Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Ameryki - Kolumbia i Panama

Wyjazd do Panamy i Kolumbii pomoże odkryć perełki Ameryki Środkowej i Południowej. Podczas pobytu eksplorujemy kolonialne miasta, Kanał Panamski, odpoczniemy na rajskich, karaibskich plażach, a także zobaczymy życie prawdziwych Indian, którzy niezmiennie kontynuują tradycje przodków.

UWAGA: Podane obok terminy wyjazdu są przykładowe. Generalnie wyjazd jest realizowany dla klientów indywidualnych i grup w okresie styczeń-grudzień 2020 r.

Atrakcje

 • zwiedzanie Panama City,
 • Kanał Panamski,
 • fakultatywny wyjazd na Wyspy San Blas do plemienia Indian Kuna,
 • odpoczynek na bezludnej wyspie,
 • białe plaże, turkusowa woda,
 • fakultatywna wycieczka do wioski na palach Indian Embera,
 • zwiedzanie Cartageny,
 • wycieczka na Islas del Rosario,
 • snorkeling, rafy koralowe, tropikalna roślinność i zwierzęta.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Ameryka Południowa dla wszystkich, na każdym poziomie zaawansowania!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Panama:

Kraj leżący w Ameryce Środkowej z dostępem do dwóch oceanów - Spokojnego i Atlantyckiego (a konkretniej Morza Karaibskiego). Ze względu na uwarunkowania kolonialne Panama stała się idealnym miejscem do przekopania kontynentu, łącząc oba oceany i znacznie skracając czas podróży okrętów.

Panama City to spora metropolia tętniąca życiem. Na trasie spotkamy również Indian na Wyspie Blas, których styl życia opiera się upływowi czasu.

Kolumbia:

Cartagena, nasza baza wypadowa podczas podróży po Kolumbii, to leżące na północy kraju miasto o urokliwej atmosferze. Wszystko, co tu zobaczymy, nawiązuje do czasów kolonialnych. Sama Kolumbia to kraj graniczący z Panamą, który leży już na kontynencie południowoamerykańskim. Przez jego południową część przebiega równik, przyczyna tak gorącego klimatu.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

O godz. 4. miejsce będzie miała odprawa na warszawskim lotnisku, a do Amsterdamu wylecimy o godz. 6.05. Wylądujemy tam po 8.15, a po krótkiej przerwie o 11.20 wylecimy do Panama City, gdzie wylądujemy o godz. 16.25 czasu lokalnego.

Kiedy już znajdziemy się w Ameryce, przemieścimy się do hotelu Las Americas 4*. Odpoczynek po długiej podróży.

Dzień 2:

Po śniadaniu udamy się do miasta Panama City, żeby odkryć jego tajemnice. W planach nowa, wypełniona drapaczami chmur część metropolii, a dalej Kanał Panamski, czyli twór łączący dwa oceany. Każdego dnia wodami kanału przepływa aż 14 tys. statków, które sterowane mogą być jedynie przez panamskich kapitanów.

Posilimy się w miejscowym lokalu, a po powrocie do hotelu będziemy mieli chwilę czasu wolnego na oglądanie stolicy na własną rękę.

Dzień 3:

Rano śniadanie, a następnie samodzielna eksploracja miasta.

Wyjazd fakultatywny:

Opcjonalnie chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce dodatkowej na Wyspy San Blas na Morzu Karaibskim. Wyprawę rozpoczniemy od trasy jeepami przez góry w kierunku wybrzeża. Gdy dotrzemy na miejsce, odbędzie się kontrola paszportowa. Kiedy formalności będą już za nami, wsiądziemy na łodzie, które popłyną na tereny plemienia Kuna.

Po zejściu na stały ląd pójdziemy na spacer, podczas którego zobaczymy życie miejscowych, zamieszkujących tradycyjne, bambusowe i drewniane chatki pokryte liśćmi palmowymi. Domostwa te to zazwyczaj jedno lub dwa pomieszczenia, a w nich znajdziemy palenisko i posłania w postaci hamaków.

Co ciekawe, zwyczaje plemienia Kuna niewiele zmieniły się w ciągu kilku ostatnich stuleci - je się tu proste potrawy z kukurydzy, manioku i bananów, a także posługuje się językiem przodków.

Kiedy opuścimy wyspę plemienia Kuna, przemieścimy się na bezludną wyspę, gdzie odpoczniemy, popływamy w wodzie o bajecznym kolorze, czeka nas tam także snorkeling. Na miejscu grillowy lunch. W godzinach późnopopołudniowych wrócimy do stolicy. Czas wolny na relaks.

Cena fakultatywnego wyjazdu: 225 USD za osobę.

Dzień 4:

Po śniadaniu czas wolny.

Wyjazd fakultatywny:

Dziś wyjazd dodatkowy zabierze nas do wioski Indian Embera. Na miejsce dotrzemy na łodziach, a na miejscu zapoznamy się z historią i tradycjami ludu Embera. Zjemy tam też obiad.

Indianie Embera żyją w odosobnieniu, na terenie Parku Narodowego Chagres, a ich domostwa zbudowane są na palach. Żyją oni w zgodzie z naturą, odsłaniają swoje ciała, które mężczyźni ozdabiają tatuażami.

Koszt wyjazdu fakultatywnego za osobę to 150 USD.

Dzień 5:

Po śniadaniu przyjdzie nam opuścić Panama City i udać się w dalszą drogę. O godzinie 16.30 wylatujemy do Cartageny, do której przybywamy o 18.05.

Miasto Cartagena de Indias to “perła Karaibów”, która założona została w 1535 r. przez Pedro de Heredia. Region ten funkcjonował jednak już 4 tys. lat p.n.e., a od plemienia Karib wzięła się nazwa Karaiby. Samo miasto jest obmurowane, a w środku podziwiać można wieżę zegarową, zamek San Felipe de Barajas, a także klasztor la Popa. Znajduje się tam muzeum szmaragdów - Kolumbia jest w końcu ich wydobywcą.

Kiedy dolecimy na miejsce, zakwaterujemy się w hotelu Capilla del Mar 4*. Na miejscu czas wolny, który polecamy spędzić na eksplorowaniu starego miasta.

Dzień 6:

Rano śniadanie i spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który oprowadzi nas po mieście. Trasa powiedzie przez mieszkaniową część okolicy nad zatoką Cartageny. W drugiej kolejności przejdziemy do Klasztoru La Lopa i Kaplicy Virgin de la Candelaria, skąd zobaczymy piękny widok na miasto.

Dalej czeka na nas Twierdza San Felipe de Barajas, ucieleśnienie kolonialnej wizji architektonicznej. W Klasztorze San Pedro Claver będziemy podziwiać słynne kolorowe fotografie.

Dzień 7:

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę na Wyspy Islas del Rosario. Wyspy Różańcowe, bo tak brzmi ich polska nazwa, to kompleks 27 wysepek. Z portu popłyniemy na jedną z nich - Gente Del Mar, idealny przykład niewielkiej wyspy, otoczonej wodami Morza Karaibskiego i kuszącej niemal rajskim wypoczynkiem.

Na miejscu czyste, praktycznie białe plaże, rafy koralowe, lasy mangrowców i tropikalne zwierzęta. Wśród tych ostatnich warte wyróżnienia są egzotyczne ryby, delfiny, kraby i żółwie. Mamy możliwość snorkelingu w turkusowych wodach. Powrót do hotelu późnym popołudniem.

Dzień 8:

Śniadanie, a następnie od rana do wieczora czas wolny na zwiedzanie miasta na własną rękę i zakupy.

Dni 9-10:

Po śniadaniu opuszczamy hotel i jedziemy na lotnisko. Wylot do Amsterdamu o 18.55, przylot o 14.15 następnego dnia czasu lokalnego. Wylot do Polski o 16.10.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu zakwaterowani będziemy w dwóch lokalizacjach i dwóch luksusowych hotelach.

Zakwaterowanie w Panamie: Hotel Las Americas Golden Tower 4*

Hotel ten leży w Panama City w dzielnicy handlowej. Jego wnętrza są luksusowe, nowoczesne i wyposażone w płaskie telewizory, ekspresy do kawy i sejfy. Łazienki posiadają wannę lub prysznic, suszarkę do włosów i bezpłatny zestaw kosmetyków.

Dodatkowo, w ofercie hotelu znajduje się spa - 3 kabiny do masażu, łaźnia turecka, sauna i basen ze słoną wodą.

Zakwaterowanie w Kolumbii: Hotel Capilla del Mar 4*

Świetnie zlokalizowany przy plaży w Bocagrande, posiada panoramiczny basen umiejscowiony na dachu. Obok niego znajduje się nowoczesny cocktail bar. Pokoje wyposażone są w prywatne balkony, spa i darmowe wi-fi.

Pomieszczenia są klimatyzowane, a do tego gustowne. Znajdują się w nich płaskie telewizory z kablówką, a także łazienki z wanną lub prysznicem i zestawem kosmetyków.

Pogoda

Jadąc do Ameryki Środkowej i Południowej, nie możemy spodziewać się innej aury niż typowo letnia, idealna do relaksu nad turkusową wodą. Najcieplejszymi miesiącami jest kwartał od grudnia do lutego, kiedy temperatury w Panamie dochodzą do 35°C, a w Cartagenie do 31°C.

Również wtedy możemy spodziewać się najmniejszych opadów deszczu. W odwiedzanych obszarach ryzyko występowania tropikalnych huraganów jest dosyć niskie, ale mogą one pojawić się na półwyspie La Guajira.

Największe opady deszczu przypadają na okres od maja do listopada, a największe zagrożenie huraganowe występuje od lipca do października.

Cena zawiera

 • przeloty Warszawa - Amsterdam - Panama, Cartagena - Amsterdam - Warszawa liniami KLM (klasa ekonomiczna),
 • przelot wewnętrzny między Panama City a Cartagena liniami Copa Air,
 • lokalne transfery i wycieczki klimatyzowanym mikrobusem lub autokarem,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie zgodne z programem,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagażu),
 • dokumenty podróżne i gadżet do wyboru,
 • opieka i pomoc telefoniczna przez całą dobę.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych usług, które nie zostały opisane w programie,
 • dodatkowych posiłków i napojów,
 • fakultatywnych aktywności i wycieczek,
 • napiwków.

Ceny

Cena wyprawy do Ameryki Płd. wynosi od 9900 PLN od osoby (zależnie od wybranego terminu).

Ważne informacje

Przelot:

Przelot w obie strony realizowany będzie holenderskimi liniami KLM.

Warszawa - Amsterdam - Panama:


 • 4.00 Odprawa lotniskowa.

 • 6.05 Wylot do Amsterdamu.

 • 8.15 Lądowanie w Amsterdamie.

 • 11.20 Wylot do Panama City.

 • 16.25 Lądowanie w Panama City.

Cartagena - Amsterdam - Warszawa:


 • 16.55 Odprawa paszportowo-biletowa.

 • 18.55 Wylot do Amsterdamu.

 • 10.30 (+1 dzień) Lądowanie w Amsterdamie.

 • 14.15 Wylot do Warszawy.

 • 16.10 Lądowanie w Warszawie.

Wewnętrzny przelot na trasie Panama City - Cartagena odbędzie się liniami Copa Air.

Szczepienia Panama:

Turyści jadący do Panamy nie mają obowiązku szczepić się dodatkowo.

Szczepienia Kolumbia:

Udający się do Kolumbii powinni zaszczepić się na żółtą febrę.

Bezpieczeństwo:

Ostrzegamy, że przestępstwo, które najczęściej dotyka turystów, to oszustwa z wykorzystaniem kart bankowych. Prosimy o korzystanie z nich jedynie w bezpiecznych punktach obsługi. Szczególną ostrożność zalecamy też podróżującym komunikacją miejską i taksówkami, a także korzystającym z bankomatów i chodzącym po centrach handlowych.

Wizy do Panamy i Kolumbii:

Polacy, którzy podróżują po Panamie i Kolumbii, nie muszą ubiegać się o wizy. Maksymalna długość darmowego pobytu turystycznego to 90 dni. Jedynym wymaganiem jest ważność paszportu przez min. 6 miesięcy od daty wylotu z Panamy i Kolumbii.

Organizator

Organized by Air Tours Club

Od lat przemierzamy świat i pomagamy w jego odkrywaniu naszym klientom. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort podróżowania na każdym etapie wyprawy.

Co zabrać na wyprawę do Ameryki Płd.?

Ze względu na to, że wyjazd odbywa się w okolice równika, temperatury będą wysokie, a słońce palące. Dlatego oprócz strojów kąpielowych zalecamy spakowanie ubrań chroniących przed słońcem, a także kremu z filtrem. Na wybrzeżu może także wiać, dlatego przyda się również ubiór wiatroszczelny.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.