą na liście Unesco. W Peru płacimy w solach (PEN), 1 PEN = ok. 1 PLN. 

Boliwia (Wielonarodowe Państwo Boliwia) znajduje się pod Peru i niestety nie ma dostępu do Oceanu Spokojnego. Warto wiedzieć, że Sucre jest stolicą konstytucyjną Boliwii, natomiast w La Paz mieści się siedziba rządu i jest to najwyżej położona stolica na świecie, znajduje się na wys. ponad 3 600 m n.p.m. Narodowym zwierzęciem Boliwii jest kondor wielki, który widnieje w herbie tego kraju. Waluta Boliwii to boliwaino (BOB), 1BOB = ok. 0,50 PLN

Plan wyjazdu


Dni 1-2

Lecimy z Warszawy do Limy z przesiadką w Europie. 

Dzień 3

Rozpoczynamy 2-dniowe zwiedzanie Limy (pieszo, busem, na rowerach i zabytkowym tramwajem). Na trasie naszej wycieczki znajdą się m.in. dystrykt Miraflores, Huaca Pucllana oraz targ w Surquillo. Odpoczniemy po dniu pełnym wrażeń podziwiając Pacyfik.

Dzień 4

Wyruszamy do fascynującej dzielnicy Barranco, to tętniąca artyzmem, romantyzmem i rozrywką część Limy, którą będziemy podziwiać z okien starego tramwaju. Po obiedzie, na którym skosztujemy ceviche ze świeżutkich owoców morz, polecimy do Arequipa.

Dzień 5

Zwiedzamy miasto Arequipa (Białe Miasto), gdzie zobaczymy m.in.: klasztor Św. Katarzyny, Kaplicę Sixtina, katedrę, starówkę oraz Kościół La Compañia. Zwieńczeniem intensywnego dnia będzie podziwianie panoramy na rzekę w Dolinie Arequipa, ośnieżone szczyty wulkanów oraz dzielnicę Yanahuara ze wzgórza Carmen Alto.

Dzień 6

Jedziemy do Pampa Cañahuas i zatrzymujemy się w rezerwacie Salinas w Vizcachani, gdzie zobaczymy m.in.: flamingi, mewy, kaczki, wikunie (wikunia to arodowe zwierze Peru), lamy, alpaki. Później jedziemy do hotelu we wsi Chivay. Wieczorem w zależności od tego czy będziemy mieć czas i siłę wybierzemy się do gorących źródeł la Calera.

Dzień 7

O świcie wyruszymy do Condor Cross w kanionie Colca. Na miejscu będziemy podziwiać dryfujące po niebie ogromne kondory. Wrócimy do Chivay a następnie pojedziemy do Puno.

Dzień 8

Cały dzień rezerwujemy na eksploracje zjawiskowego Jeziora Titicaca. Po zaledwie 2 h jazdy motorówką znajdziemy się w pobliżu Wysp Uros. Ten urokliwy archipelag 65 małych wysp zamieszkuje około 2 tys. osób. Wyspy wykonane są z totory (olbrzymiej trzciny) przez tubylców. Pływające mikro-miasteczka z sitowia oraz stojące na nich chatki z tego samego budulca robią niesamowite wrażenie. Wieczorem wracamy na nocleg do Puno.

Dzień 9

Rano wyruszamy do Boliwii trasą z widokiem na Titicaca. Po niespełna 4 h będziemy w mieście Copacabana, które słynie z malowniczego położenia przy najwyżej położonym jeziorze na świecie oraz rzeźby Matki Boskiej mającej podobno cudowną moc. Po południu udamy się do La Paz. 

Dzień 10

Cały dzień będziemy zwiedzać La Paz. Obowiązkowo zajrzymy na Targ Czarownic, na którym można kupić rozmaite eliksiry i czarodziejskie amulety, pospacerujemy też po Starym Mieście i wyruszymy do Doliny Księżycowej

Dzień 11

Po śniadaniu wracamy do Peru, ale tym razem zmierzamy w kierunku Desaguadero, gdzie zwiedzimy figurujące na liście UNESCO Tiahuanaco - olbrzymi ośrodek andyjskiej kultury. Zobaczymy tam m.in. ruiny piramidy Akapana oraz Bram: Słońca i Księżyca. Po południu jedziemy do Puno na nocleg.

Dzień 12

Rano wyjeżdżamy do Cusco. Zwiedzimy to niewielkie miasteczko na piechotę. W planie wycieczki są: Świątynia Słońca, katedry, Plaza de Armas oraz eksploracja Świętej Doliny Inków a tam stanowiska archeologiczne: sieć akweduktów i wodospadów Tambomachay, fort Q'enco, ruiny wojskowe Puca-Pucara oraz kamienne mury Sacsayhuamán.

Dzień 13

Będziemy kontynuować zwiedzanie Świętej Doliny. Tym razem przejdziemy się po targu Pisac obfitującym we wspaniałe egzotyczne i te bardziej nam znane owoce i warzywa (w tym kilkadziesiąt odmian ziemniaków), zajrzymy też do ruin inkaskiej fortecy Ollantaytambo. Po południu wyruszymy pociągiem do Aguas Calientes.

Dzień 14

Przed świtem pojedziemy do Machu Picchu, aby obejrzeć to miejsce w blasku promieni wschodzącego słońca. Taka sceneria z pewnością spotęguje wrażenie jakie to miejsce robi za pierwszym razem. Na zwiedzanie Świętego Miasta Inków będziemy mieć pół dnia. Po południu wrócimy do Aguas Calientes, następnie pojedziemy pociągiem do Ollantaytambo a stamtąd autobusem do Cusco.

Dzień 15

Cały dzień spędzimy w Limie, zwiedzimy największe atrakcje stolicy Peru, będziemy mieli ostatnią okazję do kupienia pamiątek i czas wolny na własną eksploracje tego wyjątkowego miasta.

Dzień 16

Wylatujemy z Limy w kierunku Warszawy. Lot trwa minimum 15 h w tym co najmniej jedna przesiadka.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* oraz 4* na trasie wycieczki. Pokoje 2-os. Istnieje możliwość dopłaty do jedynki.

Pogoda

W Peru i Boliwii pora sucha obejmuje okres kwiecień - październik, to najlepszy czas na podróż do tych krajów ponieważ wówczas są najmniejsze szanse na opady deszczu. Temperatury w ciągu dnia w miastach oscylują w granicach: 20-30°C. Trzeba jednak być przygotowanym na to, że w górach może być znacznie chłodniej, słupek rtęci może się zbliżyć nawet do zera.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze: Warszawa - Lima - Warszawa (klasa ekonomiczna) + 1 bagaż podręczny i 1 bagażem rejestrowanym (do 23 kg),
 • 14 noclegów w Peru i Boliwii + śniadania,
 • obiady lub kolacje,
 • opiekę pilota i przewodnika mówiących po polsku,
 • przejazdy na miejscu komfortowymi busami oraz komunikacją publiczną (metro, autobusy, pociągi, tramwaje),
 • ubezpieczenie,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych, np. napojów, opłat za taksówki,
 • biletów wstępu do miejsc objętych programem wycieczki - koszt około 15 USD,
 • dopłaty do jedynki w hotelu.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 13500 PLN/os.

Ważne informacje

Należy wziąć ze sobą USD, które na miejscu należy wymienić na waluty lokalne (ważne: najlepiej robić to w centrum miast, a nie na lotniskach). W większości sklepów można płacić kartą (z pewnością w każdym supermarkecie).

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Paszport i wiza

Do Peru i Boliwii nie trzeba mieć wizy przy pobycie poniżej 90 dni. Konieczny za to jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu. (do 90 dni), trzeba posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do każdego kraju.

Sprawdź podobne wyjazdy

Teheran, Iran

Rejkiawik, Islandia

22 wrzesień - 1 październik 2021

od5 850 PLN

/ os.

Quito, Ekwador

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.