Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Oceanii - Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea to kraj egzotycznego folkloru, barw i aromatów. Rusz z nami na wyprawę, podczas której spotkasz dzikie plemiona i weźmiesz udział ich w obrzędach. Zobaczysz las deszczowy u stóp góry Mt. Hagen i plenery z filmu o Robinsonie Cruzoe.

Zanurkuj w pobliżu rafy koralowej i pływaj z wesołymi delfinami. Zakochaj się w scenerii górskich wiosek i aromatycznej papuaskiej kuchni, pachnącej kokosem i obfitującej w tropikalne owoce.

Atrakcje

 • pływanie z delfinami,
 • nurkowanie w pobliżu rafy koralowej,
 • uczestnictwo w zwyczajowych papuaskich tańcach, śpiewie i obrzędach,
 • miejsca znane z filmu o Robinsonie Cruzoe,
 • szlak Kokoda,
 • Port Moresby - stolica Papui Nowej Gwinei,
 • Obserwatorium Wulkaniczne,
 • muzeum wojenne w Rabaul,
 • stożki wulkaniczne, wodospady i dziewicza dżungla.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Od uczestników wycieczki nie wymagamy specjalnego przygotowania fizycznego. Wyprawa dedykowana jest osobom na każdym poziomie zaawansowania. W planie przewidziane są piesze wędrówki na łagodnych trasach, niekiedy leśnymi ścieżkami.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Papua-Nowa Gwinea leży na obszarze Australii i Oceanii. Największa część państwa znajduje się w Nowej Gwinei. Kraj oblewają wody Oceanu Spokojnego, Morza Koralowego i Morza Nowogwinejskiego. Urzędowym językiem jest angielski, ale w użyciu jest także kreolski. Kraj słynie z przemysłu wydobywczego złota, srebra i miedzi.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Wylot

Spotykamy się lotnisku im. F. Chopina w Warszawie i startujemy do Dżakarty.

Dzień 2: Dżakarta

O poranku lądujemy w Dżakarcie i zaczynamy eksplorowanie miasta. Po południu przejeżdżamy na lotnisko i w godzinach nocnych udajemy się do Jayapury.

Dzień 3: Port Moresby – Mt. Hagen

Lądujemy w Porcie Moresby, stolicy Papui Nowej Gwinei. Po krótkiej przerwie tranzytowej kontynuujemy podróż do Mt. Hagen, serca górzystej części Papui. Na miejscu powitają nas Highlands (lokalni górale). Noc spędzimy u podnóża gór Mt. Hagen, gdzie obejrzymy występ miejscowych kobiet, które zaśpiewają i zatańczą dla nas tradycyjny taniec papuaski.

Dzień 4: Mt. Hagen

Wczesnym rankiem wyruszamy na spacer po deszczowym lesie u podnóża góry Mt. Hagen. Potem pojedziemy do wioski Payia, gdzie poznamy tamtejszego wodza i pozostałych mieszkańców. Wstąpimy do Domu Czaszek, miejsca poświęconego przodkom. Na lunch zjemy tradycyjny mum, posiłek doprawiony tropikalnymi ziołami i paprocią, a wieczorem będziemy uczestniczyć w miejscowych obrzędach swatania (Tanim head).

Dzień 5: Mt.Hagen – Goroka

Idziemy na kolorowy targ w Mt. Hagen. To największe tego typu miejsce w całej Papui Nowej Gwinei. Następnie pojedziemy przez Highlands Highway (główną autostradę lądową) do Goroka. Miniemy Kundiawe (stolicę prowincji Simbu) i przełęcz Daulo Pass (2478 m n.p.m.). Droga będzie nas wiodła wśród zachwycającej scenerii górskich wiosek.

Dzień 6: Goroka

Wstąpimy do wioski Asaro, gdzie zobaczymy słynnych Asaro Mudmen (“Błotnych Ludzi”). Atrybutem tych papuaskich wojowników są specjalne, gliniane maski. Zobaczymy dom mężczyzn, miejsce, które odgrywa rolę ośrodka życia społeczno-religijnego. Do jego wnętrza nie mają wstępu kobiety.

Udamy się na spacer po wiosce, a potem będziemy kontynuować podróż do Goroka. Końcowy etap trasy przemierzymy pieszo, maszerując przez zachwycające plantacje kawy. Mieszkańcy zaprezentują nam zwyczajowy taniec, sztukę strzelania z łuku i sposób wzniecania ognia. Zobaczymy tamtejszy wodospad i pomożemy w przygotowaniu mumu.

Dzień 7: Goroka – Madang

O poranku kierujemy się do Madang. To miasto zwane przez okolicznych Perłą Pacyfiku. Naszą uwagę przykują nietoperze wiszące na drzewach w centrum miasta. Pyszczki tych owocożernych ssaków wyglądem przypominają mordkę lisa.

Dzień 8: Madang

Przemieszczamy się do Rempi. Podczas pobytu w wiosce zmierzymy się z tradycyjnym kanu i ścieżkami dżungli pójdziemy na wyprawę trekkingową do groty z nietoperzami. Odwiedzimy także miejsca, które znamy z filmu o Robinsonie Cruzoe.

Dzień 9: Bagabag

Cały dzień spędzimy na wyspie Bagabag. W tamtejszej wiosce będziemy obserwować, jak wygląda codzienne życie mieszkańców. Pójdziemy na spacer po wyspie. Czekają nas także śpiew tradycyjnego sing sing, pływanie z rurką i odpoczynek na plaży.

Dzień 10: Madang – Port Moresby

Dzisiaj lecimy do Portu Moresby. Podziwiamy miasto i jego okolice. Zobaczymy cmentarz wojskowy Bomana, budynek parlamentu oraz muzeum narodowe. Udamy się także do okolic początku/końca słynnego szlaku Kokoda. To wąska ścieżka o znacznym stopniu trudności, której długość sięga 96 km.

Dzień 11: Port Moresby – Rabaul (Kokopo)

Lecimy do Rabaul-Kokopo, miasta porytego zastygłą lawą po erupcji wulkanu w 1994 roku. Przemierzymy cmentarz wojenny Bitapak i zajdziemy na miejscowy targ. Dzisiejszą noc spędzimy w hotelu z widokiem na śpiące wulkany położone po drugiej stronie Simpson Harbour.

Dzień 12: Rabaul

Od rana podziwiamy uroki Rabaul. Odkryjemy tam gorące źródła i z bliska zobaczymy wulkan Tavurvur. Udamy się też na wyspę Matupit i do portu w Rabaul. W porze lunchu pojedziemy na pobliskie wyspy tropikalne.

Chętni, w ramach atrakcji fakultatywnej, będą mogli nurkować z butlą na rafie otaczającej wyspę. Zorganizujemy pieszą wędrówkę i zażyjemy kąpieli w morzu. W drodze powrotnej będziemy wypatrywać skaczących delfinów. Istnieje także szansa fakultatywnego pływania z delfinami!

Dzień 13: Rabaul (Kokopo) – Kavieng

Przez pierwszą połowę dnia odkrywamy tajniki miasta i jego okolic. Zobaczymy Obserwatorium Wulkaniczne i muzeum wojenne w Rabaul. Będziemy mieli okazję podziwiać bogatą ekspozycję japońskich wraków z czasów II wojny światowej. Zobaczymy także tunele, w których chowali się japońscy żołnierze.

Drugą część dnia spędzimy na Kavieng, tropikalnej wyspie z ośrodkiem nurkowym. Miejsce to zostało uznane najlepszym resortem nurkowym na całym świecie. W trakcie pobytu na wyspie miłośnicy nurkowania będą mieć bogatą ofertę podwodnych szaleństw w ramach atrakcji fakultatywnych.

Dzień 14-16: Kavieng

Najbliższe dni spędzimy na urokliwej wyspie Kavieng. Będziemy rozkoszować się ciszą, lazurową wodą i odprężającym szumem oceanu. Każdego dnia możemy uczestniczyć w wycieczkach fakultatywnych. Należą do nich m.in. nurkowanie z butlą w jednej z najlepszych na świecie lokalizacji, rejs na okoliczne wyspy, wycieczki do pobliskich wiosek i wyprawa na ryby.

Dzień 17: Powrót do kraju

Przemieszczamy się na lotnisko i startujemy do Denpasar. Stamtąd przesiadamy się do samolotu, którym wrócimy do Warszawy.


Powyższy plan pobytu może ulec zmianom spowodowanym np. niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Zakwaterowanie

Uczestnicy wycieczki będą zakwaterowani w hotelach 2-, 3- i 4*. Będą to pokoje 2-osobowe.

Pogoda

Papua Nowa Gwinea to miejsce, w którym panuje równikowy monsunowy klimat o wybitnie wilgotnej odmianie. Temperatura na nizinach przez cały rok wynosi 27-32°C (w ciągu doby ok. 26°C). W wyższych partiach gór (2500-3000 m n.p.m.) utrzymuje się poniżej 10°C.

Cena zawiera

 • przeloty (Warszawa – Port Moresby – Warszawa),
 • transfery i przejazdy wewnętrzne,
 • noclegi,
 • wyżywienie (2 lub 3 posiłki dziennie),
 • wsparcie polskiego przewodnika,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • bilety wstępu i potrzebne pozwolenia,
 • opłaty klimatyczne (wyspa Kavieng),
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.)
 • opłaty wizowej (formalności związane z wizą załatwiamy do Papui Nowej Gwinei),
 • wycieczek i atrakcji fakultatywnych,
 • dodatkowych posiłków,
 • napojów (poza śniadaniami).

Ceny

Koszt wyjazdu na 17 dni: 7000 USD + 5800 PLN od osoby.

Ważne informacje

Podróżujący z Polski są objęci obowiązkiem wizowym. 60-dniową wizę turystyczną można uzyskać na lotniczych przejściach granicznych w Port Moresby i Rabaul.

Niezbędny jest także paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

Waluta Papui Nowej Gwinei to Kina (PGK). 1 PGK = ok. 1,14 PLN.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Przed wyprawą do Papui Nowej Gwinei

Papua Nowa Gwinea to kraj o konserwatywnym stylu ubioru i zachowania. Należy o tym pamiętać i zabrać ze sobą niezbyt wyzywającą odzież, która nie urazi uczuć mieszkańców.

Wymagane jest także uzyskanie zgody na fotografowanie miejscowej ludności i miejsc kultu religijnego.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

+ 2 więcej

od5 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.