Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wycieczka na Hawaje i do Polinezji Francuskiej

Zanurkuj z nami w krystalicznych wodach przy Bora Bora. Pozwól sobie na odrobinę rajskiej egzotyki i zobacz najpiękniejsze plaże świata oraz największe wodospady ukryte wśród lasów tropiku. W ciągu 13 emocjonujących dni odkryjesz nie tylko malownicze Hawaje, ale też wulkaniczne i koralowe wyspy Polinezji Francuskiej.

Atrakcje

 • czarna plaża wulkaniczna,
 • najlepsze miejsca do nurkowania,
 • obserwowanie wielorybów,
 • malownicze wyspy koralowe Bora Bora,
 • najpiękniejsze plaże świata,
 • rejs statkiem,
 • plantacje egzotycznych owoców (np. ananasów, papai) i hodowle krewetek,
 • kąpiele w oceanie,
 • wodospady ukryte wśród lasów tropiku,
 • dymiące wulkany,
 • rafy koralowe.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania. W trakcie podróży, będziemy nurkować z fajką. Jest to jednak atrakcja fakultatywna, w której nie każdy musi uczestniczyć.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Hawaje to archipelag wulkaniczny, który leży w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego. Stolicą stanu jest Honolulu leżące na wyspie Oahu. Archipelag składa się z 137 wysp i ze wszystkich stanów USA ma największą liczbę zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Wylot z Polski

Startujemy z lotniska Okęcie w Warszawie. Ruszamy do Honolulu, gdzie po zakwaterowaniu mamy czas wolny na odpoczynek i spacer po mieście.

Dzień 2: Oahu

Jedziemy na objazdową wycieczkę po wyspie Oahu. To miejsce, w którym kręcono sceny m.in. do “Avatara” i “Zagubionych”. Na wyspie zachwycą bajeczne plaże i plantacja ananasów. Zażyjemy odprężającej kąpieli w oceanie. Zajrzymy na stragany obfitujące w tradycyjne wyroby rękodzielnicze i miejscowe smakołyki, plantację trzciny cukrowej oraz do hodowli krewetek. Zobaczymy kompleks Świątyni Mormonów.

Pieszo przemierzymy najsłynniejsze plaże surfingowe. Pojedziemy do wodospadu Sacred Falls. To malownicze miejsce ukryte w głębi lasu tropikalnego. Zachwycą nas niebywałe formacje klifów w dolinie Kahana oraz zbudowana w 1968 r. świątynia Byodo In.

Dzień 3: Wielka Wyspa (Hawaii) - Honolulu

Na dzisiaj przewidziany jest czas wolny w Honolulu lub fakultatywna wycieczka na wyspę Hawaii - największą wyspę archipelagu, zwaną Wielką Wyspą. Znajdują się tam najwyższe na wyspach wodospady Akaka, Hilo Rainbow oraz Bowling Pots.

Główną atrakcją jest eksploracja Parku Narodowego Hawaii Volcanos. To właśnie w tym miejscu zobaczymy zachwycającą, wulkaniczną, czarną plażę Punaluu. Będziemy oglądać dymiące wulkany i krater Kilauea.

Dzień 4: Oahu

Kontynuujemy objazd po wyspie Oahu. Pojedziemy do miejscowości Kailua oceanarium Sea Life Park. Następnie przełęcz Makapuu, wulkan Diamond Head i złoża lawy z pobliskiego wulkanu Koko i gejzeru Blowhole. Udamy się w okolice zatoki Hanauma.

Tamtejsza plaża uznawana jest według Hawajczyków za najpiękniejszą na całym archipelagu. O uroku tego miejsca decydują m.in. pobliskie rafy koralowe i różnorodne gatunki ryb tropikalnych.

Dzień 5: Pearl Harbor

Ruszamy w podróż do Pearl Harbor. Obejrzymy materiał filmowy, który przybliży nam japoński atak na bazę amerykańskiej floty, który przyczynił się do uczestnictwa USA w II Wojnie Światowej. Potem popłyniemy w rejs pod pomnik upamiętniający to wydarzenie.

W centrum miasta obejrzymy dzielnicę Chinatown z chińską i japońską świątynią. Będziemy spacerować po tropikalnych ogrodach Fostera. Pójdziemy do pałacu królowej Lolani i najstarszego kościoła na wyspie. Miejscem szczególnej refleksji będą pomniki królowej Liliuokalani i króla Kamehameha. Ostatnim punktem jest Aloha Tower, słynna latarnia morska i wejście do muzeum marynistyki.

Dzień 6: Maui – Honolulu

Dzisiaj w planach mamy wycieczkę fakultatywną na wyspę Maui. Powędrujemy w okolice uśpionego wulkanu Haleakala. Jego krawędź znajduje się na wysokości 3055 m n.p.m. i ma średnicę 3,2 km. Wnętrze wulkanu skrywa mniejsze kratery i blisko 300-metrowe stożki popiołów. Pojedziemy do parku Lao Needle Valle i ogrodów botanicznych.

Na plaży Olowalu będziemy wyglądać wielorybów, wstąpimy do dawnej stolicy, Lahaina i japońskiej świątyni z posągiem Buddy. Do hotelu wrócimy wieczorem. Osoby niezainteresowane wyprawą, spędzą dzień wolny w Honolulu, nowoczesnym mieście z licznymi wieżowcami i rozbudowaną infrastrukturą turystyczną.

Dzień 7: Honolulu

W planach mamy eksplorowanie Honolulu lub fakultatywną wyprawę do skansenu. Zobaczymy tam, jakim bogactwem kulturowym może pochwalić się ludność mieszkająca na Hawajach. W planach jest także relaks na plaży Waikiki Beach. To jedna z najbardziej popularnych plaż Honolulu.

Dzień 8: Papeete

Jedziemy na lotnisko, z którego polecimy na Polinezję Francuską. Wylądujemy na największej wyspie zamorskiej wspólnoty Francji - Tahiti, w stolicy Papeete.

Dzień 9: Tahiti

Pierwszą część dnia poświęcimy na odkrywanie uroków wyspy. Po południu zażyjemy kąpieli słonecznych na lokalnej plaży.

Dzień 10: Moorea

Zaraz po śniadaniu ruszamy do przystani. Wsiądziemy na pokład promu i popłyniemy w rejs na Moorea. Ta wyspa to pozostałość działalności wulkanicznej i ma charakterystyczny kształt przypominający widelec. Po zakwaterowaniu w hotelu chwilę wytchnienia przyniesie nam odpoczynek w resorcie na wybrzeżu.

Dzień 11: Moorea

Zobaczymy tropikalną roślinność, jaka porasta wyspę oraz Zatokę Cooka, określaną przez podróżujących jednym z najwspanialszych miejsc na świecie. Obejrzymy scenerię filmu “Bunt na Bounty”, kręconego w tych okolicznościach przyrody. Wstąpimy na plantację wanilii, ananasów, papai oraz innych egzotycznych owoców.

Dzień 12: Bora Bora

Kierujemy się na lotnisko i ruszamy na Bora Bora, wyspę, której powierzchnia ma 38 km². Miejsce stanowi centrum hodowli czarnych pereł. Po zostawieniu bagaży w hotelu każdy we własnym zakresie może udać się na spacer po okolicy.

Dzień 13: Bora Bora

Dzisiaj podziwiamy bajeczne plaże Bora Bora. Zachwycą nas kontrastowe kolory wody oraz barwy otoczenia wyspy. Będziemy mieli okazję obejrzeć rafy koralowe podczas fakultatywnej atrakcji nurkowania z fajką. Uczestnicy wyprawy popłyną także łodzią dookoła wyspy Bora Bora i będą mogli skosztować tradycyjnego polinezyjskiego lunchu.

Dzień 14: Tahiti

Po śniadaniu mamy czas wolny. Każdy będzie mógł zaplanować go według własnych upodobań. Potem wracamy do Papeete.

Dzień 15: Papeete

Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót do Europy.

Dzień 16: Warszawa

Wracamy do kraju i kończymy wyprawę.

Zakwaterowanie

W trakcie wyprawy na Hawaje i Polinezję Francuską będziemy nocować w hotelach 3- i 4*.

Pogoda

Pogoda na Hawajach przez cały rok sprzyja wizytom turystów. Panuje tam klimat tropikalny, na pograniczu z półpustynnym, a średnioroczne temperatury wynoszą ok. 25°C. Okres wzmożonych opadów deszczu przypada pomiędzy październikiem a majem.

Cena zawiera

 • przeloty samolotami rejsowymi,
 • noclegi,
 • śniadania,
 • transfery i przeloty wewnętrzne,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • ubezpieczenie KL/NNW.

Cena nie zawiera

 • posiłków (poza śniadaniami i na Hawajach),
 • wydatków osobistych,
 • kosztów atrakcji fakultatywnych (wielka wyspa Hawaii - 530 EUR/os., wycieczka na wyspę Maui - 530 EUR/os., nurkowanie i rejs na Bora Bora - 110 EUR/os.),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 14900 PLN + 3900 EUR od osoby.

Ważne informacje

Turyści z Polski mają obowiązek wizowy. Niezbędny jest także paszport z co najmniej 6-miesięcznym terminem ważności od daty wjazdu na teren USA. Podczas wyprawy warto mieć przy sobie dodatkową gotówkę w USD oraz EUR.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Hawaje - ciekawostki:

Różnica czasu pomiędzy Warszawą a Honolulu wynosi 12 godzin. Dokonując zakupów na Hawajach, trzeba pamiętać, że podobnie jak w innych stanach USA, podane ceny nie zawierają podatku ani zwyczajowych napiwków.

Sprawdź podobne wyjazdy

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Nadi, Fidżi

20 maj - 4 czerwiec 2022

+ 2 więcej

od5 490 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

10 - 18 maj 2022

+ 5 więcej

od8 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.