Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Pamir: niezwykła rowerowa wycieczka wśród lodowców

Jeżeli nie są Ci straszne wyprawy pod dach świata, skieruj uwagę na Pamir. To ekstremalna przygoda dla szukających mocnych wrażeń, chcących ujrzeć na własne oczy siedmiotysięczniki. Jednocześnie nie rezygnujemy z rowerowej pasji!

Atrakcje

 • przejazd rowerem na wysokości ponad 4500 m n.p.m.,
 • rowerowa przygoda na dachu świata,
 • zapierające dech w piersiach krajobrazy Gór Zaałajaskich,
 • jedna z najwspanialszych tras rowerowych świata, czyli pamirska autostrada,
 • wyprawa śladami Jedwabnego Szlaku.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa dla zaprawionych rowerzystów o dobrej kondycji. Łącznie trasa będzie liczyć nawet do 1000 km (ok. 70 km każdego dnia), na dużych wysokościach, z licznymi podjazdami i zjazdami. Trasa wyznaczona terenami położonymi na dużych wysokościach, nawet do 4000 m n.p.m. Drogi Pamiru są nieutwardzone i ogólnie w złym stanie. Poziom trudności: 3-4.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Pamir to pasmo górskie w Tadżykistanie, z trzema szczytami ponad 7000 m n.p.m. W górach można znaleźć wiele lodowców, w tym największy poza kołem polarnym, lodowiec Fedczenki.

Plan wyjazdu


Dni 1-2

Wylot z Warszawy do Duszanbe (z międzylądowaniem). Na miejscu przejazd busem do doliny Pandż, gdzie przewidziany jest odpoczynek w czajchanie, tamtejszej herbaciarni.

Dni 3-4

Przygotowanie rowerów do wyprawy. Pierwszy etap będzie wiódł wzdłuż rzeki Pandż, z widokiem na afgańską część Pamiru.

Dni 5-7

Ekspedycja rowerowa dojedzie do Górskiego Badachszanu. Możliwość zaopatrzenia w świeży prowiant u kupców w Chorogu. Po dotarciu na wysokość 3500 m n.p.m. kąpiele w łaźniach siarkowych. Przygotowania grupy do przeprawy przez płaskowyż zwany “dachem świata”.

Dni 8-10

Przejazd przez “dach świata” (4000 m n.p.m.). Płaskowyż jest praktycznie bezludny, można tam spotkać co najwyżej pasterzy. Następnie grupa przełęczami, w tym Ak Bajtal na wysokości 4655 m n.p.m., zjedzie do Murgabu. Miejscowość była niegdyś najdalej na południe wysuniętym punktem Związku Sowieckiego.

Dni 11-13

Trasa powiedzie do jeziora Kara-Kol. Stąd rozciąga się panorama pasma Pamir, w tym Szczytu Lenina (7134 m n.p.m.). Ostatnim etapem będzie podróż przez wioski Kirgistanu.

Dni 14-15

Demontaż rowerów i przejazd do malowniczo położonego w dolinie rzeki Akbura miasta Osz. Będzie dużo czasu na zakup pamiątek na miejscowym targu i eksplorację okolicy, m.in. Góry Salomona i mizaru czyli muzułmańskiego cmentarza. Na pożegnanie dania kuchni kirgiskiej lub ujgurskiej. Po kolacji wylot do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi odbędą się w każdym możliwym miejscu po drodze, czyli pensjonatach, jurtach, karawanserajach (zajazd dla karawan) lub domach gościnnych. Brak udogodnień, wszystkie pokoje i namioty są wieloosobowe, bez toalet (w rozumieniu Europejczyka) oraz bieżącej wody. Aby się umyć, należy zagotować wodę w garnku.

Pogoda

Wyprawa odbywa się na dużych wysokościach, gdzie temperatury są niższe niż w dolinach. Średnia temperatura to około 15°C, natomiast powyżej 4000 m n.p.m. wynosi 10°C. Im wyżej, tym większe ryzyko opadów, w tym śniegu.

Cena zawiera

 • przeloty z opłatami,
 • usługi pilota oraz miejscowego kierowcy-przewodnika,
 • noclegi,
 • posiłki serwowane przez kucharza w czasie przejazdów,
 • pojazd asekuracyjny do przewozu bagażu lub uczestnika w razie jego niedyspozycji,
 • przejazdy z/na lotnisko,
 • zestaw map i broszur informacyjnych, w tym GPS,
 • dokumenty umożliwiające wjazd w strefę przygraniczną,
 • obligatoryjną gwarancję ubezpieczenia biura,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • ubezpieczenie bagażu max do 200 EUR,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • transportu roweru samolotem,
 • opłat za wizy (Tadżykistan i Górski Badachszan),
 • posiłków w miastach (Duszanbe i Osz).

Ceny

Koszt wyjazdu: 8990 PLN plus opłaty za wizy ok. 100 EUR.

Ważne informacje

Do wyjazdu wymagane są wizy oraz dokumenty upoważniające do przebywania w terenach przygranicznych. Samolot z Polski dociera do Azji Centralnej, a do punktu startowego grupa dociera busem. Powrót do Polski z miasta Osz.

Wyjazd jest przewidziany w grupach min. 6 osób. Z ekspedycją będzie podróżował kucharz, przygotowujący specjały lokalnych kuchni. W miastach posiłki będą organizowane na własną rękę, koszty mniejsze niż w lokalach w Polsce. Grupie towarzyszyć będzie pojazd terenowy przewożący bagaże i służący transportem, w przypadku niedomagania któregoś z uczestników.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Czy wiesz, że?

Symbolem Pamiru są górskie owce Marco Polo.

Sprawdź podobne wyjazdy

Biszkek, Kirgistan

1 - 15 sierpień 2021

od6 990 PLN

/ os.

Tbilisi, Gruzja

Mazeri, Gruzja

9 - 21 czerwiec 2021

+ 1 więcej

od5 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.